Şimdi Ara

Dogo Argentino

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
6.691
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Dogo Argentino cinsi köpek beslemek yasal mı yasalsa bende beslemeyi düşünüyorum,eğer besleyen arkadaşlar varsa biraz bilgi verebilir mi dogoyla ilgili

• Herkesin harcı değildir.Çok ileri seviye birikim ve tecrübe ister.Gösteriş merakınızla heba etmeyin hayvanları..
  • Öncelikle bakım ve üretimi yasak. 20.yy başlarında üretilmiş köpek ırkıdır ( bir çok köpek geni var ). Av amaçlı üretilmiştir. Sahibine aşırı sadıktır ve bölgecidir. Saf dogonun tüyleri bembeyazdır sadece burnu siyahtır. Türkiyede saf dogo bulmak biraz zor. Kırmaların fiyatları 7000 TL ye kadar çıkıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CyberSurfer

Herkesin harcı değildir.Çok ileri seviye birikim ve tecrübe ister.Gösteriş merakınızla heba etmeyin hayvanları..

Katılıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: yasink61

Öncelikle bakım ve üretimi yasak. 20.yy başlarında üretilmiş köpek ırkıdır ( bir çok köpek geni var ). Av amaçlı üretilmiştir. Sahibine aşırı sadıktır ve bölgecidir. Saf dogonun tüyleri bembeyazdır sadece burnu siyahtır. Türkiyede saf dogo bulmak biraz zor. Kırmaların fiyatları 7000 TL ye kadar çıkıyor.

Dogo Argentino
    Bu işi Prof olarak yapan arkadaşların var resimdeki damizliklar fakat 7 bin YTL'ye satan görmedim,en iyi damizlik bile taş çatlasın 2-3 bin yavrular ise 700-2000 arasında.Eger alacaksanız iletişim bilgilerini pm atarım size.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yasink61

Öncelikle bakım ve üretimi yasak. 20.yy başlarında üretilmiş köpek ırkıdır ( bir çok köpek geni var ). Av amaçlı üretilmiştir. Sahibine aşırı sadıktır ve bölgecidir. Saf dogonun tüyleri bembeyazdır sadece burnu siyahtır. Türkiyede saf dogo bulmak biraz zor. Kırmaların fiyatları 7000 TL ye kadar çıkıyor.

Sallama ziyaa 7000 tl mi samsun da fiyatları kırma değil saf ana baba dogo 1000 tl napıyosunuz siz yahu altın külçemi bide kırmasına bu fiyatı diyosunuz yapmayın gözünüzü seviyim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • yasal degil. hatta yasak irk besleyenlere hapis cezasi ongoren yeni bir yasa tasarisi gundemde. ben olsam yasa belli olana kadar beklerdim.

http://www.dogoforum.net/

forumda daha detayli anlattik durumu, bakabilirsiniz.
  • Bi tanıdığın oto yıkaması var orda bakıyodu hayvan zinciri kırdı belediye aldı hayvanı 3000 tl para cezası verdiler adam verdi 3 bini aldı köpeği Yani beslemek yasak ve tehlikeli
  • Dogo malesef yasaklı ırklardan. Birisi şikayet ederse para cezası + dostunuzu kaybedersınız.
  • dogo argentino kesinlikle ilk köpeğiniz olmamalı...mümkünse 3,4, köpeğiniz olmalı...

hatta yavru dogo alırken size alfa yavruyu verirlerse işiniz çok zor...

itaat eğitimi kolay sayılmaz...normalde sldırgan değil ama uyarıldığında durdurulamaz hale geliyor...

daha öncelerde çok köpek besledim..alman çoban köpeği,tosa,berger blanc.doberman...

hepsini kendim eğittim....allaha şükür hiç vukuat yaşamadım...bir iki kez tosayla uğraşmıştım...

şimdide bir dogo besliyorum...dogo alfa yavru...dogonun eğitimi çok daha zor...

Dogo Argentino

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi falken34 -- 4 Şubat 2014; 15:08:52 >
  • Dogoları çok seviyorum ama geçenlerde 30 lu yaşlarda bi abi dogoyu gezdirirken, küçük bir çocuğun elinde ki karton dikkatini çekti galiba köpeğin, oraya doğru koşmaya çalıştı adam tutamıyordu köpeği , resmen şaha kalkıyordu hayvan. Çok korktum valla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Enes4125 -- 5 Kasım 2013; 19:38:38 >
  • abartmayin arkadaslar, dogo kontrol edilebilir bir guctur. asagidaki konuda tartismasini yaptik daha evvel, okuyabilirsiniz.

http://www.dogoforum.net/konu-ilk-sahiplik-1205.html
  • https://www.facebook.com/groups/dogoist
    Merhaba sevgili Dogo Argentino severler.
    Sayfamız Dogo argentino ırk'ının korunması, beslenmesi, eğitimi ve dogo argentino hayranlarını dogo argentino sahipleriyle bir araya getirip buluşturma amacı ile kurulmuş bir sayfadır.
    *Sevgili DOGOİST takipçileri sizlerde güzel dostlarınızın videolarını küfür içermeyecek şekilde sayfamıza yükleyebilir dogo argentino hayranlarıyla buluşturabilirsiniz.
    *Dogo argentino ırk'ının beslenmesi ile alakalı yararlı video ve içerikleri paylaşabilir kulaktan dolma şehir efsanelerine son verebilirsiniz.
    *DOGOİST Sayfamız her yaş grubuna uygundur.
    *Sayfamız hiçbir çıkar gözetmeyen tamamiyle bilgi ve destek bir kuruluştur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dogo Argantino köpeği özellikleri hakkında bilgi almak isterseniz https://petokulu.com/dogo-argentino-egitimi/ sayfasını takip edebilirsiniz arkadaşlar.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.