Şimdi Ara

DOĞAN SLX HARARET SORUNU LÜTFEN YARDIM (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
0
Favori
85.075
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: 08art

enjeksiyonluların hepsi aynıdır dostum.. ilk calıstıgnda ekzozdan yag atma sebebi nedir _?

ne alaka aynı derken anlayamadım?hocam
  • fatihyuksel20 F kullanıcısına yanıt
    kardes enjeksiyon olması sıkıntı yaramaz anlayacagın tempra motor olsun enjeksiyonlu olmasın torkla oynama yaptr bın :D
  • arkadaşlar motor sogukken eksozdan su damlacıklarıyla yag atmasının nedenı ne olabilir acil cvp werirseniz memnun olurum yoksa kafayı yetırtcek bu araba :)))
  • tofaş sıcağı pek sevmiyor arkadaş bu bir gerçek ev iş arası 3 km işe gelene kadar yanıyor araba hele uzun yola çıkınca kokla dur nerden duman çıkacak diye bakıyorum yanın kokusu geliyor açıkçası kuş serisi ilk defa aldım memnun değilim memnun olmama sebeplerim 1- aşırı ısınma 2- çok sık arıza 3- yakıt
  • quote:

Orijinalden alıntı: 08art

arkadaşlar motor sogukken eksozdan su damlacıklarıyla yag atmasının nedenı ne olabilir acil cvp werirseniz memnun olurum yoksa kafayı yetırtcek bu araba :)))

motor ilk çalıştığında egzosdan su damlaması motorun sağlıklı olduğunu gösterir
  • quote:

Orijinalden alıntı: PALDOS

tofaş sıcağı pek sevmiyor arkadaş bu bir gerçek ev iş arası 3 km işe gelene kadar yanıyor araba hele uzun yola çıkınca kokla dur nerden duman çıkacak diye bakıyorum yanın kokusu geliyor açıkçası kuş serisi ilk defa aldım memnun değilim memnun olmama sebeplerim 1- aşırı ısınma 2- çok sık arıza 3- yakıt

iyi anlayan bi tofaş ustası lazım yoksa tofaşın arızası bitmez
  • s.aleyküm arkdaslar bende sahın var tempra motor ama çekmiyor aracım avans arayını sent gaz ayarını yaptırdım hep ama cekmiyor bayılıyor bide gazdan ayagımı cektıgımde hmen düsüse geciyor arac sorun ne olabilir yardımcı olarabilirseniz sevinirim :(@
  • Du Hast D kullanıcısına yanıt
    FAN MOTORU 40 50 DERECEDE AÇIYORSA TERMOSTAT 70 80 DERECE SU SICAKLIĞINI GÖRMEDİĞİNDEN MOTORA SUYU AÇMAZ VE KAPALI KALIR BU DA HARARETTİ MOTOR DA TAZE SU OLMADIĞI İÇİN BİR ANDA YÜKSELTİR. JONTA YAKMAYA KADAR VARAN ARIZALARA NEDEN OLUR ATEŞLEME ARZILARININ BİR NEDENİDE BU ASLINDA JONTA YAKMANIN İLK BELİRTİSİ HARARET İKİNCİSİ ATEŞLEME ARIZASIDIR.BAHSETTİĞİM NEDEN DEN DOLAYI OLUR.FAN MOTORU ERKEN AÇMASI İKİ NEDENİ VARDIR. BİRİNCİSİ SİGORTASIZ DİREK BAGLANTI ELEKTRİK TESİSATINDAN İKİNCİSİ FAN MÜŞÜRÜ ERKEN AÇMA KOMUTU VERMESİ FAN MOTORU MÜŞÜRÜN ALGILADIĞI SICAKLIĞI SUYUN SICAKLIĞI İLE MOTOR SICAKLIĞI İLE BİRLİKTE ALGILADIĞI İÇİN FANIN ÇALIŞMASINA SEBEB OLUR.HALBUKİ SUYUN SICAKLIĞI HENÜZ 40 50 DRECEDEDİR.BUNA MOTOR SICAKLIĞI ETKEN OLUNCA FAN ÇALIŞIR AMA TERMOSTAT SUYUN KAYNAMA SICAKLIĞI OLAN 70 80 VEYA 90 DERECEYİ İÇERDE GÖRMEDİĞİ İÇİN KAPALI KALIR DOLAYISI İLE MOTORDA SU TAKİVİYESİ OLMADIĞI İÇİN HARARET BİR ANDA YÜKSELİR ARAÇ ATEŞLEMEDE ZORLANIR VE NİHAYETİNDE JONTAYI YAKAR.BUNU ENGEL OLMANIN YOLU BOŞ TERMOSTAT TAKMAKTIR.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.