Şimdi Ara

doğan şahin kartal vb. araclardan kurtuluyoruz. (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
314
Cevap
5
Favori
20.801
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sonofisiris

quote:

Orijinalden alıntı: GökaLp.

Senin "kurtulmak" için gördüğün şey, bir başkasının hayali olabilir. Emekleri olabilir. Alınteri olabilir.
    Topici açan arkadaşı bu uslubundan dolayı kınıyorum.
    Ve derhal topic başlığının değiştirilmesini "duyarlı birisi olarak" istiyorum.
    Ayda 700TL maaş alıp zar-zor ıkına ıkına Şahin alan çok tanıdığım var benim.
    Onların "güç bela" sahip olduğu "değer verdiği" mallarını bu şekilde "kurtuluyoruz" başlığı altında ellerinden bi şekilde alınacağını duyurmak gerçekten kötü bi davranış.

Gelelim konuyla ilgili yorumuma;
    Eğer bu araç sahiplerine "araçlarının değeri" devlet tarafından verilirse bi sıkıntı olmaz.
    Böylece herkes emeklerinin karşılığını almış ve boşa gitmemiş olur.

700 tl maaş alıp

önce arac almak için boğazından kesecek

sonra arac alıp yakıt için aynı haltı yiyecek sigortasını arızasını bakımını karşılayacak...

demezlermi adama bu ne lahana turşusu diye? kınamazlarmı adamı?

2000 lira maaş alıp 10.000 lik tüplü corsayı alsammı diye 1 sene düşünen dostlarımız mevcut.

biraz daha kasın olacak olacak...

asıl senin gibisini kınarlar
    700tl maaş alan adamın çocuğu gece hasta olduğunda senmi hastaneye götüreceksin.
    yoksa o adamın bir pazar günü çıkıp çoluk çocuk gezme hakkı yokmu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi er76. -- 29 Mart 2013; 21:43:27 >

• Lan milletin arabasına laf etmeyin ,Dingil Dingil konuşursunuz laf söleyince şimdi 3er 5er alıntı yapar konuşursunuz. çoğunuz yaşını başını almış adamlar konuştukları laflara bak,Şahin Doğan görmekten gına gelmiş. Golf görmekten,Focus görmekten niye gına gelmiyorsun?
    2 sene önce ilk arabam 98 model uno idi,o arabayla yada şahinle doğanla kartalla ne alıp veremediğiniz var? herkez sizin gibi 3 kurul geliri varken 50 kuruşluk kredinin altına imza atıp daha lüks araba almak zorundamı?şu anda benim eski bir arabam yok ordan vurmaya çalışmayın boluna ,imzamdakiş 2011 albea'yı kullanıyorum ama söyledikleriniz çok yanlış.bende baba parasıyla leon almış,jetta ya binip arabasını park edemeyen adamlar görmekten çok sıkıldım kimse birşey diyor mu? parası yok diye buradada şahin doğan uno tipo broadway eski araçlara binen adamlara laf söylemeyin,biraz ağır olun.

'Devletin fazladan para kazanma yolu,2 yukarıda arkadaş demiş öle fiyatı yükseltmekle olmaz,kalkınma yuap kişi başına gelir arttır bu arabalar kaybolur piyasadan diye,aynen öyle. Bence sıfır arabaya,yüksek model arabaya binenden daha fazla para alınmalı daha zengin neticede desem bu mantık doğrumu?değil. sigorta masrafı arabadan arabaya değişmemeli,ayrıca Kaskosu olan arabadada Trafik sigortası zorunlu olmalalı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-38F9BBB0B

quote:

Orijinalden alıntı: Gestapo SS

adam demek doğan şahin kartal vb araçlardan çok çekmiş

cok komiksin cem yılmazınmısın yoo profilden beyaz arkadan ata demirer gibisin.. alkışşş...

Alıntıları Göster
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gestapo SS -- 29 Mart 2013; 21:53:20 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Gestapo SS

adam demek doğan şahin kartal vb araçlardan çok çekmiş

cok komiksin cem yılmazınmısın yoo profilden beyaz arkadan ata demirer gibisin.. alkışşş...

/>

• Adamın ferrarisine broadapway çarpmış galiba. Herkes 20.000 lira arabaya verecek diye bir durum yok. Madem amaç güvenlik yapmasın mercedes de 200 km hız, sonuçta o da kontrolden çıkıyor bir yerden sonra. Madem amaç güvenlik yapsın bakalım baştakiler toki usulü bir şeyler de millet güvenli arabaya binsin. Hayır bir de şahin yanlıyor da bmw yanlamıyor mu ? Ya da bmw yanlayınca daha mı güvenli oluyor. peki şahinde yanlayan adam onu satıp bmw alsa daha mı güvenli ?
    Sonuç olarak kazalar her zaman insanlardan dolayı olur makinalardan dolayı değil.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: CAD34

Konuyu açan zat-ı muhterem ve onun kafa yapısında olanlara; gün gelir o kalkstın trafikten dediğiniz Şahin, Doğan, kartal, Renault 12, 9 vb. arabalara muhtaç kalırsanız o zaman bu konuyu hatırlarsınız. Hayat hep aynı gitmez. Ne oldum değil ne olacağım diyeceksin. Bu gün Şahine binip yarın Mercedes'e ve yine bugün Mercedes'e binerken yarın Şahin' geçiş veya belkide onu bile bulamayabilirsin.

nerden geldiğimizi iyi biliyoruz kusura bakmazsanız c4 ümüz var diye parada basmıyoruz nihayetinde 25 bin liralık araç! doğan sahin kartal gibi saçma sapan arabaları kullanıp apacilik yapanlardanda kurtulacağımız için böyle bir düzenlemeyi sonuna kadar destekliyorum. bu destekten ötürü maddi durumu kısıtlı insanları hor gördüğüm hakir gördüğümde yoktur. olan maalesef onlarada olacak diyorum ama mermer kafalar mesajlarımdan bir kaç seyi cekip cıkarıyor.

bu yasayı ve cıkması gerektiğini dile getirenleri yuh layan bir kafa yapısındanda biz şüphe ediyoruz. türlü apaçilerin insan hayatını hice saydıkları araclardır bunlar. bir ihtimal geciyor akıllardan acaba bu z.nta sürüsünü destekler alkışlar konumdasınız?

Q7 ile, BMW ile, C180 AMG paket ile, CIVIC ile, GOLF ile apaçilik yapan ne oluyor? PAKAÇİ mi oluyor? Sanane milletin arabasından. O dediğin arabaları bu bahsettiğim arabalarla yapanda var. Şahin Doğan olunca trafikten kaldırılsın. Ama bu saydıklarım olunca eyvallah devam etsin.

• Gözünüz aydın.Apaciler sadece Doğan,Şahin kullanır sanmaya devam edin.
    Köydeki çiftliğe gidip gelinsin diye 92 model Toros aldık,96 model Doğan ı da halâ kullanıyoruz.
    Işın apacilik boyutu ayrı,araç güvenliği ,çevre konusu ayrı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Onemli olan bu tip araclardan kurtulmak degil. Bu araclarin adini cikaran zihniyetlerden kurtulmak. Bu araclar hurda olsa ne olacak bir kac yil sonra baska bir modele ayni ithamlarda bulinacagiz.

• quote:

Orijinalden alıntı: GökaLp.

Senin "kurtulmak" için gördüğün şey, bir başkasının hayali olabilir. Emekleri olabilir. Alınteri olabilir.
    Topici açan arkadaşı bu uslubundan dolayı kınıyorum.
    Ve derhal topic başlığının değiştirilmesini "duyarlı birisi olarak" istiyorum.
    Ayda 700TL maaş alıp zar-zor ıkına ıkına Şahin alan çok tanıdığım var benim.
    Onların "güç bela" sahip olduğu "değer verdiği" mallarını bu şekilde "kurtuluyoruz" başlığı altında ellerinden bi şekilde alınacağını duyurmak gerçekten kötü bi davranış.

Gelelim konuyla ilgili yorumuma;
    Eğer bu araç sahiplerine "araçlarının değeri" devlet tarafından verilirse bi sıkıntı olmaz.
    Böylece herkes emeklerinin karşılığını almış ve boşa gitmemiş olur.

Yav he he

•  doğan şahin kartal vb. araclardan kurtuluyoruz.

o saçma yasa bunuda vuruyor farkında mısınız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: amadeus99

ya arkadaş sürücünün yaptığı kazalara ve kazalardaki suç oranına artı ehliyetindeki ceza puanına bakar ona göre belirlersin trafik sigortası primini.

bu kadar basit bir şeyi düşünememek kadar saçma şey olamaz.

300 tl ortalama dersin adamın 2 kazası mı var 8 de 8 suçlu mu iki katını istersin 600 olur 4 kazası mı var 900 10 kazası mı var hepsinde mi suçlu iste 4000 tl haketmiş.

yeni ehliyet mi almış %50 arttırırsın 450 öder

adamın hiç suçlu olduğu kazası yok yıllardır, 150 alırsın olur biter. hem adil olur, hem millet dikkat etmek zorunda kalır.

• Hepsi demicem çoğu şahin,doğan,kartal çoluk çocuğun eline geçti,ellerine araba geçtiği zaman dünya onlar için duruyor gerçekten kendilerini kaybedip maganda haline geliyolar. Arkadaşlar sorun araba modelinde değil sorun KİŞİLİKTE,DÜŞÜNCEDE,ZİHNİYETTE... bunlar değişmediği sürece en donanımlı arabada versen fark yapmaz.. "EŞEĞE ALTIN SEMER VURSAN EŞEK YİNE EŞEK"
     doğan şahin kartal vb. araclardan kurtuluyoruz.

• Sigorta şirketleri insanı soyuyor resmen hiç kazası olmayan 600tl kasko ödeyen adama 450tl sigorta teklif ediyorlar ayıptır
  • bu konu söylendiğinin tam tersi aslında ben bizzat sigortacımla bunu konuştum onların asıl zarar etmesi tam tersi piyadasa yerli oto azaldığı için yeni model pahalı araçlar çoğaldı ve yedek parçaları çok pahalı..abi diyo önceden hep şahin vardı bir kaza olsa 3 kuruşa yaptırıyorduk ama şimdi öyle değil lüks yeni araçlar kaza durumunda çok maliyeti oluyor bu yüzden sigortacılar kar edemez oldu dedi...bencede çok mantıklı trafikte asıl sorun taksici-minibüs-otobüs-inşaat kamyonları yaratıyor bende reno-lada- şu anda şahin kullanıyorum 20 yıl oldu istanbulda araç kullanıyorum 17 yıllık ehiliyetim var ve hiç kaza-ceza olayım olmadı artık toplumun her gelir düzeyinden apaçiler var her markada görebiliyoruz zaten polisler bürokratlar vs..emniyet şeridinden gelip birden önünüze kırarak asıl apaçiliği onlar yapıyor artık:)
  • benim arabam 94 model opel astra güvenlikte neyi eksik onu anlamış değilim ? aynı fren aynı motor son kasa arabalardada kullanılıyorlar. tamamen saçmalık
  • quote:

Orijinalden alıntı: er76.

asıl senin gibisini kınarlar
    700tl maaş alan adamın çocuğu gece hasta olduğunda senmi hastaneye götüreceksin.
    yoksa o adamın bir pazar günü çıkıp çoluk çocuk gezme hakkı yokmu?

ben de götürmeyeceğim kendisi de çağıracak ambulans o götürecek.

hafta sonu da durumu el veriyorsa ve çok ölümcül piknik özlemi içinde yanıp tutuşuyorsa kiralıcak bir araç keyfine bakıcak.
  • benim de şahinim var 95 model tertemiz hiç bir arızası yok kimseye zararı da yok kurtulucakmışlar şahinden doğandan herkesde daha iyisine binecek para yok hem ben trafikte cok görüyorum 30 binlik arabası olupta lastikleri kabak olan bilmem anlatabildim mi
  • bu adamlar ne zaman halkı düşündülerki eski araçmış şuymuş buymuş kaderde varsa ölmek bmw olsa ne yazar güvenli değilmiş çevreye çok zarar veriyormuş söylettirmesinler beni koca ormanı yokettiler köşk yapacaz diye bundan daha büyük zararmı olur doğaya...
  • Allah doğanıda şahinide eksik etmesin yollarımızdan ama öküz gibi e5 te ralli yapan hondacıları,306 cıları eksik etsin
  • 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.