Şimdi Ara

doğan şahin kartal vb. araclardan kurtuluyoruz. (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
314
Cevap
5
Favori
20.801
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • olayı tek cümlede yada birkaç cümlede net olarak yazsalar daha güzel olacak masal gibi yazmışlarda yazmışlar.
  • Konu trafik sigortalarının artışı üzerine. Kaza yapanın sigorta masrafı artacak. Yoksa kimse kimsenin aracını alamaz. İşin özeti aslında eski araca fazla vergi geleceği yönünde.Bunuda iktidar istemez çünkü oylarını genelde bu gariban kişilerden alıyorlar. Ayrıca ülkede bir sürü eski araç kullananlar var.
  • Ben istemedikten sonra benim aracımı kimse trafikten çekemez.
  • Kamuoyunun tepkisini ölçmek için genelde ortaya bu gibi söylentiler atıyorlar. Maksat milletin nabzını ölçmek.
  • şahin broadway tamamda klasik araçlar ne olacak bir dünya 90 model mercedes bmw var millet aktif olarak kullanıyor bunlarıdamı kaldıracaklar
  • Ehliyet verilirken şartlar zorlaştırılsın yeter.
  • Hayatımda bu kadar saçma bir olay görmedim olan gariba olur başka kimseye değil.Babamın kredi borçları var adamcağız ayda 1.200-1.200 ödüyor 4 yıl daha ödeyecek bu dönemi atlatmak için 91 tertemiz orjinal bir renault 9 aldı ve şuan öyle bir arabaya biniyoruz içine doluşup ailecek akraba ziyaretiydi market pazar hastahane vs. şimdi adamcağız binmesin mi? Çoluk çocuk otobüslerde mi ? Sürünsün pardon otobüslerde milletle akraba mı olsunlar.Hiç unutmam babam otobüse binmiş kucağında çocukla karşıya geçmek için ve 40 dk kimsenin ona yer vermediğini çocugu kucağında taşıdığını söyledi ve bu mükemmel toplu taşıma sistemi bize fazla lüks geldiği için bizde 4 yıl boyunca kredi borçları bitene kadar böyle bir araç almaya karar verdik.Şimdi biz apaçi mi olduk yoksa siz mi fazla bencilsiniz.Diyelim ki komple bütün eski araçlar kalktı peki bu araçları kaldırınca şoförlerde mi kalkacak bu sefer yeni arabasıyla başlayacak hız yapmaya eee çözüm bulmuştunuz he pardon şimdi dersiniz ki en azından donanımlı arabaya biner kaza riskini azaltır.Size şunu söyleyeyim o beğenmediğiniz şahinler doğanlar en azından onları dizginliyordu şimdi siz altlarına full donanımlı bir honda verirseniz işte o zaman ölümlü kazaları görün özetle anlatmak istediğim madem sizin tek derdiniz kazalar (ben daha çok yeni araç alıp eski aracı küçümseme derim)

-Önce ehliyet aldığımız ticarethaneleri eğitimhane yaparsın.
    -Trafik denetimlerini sıklaştırırsın ve daha çok teknolojik yönden denetleme yaparsın.Bizde sadece kaza yaptıktan sonra bakılan mobese kameralarını veya nadiren gördüğümüz eds kameralarını arttırırsın.

Bu yazdıklarım bir çok yönden çoğaltılabilir zaten başlangıç için yeterli ki yazdığım ilk madde bile uygulansa yeterli olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: ES3NT

Ben istemedikten sonra benim aracımı kimse trafikten çekemez.

Emin misin

başbakanın bir sözüne bakar

başbakan dedi hürren sultan bile dekoltelerini kapattı korkusundan

uyarıdan önce

doğan şahin kartal vb. araclardan kurtuluyoruz.

uyarıdan sonra

• Off road yapmak için Lada alacaktım yalan oldu bu yasa ile...
  • NAPAYIM SATAYIMMI 85 MODEL ARACIMI ARKADAŞLAR YASA ÇIKARMI ACABA
  • Satabiliyoken satin bence. Yasadan sonra bedava verseniz kimsenin alacagini sanmam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nisandan sonra kesinlesecek

• BİDE 5000TLDEN BAHSEDİOLAR HURDA FİYATINI ONDAN BİR SORAYIM DEDİM
  • ŞİMdi satarsam 3500tl yazacam 3200e felan bırakacam
  • quote:

Orijinalden alıntı: sonofisiris

quote:

Orijinalden alıntı: -FoundeR-

ulan olan yine fakire oldu, yine zenginin işine yaradı. ne yapıcak bu köydeki insanlar? kartal ı olan herkes satıp dokker mı alabilecek mi? çiftçi zaten para saçıyor ihracat rekoru kırıyoruz dimi? hemen herkes kartalını satar dokker da alır, dobloda alır, zaten vergi sistemide değişecek oda fakire vuracak. Daha geçen bakan demedi mi şirket sahipleriyle, durumu kötü olanların aynı fiyattan benzin alması kötü bir durum diye. şimdi yine fakire bindiriyorlar ne anladım ben bu işten?

gelmiş diyor ben çalıştım, eskiden toros'um vardı yan gelip yatmadım çalıştım değiştirdim. git bakalım bak bi köylere onlar yatıyor mu? adamın toprağı sınırlı, fındık toplarken canı çıkıyor, çayır bayır çuval taşıyor. azıcık rahatlamak için, çuval atmak için, hafta içi minibüs çağırmadan kente inmek için kartal alıyor ama devlet ona destek çıkacağına dahada sömürüyor. falan filan

ne güzel demişler, "Para zenginin damına, fakirinde bi yerlerine yağarmış"

yılda bir fındık toplarlar bir sene yatarlar yinede isyan ederler ne gariptir!

İleri zeki arkadaşım bi fındık bi çay toplamayı denesene bakim nasılmış

• quote:

Orijinalden alıntı: zilgar

quote:

Orijinalden alıntı: DOMIX

Yalnız burada ince nokta şu ki belli limitler içerisinde yeni araçlar ile kurtulma şansı olunan kazalarda bu araçlar gerekli güvenliği sağlayamıyor, "güvenlik" konusunda kabul etmek gerekirki bu araçların sunduğu imkanlar çok alt seviyede. Zorunluluk veya özel ilgi alanına girmediği sürece bahsi geçen araçların kullanımı yenilere göre daha büyük risk taşıyor.

Geçenlerde rastladım,

Haklısın fakat yapılan çarpışma testleri ise belli senaryolara göre uygulanıyor. 5 yıldızlı güvenli dediğiniz arabaların çoğunda kaza yapmayın Allah korusun.

resim nasıl yükleniyorben yükleyemiyomda

• İyi de, sonuçta siz doğan, şahin, kartal, tipo vs araçları kaza yapmadan kullanıyorsanız, sigorta bedeliniz artmayacaktır.

Sanki bütün eski araçların sigorta bedelleri otomatikman arttırılmış gibi tartışılıyor. Halbuki haberde öyle bir şey yok. Ha, bu araçlarda modern güvenlik sistemleri olmadığı için, kaza yapma riskleri daha fazla olabiliyor.
  • arkadaslar biri atti ortaya milley kafayi yedi oalyin ozeti soyle bu konuyu ortaya cikarylttilar milletin kizistigini anlayinca rafa kaldirdilar cikcagi yok akp bunu goze alamaz coj oy kaybeder bosa morelinizi bozmayin ayni devam sehir efsanesi oldu artik

• Senin "kurtulmak" için gördüğün şey, bir başkasının hayali olabilir. Emekleri olabilir. Alınteri olabilir.
    Topici açan arkadaşı bu uslubundan dolayı kınıyorum.
    Ve derhal topic başlığının değiştirilmesini "duyarlı birisi olarak" istiyorum.
    Ayda 700TL maaş alıp zar-zor ıkına ıkına Şahin alan çok tanıdığım var benim.
    Onların "güç bela" sahip olduğu "değer verdiği" mallarını bu şekilde "kurtuluyoruz" başlığı altında ellerinden bi şekilde alınacağını duyurmak gerçekten kötü bi davranış.

Gelelim konuyla ilgili yorumuma;
    Eğer bu araç sahiplerine "araçlarının değeri" devlet tarafından verilirse bi sıkıntı olmaz.
    Böylece herkes emeklerinin karşılığını almış ve boşa gitmemiş olur.
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.