Şimdi Ara

doğan şahin kartal vb. araclardan kurtuluyoruz. (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
314
Cevap
5
Favori
20.801
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sonofisiris

quote:

Orijinalden alıntı: -FoundeR-

ulan olan yine fakire oldu, yine zenginin işine yaradı. ne yapıcak bu köydeki insanlar? kartal ı olan herkes satıp dokker mı alabilecek mi? çiftçi zaten para saçıyor ihracat rekoru kırıyoruz dimi? hemen herkes kartalını satar dokker da alır, dobloda alır, zaten vergi sistemide değişecek oda fakire vuracak. Daha geçen bakan demedi mi şirket sahipleriyle, durumu kötü olanların aynı fiyattan benzin alması kötü bir durum diye. şimdi yine fakire bindiriyorlar ne anladım ben bu işten?

gelmiş diyor ben çalıştım, eskiden toros'um vardı yan gelip yatmadım çalıştım değiştirdim. git bakalım bak bi köylere onlar yatıyor mu? adamın toprağı sınırlı, fındık toplarken canı çıkıyor, çayır bayır çuval taşıyor. azıcık rahatlamak için, çuval atmak için, hafta içi minibüs çağırmadan kente inmek için kartal alıyor ama devlet ona destek çıkacağına dahada sömürüyor. falan filan

ne güzel demişler, "Para zenginin damına, fakirinde bi yerlerine yağarmış"

yılda bir fındık toplarlar bir sene yatarlar yinede isyan ederler ne gariptir!

Sen ne diyorsun be????

Lafa bak; yılda bir fındık toplarlar bir sene yatarlar yinede isyan ederler ne gariptir..!

Al, benim ananem ve teyzem 1.5 aylığına Görele'ye gider ve fındık toplar, ve satıp fındığını gelir yine İstanbula. İsyan ediyormu bir yıl? Sattığı fındıkta toplasan 1000 lira bile etmez, bahçesi küçük. Sen KARADENİZ insanını tanımadan konuşma istersen böyle. Yılda bir fındık toplayıp yatıryorlamış bir yıl ve isyan ediyorlarmış. Laflarına dikkat çok kötü yerlere gidiyor ucu. Sen yoıkluk nedir görmedim herhalde ama bu gidişle o laf ettiğin, hor gördüğün arabaların jant kapaklarına muhtaç kalacaksın..

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: -FoundeR-

ulan olan yine fakire oldu, yine zenginin işine yaradı. ne yapıcak bu köydeki insanlar? kartal ı olan herkes satıp dokker mı alabilecek mi? çiftçi zaten para saçıyor ihracat rekoru kırıyoruz dimi? hemen herkes kartalını satar dokker da alır, dobloda alır, zaten vergi sistemide değişecek oda fakire vuracak. Daha geçen bakan demedi mi şirket sahipleriyle, durumu kötü olanların aynı fiyattan benzin alması kötü bir durum diye. şimdi yine fakire bindiriyorlar ne anladım ben bu işten?

gelmiş diyor ben çalıştım, eskiden toros'um vardı yan gelip yatmadım çalıştım değiştirdim. git bakalım bak bi köylere onlar yatıyor mu? adamın toprağı sınırlı, fındık toplarken canı çıkıyor, çayır bayır çuval taşıyor. azıcık rahatlamak için, çuval atmak için, hafta içi minibüs çağırmadan kente inmek için kartal alıyor ama devlet ona destek çıkacağına dahada sömürüyor. falan filan

ne güzel demişler, "Para zenginin damına, fakirinde bi yerlerine yağarmış"

yılda bir fındık toplarlar bir sene yatarlar yinede isyan ederler ne gariptir!

zaten o bahçeler hiç kesilmiyor, hiç gübrelenmiyor. mevsim zamanı dışında ne yapacak adam? doğalgazı yok odun keser, hayvanlarını otlatır sonrada birileri gelir yan gelip yatıyor köylüler der. ayrıca bütün yıl yatıyor diyorsun ne için yatıyorlar 2 ton fındık çıkıyor kilosu 4.5 tl yıllık 9.000TL ee? bunla ne alıcaksın kardeş? köy yerinde hayat ucuz tabi, artan parayla fiat doblo alabilirler 10 yıllık kredi ile

• farkeden birşey olacağını sanmıyorum bizim komşu 3 senedir sigortasız muayenesiz kullanıyor :D
  • Vergi sisteminden bağımsız olarak yazıyorum. Bu arabalar yürür de olsalar artık miyadını doldurdular.
    Basit bir kaza ölümle, sakatlanmayla sonuçlanabiliyor. Ucuz diye binecekler bunu da düşünmeli..
    Devlet bunları artık piyasadan çekmek için teşvik yapıp, eskisini verip yeni araç alacaklara ötv indirimi yapmalı.

Araçta sıkışan sürücü kurtarılamadı

doğan şahin kartal vb. araclardan kurtuluyoruz.

http://www.hurriyet.com.tr/ankara/22802910.asp

• quote:

Orijinalden alıntı: xxxslay

farkeden birşey olacağını sanmıyorum bizim komşu 3 senedir sigortasız muayenesiz kullanıyor :D

Uzaktan bir akrabam toptanci halinde ağa türevi birşey. Altında F10 5.25xd var. Şimdiye kadar hiç sorun yok, sorun şu. Adamın sayısız pazar arabası var, sayısız şahin doğan arabası var fakatki hiçbir arabasının 2000 yılından sonra ne sigortası var nede muayenesi var. Trafikte tanıdığı olduğundan dolayı hiçbirşey olmuyor diyordu.

Şuanda ona hak verdim. Geçinmek istiyorsan Türkiye Cumhuriyetinde ya devleti soyacaksın ya halkı. Halkı soyanada bişey olmuyor, devleti soyanada. O yüzden bundan sonra bende aldığım hiçbir araca ne muayene ne sigorta yaptırıcam.

Aylık 10.000 TL alan insanlar Lüx arabalarıyla konforun dibine vursun, biz burada 5 bin TL ye ucu ucuna zor aldığımız şahin,doğan,tipoya binemeyelim?

Ne zamandan beri fakirden alıp zengine veriliyor ? Varmı böyle bişey. Bundan sonra bende artık vergi çalıcam.

Where is the Dövlet ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Maydonoz Lastigi

quote:

Orijinalden alıntı: xxxslay

farkeden birşey olacağını sanmıyorum bizim komşu 3 senedir sigortasız muayenesiz kullanıyor :D

Uzaktan bir akrabam toptanci halinde ağa türevi birşey. Altında F10 5.25xd var. Şimdiye kadar hiç sorun yok, sorun şu. Adamın sayısız pazar arabası var, sayısız şahin doğan arabası var fakatki hiçbir arabasının 2000 yılından sonra ne sigortası var nede muayenesi var. Trafikte tanıdığı olduğundan dolayı hiçbirşey olmuyor diyordu.

Şuanda ona hak verdim. Geçinmek istiyorsan Türkiye Cumhuriyetinde ya devleti soyacaksın ya halkı. Halkı soyanada bişey olmuyor, devleti soyanada. O yüzden bundan sonra bende aldığım hiçbir araca ne muayene ne sigorta yaptırıcam.

Aylık 10.000 TL alan insanlar Lüx arabalarıyla konforun dibine vursun, biz burada 5 bin TL ye ucu ucuna zor aldığımız şahin,doğan,tipoya binemeyelim?

Ne zamandan beri fakirden alıp zengine veriliyor ? Varmı böyle bişey. Bundan sonra bende artık vergi çalıcam.

Where is the Dövlet ?

haklısın usta aynısı bizim komşu içinde geçerli biz at gözlüğü ile bakıyoruz o yüzden bizim için herşey farklı.. madem öyle bu kadar yükselteceksin sıfır arabalardaki %80 ötv oranını düşür herkes sıfır arabaya binsin biz çok meraklı değiliz 10,000 tl lik arabaya binmeye

• PEKİ 85 MODEL BİNEK ARAÇLARADA HURDA YASASI ÇIKACAKMI VEYA AKİBETİ NE OLACAK BELLİMİ BİLEN VARMI ARKADAŞLAR
  • sadece şu 200 300 liraya egsoz taktirip kendini ferrari kullanıyo sanan ses geçip gidene kadar arkalarından küfür ansiklopedisi yazılan sanayicileri vursa süper ötesi bişide , hacı amcamın bradwayıne ne dokunuyolar he şöle olur yoğun trafikde kullanımı yasaklanır adam tarlaya bakçeye neylen gidecekk saçmalık
  • yaklaşık 20 senedir şahin,doğan ve arkasından broadway kullandım.Şu ana kadar tampon bile çizdirmedim.Dikkatli kullanıp hız yapmazsan bişey olmaz.Ben paramın 50000 tl'sini verip araç almadım çünkü evin önünde araç çürüyüp gidiyor bana göre.Km yapan biri değilim. Biraz yazın dolaşıyorum işte.Vergisi desen çok kasko olayı 1000 küsür malum.2. elde değer kaybı var.Yok çizildi çizilmedi vs vs.Broadwayde takmıyorum çizilirse çizilsin.Ama ben ne yaptım .?Allaha şükür evime giren hanımın maaşıyla birlikte para ayda 6000 civarı.Broadwayı uzun süre kullandım.Paramla gayrimenkul alıp kalanını bankada değerlendirdim.Bence çok iyi yaptım.Herkesin kişisel görüşü faklıdır.Fakat izmirde yazın klimasız araba çok zor olduğu için geçen aylarda bir tanıdık aracını yeniliyordu.Bana piyasanın çok altında verdi galeriye gideceğine sana gitsin hesabı. Bende aldım.Ama denk gelmeseydi bu yılda broadwaye devam ederdimSenin söylediğine göre arkadaşım r9 şahin kullanan kazada ölüyor clio Albea Accent kullanan ölmüyor. Geçende ferrarisiyle kaza yapan işadamı öldü.Doğrumu? Doğru.

• Yalnız burada ince nokta şu ki belli limitler içerisinde yeni araçlar ile kurtulma şansı olunan kazalarda bu araçlar gerekli güvenliği sağlayamıyor, "güvenlik" konusunda kabul etmek gerekirki bu araçların sunduğu imkanlar çok alt seviyede. Zorunluluk veya özel ilgi alanına girmediği sürece bahsi geçen araçların kullanımı yenilere göre daha büyük risk taşıyor.

Geçenlerde rastladım,

• Daha büyük risk taşıyabilir doğrudur fakat şahinde bir kazada %60 ölürsen clioda %50 ölürsün gibi bir oran olabilir tabiki birde arabayla hız önemli nereden vurduğun önemli nereye vurduğun önemli kemer olayı önemli bunları hesaba katarsak bu oran dahada azalır.Zaten bu arabaları kullananlar ona göre davranırsa bir sorun çıkmaz.Mesela ben aracın sınırlarını bilip ona göre sürüyorum.Şahinle 80 ile kaza yaparsın ölmezsin clio ile 110 ile yaparsın ölürsün.Olay burada bitiyor.Yok efendim araçlar güvensizmiş çevreyi kirletiyormuşta kalksın vs vs gibi sebepler kandırmaca.o araçlar lpgli zaten yeni benzinlilerden daha az kirletiyor hele otobüs ve kamyonların bıraktığı dumanı saymıyorum.
  • yaaa tamam bu konu açığa kavuşmuştu niye uzadı gittiki. Yasa çıkarsa yeni araçları kapsayacak piyasadakileri kapsamayacak.

Konuyu açan arkadaşa başlığından dolayı ilk sayfada baya sallamıştım zaten. BAŞLIK ÇOK YANLIŞ!
  • quote:

Orijinalden alıntı: DOMIX

Yalnız burada ince nokta şu ki belli limitler içerisinde yeni araçlar ile kurtulma şansı olunan kazalarda bu araçlar gerekli güvenliği sağlayamıyor, "güvenlik" konusunda kabul etmek gerekirki bu araçların sunduğu imkanlar çok alt seviyede. Zorunluluk veya özel ilgi alanına girmediği sürece bahsi geçen araçların kullanımı yenilere göre daha büyük risk taşıyor.

Geçenlerde rastladım,

Haklısın fakat yapılan çarpışma testleri ise belli senaryolara göre uygulanıyor. 5 yıldızlı güvenli dediğiniz arabaların çoğunda kaza yapmayın Allah korusun.

• Şahin doğan kalksa bile serseri ve kötü kullanan diye tabir edilenler yinede başka araçlarla trafiğe çıkacak bu değişmez.Şahin olmaz Hyundai olur clio olur. Bu araçlarında onlardan çok fakı yok.Şahin çürük ise 2000 2002 clio Hyundai Albea palio da ondan aşağı değildir. Benim demek istediğim nokta olay sürücüde bitiyor. O araçlarda hava yastığı olsa bile zamanını doldurmuştur.kaza esnasında açılıp koruyacağını sanmıyorum. Hem vatandaş zaten o arabalara biniyorsa zorla bu araba güvensiz binme diyemeyiz. Kendi tercihi.Belki 1000 kişiden sadece 1 i kazaya karışıyor türkiyede. oda devede kulak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zilgar

quote:

Orijinalden alıntı: DOMIX

Yalnız burada ince nokta şu ki belli limitler içerisinde yeni araçlar ile kurtulma şansı olunan kazalarda bu araçlar gerekli güvenliği sağlayamıyor, "güvenlik" konusunda kabul etmek gerekirki bu araçların sunduğu imkanlar çok alt seviyede. Zorunluluk veya özel ilgi alanına girmediği sürece bahsi geçen araçların kullanımı yenilere göre daha büyük risk taşıyor.

Geçenlerde rastladım,

Haklısın fakat yapılan çarpışma testleri ise belli senaryolara göre uygulanıyor. 5 yıldızlı güvenli dediğiniz arabaların çoğunda kaza yapmayın Allah korusun.

Belli limitler içerisinde demiştim Bunu biraz açmalıydım, limitlerden kastım şehir içinde nispeten daha düşük hızlarda önden, çamurluklardan, arkadan, yandan alınacak darbeler idi fotoğrafıda o yüzden koymuş idim Antalya'da en sık karşılaşılan kazalardan biridir kavşak kazaları.

Yazdıklarımdan başlığı açan arkadaş ile aynı görüşlerde olduğum gibi bir kanıya varılmasın daha önceki sayfalarda başlık ile ilgili mesajım var

Burda şu an konuştuğumuz (konunun akışı diyelim) doğan şahin r9 vb. araçlara binme zorunluluğunu değil de bu araçların sağladığı güvenliğin yeni modellerdeki karşılıkları (accent clio vb.) ile kıyaslaması gibi bir yöne doğru geldik. :)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ZeuqmaX

quote:

Orijinalden alıntı: Erkyuo

Çok geç kalınan uygulamalar bunlar... Malesef devlet çok hantal bir oluşum..

Beyfendi rahat rahat lüx arabasıyla gezsin, maddi durumu kötü olup zor zoruna aldığı araba ile ne halt yerse yesin...

gariptir şahin doğan tipo uno sahibi olanlar trafikte her haltı yiyebilecegini sanıyor belkide %99 u. yollarda gördüğüm kazaların büyük cogunluguda bu otomobil müsveddelerinin karıştıgı kazalardır genellikle sizin lüküs diye nitelediğiniz araçlara girmiş bulunuyorlar.

bu araçlardan nasıl kurtuluruz diyorduk devlet cok yerinde bir çözüm bulmuş.

Hocam öncelikle bu araçlardan değil sizin önyargılarınızdan kurtulmanız gerek.
    Siz zenginseniz bu herkes zengin demek değil. Asgari ücretin 775tl olduğu bir ülkede yaşıyoruz.
    Birçok kişi ucu ucuna 2000-3000tl para denkleştirip şahin alıyor. Bu insanın hakkı değilmidir haftasonu ailesiyle gezmek.
    Sizin gibi önyargılı kişiler yüzünden otobüslere muhtaç kalmak zorunda mıdır?
    Nasıl alsın asgari ücretle geçinen kişi 20-30 bin liraya araba?
    Belki yüzde 3'ü bile geçmeyecek apaçi şahin doğan sürücüsü yüzünden yüzbinlerce şahin doğan tipo uno sahibi
    nasıl böyle bir suçla suçlu tutulabilir.
    Bu araçlara binenler keyfindenmi biner. İstemezmi ki 2012 model Mercedes arabasıyla gezsin tozsun.

Bu nasıl bir bencilliktir?

Ben de sizin aksinize lüx araçlara binenlerden şikayetçiyim. Bir kısım lüx araç sahibi(ki bu da yüzde 10u geçmez.)hayatında eşşeği olmamış
    bir mercedes bir BMW alınca kendisini herkesten üstün sanıyor. Bu yaz mıcırlı yolda 160+ hızla giden bir BMWnin attığı taşlarla(doğal olarak o hızda arkasında mıcır bulutu oluşuyor) aracımız kaputunda çeşitli göçükler oluştu. Bir düşünün o hızla bir fren yapsa...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ongun_44 -- 21 Mart 2013; 17:35:35 >

• biz asgari ücretliler ÖLELİM yaşasın zenginler ozaman nasılsa eve zor ekmek alıyom borçla köye gidebilmek için 85 doğan aldım onada 1000tl bişiler geldi yol arabasıyla (OTOBÜSLE) gitsem 100tl gidiş geliş eee daha köye gidemedik taksi çeviriyon 30tlde ona verion hoş yolarabasına (otobüse) binmek için garaja kadar belediye otobüsüyle gidion bide eşyalar çocuklar zebil oluyor yollarda haliyle bütün yükü elde biz erkekler taşıyoz yetmedi bide saolsun köyden erzak felan veriolar gene yükle gelion şimdi eski araçlara çıkan o 1000tlneyse onu nasıl verecem bizim YAŞAMAYA hakkımız yok herhalde çıksa bir türlü hurda yasası çıkmasa nasıl olsa o 1000tlyi ödeyemicem
  • quote:

Orijinalden alıntı: ongun_44

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ZeuqmaX

quote:

Orijinalden alıntı: Erkyuo

Çok geç kalınan uygulamalar bunlar... Malesef devlet çok hantal bir oluşum..

Beyfendi rahat rahat lüx arabasıyla gezsin, maddi durumu kötü olup zor zoruna aldığı araba ile ne halt yerse yesin...

gariptir şahin doğan tipo uno sahibi olanlar trafikte her haltı yiyebilecegini sanıyor belkide %99 u. yollarda gördüğüm kazaların büyük cogunluguda bu otomobil müsveddelerinin karıştıgı kazalardır genellikle sizin lüküs diye nitelediğiniz araçlara girmiş bulunuyorlar.

bu araçlardan nasıl kurtuluruz diyorduk devlet cok yerinde bir çözüm bulmuş.

Hocam öncelikle bu araçlardan değil sizin önyargılarınızdan kurtulmanız gerek.
    Siz zenginseniz bu herkes zengin demek değil. Asgari ücretin 775tl olduğu bir ülkede yaşıyoruz.
    Birçok kişi ucu ucuna 2000-3000tl para denkleştirip şahin alıyor. Bu insanın hakkı değilmidir haftasonu ailesiyle gezmek.
    Sizin gibi önyargılı kişiler yüzünden otobüslere muhtaç kalmak zorunda mıdır?
    Nasıl alsın asgari ücretle geçinen kişi 20-30 bin liraya araba?
    Belki yüzde 3'ü bile geçmeyecek apaçi şahin doğan sürücüsü yüzünden yüzbinlerce şahin doğan tipo uno sahibi
    nasıl böyle bir suçla suçlu tutulabilir.
    Bu araçlara binenler keyfindenmi biner. İstemezmi ki 2012 model Mercedes arabasıyla gezsin tozsun.

Bu nasıl bir bencilliktir?

Ben de sizin aksinize lüx araçlara binenlerden şikayetçiyim. Bir kısım lüx araç sahibi(ki bu da yüzde 10u geçmez.)hayatında eşşeği olmamış
    bir mercedes bir BMW alınca kendisini herkesten üstün sanıyor. Bu yaz mıcırlı yolda 160+ hızla giden bir BMWnin attığı taşlarla(doğal olarak o hızda arkasında mıcır bulutu oluşuyor) aracımız kaputunda çeşitli göçükler oluştu. Bir düşünün o hızla bir fren yapsa...

söylediklerinize katılıyorum birde şunu eklemek istiyorum sorun bizde...
    Yurtdışında yaşayan arkadaşlarım var. Ayda 15 bin dolar kazanan arkadaşım var hiçbirinin son model lüks araba merakı yok. Geri kalmış ülkelerde cep telefonu araba vs malesef hep önemlidir.

• kimsenin arabasını kimseden alamazlar piyasada milyonlarca kuş serisi var bu kadar aracımı toplatacaklar? Bence imkansız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cihat_, -- 21 Mart 2013; 17:51:55 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ahaha bu konu yine mi hortladı?

Eski renaultumu tekrar trafiğe çıkarmaya karar verdim, burada zil takıp oynayanlara duyrulur..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.