Şimdi Ara

Doğalgazı ısınmak için değil DONMAMAK için yakıyoruz. (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
100
Cevap
1
Favori
7.902
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
176 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Slim Charles

Su an merkezi sistem komurle isinan bir apartman dairesindeyim. Ilcede dogalgaz olmadigi icin evler hep boyle. En az isinan dairedeki yaslilara gore aciyorlar kaloriferi. Resmen don atletle terleyecek seviyedeyim. Radyatore dokunmak mumkun degil. Birkac gun tadini cikarip kendi dogalgazli soguk evime donecegim.

Doğalgazdan daha beter sistem bu merkezi sistem.

memlekette buna benzer komşumuzun var. 2 daire, bir katta çocuklar oldugu için hava sıcakken bile yaktıkları için , üst katta yanıyor. ee kömür parası ne geliyorsa bölüşmek zorundalar.

yakma da diyemiyor, 2 yıl önce 5000 tl total para ödediler4-5ay için. o dönemde mükemmel paraydı.

• quote:

Orijinalden alıntı: sissil

T-shirt mü bastırsam diyorum bazen

Bugun aklıma geldi yemin ediyorum lkşfmgflkdş

• Bide millet çok para ödesin diye pay ölçer sistemi icat etmişler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • fbm333 kullanıcısına yanıt
    İşte pay ölçer var maalesef bizde

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • qun4L kullanıcısına yanıt

Ev alacak hatta kiraya çıkacak tüm arkadaşlarıma pay ölçer li ev ise uzak durun diyorum inanın hiçbir faydası yok.Ama Toki bu tür sistemi çok seviyor neden acaba.

• quote:

Orijinalden alıntı: McCarty

Doğalgazdan daha beter sistem bu merkezi sistem.

memlekette buna benzer komşumuzun var. 2 daire, bir katta çocuklar oldugu için hava sıcakken bile yaktıkları için , üst katta yanıyor. ee kömür parası ne geliyorsa bölüşmek zorundalar.

yakma da diyemiyor, 2 yıl önce 5000 tl total para ödediler4-5ay için. o dönemde mükemmel paraydı.

Alıntıları Göster

Evet o yonden sonuna kadar haklisiniz. Isinmak guzel ama su an bulundugum daire bildigin hamam gibi. Fakat normal seviyede isinmak icin harcanan dogalgaz da kis boyu ayni masrafi yaptirirdi sanirim. En fp olani secersek donmamak icin kombiyi en dusuk ayarda yakmak kesinlikle onde geliyor. Maalesef dogalgaz luks ulkemizde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Slim Charles -- 7 Kasım 2020; 23:33:18 >
    Pay ölçer aslında çok fark değil ama site yönetimine ve osos dedigimiz sayaçların merkezine göre değişebiliyor.

Ben bu sefer sayaç firması ile görüşüp her faturaya itiraz edicem zaten

Kendi dairende kombide ayri bir dert, yer olarak, elektrik olarak ve maliyet olarak ayri tabiki

• quote:

Orijinalden alıntı: qun4L

Ne diyimki şimdi sana..

Blok hocam blok.. Hiç kasmaya gerek yok.

• Pay ölçer farklı olur site yönetimi faturayı harcanan metre küpe göre öderken siz kaloriye göre ödüyorsunuz. 1 metre küp ile 1 daireyi ısıtmak var 1 metre küp ile 10 daireyi ısıtmak var. Sayaç değişse bile çok değişmez

Pay ölçerin en ekonomik olarak nasıl kullanabilirim

• shankssan kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam gereği yapıldı

• quote:

Orijinalden alıntı: skyhun2635

Piskevittir o

Askıda piskevitt o

• quote:

Orijinalden alıntı: BigCLawRex

Geçen ay elektrik faturası 306 lira geldi. Klima, ısıtıcı herhangi hiçbir şey çalışmadığı halde. Sadece ps4'ü biraz yoğun oynamıştım, o kadar.
    Doğalgazı ona göre yakın, aman diyeyim.

her ay 250 tl elektrık faturası ödüyorum aynı şekilde ne klima ne elektrıklı ısıtıcı var

• Yılbaşından sonra neler olacak çok merak ediyorum

• savcı963 kullanıcısına yanıt
    Bende çamaşır makinesi, buzdolabı, lamba, tel şarjı, fön makinesi ve tv ile modem.

180 tl :)

Bizimde tokide daire var ankarada kirada.

Senelerce boş daireye yakıt parası ödedik.

Müslümanız diye geçinirler ama bu resmen hak yemektir.

En iyi yaptıkları iş zaten

• geçen yıl 250 lira geliyordu . sıcaklık 23 -24 derece .yer trakya , 4. ve son kat. kiradaysan 10 yıllık ölü kombilerle yaksan yaksan yine ısınamazsın. 5 yıldan eski kombisi olan evleri tutmuyorum daha ucuza geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crow in cornfield -- 8 Kasım 2020; 1:26:50 >
  • McCarty kullanıcısına yanıt
    Genelde hastane masrafı daha düşük tuttuğundan hastaneyi seçiyorum her yıl hastalaniyorum ama olsun geçen kış toplam 200 TL faturayla yirtmistim hastane ilaç falan en fazla 100 tutar millet aylık 300 ödüyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.