Şimdi Ara

Dogalgaz Uyumlu Ocak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
51.209
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Evimize dosetecegimiz dogalgaz sistemi icin buna uyumlu, bulasik makinesi ustu fiyat&kalite avantajini bir arada barindiracak 4 lu bir ocak ariyorum. Bu konuda Luxell, Susler, Sinbo gibi markalara guvenilir mi yoksa mutlaka Arcelik, Vestel gibi bilindik bir marka mi olmasini onerirsiniz?

Ayrica bu ocaklarin dogalgaz a uyumlu degil de lpg uyumlusunu alsak (cunku bazi ocaklarin fabrika cikisinda dogalgaz a uyumlu modelleri de bulunurken, bazilari fabrika cikisinda sadece lpg cikisli olup sonradan dogalgaz a uygun hale getiriliyor) sonradan yetkili servisleri tarafindan dogalgaz a uyumlu hale getirilebiliyor degil mi? Peki bu islemi ocagi ilk alimda, ilk kurlumda yaptirtirsak ek bir ucret aliniyor mu?

Tesekkurler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adilalpman -- 12 Ekim 2010; 9:25:25 >

• Setüstü ocakta Bosch, Siemens veya Profilo tavsiye ederim. Bu modellerin yazıları deterjanlarla silinmez, çakmak bek kalitesi tüksektir.(Orijinal İtalyan Sabaf marka bekleri var) Gereksiz girintileri-çıkıntıları olmadığından temizliği de rahat. Ben 11 senedir kullanıyorum, halen sıfır gibi. Çevremde de birçok kişiye tavsiye yoluyla aldırdım.

Dönüşüm konusuna gelince, Bosch grubu LPG'li ocakları ilk kurulumda ücretsiz olarak dönüştürüyor. Arçelik ise doğalgazlı model alternatiflerini bahane ederek yanılmıyorsam 35TL ücret istiyor.

Örneğin bu model iyi, gaz emniyetli ve dediğim donanıma sahip.

http://www.spotbeyazesyaci.com/?urun-detay_3413_PROFiLO__OC53DG_SET_USTU_OCAK.html

• Orijinalden alıntı: candogan62

Setüstü ocakta Bosch, Siemens veya Profilo tavsiye ederim. Bu modellerin yazıları deterjanlarla silinmez, çakmak bek kalitesi tüksektir.(Orijinal İtalyan Sabaf marka bekleri var) Gereksiz girintileri-çıkıntıları olmadığından temizliği de rahat. Ben 11 senedir kullanıyorum, halen sıfır gibi. Çevremde de birçok kişiye tavsiye yoluyla aldırdım.

Dönüşüm konusuna gelince, Bosch grubu LPG'li ocakları ilk kurulumda ücretsiz olarak dönüştürüyor. Arçelik ise doğalgazlı model alternatiflerini bahane ederek yanılmıyorsam 35TL ücret istiyor.

http://www.spotbeyazesyaci.com/?urun-detay_3413_PROFiLO__OC53DG_SET_USTU_OCAK.html
    [/quot Yukarıda bilgi veren arkadaşım bu üç markayı satmak amacıyla her tavsiye sorana bunları yazıyor....Ben ARÇELİK İNOX ocak aldım....Servis eve getirip kurdu, doğalgaz dönüşümünü yaptı...Yakıp teslim etti..İmzamızı alıp gitti...DÖNÜŞÜM İÇİN PARA ALINIYOR DİYEN YALAN YAZIYOR....Bilginiz olsun...Gerçekler öyle değil... ARÇELİKTE DÖNÜŞÜM ÜCRETSİZ.....Ben yaptırdım....Ezbere yazmıyorum....Saygılarımla..

• Orijinalden alıntı: taşkafa

Orijinalden alıntı: candogan62

Setüstü ocakta Bosch, Siemens veya Profilo tavsiye ederim. Bu modellerin yazıları deterjanlarla silinmez, çakmak bek kalitesi tüksektir.(Orijinal İtalyan Sabaf marka bekleri var) Gereksiz girintileri-çıkıntıları olmadığından temizliği de rahat. Ben 11 senedir kullanıyorum, halen sıfır gibi. Çevremde de birçok kişiye tavsiye yoluyla aldırdım.

[/quot Yukarıda bilgi veren arkadaşım bu üç markayı satmak amacıyla her tavsiye sorana bunları yazıyor....Ben ARÇELİK İNOX ocak aldım....Servis eve getirip kurdu, doğalgaz dönüşümünü yaptı...Yakıp teslim etti..İmzamızı alıp gitti...DÖNÜŞÜM İÇİN PARA ALINIYOR DİYEN YALAN YAZIYOR....Bilginiz olsun...Gerçekler öyle değil... ARÇELİKTE DÖNÜŞÜM ÜCRETSİZ.....Ben yaptırdım....Ezbere yazmıyorum....Saygılarımla..

SADECE NİKE BAKIN YETER, BAŞKA SÖZE GEREK YOK YAZIK BU ARKADAŞA.

• quote:

Orijinalden alıntı: adilalpman

Merhaba Arkadaslar;

Evimize dosetecegimiz dogalgaz sistemi icin buna uyumlu, bulasik makinesi ustu fiyat&kalite avantajini bir arada barindiracak 4 lu bir ocak ariyorum. Bu konuda Luxell, Susler, Sinbo gibi markalara guvenilir mi yoksa mutlaka Arcelik, Vestel gibi bilindik bir marka mi olmasini onerirsiniz?

Ayrica bu ocaklarin dogalgaz a uyumlu degil de lpg uyumlusunu alsak (cunku bazi ocaklarin fabrika cikisinda dogalgaz a uyumlu modelleri de bulunurken, bazilari fabrika cikisinda sadece lpg cikisli olup sonradan dogalgaz a uygun hale getiriliyor) sonradan yetkili servisleri tarafindan dogalgaz a uyumlu hale getirilebiliyor degil mi? Peki bu islemi ocagi ilk alimda, ilk kurlumda yaptirtirsak ek bir ucret aliniyor mu?

bizde iki tane var, biri demirdöküm diğeride arçelik sorun yok kullanıyoruz.
    Tesekkurler...

• Taşkafa bey ocağı kaç sene önce aldın? Aç bir zahmet Arçelik çağrı merkezine sor bakalım prosedür neymiş? Ben bu durumu bizzat yaşadım, senin gibi atıp tutanlardan değilim.
  • Bak çok bilgili ve çok değerli ve kıymetli arkadaşım....İnsanlar aptal değil...Salak değil....Geri zekalı hiç değil....Yeni ocak alıyorsun servis gelip takıp çalıştırıp doğalgaz dönüşümünü yapıp gidiyor...Yazdığın gibi 35 Lira değil....35 kuruş bile para ödenmiyor....Ne sen , ne ben....Nede ocak satın alan kimse bu parayı vermez.....Doğalgazla kullanacasan yeni aldığın ocağın doğalgaz dönüşümü ve kurulması ve yakılıp teslim edilmesi ücretsiz.....Geleyim prosedüre....Ben evimdeki yıllardır duran falan ocağı daha önce yazlıkta tüple kullandığım ocağı evime getirip doğalgazla kullanmak istersem gelin bu değişimi yapın dersem ehhhh izin verde 35 lira servis parası alsınlar....Seninkiler yıllar önce alınmış, tüple kullanılmış ocağı doğalgaza bedavamı çeviriyorlar ?....BOSCH servis kaç lira alıyor ? Bir sor....Saygılarımla...

• Taşkafa diye boşuna nick almamışsınız.

Çağrı merkezini arayıp sorun;

Arçelik/Altus/Beko marka LPG'li veya doğalgazlı olarak satın alınan ocaklar sıfır olsa dahi ücretli dönüşüm yapılıyor
    . Anlamanız için 30 kez mi yazmam lazım acaba?
  • Ben kendi evime ÜÇ YIL OLDU... ARÇELİK İNOX OCAK aldım....Servis getirdi kurdu, dönüşümü yaptı, yakıp teslim etti...Garanti belgesine tarih atıp imzaladım...Dahası bizim burada başka alanlar var...Bir hafta önce geldiler..ARÇELİK ..servis kurup dönüşümü yapıp gidiyor...çağrı merkezini ara sor...Burada insanlara BOSCH alın, SİEMENS alın, bütçe sınırlıysa PROFİLO alın diye yüzlerce telkin vereceğinize azıcık muhakeme yapın...Muhakenme beynin bir fonksiyonudur...Yeni bir ocak aldınız...Doğalgaz kullanıyorsunuz....Servis gelip bunu evde kurup dönüşüm yapıp gidiyor...ÇÜNKÜ DOĞALGAZDA KULLANACAKSINIZ... Parasını ödeyip aldım..Doğalgaz da kullanacağım...Ve doğalgaz kullanan ocak alıyorum....Fabrikadan LPG ayarlı çıkıyor diye bana ne yahu ?....Bana ne ?....Ne diye 35 Lira ödeyeceğim sebep ?... Bunu insanlara gerçek diye yutturmaya çalışan değil, .İşte bunu bile idrak edemeyen benim....Yani Taşkafa öylemi ?....Kararı bu yazıları okuyan arkadaşlarıma bırakıyorum...Saygılarımla...

• Benim evimde ankastre BEKO HIM 64220 X ocak var, 10 Nisan 2007 de yetkili servis tarafından monte edildi, ocak fabrika çıkışı LPG gaz sistemli, monte edildiği andan bu yana doğalgazla çalışıyor ve servis bu dönüşüm işlemi için para almadı.
    2007 de durum buydu. Şu tarihte para almaya başladılar mı bilemiyorum.
    Ocaktan gayet memnunum, gaz ateşlemesi mükemmel, her seferinde aynı hızla döndürüyorum elektirk arkının ilk seferinde ateşlenmediği durum yok gibi. Biraz sesli çalışıyor gaz sesi hıssss diye kendini hep belli ediyor. Ailemin evinde 97 model bosch fırınlı ocak var, onda da bu hısss şeklinde gaz sesi, daha da çok geliyor, bu eski model Bosch un ateşlemesi beko'ya kıyasla daha zor, 3-5 kere ark yaptıktan sonra ateşliyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: taşkafa

Ben kendi evime ÜÇ YIL OLDU... ARÇELİK İNOX OCAK aldım....Servis getirdi kurdu, dönüşümü yaptı, yakıp teslim etti...Garanti belgesine tarih atıp imzaladım...Dahası bizim burada başka alanlar var...Bir hafta önce geldiler..ARÇELİK ..servis kurup dönüşümü yapıp gidiyor...çağrı merkezini ara sor...Burada insanlara BOSCH alın, SİEMENS alın, bütçe sınırlıysa PROFİLO alın diye yüzlerce telkin vereceğinize azıcık muhakeme yapın...Muhakenme beynin bir fonksiyonudur...Yeni bir ocak aldınız...Doğalgaz kullanıyorsunuz....Servis gelip bunu evde kurup dönüşüm yapıp gidiyor...ÇÜNKÜ DOĞALGAZDA KULLANACAKSINIZ... Parasını ödeyip aldım..Doğalgaz da kullanacağım...Ve doğalgaz kullanan ocak alıyorum....Fabrikadan LPG ayarlı çıkıyor diye bana ne yahu ?....Bana ne ?....Ne diye 35 Lira ödeyeceğim sebep ?... Bunu insanlara gerçek diye yutturmaya çalışan değil, .İşte bunu bile idrak edemeyen benim....Yani Taşkafa öylemi ?....Kararı bu yazıları okuyan arkadaşlarıma bırakıyorum...Saygılarımla...

• quote:

Ben kendi evime ÜÇ YIL OLDU... ARÇELİK İNOX OCAK aldım....Servis getirdi kurdu, dönüşümü yaptı, yakıp teslim etti...Garanti belgesine tarih atıp imzaladım...Dahası bizim burada başka alanlar var...Bir hafta önce geldiler..ARÇELİK ..servis kurup dönüşümü yapıp gidiyor...çağrı merkezini ara sor...Burada insanlara BOSCH alın, SİEMENS alın, bütçe sınırlıysa PROFİLO alın diye yüzlerce telkin vereceğinize azıcık muhakeme yapın...Muhakenme beynin bir fonksiyonudur...Yeni bir ocak aldınız...Doğalgaz kullanıyorsunuz....Servis gelip bunu evde kurup dönüşüm yapıp gidiyor...ÇÜNKÜ DOĞALGAZDA KULLANACAKSINIZ... Parasını ödeyip aldım..Doğalgaz da kullanacağım...Ve doğalgaz kullanan ocak alıyorum....Fabrikadan LPG ayarlı çıkıyor diye bana ne yahu ?....Bana ne ?....Ne diye 35 Lira ödeyeceğim sebep ?... Bunu insanlara gerçek diye yutturmaya çalışan değil, .İşte bunu bile idrak edemeyen benim....Yani Taşkafa öylemi ?....Kararı bu yazıları okuyan arkadaşlarıma bırakıyorum...Saygılarımla...

Ben de 2009'da yengeme intenetten Altus marka ocak aldım, aynı modelin doğalgazlısı da var LPG'lisi de. LPG'liye ihtiyaç vardı ve internetten doğalgazlısı gelmiş, servis alternatif model olduğundan 35TL para istedi. Hatta 20TL ver garantisini imzalamayayım da demiş, aklında parayı cebine indirecek. Aldım kendim dönüşümünü yaptım. Siz 2007'de aldığınızda alternetif modeller var mıydı? Arçelik para istiyor, siz algılasanız da algılamasanız da karşılaşacağınız durum bu. Ben zaten sizle zaten muhattap değilim, uyardığım yeni alacak insanlar.

• Biz 1997 yılında Bosch set üstü ocak ve bulaşık makinesi aldık, bulaşık makinesi yeni gibi.Ocağın durumu ise silmekten dolayı yazıların boyası çıktı, bek başları karardı ve ocak ızgaralarının uçları beyazladı. Boyada küflenme yok ama bazen düğmeler zor dönüyor, sanırım yağdan.Bir de çakmak düğmesi bozuldu, onu kendimiz yapabilir miyiz bilmiyorum.Bir ara ocak alacaktık vazgeçtik.Acaba şimdiki Bosch ocaklar nasıl?

Edit: İmla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi egenin_efesi -- 13 Ekim 2010; 20:15:27 >
  • bütçeniz nedir tam olarak bilemiyorum ama
    bosch ngu 2125 i tavsiye ederim.
    http://www.bosch-home.com/tr/%C3%BCr%C3%BCnler/pi%C5%9Firme-grubu/ocaklar/solo/set-%C3%BCst%C3%BC-ocaklar/NGU2125LT.html?source=browse

ben ocak yada şubatta almıştım. aynı fiyatlardaydı. doğalgaz dönüşümünü ücretsiz yaptılar.

hangi markayı tercih ederseniz edin, alacağınız üründe olmazsa olmazınız gaz emniyet sistemi ve
    dökme demir ocak ızgarası olsun. çelik yada emaye ızgaralara göre dökme demir ızgaralar
    daha dayanıklıdır. ayrıca kazanın nereden geleceği belli olmaz ama dökme demirlerin üzerinde
    çaydanlık yada tencerenin kayma ihtimali, diğerlerine göre daha düşük.

önerdiğim modelin 4 gözü gazlıdır ve cam kapağı vardır. siz 3 gözü gaz bir gözü elektrikli istersiniz
    yada cam kapak istemezsiniz zevkinize kalmış. cam kapak ocağı kullanmadığınız zamanlarda
    daha şık duruyor ve kızartma vs. yaparken duvarlara yağ sıçramasını engelliyor. ama dediğim gibi zevkinize kalmış. önemli olan gaz emniyet sistemi ve dökme demir ızgara.

• Alırken lütfen birde arkadaşın önerdiği fırının cam kapak fiyatını sorun..Benim Profilo SL ocağın üzerindeki cam kapağa Beşiktaş ta servis yarım ocak parası istedi...Gözlerim fal taşı gibi açıldı......BÜTÜN SERVİSLER ARÇELİK- BEKO- VESTEL HEPSİ yeni alınan ocağın gaz dönüşümünü ücretsiz yapıyorlar..Evinizde yakıp teslim ediyorlar..garanti belgesini imzalayıp tarihini atıp gidiyorlar..Sadece BOSCH değil.....Lütfen tekrar okuyunuz...YENİ ALINAN ocağın yazdım... YEMEK TAŞINCA OCAK SÖNERSE, GAZI KESEN GAZ EMNİYETİ HER OCAKTA ARANACAK EN ÖNEMLİ ÖZELLİK... Kesinlikle arayınız....Saygılarımla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 4 Kasım 2010; 14:48:22 >
  • quote:

Alırken lütfen birde arkadaşın önerdiği fırının cam kapak fiyatını sorun...

bu cümlenizi bilgi almak mahiyetinde mi anlamalıyız yoksa o cam kapak kaç para haberin var mı
    gibisinden mi yorumlamalıyız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ASUSX51

Biz 1997 yılında Bosch set üstü ocak ve bulaşık makinesi aldık, bulaşık makinesi yeni gibi.Ocağın durumu ise silmekten dolayı yazıların boyası çıktı, bek başları karardı ve ocak ızgaralarının uçları beyazladı. Boyada küflenme yok ama bazen düğmeler zor dönüyor, sanırım yağdan.Bir de çakmak düğmesi bozuldu, onu kendimiz yapabilir miyiz bilmiyorum.Bir ara ocak alacaktık vazgeçtik.Acaba şimdiki Bosch ocaklar nasıl?

Edit: İmla.

Eski ocaklar 1992'lerden kalma Profilo ocakların üzerine Bosch yazılmış haliydi. Şimdiki ocaklar onlardan çok daha üstün. Bizde de daha evvel 1993 model AEG bulaşık makinesine entegre setüstü ocak vardı ve memnun değildik.(çakmakları arızalıydı) 2000 yılında aldığımız Siemens halen sıfır gibi. Aralarında çok fark var diyebilirim.

Düğmelerin zor dönmesini engellemek için düğmeyi çıkarıp alt kısmını yağlayın, düğme düzelecektir. Çakmak bujileri sağlamsa ama çakmak düğmesi bozuksa rahat değiştirebilirsiniz.

Ücretsiz dönüşüm yapıyorlar diyenlere itibar etmeyiniz. Arçelik-Beko-Altus eğer sözkonusu ocağın diğer gaz kullanımına da uyumlu modeli varsa ücretli dönüşüm yapıyor. Sadece diğer gaz türünden modeli olmayan modellerininkini ücretsiz yapıyor. Bilip bilmeden atıp tutanlara itibar etmeyiniz, servis sizden ücret istediğinde o arkadaşlar ödemeyecekler servis ücretini :)

• Denemesi ve anlaması çok basit...Ocağı alırken aldığınız yere sorun..." Bu ocağı doğalgaz ile kullanacağım...Ocağı evime getiren servis evimde dönüşüm yapıp yakıp teslim edecekmi ?....Bu işlem için ücret ödeyecekmiyim ?....Birinciye evet ikinciye kesinlikle hayır diyecekler....25 kuruş isteyen olmayacak....Bana itibar etmeyiniz...Yukarıda yazanlar gibi yalan yazıyorsam en doğru cevap ARÇELİK ve BEKO satıcılarında.....Saygılarımla...
  • Bende son dönemde tam boy fırınlı ocaklara bakıyorum. Aslında evdeki hala taş gibi ve çalışıyor, hiçbir sorun yok ama insan sıkılıyor, 8 seneden fazla oldu.

Tam da karar veremiyorum, yeni bir mutfak dolabı da lazım olabilir, durum böyle olursa ankastreye dönmek belki daha uygun olur.

Migros'un alt katındaki Vestel'e uğradım, bi 10 dakika modelleri inceledim, fena değil, en azından görmeye değer modeller var, hele döküm modeller çok iyi duruyor.

Muhabbet esnasında LPG / Doğalgaz konusu geçmişti, her 2 türlü de üretildiğini, buna göre gönderdiklerini söyledi yetkili. Eğer değişim gerekirse de, ilk kurulumda bu işlemin ücretsiz olduğunu belirttiler. Ancak ileride taşınma dolayısıyla değişim gerekirse, o zaman ücretli değişim yapıldığını anlattı.

Fırın konusu gündeme gelince hep aklıma TEBA geliyor, ne güzel ürünleri vardı, taş gibi, hem de uygun fiyatlı. Yazık oldu, kapandı gitti...

• quote:

Denemesi ve anlaması çok basit...Ocağı alırken aldığınız yere sorun..." Bu ocağı doğalgaz ile kullanacağım...Ocağı evime getiren servis evimde dönüşüm yapıp yakıp teslim edecekmi ?....Bu işlem için ücret ödeyecekmiyim ?....Birinciye evet ikinciye kesinlikle hayır diyecekler....25 kuruş isteyen olmayacak....Bana itibar etmeyiniz...Yukarıda yazanlar gibi yalan yazıyorsam en doğru cevap ARÇELİK ve BEKO satıcılarında.....Saygılarımla...

Doğru cevap satıcılarında değil, servislerinde. Durduk yere yalan söyleyecek değilim. Bizzat yaşadım bu durumu ve ocağı kendim dönüştürdüm. Yerlere göklere sığduramadığınız Arçelik 110TL'lik doğalgazlı Altus ocağın LPG'ye çevrilmesi için 35TL ücret istedi. Hatta garantisini imzalamayayım 20TL alayım da demiş yengeme yetkili servis. Aklınca parayı cebine indirecek 1TL'lik enjektör maliyetiyle. Allah kimseyi şu servislerin eline düşürmesin. Geçen arkadaşım taşındı, onun da Arçelik ocağını ben çevirdim.

Tekrar açıklıyorum çünkü okuduğunuzu anlamadan yorum yapıyorsunuz. Arçelik gaz çeşidi alternatifi olmayan modelleri elbette ücretsiz dönüştürüyor. Ama bir modelin hem DG hem de LPG seçeneği varsa ve satıcı size yanlış ürün yolladıysa ya iade edeceksiniz, ya da servise dönüşüm ücreti ödeyeceksiniz. Burada amacım firma kötülemek falan değil, sadece forumda alan arkadaşlar olursa zor durumda kalmasınlar diye bilgilendirdim. Ürünlerin kalite yorumu ayrıdır, durumun bunla ilgisi yok. Aynısını Profilo'da da yaşadım. Dayımın yazlığına LPG yerine doğalgazlı fırın yolladı beyazesyam.com. Servis de şaşırdı bu bölgede bunlar satılmıyor nereden aldınız diye sordu ve ücretsiz olarak dönüşümünü yaptı. Aynı modelin hem DG hem LPG seçeneği vardı, aynı Altus ocaktaki gibi. Umarım bu açıklamamı doğru düzgün okur ve anlamaya çalışırsınız taşkafa bey. Durum Vestel'de nedir bilmiyorum, tecrübe edinmedim. Servisine sorar öğreniriz, zor değil. Burada insanlar mağdur olmasın diye açıklama yapıyorum konuyu nerelere getiriyorsunuz, insanı yalancı konumuna düşürüyorsunuz açıkça yalan söyleyerek. Bu açıklamama forumda ürün alacak üyelerimiz dikkat etsin. Arçelik ocak aldıklarında doğru kodda ürünün yollandığına emin olsunlar ki mağdur konuma düşmesinler. Ayrıca gaz dönüşümüne hiç karışmayan firmalar da var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi candogan62 -- 4 Kasım 2010; 21:44:32 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.