Şimdi Ara

DOĞALGAZ TESİSATI YAPTIRIRKEN NELERE DİKKAT EDLİMELİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
1
Favori
203
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selamlar; bizde evimize doğalgaz taktırmayı düşünüyoruz biraz forumda araştırma yaptım işe öncelikle kombi seçiminden başlamıştım fakat tek başına kombi yeterli değilmiş onu anladım; sayın "disintegration" yararlı bilgilerine dayalı biraz fikrim oluştu sayılır: teknik olarak ne yapılması gerektiği nelere dikkat edilmesi konusunda çok aydınlatıcı bilgiler vermiş sağolsun ama iş orda da bitmiyor bide sizin hangi mühendislikle anlaştığınız kısmı var ki bu en büyük sorunların başında geliyor, malum her kez e güvenip iş yaptırmak olmaz: insan çok fazla masraf çıkmasın kaliteli olsun ama ucuz olsun istiyor bu yüzden her şeyin ucuzuna kaçmaya çalışıyor işte bu nokta hatalar yapmaya başlıyoruz ve yaptırdığımız iştende memnun kalmıyoruz ben bu hatalara düşülmesini en az indirmek için burada yararlı bilgilerinizi bizlerle paylaşmanız umudu içerisinde olacağım

Neyse uzun lafın kısası bizde evin içesinde eski mazotlu kat kaloriferi tesisatı üzerinden kombi taktırıp doğalgaza geçmeyi düşünüyoruz şu an için kombiyi immergas alpha eco 28 markasını düşünüyorum başka alternatif olarak da baymak ın duo tech combisi benzer özellikler taşıyor oda olabilir ikisinin de garantisi 7 yılmış öncelikle garanti üzerinden kombi seçimi yapmayı daha uygun buldum sonra satış yapan firmaların adreslerine gidip bize yapılacak tesisatın maliyetini konuşacağım istediğim kalitede malzemeler seçerek yapılan anlaşmada hangisi daha uygun ise o firma ile anlaşma yapacağım inş.

Konuyu açma sebebim mühendisliği yaptıracağımız firma seçimi ve sizlerin önerileri; eğer sizde benim gibi doğalgaz kurulumu düşünüyorsanız veya yaptırdıysanız tavsiye edebileceğiniz memnun kaldığınız/kalmadığınız firmaları yazarsanız, buna ek olarak kullandığınız kombiyi ve aylık fatura tutarınızı burada bizlerle parlaşırsanız çok güzel bir konunun başlangıcı olacağına inanıyorum, iyi forumlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dreamblue35 -- 22 Aralık 2016; 17:33:0 >

• Merhaba, öncelikle zorlu bir yolculuğa çıkıyorsunuz şimdiden kolay gelsin. Ben de üstatların son 4 yıllık forumdaki yorumlarını okudum ve yakın zamanda ben de doğalgaz tesisatı döşettim ve kullanıyorum. Bulunduğunuz il ve dairenizle ilgili bilgi verirseniz yardımcı olmaya çalışırım. Benim gibi kötü bir firmayla çalışırsanız artıları var. Mesela ben tesisat ustası oldum diyebilirim. Bildiğiniz kaynak makinesi falan aldım ve tüm aptalca tesisat hatalarını kendim düzelttim. En azından sadece 1 defaya mahsus malzeme parası verdim. İsterseniz Öncesi ve sonrası foto paylaşabilirim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.