Şimdi Ara

DOĞALGAZ ŞOFBEN ÖNERİ SAYFASI (GÜNCEL)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
19.443
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Kaldığım bina merkezi sistem ısıtma var, doğalgaz şofben almayı düşünüyourum. Hangi markayı tercih etmeliyim, veya ne gibi husulara dikkat etmem gerekiyor. Önerilerinizi bekliyorum..

Ayrıca forumlardan anladığım kadarı ile pek kimse kullanmıyor, açılan konuların çoğu boş kalmış... En ufak tecrbenizi esirgemeyin benden sonra araştıracak kişilerede yardımcı olursunuz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaos25 -- 13 Mayıs 2012; 10:08:10 >

• Sn.
    Doğalgazlı şofben almayı düşünüyorsunuz tereddüt etmeden "DAXOM "markalı şofbeni alınız.Arkasında servis güvencesi tam olan, şofbeni bilen insanlkarı sattığı bir ürün .Ben Mersin yetkili servisiyim.sorun tyardımcı olayım.saygılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: ADMİN33

Sn.
    Doğalgazlı şofben almayı düşünüyorsunuz tereddüt etmeden "DAXOM "markalı şofbeni alınız.Arkasında servis güvencesi tam olan, şofbeni bilen insanlkarı sattığı bir ürün .Ben Mersin yetkili servisiyim.sorun tyardımcı olayım.saygılar

servis arkadasım bu daxon çine yaptırmıyomu bunları termodinamiktede aynı cihaz var ve bunların eşanjörleri kısa süreden deliniyo bence forum arkadaslarımıza bunları tavsiye etmeyelim kolay gelsin
  • Güncell
  • quote:

Orijinalden alıntı: ADMİN33

Sn.

verdiğiniz cevap için teşekkürler, DAXOM u ilk defa duydum açıkcası, araştırdığım kadarı ile görüntü, su debisine göre sıcaklıkta fazla değişim olmaması ile kendini belli ediyor.Üçretsiz kurulum da var diyorlar doğrumu??

Daha önce duymadığım için önyargılı bakıyordum ama kanım kaynamadı değil.. eğer olumsuz bir yorum ile karşılaşmaz isem sanırım daxom alacağım gibi duruyor..

Daxomhttp://forum.donanimhaber.com/m_39208539/tm.htm

• Arkadaşlar DAXOM almaya karar verdim fakat bulunduğum bölgede 700 TL diyorlar sizce bu fiyat uygunmu, veya internetten temin edebileceğim güvenebilir biryer varmı ??
  • daxom yerine aristonun da aynı boyutlarda üstelik 14lt su sıcaklığı veren modeli var sizce hangisi
  • Aristonun beyaz eşyasında çok şikayet var... aristona hiç bakmadım işin açıkcası..
  • Bugün bulunduğum şehirdeki DAXOM satıcılarını tek tek aradım. Hepsi 700 TL dedi fakat birtanesi 550 dedi...
    Vardım Aynı Daxom'a benzeyen Gold Them nedir öyle bir marka vardı dedim bu nasıl...

Bunu sitelere toplu şekilde ucuz olsun diyenlere yitek şey veriyoruz dedi yani yaramaz para verilmez...
    BAYMAK var dedi 7 sene garanti oda BHT 13 yazıyordu üzerinde bu var dedi.... alternatif olara önereceğim,

yapılacak tadilatta var 750 TL ye anlaştık... büyük ihtimal daxom alacağım inşallah pişman olmam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaos25 -- 15 Mayıs 2012; 17:06:53 >
  • 700 tl ye daxom aldım 2.5 sene sonra bozuldu.tamir için 240 lira istediler çöpe attım.daxom şofbenlerin eşanjörü kısa sürede bozuluyor.servis ağı küçük ayrıca.ve çalışırken çok ses çıkarıyor.servisi arıyorsun geç gelyorlar.SAKIN ALMAYIN.
  • Merkezi sistem kurup sıcak su konusunu atlıyorlar hep. Bir hidrofor ve kazandan alınacak serpantinle bitirilecek işi herkes kendi evine şohben takarak çözmeye çalışıyor. İş bilmez tesisat mühendislerinden, çakal müteahitlerden daha ne kadar çekecek bu memleket. Hoş, şu kadar metrekareye nasıl kombi petek lazım diye foruma konu açılıyorsa zaten tesisat mühendisliği bitmiştir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tenghis

Merkezi sistem kurup sıcak su konusunu atlıyorlar hep. Bir hidrofor ve kazandan alınacak serpantinle bitirilecek işi herkes kendi evine şohben takarak çözmeye çalışıyor. İş bilmez tesisat mühendislerinden, çakal müteahitlerden daha ne kadar çekecek bu memleket. Hoş, şu kadar metrekareye nasıl kombi petek lazım diye foruma konu açılıyorsa zaten tesisat mühendisliği bitmiştir.

Biraz daha açarmıın ??
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaos25

quote:

Merkezi sistem kurup sıcak su konusunu atlıyorlar hep. Bir hidrofor ve kazandan alınacak serpantinle bitirilecek işi herkes kendi evine şohben takarak çözmeye çalışıyor. İş bilmez tesisat mühendislerinden, çakal müteahitlerden daha ne kadar çekecek bu memleket. Hoş, şu kadar metrekareye nasıl kombi petek lazım diye foruma konu açılıyorsa zaten tesisat mühendisliği bitmiştir.

Biraz daha açarmıın ??

Aslında baya açık bir mesajdı, ama nereye takıldınız anlamadım?? Merkezi sistem ısıtma yaparken yapılabilecek basit bir yatırımla sıcak su konusu da çözülebilirken, müteahhitler ve iş bilmez tesisat mühendisleri bu konuyu atlıyorlar. Sonra her daire ayrıca şohben taktırmak zorunda kalıyor. Bu arada merkezi sistemli bina yapıp peteksiz daire teslim eden, aynı binada oturduğu halde "ben merkezi sistem işletme giderlerine katılmam, çünkü kullanmayacağım" diyen, regülasyonlardan bihaber, öküz oğlu öküz müteahhitimize de buradan selam ederim.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kaos25

quote:

Biraz daha açarmıın ??

Aslında baya açık bir mesajdı, ama nereye takıldınız anlamadım?? Merkezi sistem ısıtma yaparken yapılabilecek basit bir yatırımla sıcak su konusu da çözülebilirken, müteahhitler ve iş bilmez tesisat mühendisleri bu konuyu atlıyorlar. Sonra her daire ayrıca şohben taktırmak zorunda kalıyor. Bu arada merkezi sistemli bina yapıp peteksiz daire teslim eden, aynı binada oturduğu halde "ben merkezi sistem işletme giderlerine katılmam, çünkü kullanmayacağım" diyen, regülasyonlardan bihaber, öküz oğlu öküz müteahhitimize de buradan selam ederim.

Ben bahsettiğiniz sistemi ilk defa duydum, cahil kalmışız. müteahhit olmadığıma için öküz sınıfına girmiyorummdur inş.

• quote:

İnsanlar mal-mülk vs.bazı şeylerin sahibi olunca dünyada en akıllı kendileri sanıyorlar malesef.

Ancak birde şu var, sadece sıcak su olsa dediğiniz yapılabilir ama mutfak ocağı için mecburen tesisat yaptırılıyor bu arada 500 liralık bir şofben masrafınız oluyor.

• @kaos25
    Sözüm sizlere değil elbette. Bu işin uzmanıyım diyen smm belgeli cahillere ve müteahhitlere. Sıradan vatandaş nereden bilsin bu detayları. Forumda dile getirelim ki insanlar öğrensin. Müteahhitlerden bunları talep etsinler ki onlarda yapmak zorunda kalsın.

@intererdem
    Mutfak için tesisat gerekli tabi ki. Ancak ocakta kullanılacak doğalgaz abonelik bedeli 250-300tl civarındayken, hermetik şohben ve kombi için 800tl civarıdır. Şohben dediğiniz gibi en ucuz 500tl ile en pahalı 1500tl arası fiyatlarda. Ortalama bir model 750tl desek, doğalgaz abonelik bedeli farkıyla beraber daire başına 1250tl ek masraf demektir. oysa merkezi sıcak su sistemi 24 dairelik bir bina için en fazla 15000tl tutar. Bu da daire başına 625tl yapar. Kalan 625tl üzerine birazcık konarak güneş enerjisi de taktırılır, hem yaz, hem kış mis gibi yıkanılır. Bu fiyatlar herkes için önemli olmayabilir, ama yeni ev almış ve gırtlağına kadar kredi borcuna batmış birisi için azımsanacak şeyler değil.

• Ariston next 14lt şofben aldım. almaz olaydım. 0 cihazı tamir etmek istediler. müşteri hizmetleri kalitesi 0 çarşı esnafina gitseniz daha kibar daha cözüm odaklı olur. Uzun görüşmeler sonuçu yine şofbeni tamir ettirmek zorunda bıraktırdılar. KESİNLİKLE ARISTON ŞOFBEN ALINMAZ...

Not: müşteri hizmetlerine göre şofbenin parasını (anakartını) değiştirmek tamir sayılmıyormuş.
  • Biz yaklaşık 2,5 yıl önce Kendimize ait 20 dairelik binamıza 20 adet DAXOM şofben aldık. 2 yıl garantiliydi ama cihazlar takıldıktan 2 ay sonra hepsi tek tek arızalanmaya başladı. servis 2 günde bir bizim binadaydı. 3 ay içinde 20 şofbenden 18 tanesi arızalandı. garantide olduğu için hep servis geçici çözümlerle garanti süresinin dolmasını bekledi. garanti süresi dolduğunda aradığımızda gelip bakımını yapacağız 350 TL kabul ederseniz öyle geleyim dedi. 500 tl ye aldığımız DAXOM ları garanti süresi dolar dolmaz 350 Tl ödemek zorunda bırakıldık. tabiikide ona ödeyeceğim 350 Tl ye 500 tl verir sıfır alırım diye düşündüm. Yani işin özeti 20 tane DAXOM şofbeni 2 yıl sonunda 19 tanesini çöpe atmak zorunda kaldık. Siz siz olun DAXOM markasından uzak durun..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.