Şimdi Ara

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ? (894. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
41.240
Cevap
277
Favori
4.325.854
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 892893894895896
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: intererdem

quote:

Orijinalden alıntı: mastor1

quote:

Honeywel.in modülasyonlu oval termostatını kullanan 2 kişi termostatın sağlıksız çalıştığını ve verim alamadıklarını yazmıştı, ayrıca program özelliği yok belirtmekte yarar var.

http://www.kombi.com/urun.php?prod=E.C.A-Modulasyonlu-Oda-Termostati-(Oval)-T87M1029-0--361

Onun yerine LagoFB modeli olabilir programlı, dış hava sıcaklığı ve kullanım suyu derecesi dahil kombideki her özelliğe erişim sağlıyor. Benim kullandığım model.

http://www.kombi.com/urun.php?prod=E.C.A-Modulasyonlu-Haftalik-Program-Saatli-Dijital-Oda-Termostati-Lago-FB-OT-0--362

Fakat fiyatı artmış 180 idi 208 olmuş.

Bağlantı için 3x0.75 kablo demişler ama aslında 2 uç kullanılıyor. bende 2x0.5 telefon tesisat kablosuyla bağlı.

Dış hava sensörü kombiyemi bağlanıyor yoksa termostatamı.

Ayrıca Lago termostatta 1 günü 4 paraçaya bölebiliyormuyuz. Sanırım 2 farklı sıcaklık oluyor.

Yani şu şekilde yapmak

saat 08-12 arası 21 derece
    saat 12-13 arası 23,5 derece
    saat 13-16 arası 21 derece
    saat 16-08 arası 23,5 derece

mümkünmüdür.

Dış sensor kombi ana karta bağlanıyor, ama Lago dan dış sıcaklık görülebiliyor.

2 farklı sıcaklık tanımı yapılabiliyor gece ve gündüz işareti için farklı 21.2 ve 23.4 gibi 0.1 derece ile ayarlanabiliyor

3 farklı zaman gündüz blogu olabiliyor sanıyorum. Yani 23.5 ayarı günde 3 defa farklı saatler arası, Kılavuzuna bakılmalı

Fakat ben şu anda tek ayar 21 derece 24 saat aynı yaptım

Soğuklarda daha iyi sonuç olabilir onun için günlük tüketimi izliyorum, bahar ayları gündüz evde kimse yokken düşük ayar olabilir.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Honeywel.in modülasyonlu oval termostatını kullanan 2 kişi termostatın sağlıksız çalıştığını ve verim alamadıklarını yazmıştı, ayrıca program özelliği yok belirtmekte yarar var.

http://www.kombi.com/urun.php?prod=E.C.A-Modulasyonlu-Oda-Termostati-(Oval)-T87M1029-0--361

Onun yerine LagoFB modeli olabilir programlı, dış hava sıcaklığı ve kullanım suyu derecesi dahil kombideki her özelliğe erişim sağlıyor. Benim kullandığım model.

http://www.kombi.com/urun.php?prod=E.C.A-Modulasyonlu-Haftalik-Program-Saatli-Dijital-Oda-Termostati-Lago-FB-OT-0--362

Fakat fiyatı artmış 180 idi 208 olmuş.

Bağlantı için 3x0.75 kablo demişler ama aslında 2 uç kullanılıyor. bende 2x0.5 telefon tesisat kablosuyla bağlı.

Dış hava sensörü kombiyemi bağlanıyor yoksa termostatamı.

Ayrıca Lago termostatta 1 günü 4 paraçaya bölebiliyormuyuz. Sanırım 2 farklı sıcaklık oluyor.

Yani şu şekilde yapmak

saat 08-12 arası 21 derece
    saat 12-13 arası 23,5 derece
    saat 13-16 arası 21 derece
    saat 16-08 arası 23,5 derece

mümkünmüdür.

Dış sensor kombi ana karta bağlanıyor, ama Lago dan dış sıcaklık görülebiliyor.

2 farklı sıcaklık tanımı yapılabiliyor gece ve gündüz işareti için farklı 21.2 ve 23.4 gibi 0.1 derece ile ayarlanabiliyor

3 farklı zaman gündüz blogu olabiliyor sanıyorum. Yani 23.5 ayarı günde 3 defa farklı saatler arası, Kılavuzuna bakılmalı

Fakat ben şu anda tek ayar 21 derece 24 saat aynı yaptım

Soğuklarda daha iyi sonuç olabilir onun için günlük tüketimi izliyorum, bahar ayları gündüz evde kimse yokken düşük ayar olabilir.

tek sıcaklıkta nasıl sonuclar aldın, düşük yüksek sıcaklık yaptığında nasıl sonuc aldın. merak ettim bende gündüzleri 20 akşamları 21 yapıyorum...

• quote:

Orijinalden alıntı: canturkkara

quote:

Orijinalden alıntı: Biray Doğalgaz

İZMİRDEKİ DÜKKANIMIZA DOĞALGAZ DÖŞEDİK.
    HANGİ KOMBİYİ TAKMAMI ÖNERİRSİNİZ?

6 mt petek koyduk dd.plus 33 m2 alandan 2 kat var, bakır yaptık boruları, kombi kaldı bir tek

Kombiye gerek yok ufo ile ısının, çünki ufo kendinden termostatlı ve karanlıkta çok hoş bir görüntü oluyor, mümkünse ufonun ayaklı modeli olsun(istediğiniz odaya taşırsınız), petekleride satın elektrik parasını ödeyin

Yok hocam ufo yakışmıyor dükkana
    Bakırın asaleti başka, duruşu başka..

Selamlar.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: coachya

Arkadaşlar deneyimlerimi paylaşmak istiyorum. Dünde forumda konuştuğumuz gibi oda termostatını 26 derece yapıp devre dışı bırakarak kombiyi sürekli sabit sıcaklıkta çalıştırdım. Yaklaşık akşam 45-43 arası. Oda sıcaklığı 22,4. Gece yatarken 40 ta bırakıp yattım. Hava sıcaklığı -2 civarı idi. Birde peteklerin arkasına yalıtım malzemesi yerleştirmiştim iki gün önce. Bugünki ölçümüm 11 m3. Size çok gelebilir ancak aynı hava şartında oda termostatı ile 14 m3 yakmıştım. Salon ve çocuk odasını kapatmadan öncede 18 civarı idi. Ve bugünki gibi sürekli hiç değişmeyen sıcaklık konforu yoktu. Sürekli çalışmanın en iyi yanı derece 1 derece bile oynamıyor. Hem de daha az yaktı.

Evet olay budur sabit sıcaklık konforu..hemde daha az tüketim..Yakıt aynı bile olsa konforu yeter.

Kombi araştırırken satıcılara termostat sorunca pek önem vermiyorlardı nedeni ni şimdi anlıyorum, kullanımdaki dengesizlik ve memnuniyetsizlik...Bu nedenle satıcılar termostata soğuk bakıyorlar..

Oda termostatını 26 derece yapıp nasıl devre dışı bıraktığınızı anlayamadım.
    Termostat 26 derece yapılınca oda sıcaklığını 26 dereceye getirmek için kombiye sürekli olarak yak komutu göndermiyecekmi. TERMOSTAT Nasıl devre dışı kalıyor.
    Bende modülasyonlu oda termostatı vardı devre dışı bırakmak için kombiden termostata gelen kabloları termostattan çıkarıp birbirine bağladım(servise sorarak), az kalsın kombiyi yakıyorduk.
    Termostat sıcaklığını yükselterek kombi nasıl devre dışı kalıyor anlatırsanız bende öğrenip uygalarım.

• quote:

Orijinalden alıntı: dogant1959

quote:

quote:

Arkadaşlar deneyimlerimi paylaşmak istiyorum. Dünde forumda konuştuğumuz gibi oda termostatını 26 derece yapıp devre dışı bırakarak kombiyi sürekli sabit sıcaklıkta çalıştırdım. Yaklaşık akşam 45-43 arası. Oda sıcaklığı 22,4. Gece yatarken 40 ta bırakıp yattım. Hava sıcaklığı -2 civarı idi. Birde peteklerin arkasına yalıtım malzemesi yerleştirmiştim iki gün önce. Bugünki ölçümüm 11 m3. Size çok gelebilir ancak aynı hava şartında oda termostatı ile 14 m3 yakmıştım. Salon ve çocuk odasını kapatmadan öncede 18 civarı idi. Ve bugünki gibi sürekli hiç değişmeyen sıcaklık konforu yoktu. Sürekli çalışmanın en iyi yanı derece 1 derece bile oynamıyor. Hem de daha az yaktı.

Evet olay budur sabit sıcaklık konforu..hemde daha az tüketim..Yakıt aynı bile olsa konforu yeter.

Kombi araştırırken satıcılara termostat sorunca pek önem vermiyorlardı nedeni ni şimdi anlıyorum, kullanımdaki dengesizlik ve memnuniyetsizlik...Bu nedenle satıcılar termostata soğuk bakıyorlar..

Termostat 26 derece yapılınca oda sıcaklığını 26 dereceye getirmek için kombiye sürekli olarak yak komutu göndermiyecekmi. TERMOSTAT Nasıl devre dışı kalıyor.
    Bende modülasyonlu oda termostatı vardı devre dışı bırakmak için kombiden termostata gelen kabloları termostattan çıkarıp birbirine bağladım(servise sorarak), az kalsın kombiyi yakıyorduk.
    Termostat sıcaklığını yükselterek kombi nasıl devre dışı kalıyor anlatırsanız bende öğrenip uygalarım.

Kardeş,dereceyi 26 yapıp,kombiyide 43-45 de yakarsak ev ortamı 26 dereceye hiç ulaşmaz.Yani sanki oda termostadı iptal edilmiş gibi çalışır.Kontak uçları kısa devre edilmiş gibi anlıyacağın.Ha dersin ki 26 dereceye ulaşırsa....eh işte o zaman açar kontağı.Yani sözün özü,arkadaş en kısa yoldan doğru olanı yapmış.Termostadın görevi aç-kapayaptırmak.O işlevi yerine getiremiyor anlıyacağın...Arkadaş mantıklı olanı yapmış...

• quote:

quote:

quote:

@dogant

Seninki sanıyorum Lago fb idi sayısal protokol destekli termostatı kısa devre etmek zaten hatalı, servisin cahiliyeti de tam komedi olmuş

burada yükseğe ayarlanan on off termostat

• arkadaşlar ;

birşey soracağım benim kombim balkonda ve kapalı bir alanda ve balkonda menfez yok. menfez mutfakta ocağın yanındaki boşluğa bakan camda var ve bütün kötü kokular oradan içeri giriyor bugün 2 kat aşağıda ki daireyi boya yapmışlar o koku bile benim dairede. Bu kokuyu engellemek için bir yöntem var mı? Bazen aspiratörü açıyorum ancak öyle içerdeki koku çıkıyor tabi kapatınca yine koku içeri giriyor :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: elniko

arkadaşlar ;

birşey soracağım benim kombim balkonda ve kapalı bir alanda ve balkonda menfez yok. menfez mutfakta ocağın yanındaki boşluğa bakan camda var ve bütün kötü kokular oradan içeri giriyor bugün 2 kat aşağıda ki daireyi boya yapmışlar o koku bile benim dairede. Bu kokuyu engellemek için bir yöntem var mı? Bazen aspiratörü açıyorum ancak öyle içerdeki koku çıkıyor tabi kapatınca yine koku içeri giriyor :(

geçici olarak mutfaktaki menfezi bezle kapatın
    boyanın kokusu gelmesin
    1-2gün sonra koku geçince bezi menfezden çıkartın
  • şuan için öyle yaptım zaten ama her zaman gelen kokuları engellemenin bir yolu yok heralde
  • quote:

Orijinalden alıntı: elniko

şuan için öyle yaptım zaten ama her zaman gelen kokuları engellemenin bir yolu yok heralde

benim kombimde balkonda,balkonum komple çift cam pvc camekanla kapalı
    kombim allaha şükür dışarıda değil,

kombinin yanına menfez takılı

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ?

bence o alana menfez taktırın
  • quote:

quote:

6 mt petek koyduk dd.plus 33 m2 alandan 2 kat var, bakır yaptık boruları, kombi kaldı bir tek

Kombiye gerek yok ufo ile ısının, çünki ufo kendinden termostatlı ve karanlıkta çok hoş bir görüntü oluyor, mümkünse ufonun ayaklı modeli olsun(istediğiniz odaya taşırsınız), petekleride satın elektrik parasını ödeyin

acaba bizim m2 ye yoğuşmalı ufo taktırsam, yoğ. yapar mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: sseker

quote:

quote:

Yok hocam ufo yakışmıyor dükkana
    Bakırın asaleti başka, duruşu başka..

Selamlar.

sağolasın, gördün zaten ufolarla ısıtıyorduk, ayda 350-400 tl para geliyordu, sıcaksu da vermiyor bu ufolar

haftaya gazı açarsm, 1 ay yanar işte sonra o kombiyi canturkkaraya gönderecem, oda termostatı takması için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Biray İzmir -- 27 Ocak 2012; 19:09:45 >

• Merhaba ben demirdöküm yetkili serviste teknisyenim kombi alacaklara önerim dd ümün yeni çıkan atron cihazı iyidir sorun vermemktedir ve iyi verim almak isteyene öneririm vissmann cihazlar pahalı olduğundan masraf çıkaracaktır 1 bakım onlarda 70 tl ken bizde yani genel demirdöküm yetkili serviste 50 tl dir. Herhangibir sorunuz için yanıtlarım iyi günler..
  • quote:

quote:

quote:

quote:

@dogant

Seninki sanıyorum Lago fb idi sayısal protokol destekli termostatı kısa devre etmek zaten hatalı, servisin cahiliyeti de tam komedi olmuş

burada yükseğe ayarlanan on off termostat

Yani benimkinde olmaz.
    (Forumda da servisin dediği gibi yazılmıştı.)
    Servise gidip söylediğimde hatalarını kabul etmediler, kendilerinin gelip yapacağını söylediler, ama henüz gelen olmadı. Bende yaşadığım tecrübeden sonra üzerine düşmedim. Aslında tam emin olmadığımız durumlarda bu işi servise yaptırmak. Sorumluluk onlarda olur. Forumdada servisin dediği gibi yazılınca, bende güvenerek uyguladım ama sonuç fiyasko.

• Sorun nedir yardımcı olayım yetkiliden öğrenmeniz daha iyi olur
  • ilginç doğum günü olayları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Biray İzmir -- 27 Ocak 2012; 21:03:58 >
  • arkadaşlar nitromix p 28 kullanıyorum mobil sistem var bir sorun var sanırım sistemdeki su basıncı kısa zamanda düşüyor yani 4 günde mesela 1.6 dan 1.1 e düşüyor sisteme su ekliyorum durum sonra gene aynı mobil sistemden sumu sızıyor diye petekleri kontrol ediyorum şap altında olduğu için sistem gerisi hiç bir patlak görüntüsü vermiyor yoksa normalmi su ısındığı için buharlaşıp eksilebilirmi
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrece54

arkadaşlar nitromix p 28 kullanıyorum mobil sistem var bir sorun var sanırım sistemdeki su basıncı kısa zamanda düşüyor yani 4 günde mesela 1.6 dan 1.1 e düşüyor sisteme su ekliyorum durum sonra gene aynı mobil sistemden sumu sızıyor diye petekleri kontrol ediyorum şap altında olduğu için sistem gerisi hiç bir patlak görüntüsü vermiyor yoksa normalmi su ısındığı için buharlaşıp eksilebilirmi

Bağlantı yerlerinde sızıntı vardır onları kontrol edin... peteğin altlarındaki bağlantı yerlerindeki vidaları (tahriş olmayacak şekilde) bir anahtarla sıkıştırın orlarda sızıntı vardır ve borudan boru kılıfının içine doğru akabilir yada damla halindeyse buharlaşır.

• quote:

arkadaşlar nitromix p 28 kullanıyorum mobil sistem var bir sorun var sanırım sistemdeki su basıncı kısa zamanda düşüyor yani 4 günde mesela 1.6 dan 1.1 e düşüyor sisteme su ekliyorum durum sonra gene aynı mobil sistemden sumu sızıyor diye petekleri kontrol ediyorum şap altında olduğu için sistem gerisi hiç bir patlak görüntüsü vermiyor yoksa normalmi su ısındığı için buharlaşıp eksilebilirmi

kollektörünüzden tek tek odaları her gün kapatıp deneyeceksiniz.
    1. gün 1. gidiş 1. dönüş vanasını kapatın
    bakın digital eksilmiyorsa
    2.gün 2.sıra vanalar

bu şekilde kaçak olan odayı kısa sürede bulup o odanın borusunu değiştirirsiniz.

tabi aşağı kattakilerin kafasına su akmadan da bulmuş olursunuz, kaçak noktasını.

buharlaşma diye bişey yok,

yeni açılan kombilerin ilk 1 haftasında otomatik hava tahliyesi olur ve basınç düşer.

sizinki yeni mi bilmiyorum tabi ki

..tabi kollektörünüzde her odaya ayrı vana yoksa bunu yapamayacak ve ustaya bu mini vanaları koydurmAK zorunda kalacaksınız..

saygılar...

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Biray İzmir -- 27 Ocak 2012; 23:58:28 >

• quote:

biray doğalgaz ın yazdıklarını uygulayın
    ama önce peçeteyle peteklerin bağlantı noktalarını kontrol edin
    gözle görülmeyen ama minicik te olsa kaçaklar peçete ile bulunabiliyor
    birkaç tanıdığımın evinde
    peçeteyle kaçak tespit etmiştim

• 
Sayfa: önceki 892893894895896
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.