Şimdi Ara

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ? (700. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
41.240
Cevap
277
Favori
4.325.828
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 698699700701702
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: yumyan

quote:

Orijinalden alıntı: Damaskrov

quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

quote:

Orijinalden alıntı: Damaskrov

Merhaba arkadaşlar bizde artık kombiye geçiyoruz. Çevremizdeki insanlar Vaillant övdüğü için bizde bir yetkiliden gelip bize fiyat çıkarmalarını istedik ve bize listeyi çıkardılar

1- Vaillant turboTEC 202-3 pro Hermetik 1.450,00 TL
    2- Protherm panel radyatör 600x4,9 mtül.610,00 TL
    3- 50/70 Düz beyaz havlupan 60,00 TL
    4- Folyolu katkaloriferi tesisatı 600,00 TL
    5- Daire içi doğal gaz tesisatı ve projelendirme 600,00 TL
    6- Katkaloriferi işçiliği 450,00 TL

normalde 3.400.00 gelecekti ama bildiğiniz gibi zamlardan dolayı fiyat 3.770.00tl oldu. Sizin yorumlarınızı alabilirmiyim. Çünkü bu konuda tecrübem yok. Umarım yardımcı olabilirsiniz. Evin yalıtımı iyi değil ama ev sürekli güneş görüyor. evde 100m2'yi geçmez. M2'sini yarın tam olarak öğreneceğim...

vaillant turbo tec pro 202-3-3 değil de

vaillant turbo tec plus 202-3-5 modelini almaya bakın.sıcak su konforu daha iyidir
    şu kombi

http://www.kombi.com/urun.php?prod=VAILLANT-turboTEC-plus-VUW-TR-202/3-5-Hermetik-Konvansiyonel-Kombi-%2817200kcal/h%29-20kw-17200--59

radyatörlerde protherm yerine demiröküm plus tercih edin
    diğer peteklere göre %10-15 daha fazla ısı verir.boya kalitesi daha iyidir.daha uzun ömürlüdür
    folyolu boru tesisatı iyi bir tercih görünüyor

ayrıca yerinizde olsam alternatif olarak fiyat-performans yoğuşmalı kombileri de araştırmanızı öneririm..

fiyatları 1500-1600-1700lira olanlarından
    faturalarda en kötü şartlarda %10,koşullar uygun olduğu taktirde %20 civarında daha az ödersiniz

Bilgiler için teşekkür ederim Bizim ev 80-90m2 arasıymış. Bu değere göre benim ve sizin taavsiye ettiğiniz vaillant kombi idealmidir, birde aralarında tek fark sıcak su'da daha fazlamı verimli çünkü benim bakıp karşılaştırma yaptığımda enerji tüketiminde 5w fark var. BU konuda biraz daha bilgi alabilirmiyim.Önerdiğiniz petekleride incelemeye başlayacağım. Son olarak şahısın bize verdiği fiyat normal midir? Şimdiden çok teşekkür ederim....

Vaillant 202/3-3 pro ile 202/3-5 plus arasındaki tek fark aqua konfor denen sürekli sıcaksu temin etme özelliğidir.
    Sıcak su verim değerleri aynıdır. Yani ikisi de aynı lt./dak. sıcak su verir. 202/3-5 plus modeldeki aqua konfor özelliği ise sıcak suyu belli bir sıcaklıkta sürekli hazır tutma özellğidir. Yani birinde çeşmeyi açıp 10-15 saniye bekliyorsanız diğerinde 3-4 sn. de sıcaksu almış olursunuz. Tabiki buda daha fazla gaz sarfiyatı demektir. Bence tamamen gereksiz bi özelliktir.
    Ayrıca tek fark bu demiştim yanıltmış olmayayım. Birde göstergeleri farklıdır.
    Bilgilerinize,

Bilgi için teşekkür ederim zaten bizde sadece banyo için sıcak su kullanmayı düşünüyoruz. BÜyük ihtimal 202-3'u tercih edeceğiz. Tekrardan teşekkürler..

• Orijinalden alıntı: anestos123

Orijinalden alıntı: memint

Orijinalden alıntı: anestos123

Değerli @anestos123,
    20-26kw güçteki (17-22 bin kcal/h) kombilerin DG sarfiyatları saatte 2-3 m3 arasıdır. (gidiş/dönüş 50/30C işletmede)
    Bosch c.condens te saatte 2,1 m3 kadar olup en az yakan kombiler arasındadır. Ama farklı mekanların ısı ihtiyaçları da farklı olabileceği için, aynı marka/model kombi kullanılsa bile sarfiyatlar değişebilir..
    9 günde 30 m3 sarfiyat günde 3,3 m3 demektir ki yaklaşık 1,5 saatlik kullanımla oluştuğu hesaplanabilir. Zaten sen de 1,5 saat kadar kullandığını söyledin.
    Senun anlayacağun tekne doğri rotadadur, sarfiyat berkemaldur kardaşum...

bişe diyeyimmi sağa yiğidum.artuk soze itibarum kalmamiştur.yahu bu millette nedir bu enaniyet.hem ısınmaysun hem hava ataysun hem da bizi kiraysun bunun içine.bugun biriyle göüştüm bana diyorki evde atletli duriyirum terleyrum.dedum etma nasi oliyi bu iş.dediki kombim 3.kademede çalışıyor ve termostatik vanalarum da 3 de ayarlidur.sordum tam 3.kademedemidir.dedi evet.bana kalırsa bunlar psikolojik terliyor.

yahu şimdi buna baksan benim ev akşam bile bu mevsimlerde bu arkadaşın evinden sıcak herif diyor terliyorum ve ekliyor bokiyen kombim var

yahu yiğidum bu millet kafayi siyirmiş.artuk ummetun sözine itibar etmiyorum ve kararumi veriyorum.ayda 150 veriyirum deyu atletlan oturiyirum diyen yalan deyi
    benim alt kat tek odayı ısıtıyor diğer odalar soğuk durmak zor.ayda ödediği fatura kışın 170-180.

uuuu. neyidi başuma gelen.ikildumda kapandum.o bokçanli.

bi örnek daha ayda 150-200 arası verenlerun çoğunun oda ısısı 20 derece.anlaşilan millet sobayı çoktan unutmuş.biz bu değişim döneminin sancısını çekiyoruz demek.

araşturmalarum neticesinde bosch markali kombilerun fazla yakmadukleri tescil edilmiş olup bizum ummetun ağzindan çıkan her kelimeye bir avukat lazimdur.sözün anlamı kalmamiştur.yalan diz boyu.
    olan bağa olmiştur.3 aydur çektugum bağa kalmiştur.ama eyiki classic condense almişim.zira dedugum gibi yakişukli boyli posli bi kombidur.sessuz sakin bişedur yiğitlerum yeniçeri memint desingretion (neisa işte) saygılar hurmetler. yeniçeriye deyun çay her an hazir ama bali unutsun

memint yiğidum ,adamun özi, sen da ppm den(özel mesajun karşiluğudur) bi adres kaptur bağa allahuni seversan

Yiğit kardaşum anestos123,
    milletun ekonomiden ayarı mı kalduki, hep bozuldi...Artık 20C bile konforli geliy millete, ne yapsın kömürün saltanati bittu. DG icat oldi mertluk bozuldi senun annayacağun.
    Sen keyfinu hiç bozma, ye hamsinu iç çayinu...Kestaneyi mangalda patlatursun artık.
    Bizum ummet böyledir, efsanesuz yapamaz, ama kötü niyetu yoktur da...
    @yeniçeri yiğidun görünmeyi ortalarda bu aralar, yoksa balinu sen mu yedun ula?
    Adresi kapturacağum ppm den, şu elumdeki işleri bitireyim cevap bekleyen arkadaşlar var.
    Soranlara mahsus selam ederum, kal sağlucakla...

• ARKADAŞLAR

ÖNCELİKLE DEĞERELİ BİLGİLERİNİZ VE ÖNERİLERİNİZ İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER .

20,000 KALORİLİK YOĞUŞMALI KOMBİ ALACAĞIM .

ÖNERİLERİNİZ RİCA OLUNUR.KISACA NEDENİ İLE YAZARSANIZ SEVİNİRİM
  • quote:

Orijinalden alıntı: turgayblue

ARKADAŞLAR

ÖNCELİKLE DEĞERELİ BİLGİLERİNİZ VE ÖNERİLERİNİZ İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER .

20,000 KALORİLİK YOĞUŞMALI KOMBİ ALACAĞIM .

ÖNERİLERİNİZ RİCA OLUNUR.KISACA NEDENİ İLE YAZARSANIZ SEVİNİRİM

bu kadar kısıtlı bilgiyle
    size yardımcı olamayız

hangi şehirdesiniz
    eviniz net kaç m2
    evde yalıtım var mı?
    sadece kombi mi alınacak.full tesisat mı yapılacak?
    bütçeniz ne kadar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: t@rik

quote:

Orijinalden alıntı: t@rik

Sevgili arkadaşlar size sorum var.

Kayınbabamda Buderus GB22 kombi var. Yanında da RF250 kumanda var. Kombiden petek suyu sıcaklığını 50 yapıyoruz, kumandadan da 23,5 yapıyoruz. Oda sıcaklığı kumandaya göre 23,5 gelince kombiyi kapatıyor, ancak kısa bir süre sonra petekler soğuyor. Kombi tekrar çalışmaya başlıyor. Sanki çok yakıyor gibi geliyor bize. Bu kombi ve kumanda ayarlarını neye göre nasıl yapmalıyız? Teşekkürler...

Şunuda öne çekeyim.

Sn.t@rik,
    Bir mekanın sıcak sulu sistemle ısınmasında;
    - ısı kaynağının ısı kapasitesi,
    - üretilen ısıyı ortama verecek peteklerin ısıl değeri,
    - ortamın ısı ihtiyacı
    arasında dengeli bir ilişki olması gerekliliği malum...
    Mekanın maksimum ısı ihtiyacını karşılayacak şekilde kombi/kazan seçimi kadar önemli olan bir diğer konu, bu maksimum ısıyı iç ortama verecek yeterlilikte petek dizaynının yapılmasıdır.
    Örneğin maksimum ısı ihtiyacının 9000 kcal/h olduğu bir eve, bu ısıyı alabilmek için ısıl değer toplamı yine (Kombi ile ısınmada 75/65 veya 65/50 işletme gözönüne alınır) 9000 kcal/h olan petekler konulmalıdır. Yani pkkp tip 22/600 panel radyatörden toplamda 75/65 için 6m, 65/50 içinse 7,2m petek olmalıdır. Minimum petek metrajı 6m olmalıdır bu örnekte.
    Sizin durumda, peteklerin çabuk soğumasından kasıt önceki benzer bir duruma göre daha çabuk soğuma ise su sirkülasyonunun daha yavaş olmasına bağlamak mümkün bu durumu. Sirkülasyon pompası daha yavaş çalışıyor olabilir yani...
    Durum daha önce de böyle olduysa o zaman peteklerin ısıl değerinin yeterli olup olmadığını sorgulamak gerekir.
    Eğer peteklerin tamamı açık değilse istisnasız tamamının açılması gerekir. Kullanılmayan oda varsa odayı soğutmayacak kadar petek sıcak su vanasını açarsınız.
    Ayrıca peteklerinizin tamamen ısınmış olması önemli, vanası açık olduğu halde yeterince ısınmayan petek varsa hava vb yönden kontrol edin. Hava varsa temiz su akıncaya dek boşaltın.
    Tüm petekler açık, yeterli ısınma var ama yine petekler çabuk soğuyorsa kombi sıcaklığını 55-60C yapıp bir daha ısınma-soğuma konrolü yapmanızı öneririm...

• cevabınız için teşekkürler, izmirdeyim ev 105 m2 ,8000 radyatör uzunluğu yalıtım yok,normal ev ,camlar pimapen cift cam,ara kat , güney doğu cepheli radyator demirdöküm plus seçtim.tesisat var sadece radyator ve kombi montajı olacak
  • quote:

cevabınız için teşekkürler, izmirdeyim ev 105 m2 ,8000 radyatör uzunluğu yalıtım yok,normal ev ,camlar pimapen cift cam,ara kat , güney doğu cepheli radyator demirdöküm plus seçtim.tesisat var sadece radyator ve kombi montajı olacak

ev net 105 m2 mi?
    cepheniz iyi
    8000 dediğiniz,toplam petek uzunluğu 8 metre sanırım?neden radyatör alacaksınız? ilave mi edeceksiniz
    tesisat boruları ne cins?
    radyatör de demirdöküm plus öneririm.en iyisi bu marka. diğerlerine göre %10-15 daha fazla ısı verir.boyası daha sağlamdır
    uzun ömürlüdür
    yoğuşmalı kombiler 1500liradan başlar 4000liraya kadar gider,bütçeniz ne kadar?
  • plastık boru tesisat var (daha önce kalorifer tesisati için yapılmış). kesşif yaptırdım 8metre radyator uzunluğu ve yeni takılacak.bütçe sıkıntım yok ama en ucuza en kaliteyi almak isterim. sonuçta bir defa yapılacak ekonomik,kaliteli , konforlu ve düşük maliyetli olmalı diye düşünüyorum.
  • kombi seçimi konusunda yardımlarınızz rica olunur
  • Arkadaslar merbaba
    Ariston Class premium ile ariston genus premium Yogusmali kombi arasında kararsız kaldım Class 1500 lira genus 1850 lira Servıs ile görüştüm genus premium daha kullanisli dedi tüm özellikler aynı genus ta entegre haftalık program saati var tamamen digital ekran var 350 fark için bu özelliklere değermi
    Kullanan arkadaslar varsa yorumunuzu alabilirmiyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hguler27

Arkadaslar merbaba
    Ariston Class premium ile ariston genus premium Yogusmali kombi arasında kararsız kaldım Class 1500 lira genus 1850 lira Servıs ile görüştüm genus premium daha kullanisli dedi tüm özellikler aynı genus ta entegre haftalık program saati var tamamen digital ekran var 350 fark için bu özelliklere değermi
    Kullanan arkadaslar varsa yorumunuzu alabilirmiyim?

kombinin üstünde entegre haftalık program saati var + ariston genus premium da otomatik su doldurma özelliği de var
  • quote:

plastık boru tesisat var (daha önce kalorifer tesisati için yapılmış). kesşif yaptırdım 8metre radyator uzunluğu ve yeni takılacak.bütçe sıkıntım yok ama en ucuza en kaliteyi almak isterim. sonuçta bir defa yapılacak ekonomik,kaliteli , konforlu ve düşük maliyetli olmalı diye düşünüyorum.

hepsi 2000lira ve altında
    premix yoğuşmalı :
    bosch classic condens + bosch fr10 modülasyonlu digital oda termostadı
    eca confeo premix s + eca modülasyonlu digital oda termostadı fb ot
    ariston clas premium + rcw mod. dij oda term

condens yoğuşmalı (oda sıcaklığında modülasyon da yapabilen)
    ferroli domicondens + ferroli romeo modülasyonlu dij oda term (kablolu veya kablosuzu da var)
    bosch condense 2000w + bosch trz 200 mod dij oda term

petek markası: demirdöküm plus

• 350 tl fark bu özellikler için değermi bütçem kısıtlı onun için soruyorum teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: hguler27

350 tl fark bu özellikler için değermi bütçem kısıtlı onun için soruyorum teşekkürler

sorduğunuz soru kişiye göre değişir.bana göre değer.size göre değmez
    bana soracak olursanız değmez
    o paraya ariston un modülasyonlu digital oda termostadını alırsınız
    kombiniz oda sıcaklığında modülasyon yapar. bu da ilave tasarruf ve konfor demektir
  • arkadaşlar Arkadaşlar Ankara ahlatlıbel 90 m kare üzerine kurulu 3 katlı (2 kat + çatı katı) 240 metre kare olan bir triplex müstakil evim var.
    Ferroli Econcept Tech 35c ve Demirdöküm plas petek 21 metre

Alt katta 5 petek orta katta 7 petek üst katta 3 petek bulunmaktadır.

modilasyonlu uzaktan kumandalı oda termostatı almak istiyorum. sorum su olcak;
    1 nerden alacam.
    2. kim monte edecek
    3. istediğim odada kullanamiliyor muyum
    4. ne kadar mesafeden geçiyor
    5. servis gelip taksa olur mu
    6. kombi ile aynı marka mı almalıyım lütfen acil yardım donuyoruz

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ?

• Arkadaşlar bu gün gelen doğalgazcı bosch clasic plus + 6,5 mt maktek radyatör + 5/11 havlu pan + oda termostatı vs vs için peşin 3500 tl, 10 taksit 3750 fiyat verdi. Genelde bu kombiyi kullananlar memnun.
    Fiyat nasıl sizce ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: maverick78

Arkadaşlar bu gün gelen doğalgazcı bosch clasic plus + 6,5 mt maktek radyatör + 5/11 havlu pan + oda termostatı vs vs için peşin 3500 tl, 10 taksit 3750 fiyat verdi. Genelde bu kombiyi kullananlar memnun.
    Fiyat nasıl sizce ?

kombiyi kaç liradan saydı?
    nette 1150lira
    ama radyatörde demirdöküm plus tercih edin
  • arkadaşlar benim evim dıştan dışa toplam 148 m2 ve 3+1. yer ist beylikdüzü..petek uzunluğu toplam 6.60 m.sizce yeterli mi?normali kaç metre olması gerekiyor?

salon : 2.40
    odalar: 1.00 x 3 oda
    antre: 0.60
    mutfak: 0.60

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Salih -- 28 Ekim 2011; 20:50:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Salih

arkadaşlar benim evim dıştan dışa toplam 148 m2 ve 3+1. yer ist beylikdüzü..petek uzunluğu toplam 6.60 m.sizce yeterli mi?normali kaç metre olması gerekiyor?

salon : 2.40
    odalar: 1.00 x 3 oda
    antre: 0.60
    mutfak: 0.60

dıştan dışa derken nasıl oluyor
    önemli olan ısıtılacak alan net kaç m2?
    oda oda yazarsanız daha iyi olur
    net alan önemli
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

quote:

Orijinalden alıntı: maverick78

Arkadaşlar bu gün gelen doğalgazcı bosch clasic plus + 6,5 mt maktek radyatör + 5/11 havlu pan + oda termostatı vs vs için peşin 3500 tl, 10 taksit 3750 fiyat verdi. Genelde bu kombiyi kullananlar memnun.
    Fiyat nasıl sizce ?

kombiyi kaç liradan saydı?
    nette 1150lira
    ama radyatörde demirdöküm plus tercih edin

Kombi için ayrı fiyat almadık. Tüm tesisat için fiyat aldık. Kapıdan kombi ve mutfağa kadar boru çekilmesi, elektrik işleri, proje vs dahil fiyat.
  • 
Sayfa: önceki 698699700701702
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.