Şimdi Ara

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ? (646. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
41.240
Cevap
277
Favori
4.325.835
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 644645646647648
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: turkerr_83

hocam verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. Allah razı olsun. saygılar diliyorum.

hayırlı olsun
    kombinizi güle güle kullanın
  • ben geçen sene eca confeo plus aldım kasım gibi zeytinburnu demirciler sitesinden 1070 tl
    neyse bu sene ki bakım eca ücretsiz mi yapacak yoksa bi ücret alır mı bilen var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: jekim

Isparta’da yaşıyorum.Evim 4 cepheli yani bir katta bir daire var.Yalıtım yok.NET olarak alan dağılımı şu şekilde;
    1. Salon: 24 metrekare, (Güney-Doğu) Petek boyu: 70cm+70cm=140cm (2 adet)
    2. O.o : 15 metrekare, (Güney-Batı) Petek boyu: 100 cm
    3. Ç.o: 11 metrekare, (Batı-Kuzey) Petek boyu: 90 cm
    4. y.o: 12 metrekare, (Doğu-Kuzey) Petek boyu: 90 cm
    5. Mutfak:12 metrekare, (Batı) Petek boyu: 90 cm
    6. Banyo: 4.5 metrekare, (Kuzey) Petek boyu: 60 cm
    7. WC : 2.5 metrekare, (Kuzey)
    8. hol ve koridorlar: 15 metrekaredir. Petek boyu: 50 cm

( Rakamlar net metrekarelerdir.)

Evimin net metrekaresi 96 metrekaredir.Petek boyu toplam 6.20 m.dir.Yalnızca hol ve oturma odasında petek boyu arttırılabilir.

Fiyatından ziyade kullanışlı ve verimli bir kombi istiyorum,ancak fiyatta önemli tabii ki.Özellikle Viessman,Vaillant ve Buderus olabilir. Başka bir markada olabilir.Hermetik,çift eşanjörlü ve termostatik vanayla kullanabilen bir kombi iyi olur sanırım.(Termostatik vana kullanılınca oda termostatına gerek kalmıyor diye biliyorum.) Marka ve model önerisi olanların yardımlarını bekliyorum.

kombi için net bir rakam söylemedikten sonra size yardımcı olamayız
    850liraya da kombi var
    4000liraya da
    yoğuşmalı mı normal kombi mi istiyorsunuz.her ikisi de olur sonucta
    ısparta merkez demisini?
    tesisat boruları zemn altından mı kollektörlü sistem mi?
    yoksa zemin üstünden süpürgelik sistemi mi
    ayrıca ısparta gibi bir yerde
    salon ve yaşam alanı olan oturma odası için petekleriniz yetersiz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 26 Eylül 2011; 12:19:25 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Müverrih

quote:

Orijinalden alıntı: maxfocus

Selamlar,

Yanlız bu soruyu size geleni bırakın bir çok firmanın servis teknisyenin bilebileceğini zannetmiyorum.
    Ancak firma merkezinden tekniker veya müh. düzeyinde biri bunu cevaplar.
    On line (gerçek sinüs) bir ups kullanmalısınız, line interactiveler (modifiye sinüs) sirküle , fan ve 3 yollu vana motorunu çalıştırmaz. Ancak düşük gerilim kullanılan motorlar varsa bunların besleme üniteleri olduğu için sorun olmayacaktır.

Sigorta konusunda da 2 amp doğru ancak, bu tür sigortalar daha ziyade kısa devrede veya aşırı yük durumlarında gecikmeli olarak etkinler. Bence kombiler için olmazsa olmaz, gerilim ve akım korumalı bir regülatördür. Bu daha doğru bir uygulama olur. Eğer bütçesi uygun olan varsa kombi ups kullanmalı. Kesinlikle tavsiye ederim.

Bu konuda yaşadığım bir olayıda anlatmak isterim, geçtiğimiz mart ayında bir gece bizim çocuk rahatsızlanmış ve gece yarısı yatağa istifra etmiş. Sesine uyandık ve elektrik yok, kabus gibi. El feneri aldık, zaten çok korkmuş olan oğlumu (6 yaşında) yıkamamız gerekti. Dahası sıcak su böyle bir durumda şart. Kombi UPS si verdiğim bütün parayı sonuna kadar haketmişti. Sonradan da bir çok kez işe yaradı. 2 saat 10 dk. kombiyi çalıştırıyor.

Sn hocam line interaktive olup tam sinüs çıkış veren ups ler de var. Online ups ler tabiki daha izole daha güvenilirdir ancak hem ilk yatırım maliyeti hem işletme maliyeti line interaktive göre daha yüksektir.

Benim yaşadığım yerde elektirikler senede bir iki kez kesilir ancak geçenlerde sabah işe gitmeden evvel ihtiyaç hasıl olduğunda elektirikler yoktu ve eski yöntemlere başvurdum sıcak su için.. O zaman karar verdim kombi ups i almaya çünkü elektirik senede bir gün gitse bile, o gün sizin sıcak suya ihtiyacınız varsa sadece o bir gün için bile değer..

Ancak burada da ilk yatırım maliyeti ve işletme maliyetine bakmak lazım. Güncel araştırmama göre sanırım doların fiyatından ötürü tam sinüs kombi ups i 450 tl civarında..(4 X 12V 7 Amperlik akü grubu olan yani toplam 28 A kapasiteli) Ve bu sürekli faal olup sürekli fan çalıştırıyor.. Ben ise daha ucuza mal edebileceğim başka bir yol ile bu işi hem daha ekonomik daha çeşitli kullanımlara açık bir sistemle halledeceğim kısmetse.. Hem besleme süresi daha uzun olacak hem de sürekli çalışmayacağı için işletme maliyeti düşük olacak..

Selamlar,

On line ürününler tabi ki daha pahalılar. Bu normal bir durum.
    Ben şu an tunçmatik kombi ups kullanıyorum ve aldığımda 150$ +kdv ye aldım.Fiyatında bir değişiklik yok sayılır. Şu an 320 tl ye rahatlıkla alınır.
    Araştırılırsa daha altına bile bulmak söz konusu olabilir.
    Bu üründe fan yok ama içindeki trafonun sesi kesinti anında konumuna bağlı olarak rahatsız edici olabilir .
    Normal çalışma sırasında da aslında olmaması gereken hafif bir ses de var. Tabi ki konumlanacak yere bağlı olarak bu ses duyulmayabilir.

Daha önce 1 kva yine tunçmatik (pc kullanımı için olan) fanlı bir ürün kullandım bunda küçük tipte 4 akü vardı .
    4 lü gruplarde genelde 2 li seriyi , paralel bağlayarak çalıştırılıyorlar.

Sürekli çalışmayan bir ups de aküler kendiliğinden boşalırlar. Bence akü ömrünü daha çok kısaltırsınız. Uzun besleme süresi bildiğiniz gibi aslen akü kapasiteleri ile ilgili. Bir ups de en önemli işletme maliyeti akülerdir. Düzgün bir ups de akü ömrünü tayin eden en önemli faktörlerden biride ısıdır.

Ben evde elektronik cihazlarda (tv, uydu alıcı vb) bir tanede 2500 kva line interactive tunçmatik kullanıyorum. Alalı yaklaşık 4 sene oldu aküler gitti .İçindeki 12volt 7,2 ah aküleri aynı ebattaki yuasanın 9 ah ları ile değiştirdim. Şu an bekleme süresi uzadı ama tabi ki şarj süreside. Koruduğu ürünleri ve sağladığı (elektrik kesikken tv seyretmek gibi) konforu düşünürsek bugün olan kurla 150 tl akü bedeli 4 sene için bir şey değil.

Line interactive olup tam sinüs veren cihazı, ben duymadım. Örnek bir ürün varsa , marka model bakarım. Bu rün için sizden bilgi bekliyorum. E-mailde gönderebilirsiniz.

• bosch classic condense 28 kw mı viessman 26 kw 100-w mı derken şimdi birde demirdöküm nitromix p24 çıktı...bu kombi seçimi klima seçiminden bile daha zormuş...

Fiyat performans oranının çok iyi oldugunu tesbit ettiğim demirdöküm nitromix p24 özellikleri de şu şekilde

Kapasite (kW) : 23
    Kapasite (Kcal/h) : 19.780
    Verim (%) : 108
    Isıtma Tekniği : Yoğuşmalı
    Baca Tipi : Hermetik
    Isıtma devresi sıcaklık ayar aralığı (ºC) : 10-75
    Sıcak su devresi sıcaklık ayar aralığı (ºC) : 38-60
    Genleşme tankı (lt.bar) : 7
    Arıza Teşhis Sistemi : var
    Enerji tüketimi (W) : 130
    Gaz tipi : DG/LPG
    Dış hava sensörü : Opsiyonel
    Oda kumanda cihazı : Opsiyonel
    Dijital program saati : Opsiyonel
    Yükseklik (mm) : 740
    Genişlik (mm) : 425
    Derinlik (mm) : 310
    Ağırlık (kg) : 35
    Garanti süresi (Yıl) : 2
    Garanti Süresi Uzatabilme : Evet

Nitromix kullanan yada bu konuda bilgili üstadlarımızın yardımlarını bekliyorum:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi speaker21 -- 26 Eylül 2011; 14:32:37 >

• merhabalar. Ben Bursa da oturuyorum eve bir doğalgaz tesisatı yaptırıp ve kombi taktırmak istiyorum yaklaşık olarak 100metrekare küzeye baktıgı için güneşi az görüyor. 1. oda 3.50*3.67 , 2. oda 4*4 , 3. oda 4*4 , muftak 2,75*3 , koridor 8 metrekare ve banyo 8 metrekare evin bir yatılımı yok zeminkatta yaşıyoruz üst kat var ama dış sıvası yapılmış içi sıvasız pencereler çift camlı ebatları 145*135 ve sadece 2. odada 2 adet pencere bulunuyor. Bu ev için hangi kombi ve petek seçimi yapmalıyım ve kombi yoguşmalı mı olmalı ve termostad alırsam bir yararı olur mu. Şimdiden teşkkür ederim hayırlı günler dilerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zafer1636 -- 26 Eylül 2011; 19:51:43 >
  • Benim kendimce yorumum şöyle,

- premix yoğuşmalı olacak
    - oda termostatıyla modülasyon da yapılabilecek
    Buna göre en uygunu DD nitromix var ama oda termostatlı modülasyon özelliği yok, sonra ariston clas premium sonra bosch classic condense var ama onun da ısı gücü 20.000 kcal'nin altında, sonra vaillant eco tec var. Nitromixle aristonun fiyatları birbirine yakın, diğerlerinden almak istersek üzerlerine modülasyonlu oda termostatı da ekleyince en az 500 liralık fark oluşuyor. Fiyat performans olarak benim görüşüm aristondan yana.
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

tekrar tekrar rahatsız ediyorum kusura bakmayın ama maddi konuda bir problem çıktı ve bugün servisi aradım 300tl arızası varmış kombimin bende yaptırmadım ve yeni kombi olarak max.1000tl verebilirim immergas eolo star mı öneriyorsunuz?
  • Arkadaşlar Buderus U042 ECO KOMBİ almaya niyetim var, bildiğim kadarı ile Buderusun en ucuz ve yoğuşmasız modeli.
    Bu kombi kaç metrekareye kadar yeterlidir? Bu konuda teknik bilgi alabileceğim bir site var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yüksel75 -- 26 Eylül 2011; 18:20:09 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: speaker21

bosch classic condense 28 kw mı viessman 26 kw 100-w mı derken şimdi birde demirdöküm nitromix p24 çıktı...bu kombi seçimi klima seçiminden bile daha zormuş...

Fiyat performans oranının çok iyi oldugunu tesbit ettiğim demirdöküm nitromix p24 özellikleri de şu şekilde

Kapasite (kW) : 23
    Kapasite (Kcal/h) : 19.780
    Verim (%) : 108
    Isıtma Tekniği : Yoğuşmalı
    Baca Tipi : Hermetik
    Isıtma devresi sıcaklık ayar aralığı (ºC) : 10-75
    Sıcak su devresi sıcaklık ayar aralığı (ºC) : 38-60
    Genleşme tankı (lt.bar) : 7
    Arıza Teşhis Sistemi : var
    Enerji tüketimi (W) : 130
    Gaz tipi : DG/LPG
    Dış hava sensörü : Opsiyonel
    Oda kumanda cihazı : Opsiyonel
    Dijital program saati : Opsiyonel
    Yükseklik (mm) : 740
    Genişlik (mm) : 425
    Derinlik (mm) : 310
    Ağırlık (kg) : 35
    Garanti süresi (Yıl) : 2
    Garanti Süresi Uzatabilme : Evet

Nitromix kullanan yada bu konuda bilgili üstadlarımızın yardımlarını bekliyorum:)

DD Nitromix yeni bir kombi, Henüz uzun süreli kullanıcı deneyimi yok. Markanın eski yoğuşmalı ürünlerinde (Sargon) çeşitli sorunlar olduğuna dair kullanıcı şikayetleri olmuştu. Dileriz Vaillant 'ın DD firmasını aldıktan sonra geliştirilen Nitromix modelinde sorunlar giderilmiştir. Fiyatı çok uygun bir cihaz. En önemli eksiği oda sıcaklığına göre modülasyon yapmaması. Yani, oda kumandasında seçilen sıcaklığa küçük adımlarla (0,1-0,5C derecelik) kapasite kullanımını gittikçe düşürerek değilde, daha büyük kapasite kullanımı ve sonuçta daha çok gaz sarfiyatı ile ulaşmasıdır. Kombi gece-gündüz kesintisiz kullanılacaksa, bence oda sıcaklığına göre modülasyon yapan kombi uygun olur. Yok gündüz pek kullanılmayacaksa, oda sıcaklığına göre modülasyon yapmayan bir kombi de tercih edilebilir...

• Bence Buderus veya Viesmann...
  • quote:

Orijinalden alıntı: yüksel75

Arkadaşlar Buderus U042 ECO KOMBİ almaya niyetim var, bildiğim kadarı ile Buderusun en ucuz ve yoğuşmasız modeli.
    Bu kombi kaç metrekareye kadar yeterlidir? Bu konuda teknik bilgi alabileceğim bir site var mı?

Gerekli kombi kapasiteleri, sadece ısıtılacak alanın büyüklüğüne göre belirlenmez. Yaşanan yerin iklim özellikleri, evin yalıtım durumu, cephesi, kaçıncı kat olduğu...gibi pek çok faktör dikkate alınarak kapasite belirlemek işin doğrusudur. Almayı düşündüğünüz Buderus u042 nin 24kw ve 28kw olarak iki ayrı cihazı var. Sizin niyetlendiğiniz hangisi? Nerde yaşıyorsunuz? Eviniz net olarak kaç m2? Yalıtım vd özellikler nasıl?...
    Site olarak çok da yanlış bir adreste değilsiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: respawn05

quote:

tekrar tekrar rahatsız ediyorum kusura bakmayın ama maddi konuda bir problem çıktı ve bugün servisi aradım 300tl arızası varmış kombimin bende yaptırmadım ve yeni kombi olarak max.1000tl verebilirim immergas eolo star mı öneriyorsunuz?

evet öneririm
  • quote:

Orijinalden alıntı: zafer1636

merhabalar. Ben Bursa da oturuyorum eve bir doğalgaz tesisatı yaptırıp ve kombi taktırmak istiyorum yaklaşık olarak 100metrekare küzeye baktıgı için güneşi az görüyor. 1. oda 3.50*3.67 , 2. oda 4*4 , 3. oda 4*4 , muftak 2,75*3 , koridor 8 metrekare ve banyo 8 metrekare evin bir yatılımı yok zeminkatta yaşıyoruz üst kat var ama dış sıvası yapılmış içi sıvasız pencereler çift camlı ebatları 145*135 ve sadece 2. odada 2 adet pencere bulunuyor. Bu ev için hangi kombi ve petek seçimi yapmalıyım ve kombi yoguşmalı mı olmalı ve termostad alırsam bir yararı olur mu. Şimdiden teşkkür ederim hayırlı günler dilerim.

evinize hem normal kombi olur hem yoğuşmalı
    bütçeniz ne kadar?
    850liraya da kombi var
    4000liraya da
  • quote:

Orijinalden alıntı: memint

quote:

Arkadaşlar Buderus U042 ECO KOMBİ almaya niyetim var, bildiğim kadarı ile Buderusun en ucuz ve yoğuşmasız modeli.

Gerekli kombi kapasiteleri, sadece ısıtılacak alanın büyüklüğüne göre belirlenmez. Yaşanan yerin iklim özellikleri, evin yalıtım durumu, cephesi, kaçıncı kat olduğu...gibi pek çok faktör dikkate alınarak kapasite belirlemek işin doğrusudur. Almayı düşündüğünüz Buderus u042 nin 24kw ve 28kw olarak iki ayrı cihazı var. Sizin niyetlendiğiniz hangisi? Nerde yaşıyorsunuz? Eviniz net olarak kaç m2? Yalıtım vd özellikler nasıl?...

Buderus sitesinde başka u042 göremedim
    />

110 m.kare arakat yalıtımı iyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yüksel75 -- 26 Eylül 2011; 20:41:16 >

• ilginiz için tşkler kombi için 1500-2000 tl ye kadar düşünüyorum.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: memint

quote:

Buderus sitesinde başka u042 göremedim
    />

110 m.kare arakat yalıtımı iyi.

Haklısınız gözümden kaçmış, diğer u052 ve u062 ler iki ayrı kapasitede, u042 ise sadece 24Kw. Bu kapasite size yeterli. Buderus'ta ısrarlıysanız diğer modellerden de tercih edebilirsiniz. Yok çok makul bir fiyata alacaksanız (1300 TL civarı) olabilir. Para ve tercih sizin...

• quote:

quote:

quote:

evet öneririm

size güvenerek bugün siparişi vericem
    peki kurulumu yaptıktan sonra igdaş ile açtırılması felan lazımmış o nasıl olacak?
  • yoğuşmasız modellerin daha iyi olacağını düşünüyorum, ekonomik bir kullanımda yoğuşmalılara göre faturada çok ciddi fark yaratacağını sanmam.
    Sonuçta herşeyin bir ömrü var ve ömür boyu kullanılacak bişey değil.
    Bu yüzden sorunsuz ve kaliteli klasik bir model yeterli olur diye düşünüyorum.

Bu kriterlerde başka önerilerde alabilirim. kaliteli sorunsuz ve düz bir model olarak.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

evet öneririm

size güvenerek bugün siparişi vericem
    peki kurulumu yaptıktan sonra igdaş ile açtırılması felan lazımmış o nasıl olacak?

kombiyi satın aldığınız yere sorun yardımcı olurlar.
    ben izmirdeyim. igdaş ta kurallar nasıl bilmiyorum
    netten alsanız bile yardımcı oluyorlar.almadan önce konuşun

• 
Sayfa: önceki 644645646647648
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.