Şimdi Ara

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ? (63. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir (1 Mobil) - 8 Masaüstü1 Mobil
5 sn
41.240
Cevap
277
Favori
4.325.782
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6162636465
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ECA yı kötülemeye çalışacagına Passaden in ne yazdıgını anlamaya çalış....Bu forumun en başından beri ne diyoruz ?... Aynı parçalar falancada takılı olursa 3500 Lira.... Bizim kombilerde takılı olursa 1500 Lira....Yolun açık olsun ne istersen onu al....Passadenin yazdıgını anlamakta güçlük çekiyorsan özet vereyim...KOMBİLERDE BİR ÇOK PARÇALAR ORTAK...AYNI MARKA....Ancak birleştirme teknolojisi farklı olabilir...Parçalar arasında uyum önemlidir....Diyor.... Sen bizim kombilere B.... atacagına digerleri neden 2 katı fiyata aynı parçaları bize postalıyorlar ?. Bizmi Avrupa hayranıyız ? Onlarmı bizi çok sevdikleri için tuzlama fiyat çekiyorlar....???..Onu kafanda yorumla.....Ve anlamaya çalış.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 11 Ağustos 2007; 23:57:37 >

• quote:

Orjinalden alıntı: taşkafa

ECA yı kötülemeye çalışacagına Passaden in ne yazdıgını anlamaya çalış....Bu forumun en başından beri ne diyoruz ?... Aynı parçalar falancada takılı olursa 3500 Lira.... Bizim kombilerde takılı olursa 1500 Lira....Yolun açık olsun ne istersen onu al....Passadenin yazdıgını anlamakta güçlük çekiyorsan özet vereyim...KOMBİLERDE BİR ÇOK PARÇALAR ORTAK...AYNI MARKA....Ancak birleştirme teknolojisi farklı olabilir...Parçalar arasında uyum önemlidir....Diyor.... Sen bizim kombilere B.... atacagına digerleri neden 2 katı fiyata aynı parçaları bize postalıyorlar ?...Onu kafanda yorumla.....Ve anlamaya çalış.....

asıl sen anlamıyorsan ben sana özetliyeyim;

bak şimdi bizim kombi lafı yalan oluyor elalemden aldıgın %90 parçayı birleştirince bizim kombi olmuyor sadece birleştirici oluyorsunuzki onunda kalitesini bilemem artık,ama neden bu kızgınlıkki demekki sizinde şüpheleriniz varki dogrulara katlanamıyorsunuz,

asıl siz lafı oradan buradan dolandırıyorsunuz yerli mal kombi yok, bunu aylardır buraya yazmışsınız yerli diye nesi yerli ben söyleyim bu fabrikada çalışanları yerli

dışardan al montajla onu herkes yapar 5 senelik bu işte çalışmış ustaya ver parayı abdülrezzak kombileri yapar ama türk malı olmaz ithal parçalı yerli montajlı olur bunu anlamakta zorlanmanı anlıyorumki sizin halinizi candoganla yaptıgınız anlamsız tartışmalardan

bak yukarda ne güzel demişsin bütün parçalar ortak diye eee o zaman niye dahalen türk malı diyorsunda milleti yanıltıyorsun yerli montaj diyeceksin sizin genel müdürlük bunu diyor klimalarınız bile AL SATMIŞbaşınızı istediginiz kadar kuma gömün ama güneş balçıkla sıvanmaz.

Bir sürü arkadaşda bunu demiş, bu ECA yerli montaj diyin olay bitsin o zaman tebrik ededlim aaa ne güzelde montaj yapıyorlar diye,

ayrıca elin yabancısı daha kötü malı daha pahalıoya satıyoruda yalan insanların aklı yokda daha kötüsünü daha pahalıya alacak bir de tek sizbunu bileceksiniz,kusura bakma taşkafa bey elin buderusu,viessmanı daha iyi ama sen gene kuma dön yada dogruları yaz

ben yerli ürüne şu zaman yerli derim %90 yerli olursa varmı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sarosa -- 12 Ağustos 2007; 0:17:00 >

• quote:

Orjinalden alıntı: taşkafa

ECA yı kötülemeye çalışacagına Passaden in ne yazdıgını anlamaya çalış....Bu forumun en başından beri ne diyoruz ?... Aynı parçalar falancada takılı olursa 3500 Lira.... Bizim kombilerde takılı olursa 1500 Lira....Yolun açık olsun ne istersen onu al....Passadenin yazdıgını anlamakta güçlük çekiyorsan özet vereyim...KOMBİLERDE BİR ÇOK PARÇALAR ORTAK...AYNI MARKA....Ancak birleştirme teknolojisi farklı olabilir...Parçalar arasında uyum önemlidir....Diyor.... Sen bizim kombilere B.... atacagına digerleri neden 2 katı fiyata aynı parçaları bize postalıyorlar ?. Bizmi Avrupa hayranıyız ? Onlarmı bizi çok sevdikleri için tuzlama fiyat çekiyorlar....???..Onu kafanda yorumla.....Ve anlamaya çalış.....

nike bak

• Degişik nicklerle aynı şahıslara cevap yazmaya gerek yok. Bildiginiz gibi devam....Havanda su dövüp durun...Bilen biliyor...Araştıran buluyor.. Elin malı Polonya da, Macaristan da, Çhina da yapılıp Alman malı diye 2 katı fiyata bizim memlekette satılıyor.....Bizimkiler çok kötüüüüüüü sakın almayıııınnn... Öylemi efendi ?... İnsanları kandırmaya , aldatmaya gerek yok. ..Kim ne isterse alıyor....Saygılarımla..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 12 Ağustos 2007; 18:13:27 >
  • Ben de VIESSMANN 'da karar kildim.

Anlattiklarina bakilirsa, dogru karar vermisim PASSADEN.

Yaptigim arastirmalarin sonucunda, VIESSMANN VITOPEND 200 aldim. Bu hafta icerisinde takilacak. Bakalim arastirmalarim beni yaniltmis mi, yoksa yaniltmamis mi...

Ama dogru karar verdigime eminim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: The Hulk

Ben de VIESSMANN 'da karar kildim.

Anlattiklarina bakilirsa, dogru karar vermisim PASSADEN.

Yaptigim arastirmalarin sonucunda, VIESSMANN VITOPEND 200 aldim. Bu hafta icerisinde takilacak. Bakalim arastirmalarim beni yaniltmis mi, yoksa yaniltmamis mi...

Ama dogru karar verdigime eminim.

Öncelikle hayırlı olsun, güle güle kullanın. Sadece kombiyi ( VIESSMANN VITOPEND 200 ) ne kadara aldınız..
  • Tesekkur ederim Anemon1.

Sadece Kombi'yi, KDV dahil 1.300.-EUR 'ya aldim.
  • Arkadaşlar herkese selamlar
    bu hafta içinde bir kombi alacağız, size bir danışayım dedim. ayrıca yazılanların oldukçada faydası oluyor.

şu ana kadar katı yakıtlı kat kaloriferi yakıyorduk. yakıyorduk diyorum ısınıyorduk demiyorum çünkü kat kaloriferinin kalitesizliğinden mi radyatörlerin eksik ve kalitesizliğinden mi bilmiyorum iyi ısınamıyorduk.

Bizim evin kullanılabilir alanı 125 metrekare, ve 3 senelik bina. mütahit toplamda 6,5 metre radyatör kullanmış. ev doğu batı yönünde, yani sabah bir taraf güneş görüyor akşam diğer taraf. ayrıca binanın bir tarafı boş ve ısı yalıtımı yok, çıplak tuğlalar görünüyor :) ha birde yüksek giriş kat ve bodrumun üzerinde oturuyoruz. altımızda boş yani.

şimdi buna göre kaç kcal'lik bir kombi almam gerekiyor? ayrıca radyatörlerin uzunluğunu artırmam gerekiyor mu? (33 metrekare bir salonumuz var 1,50'lik radyatör var ısıtamıyoruz oraya eklemek istiyorum)

bilen arkadaşlar bişeyler yazarsa memnun olurum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berden -- 13 Ağustos 2007; 19:52:28 >

• Kullandığım Vaillant kombi made in Germany,yani Alman malı.Kimsenin kimseyi kandırdığı yok laf atmak yerine oturur menşeine bakarsınız.Buradan sallamakla olmuyor.Polonya vs vs diyenlere duyurulur.
    Zamanında Bosch buzdolaplarına da Çin malı deniyordu NE OLDU??( ) Kanıtlayınca susuverdiler.Herkes bildiği konu hakkında yorum yapmalı.İnsanlar buradan okuduklarıyla mal alıyorlar.ECA'nın da burada üretim yapmadığı ve montajla işi götürdüğü ortaya çıktı.Bakın iyi veya kötü demiyorum ama burada insanlara Türk malı kombi demeyin.Milliyetçilik duygularını gaza getiriyorsunuz.Dolaylı olarak Türkçe isimli ithal mal alıyorsunuz.Yukarıdaki arkadaşa da katılıyorum zaten Protherm yerine ECA alırdım demiş.Ben olsam aynı şekilde hareket ederdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi candogan62 -- 13 Ağustos 2007; 20:03:33 >

• Dünyanin en iyi kombilerinin Vaillant oldugu söyleniyor, fakat bu tanim, sadece Almanya 'da uretilip satilan modeller icin gecerliymis. Turkiye 'ye gelen modellerde, tum parcalar Alman mali degilmis. Bazi yerleri degisime ugrayarak Turkiye 'ye giriyorlarmis. Bilmiyorum bunun asli var mi.
  • quote:

Orjinalden alıntı: berden

Arkadaşlar herkese selamlar
    bu hafta içinde bir kombi alacağız, size bir danışayım dedim. ayrıca yazılanların oldukçada faydası oluyor.

şu ana kadar katı yakıtlı kat kaloriferi yakıyorduk. yakıyorduk diyorum ısınıyorduk demiyorum çünkü kat kaloriferinin kalitesizliğinden mi radyatörlerin eksik ve kalitesizliğinden mi bilmiyorum iyi ısınamıyorduk.

Bizim evin kullanılabilir alanı 125 metrekare, ve 3 senelik bina. mütahit toplamda 6,5 metre radyatör kullanmış. ev doğu batı yönünde, yani sabah bir taraf güneş görüyor akşam diğer taraf. ayrıca binanın bir tarafı boş ve ısı yalıtımı yok, çıplak tuğlalar görünüyor :) ha birde yüksek giriş kat ve bodrumun üzerinde oturuyoruz. altımızda boş yani.

şimdi buna göre kaç kcal'lik bir kombi almam gerekiyor? ayrıca radyatörlerin uzunluğunu artırmam gerekiyor mu? (33 metrekare bir salonumuz var 1,50'lik radyatör var ısıtamıyoruz oraya eklemek istiyorum)

125 m2 kullanım alanında 6,5 m radyatör bence az. Isınamamanızın nedenide bence budur. Isı yalıtımı olmaması nedeniyle 9-10 m civarı olsa sorununuz kalmaz diye düşünüyorum. Öncelikle tecrübeli bir firmaya keşif yaptırıp radyötörlerinizi arttırın. Normal şartlarda evinize 20.650 kcal ( 24 Kw ) lik kombi yeterli olacaktır.

• quote:

Orjinalden alıntı: candogan62

Kullandığım Vaillant kombi made in Germany,yani Alman malı.Kimsenin kimseyi kandırdığı yok laf atmak yerine oturur menşeine bakarsınız.Buradan sallamakla olmuyor.Polonya vs vs diyenlere duyurulur.
    Zamanında Bosch buzdolaplarına da Çin malı deniyordu NE OLDU??( ) Kanıtlayınca susuverdiler.Herkes bildiği konu hakkında yorum yapmalı.İnsanlar buradan okuduklarıyla mal alıyorlar.ECA'nın da burada üretim yapmadığı ve montajla işi götürdüğü ortaya çıktı.Bakın iyi veya kötü demiyorum ama burada insanlara Türk malı kombi demeyin.Milliyetçilik duygularını gaza getiriyorsunuz.Dolaylı olarak Türkçe isimli ithal mal alıyorsunuz.Yukarıdaki arkadaşa da katılıyorum zaten Protherm yerine ECA alırdım demiş.Ben olsam aynı şekilde hareket ederdim.

Bu mantıkla hareket edersek Vaillant'ında Almanya da üretim yapmadığı ve montajla işi götürdüğü ortaya çıkar gibi bir sonuca ulaşılabilir. Neden derseniz, Passaden arkadaşımız yukarıda çok güzel açıklamış. Dediği gibi hemen hemen bütün kombilerde;

- Gaz Valfı - Honeywell; Siemens; Sit
    - Elektronik ateşleme kartı - Honeywell
    - Ana Kart - Honeywell; Siemens; Nec
    - Sirkulasyon pompa - Wilo; Grundfoss
    Geri kalan parçalarda da fazla fark olamaz - aynı fanlar ve sensörler.... dir.
    Yine arkadaşımızın dediği gibi " Kombilerde fark Ana kartlarda, brülörlerde ve esenjörlerde öne çıkar - bü yüzden yerli olsun, yabancı olsun iyi malzeme kullanan kombi hemen fark edilir. "

Evet ECA yukarıda ismi geçen parçaları alıyor ama Vaillant bunları almıyor, kullanmıyor sanmayın. Ayrıca bundan daha doğal birşey de olamaz. Firmalar kendisi bu işe girmek yerine, işinde ekol olan ve tek işi bu olan firmalardan parça temin ederler. Örneğin Viesmann bile sirkülasyon pompasını Grundfoss firmasına yaptırmaktadır ve bu firma kendi ürettiği pompa üzerine yaptıkları anlaşma gereği Viessmann markası basmaktadır.
    Sonuç olarak Vaillant ne kadar Made in Germany yazmayı hak ediyorsa ECA da Made in Turkey yazmayı hak ediyor. Çünkü bu parçalar dışındaki anakartları, paslanmaz çelik brülörleri, paslanmaz çelik eşanjörleri ülkemizde ve ECA tarafından üretilmektedir. Yine dediğimiz gibi kalite farklarıda buralardan kaynaklanmaktadır.
    Son olarak günümüzdeki Vaillant'ın, 1995 yıllarında satılan titanyum alaşım brülörleri olan kombiler olmadığını, şimdilerde normal hermetik modellerinde bakır-demir alaşımından brülör ve eşanjör imal ettiklerini hatırlatmak ve bilgilerinize sunmak isterim. Kötüdür anlamında söylemiyorum ama gerçek budur. Selamlar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ege.. -- 14 Ağustos 2007; 12:01:19 >

• quote:

Orjinalden alıntı: Ege45

quote:

Orjinalden alıntı: berden

Arkadaşlar herkese selamlar

125 m2 kullanım alanında 6,5 m radyatör bence az. Isınamamanızın nedenide bence budur. Isı yalıtımı olmaması nedeniyle 9-10 m civarı olsa sorununuz kalmaz diye düşünüyorum. Öncelikle tecrübeli bir firmaya keşif yaptırıp radyötörlerinizi arttırın. Normal şartlarda evinize 20.650 kcal ( 24 Kw ) lik kombi yeterli olacaktır.

cevap verdiğin için teşekkür ederim Ege.
    birşey daha sormak istiyorum;
    bir kaç markanın kombileri hakkında bilgi aldım ve onlara evin durumunu anlattım. Çoğu yoğuşmalı kombiyi gereksiz buldu, normal bir kombi yeterli olur dediler. Acaba nasıl bir kombi almalıyım. bir kere alıcaz ve iyisi olsun... radyatörün uzunluğunu 9 metreye çıkaracağız, Yoğuşmalı kombi gerçekten gereksiz mi? Birde marka hakkında okuduklarımdan sonra kafamda biraz şekillendi ama hangi marka bu şartlara uygun olur?
    Teşekkürler

• Gönül kimi severse güzel odur. P.M. olarak yazdım. Saygılarımla...
  • quote:

Orjinalden alıntı: PASSADEN

Merhaba. Uzun yıllardır özel/bağımsız bir şirkette servis elemanı olarak çalıştım ve halen de çalışmaktayım.
    Gördüğüm bir sürü kombi markası olmuştur....
    Bu forum da sık gördüğüm iki konuda tartışma yaşanıyor - bazıları yerli Türk kombi markalarını savunuyor - aynı teknoloji ve aynı yedek parça varken uygun fiyat sunumu...
    Bazıları yerli malın aslında dışarıdan gelen teknolojidir - "yerlisi" yalnız toplamadır...
    Bu iki fikir sahiplerine de şunu söylemek isterdim - Kombilerin büyük kısmında:
    Geri kalan parçalarda da fazla fark olamaz - aynı fanlar ve sensörler....

Kombilerde fark Ana kartlarda, brülörlerde ve esenjörlerde öne çıkar - bü yüzden yerli olsun, yabancı olsun iyi malzeme kullanan kombi hemen fark edilir - örnek olarak ben protherm yerine ECA yı tercih ederdim (malzeme açısından).
    Fakat kombilerde "teknoloji" dediğimiz bir olayda var - fakat yine de burda yerli/yabancı diye ayırmak yanlış olur - sensörleri iyi yerleştirme; yanma kamerasının hermetikliğini en yüksek seviyeye getirme; kombide kullanılan parçaları ana karta doğru bağlanılması (yani parçaların ve ana kartlarının uyumluğu - bütün bu olaylar şirketlerde ayrı bir departman bulundurarak yapılması gerekir - AR GE çalışmaları...)...
    İşte burada bir Viessmannla bir ECAnın farkı görüle bilinir.... Bildiğimiz kadarıyla ısı sektöründe en geniş araştırma departmanına; en büyük ve teknoloji olarak gelişmiş labaratuvarlara; en iyi mühendis grubuna sahip Viessmanndır...

Fakat bir ECA, Beretta, Ferroli, Biasi, Alarko, Vaillant - bu kombilerden kaliteli yedek parça + uygun fiyat + gelişmiş teknoloji dersek ben Ferroli ve ECA derdim.

Tabi adını çektim şirketler benim sıralamama/tercihime göre....

berden arkadaşım;

Alıntı yaptığım yazı size bir fikir verecektir. Daha ayrıntı ve özel bilgi isterseniz PM den ulaşabilirsiniz..

PASSADEN arkadaşım;

Ağzına eline sağlık. Çok güzel özetlemişsin. Aynen katılıyorum. Tek fark siz Ferroli ve ECA diyorsunuz ben ise ECA ve Ferroli diyorum. Yerleri değişik yani..

• ARKADAŞLAR BU KONUDA ASIL AYRIM I UNUTUYORSUNUZ.HEPİNİZİN BELİRTTİĞİ GİBİ KOMBİ FİRMALARININ KULLANDIĞI EKİPMANLARIN ANA ÜRETİCİLERİ WİLLO,GRUNDFOS,SİEMENS VE HONEWEL'DİR.VE ANLAŞMALAR DOĞRULTUSUNDA BURADA ÜRETTİRDİKLERİ CİHAZLARA KENDİ MARKALARINI DA VURDURUYOR OLABİLİRLER AMA ARADAKİ FARK BİR KOMBİ MARKASI BU ÜRETİCİLERİN ÜRÜNLERİ ARASINDAKİ A SINIFI EKİPMANLARI KOMBİLERİNDE KULLANIRKEN DİĞERLERİ PİYASA TABİRİ İLE PİYASA MALI ÜRÜNLERİNİ TECİH ETMEKTEDİRLER. NE YAZIKKİ BİZLER BU İŞİ YAKIN TAKİP EDEN KİŞİLER OLARAK DAHİ BU AYRINTILARI BİLMEMEKTEYİZ. SONUÇ OLARAK AYNI İSİM ALTINDA(WİLLO,GRUNDFOS,...) KULLANILAN PARÇALARDA DAHİ KALİTE,FONKSİYON, VERİM,ERGONOMİ VE EKONOMİ FARKI ORTAYA ÇIKIYOR.BU SADECE KOMBİ OLARAK DEĞİL BUZDOLABI,ÇAMAŞIR MAKİNASI,TELEVİZYON,KLİMA GİBİ ÜRÜNLERDE DE MEVCUT.SONUÇ OLARAK PİYASADA Kİ FİYAT YELPAZESİNİN BU KADAR GENİŞ OLMASIDA BUNDAN KAYNAKLANMAKTA.HİÇ BİRİMİZ APTAL DEĞİLİZ KİMSE DE BİZE KARGAYI PAPAĞAN OLARAK SATAMAZ.TABİ BU AYRIMI BİLİRSEK.İYİ ÜRÜN İYİ PARA.GERİSİ GEYİK MUHABBETİ

• quote:

Orjinalden alıntı: bigili55

ARKADAŞLAR BU KONUDA ASIL AYRIM I UNUTUYORSUNUZ.HEPİNİZİN BELİRTTİĞİ GİBİ KOMBİ FİRMALARININ KULLANDIĞI EKİPMANLARIN ANA ÜRETİCİLERİ WİLLO,GRUNDFOS,SİEMENS VE HONEWEL'DİR.VE ANLAŞMALAR DOĞRULTUSUNDA BURADA ÜRETTİRDİKLERİ CİHAZLARA KENDİ MARKALARINI DA VURDURUYOR OLABİLİRLER AMA ARADAKİ FARK BİR KOMBİ MARKASI BU ÜRETİCİLERİN ÜRÜNLERİ ARASINDAKİ A SINIFI EKİPMANLARI KOMBİLERİNDE KULLANIRKEN DİĞERLERİ PİYASA TABİRİ İLE PİYASA MALI ÜRÜNLERİNİ TECİH ETMEKTEDİRLER. NE YAZIKKİ BİZLER BU İŞİ YAKIN TAKİP EDEN KİŞİLER OLARAK DAHİ BU AYRINTILARI BİLMEMEKTEYİZ. SONUÇ OLARAK AYNI İSİM ALTINDA(WİLLO,GRUNDFOS,...) KULLANILAN PARÇALARDA DAHİ KALİTE,FONKSİYON, VERİM,ERGONOMİ VE EKONOMİ FARKI ORTAYA ÇIKIYOR.BU SADECE KOMBİ OLARAK DEĞİL BUZDOLABI,ÇAMAŞIR MAKİNASI,TELEVİZYON,KLİMA GİBİ ÜRÜNLERDE DE MEVCUT.SONUÇ OLARAK PİYASADA Kİ FİYAT YELPAZESİNİN BU KADAR GENİŞ OLMASIDA BUNDAN KAYNAKLANMAKTA.HİÇ BİRİMİZ APTAL DEĞİLİZ KİMSE DE BİZE KARGAYI PAPAĞAN OLARAK SATAMAZ.TABİ BU AYRIMI BİLİRSEK.İYİ ÜRÜN İYİ PARA.GERİSİ GEYİK MUHABBETİ

Dogru söze ne denilir ? Her satırı dogru bir yazı....Yazıyı okuyup anlamaya ve kafanızda yorumlamaya calışın....Havanda su dövmenin anlamı yok....Teşekkürler Bilgili 55... Bilgini konuşturuyorsun....

• 130m2 net kullanım alanlı sıfır daireye kombi almam lazım max bütçem 2000ytl ne önerirsiniz ve petek uzunluğu markası falan nasıl olmalı neye göre petek uzunlukları belirleniyor bu arada 4 katlı apartmanın 3. katı ve mevki olarak 3 taraf dışarıya 1 taraf apartmanın içine ve yan daireye bakıyor yön ise kuzey batı gibi yardım ve tavsiyelerinizi bekliyorum
  • quote:

Bu mantıkla hareket edersek Vaillant'ında Almanya da üretim yapmadığı ve montajla işi götürdüğü ortaya çıkar gibi bir sonuca ulaşılabilir. Neden derseniz, Passaden arkadaşımız yukarıda çok güzel açıklamış. Dediği gibi hemen hemen bütün kombilerde;

Yine arkadaşımızın dediği gibi " Kombilerde fark Ana kartlarda, brülörlerde ve esenjörlerde öne çıkar - bü yüzden yerli olsun, yabancı olsun iyi malzeme kullanan kombi hemen fark edilir. "

Evet ECA yukarıda ismi geçen parçaları alıyor ama Vaillant bunları almıyor, kullanmıyor sanmayın. Ayrıca bundan daha doğal birşey de olamaz. Firmalar kendisi bu işe girmek yerine, işinde ekol olan ve tek işi bu olan firmalardan parça temin ederler. Örneğin Viesmann bile sirkülasyon pompasını Grundfoss firmasına yaptırmaktadır ve bu firma kendi ürettiği pompa üzerine yaptıkları anlaşma gereği Viessmann markası basmaktadır.
    Sonuç olarak Vaillant ne kadar Made in Germany yazmayı hak ediyorsa ECA da Made in Turkey yazmayı hak ediyor. Çünkü bu parçalar dışındaki anakartları, paslanmaz çelik brülörleri, paslanmaz çelik eşanjörleri ülkemizde ve ECA tarafından üretilmektedir. Yine dediğimiz gibi kalite farklarıda buralardan kaynaklanmaktadır.
    Son olarak günümüzdeki Vaillant'ın, 1995 yıllarında satılan titanyum alaşım brülörleri olan kombiler olmadığını, şimdilerde normal hermetik modellerinde bakır-demir alaşımından brülör ve eşanjör imal ettiklerini hatırlatmak ve bilgilerinize sunmak isterim. Kötüdür anlamında söylemiyorum ama gerçek budur. Selamlar..

Peki bu saydığınız markalı parçalar nerede üretiliyor?Benim demek istediğim bu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi candogan62 -- 14 Ağustos 2007; 23:13:33 >

• quote:

Orjinalden alıntı: candogan62

quote:

Peki bu saydığınız markalı parçalar nerede üretiliyor?Benim demek istediğim bu

Anlayan anlıyorda işlerine gelmiyor,o parçaların hepsi yabancı ve bunları birleştirip türk malı yapıyorlar okunuyor üfleniyor aaa sonra bir baıyorsunuz ECA oluvermiş bende yapacagım az kaldı sabredin almanyadan en iyileri alacagım,japonyadan en iyileri alacagım,italyadan en iyileri alacagım,(buraya gelen yabancı markalar hep adi,hep 10 yıl eski teknoloji ya,bizde avanağız alıyoruz ya) sonra bende onları yurdumun nadide bir köşesinde birleştireceğim itinada gösterebilirim arada eger yurt dışına falan göndereceksem,sıra gelir bir marka adı bulmaya şahabettin kombileride olur,MCA olur,ELMO olur ama kesin yerli olur ben birleştirdim ya

• 
Sayfa: önceki 6162636465
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.