Şimdi Ara

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ? (599. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
41.240
Cevap
277
Favori
4.325.778
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 597598599600601
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

@yeniceri

Özellikle ikinize ve diğer arkadaşlara yardımları için teşekkür ederim..

Eve ECA CONFEO PLUS almaya karar verdik..İnternette 1150TL. ye bulunabiliyor ama ben İstanbul'daki bir bayisinden de aynı fiyatı aldım..(Diğer bayiler en az 150 tl daha fazla söylüyorlar fiyatını.) Fakat stokta olmadığını önümüzdeki hafta salı çarşamba stoğa geleceğini söylediler bayiden..Eğer bayi fiyat konusunda kıvırmaz ya da stok konusunda sıkıntı çıkmazsa confeo plusı önümüzdeki hafta alacağız..

Tekrardan herkese teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: engin_er_26

eski evimden çıkan demirdöküm aden kombimi yeni evime taktırdım, ancak kafama takılan bazı şeyler var aşağıda resim de görüldüğü gibi uzatma borusu ve direseğin birbirine geçme şekilleri sanki ters gibi çünkü kombiden giden dirsek ve boru uzatmaların dışına geçmiş şekilde acaba tersmidir yoksa normali bumudur. (henüz gaz açılmadı)

Gaz açılması esnasında bunun kontrolü yapılacaktır. Eğer uygun olmadığını söylerlerse sizde montajı yaptırdığınız kişiye işi yeniden yaptırırsınız. Bu teknik bir konu ve yerinde görülmesi gerekir. Burda yazan arkadaşlarımın hiç biri bu konuda size yardımcı olamaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: mesuthaksoy

@disintegration

@yeniceri

Özellikle ikinize ve diğer arkadaşlara yardımları için teşekkür ederim..

Eve ECA CONFEO PLUS almaya karar verdik..İnternette 1150TL. ye bulunabiliyor ama ben İstanbul'daki bir bayisinden de aynı fiyatı aldım..(Diğer bayiler en az 150 tl daha fazla söylüyorlar fiyatını.) Fakat stokta olmadığını önümüzdeki hafta salı çarşamba stoğa geleceğini söylediler bayiden..Eğer bayi fiyat konusunda kıvırmaz ya da stok konusunda sıkıntı çıkmazsa confeo plusı önümüzdeki hafta alacağız..

Tekrardan herkese teşekkürler...

Hayırlı olsun iyi günlerde kullanın. Bayi herhangi bir olumsuz tavır sergilerse bence buna kendisi üzülmesi lazım internette o fiyata rahatlıkla alırsınız sorun olmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: yeniceri

quote:

eski evimden çıkan demirdöküm aden kombimi yeni evime taktırdım, ancak kafama takılan bazı şeyler var aşağıda resim de görüldüğü gibi uzatma borusu ve direseğin birbirine geçme şekilleri sanki ters gibi çünkü kombiden giden dirsek ve boru uzatmaların dışına geçmiş şekilde acaba tersmidir yoksa normali bumudur. (henüz gaz açılmadı)

Gaz açılması esnasında bunun kontrolü yapılacaktır. Eğer uygun olmadığını söylerlerse sizde montajı yaptırdığınız kişiye işi yeniden yaptırırsınız. Bu teknik bir konu ve yerinde görülmesi gerekir. Burda yazan arkadaşlarımın hiç biri bu konuda size yardımcı olamaz.

teknik konu olduğunu biliyorum ancak gazı açmaya gelen kişi geri döner giderse en az bir hafta daha ileriye kaya ki bu benim işime gelmez hem kira ödemek zorunda kalırım hemde bayramdan önce taşınamamış olurum ki kesinlikle işime gelmez, o bakımdan soruyorum eğer yapılan iş hatalı ise gidip doğalgaz firmasının başını ağrıtacam işi düzgün yapmasını söylüyecem.

aynen çizdiğim resimdeki gibi boru geçmeleri yani dışardan kombiye doğru gelen ek uzatma borusu kombiden gelen borunun içine giriyor özellikle resimde onu belirttim,

bilindiği gibi pis su borularında akıntının yönünde iç içe girer ama bunda tam tersi yapıldı. ustanın demesi dış boruda dışardan hava emişi var mış, iç boruda ise dışarıya atılan baca gazı varmış.

• petek ve havlupan toplam 5 metre ile yoğuşma yapılabilirmi? Eğer yapılabilir derseniz? Ariston clas premium alacağım. Yapamaz derseniz Ferroli Domitech kombiye döneceğim. Vaillant Konvansiyonel kombi 1600'lere çıkınca değmez dedim. Ev güneydoğu cephe 85 m2 197. sayfada kroki var. Yardımcı olursanız sevinirim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eutrist

petek ve havlupan toplam 5 metre ile yoğuşma yapılabilirmi? Eğer yapılabilir derseniz? Ariston clas premium alacağım. Yapamaz derseniz Ferroli Domitech kombiye döneceğim. Vaillant Konvansiyonel kombi 1600'lere çıkınca değmez dedim. Ev güneydoğu cephe 85 m2 197. sayfada kroki var. Yardımcı olursanız sevinirim...

Kombinizi 30/50c dönüş suyu sıcaklığında kullandığınız sürece kaba bir hesapla 30/60c gidiş suyu sıcaklığı diye düşünelim kombi yoğuşma yapacak ve yoğuşma tasarrufundan faydalanacaksınız. Ne zamanki bu derecelerin üzerine çıkarsınız o zamanda normal bir kombi kadar tüketiminiz olur tabiki markalar arasında tüketim değerleri farkları var piyasada yoğuşmalı diye satılan fakat ondan daha az tüketim değerlerine daha geniş modülasyon aralığına sahip konvansiyonel cihazlarda var. Ezber bozmak kafa karıştırmamak için detaya girmiyorum genel anlamda yoğuşmalı cihazlar daha ekonomik tüketim değerlerine sahiptir bilinmesi gerekende budur. Soğuk kış günlerinde yukarda bahsettiğim derecelerde 5 mt petek evinizi ısıtmaya yetiyorsa sorun yok ama bu değerlerin üzerine çıkmanız gerekirse petek boyu uzun tutulmadığı için kazan sıcaklığını yükseltmeniz gerekirse ozamanda kombiyi normal tüketim değerinde kullanmış olursunuz yine herhangi bir olumsuz durum yoktur.

Bu açıklamadan sonra konvansiyonel yada yoğuşmalı cihaz almanız sizin keyfinize kalmış bir durum yoğuşmalı cihaz asla olmazsa olmaz değildir şartlarınız bütceniz uyduğu sürece ilk öncelikle alınmasıda şu an için en akıllıca tercih olacaktır.

• quote:

quote:

petek ve havlupan toplam 5 metre ile yoğuşma yapılabilirmi? Eğer yapılabilir derseniz? Ariston clas premium alacağım. Yapamaz derseniz Ferroli Domitech kombiye döneceğim. Vaillant Konvansiyonel kombi 1600'lere çıkınca değmez dedim. Ev güneydoğu cephe 85 m2 197. sayfada kroki var. Yardımcı olursanız sevinirim...

Kombinizi 30/50c dönüş suyu sıcaklığında kullandığınız sürece kaba bir hesapla 30/60c gidiş suyu sıcaklığı diye düşünelim kombi yoğuşma yapacak ve yoğuşma tasarrufundan faydalanacaksınız. Ne zamanki bu derecelerin üzerine çıkarsınız o zamanda normal bir kombi kadar tüketiminiz olur tabiki markalar arasında tüketim değerleri farkları var piyasada yoğuşmalı diye satılan fakat ondan daha az tüketim değerlerine daha geniş modülasyon aralığına sahip konvansiyonel cihazlarda var. Ezber bozmak kafa karıştırmamak için detaya girmiyorum genel anlamda yoğuşmalı cihazlar daha ekonomik tüketim değerlerine sahiptir bilinmesi gerekende budur. Soğuk kış günlerinde yukarda bahsettiğim derecelerde 5 mt petek evinizi ısıtmaya yetiyorsa sorun yok ama bu değerlerin üzerine çıkmanız gerekirse petek boyu uzun tutulmadığı için kazan sıcaklığını yükseltmeniz gerekirse ozamanda kombiyi normal tüketim değerinde kullanmış olursunuz yine herhangi bir olumsuz durum yoktur.

Bu açıklamadan sonra konvansiyonel yada yoğuşmalı cihaz almanız sizin keyfinize kalmış bir durum yoğuşmalı cihaz asla olmazsa olmaz değildir şartlarınız bütceniz uyduğu sürece ilk öncelikle alınmasıda şu an için en akıllıca tercih olacaktır.

Ben şundan eminim ki hiçbir cihaz arıza yapmaz diye bir durum yoktur. Benim kafamdan vaillantı çıkarma sebebim modülasyonlu termostat ile kullanma isteği nedeniyle fiyatları termostatla birlikte 2000 tl leri bulmaya başlayınca. dur yahu ne yapıyoruz abarttık işi diye vazgeçtim. Baktım ferroli ve ariston termostatları uygun diğerlerine nazaran bu iki firmanın ürünleri arasında kalmıştım. Sadede gelirsem geniş modülasyonlu cihazı merak ettim. Sizden hangi cihazlar olduğunu öğrenmek isterim. Sonuçta siz yazarsınız bende okurum artık karar zamanı o yüzden uymazsa acaba şu olsa nasıl olur diye bir durum söz konusu olmaz. Sizin yazacaklarınızıda okuduktan sonra kararımı veriririm. İlginiz için size ve forumdaki arkadaşlara teşekkür ederim...

• Arkadaşlar benimde sorum olacaktı.. Burda bir çok arkadaşa fikir bakımından çok yerinde ve ne yapmaları gerektiği hakkında bilgiler vermişsiniz..

Benim soracaklarım..

Evim Bolu da.. Kış ortalaması genelde (- ) lerde maks. - 20 , 25 leri bulabilir ve bu soğuk 5-6 ay kadar..

110 Metrekare + 70 Metrekare Çatı var.. Ancak çatı kısmı şuan için iyileştirme yapılması gerektiğinden oraya sadece tesisat borusu ayrılacak ancak döşeme yapılmayacak..

Ev Kuzey-Güney cephe iki bina arasıdır.. Bana önerileriniz nelerdir.. Okuduğum yorumlarda genelde mobil sistem ve yoğuşmalı kombiler tavsiye edilmekte..

Buna göre alacağım sistem nasıl olmalıdır.. Evin dışında strafor yoktur.. Ancak binanın dışı ısı yalıtımlı blok tuğla sistemiyle kaplanmıştır yapımı sırasında.. Camlar ısıcamdır..

Muhtemelen almam gereken petekler demirdöküm plus olacak okuduğum yorumlara göre.. Birde PKKP diye bir marka var o nasıldır?

Hangi kombiyi önerirsiniz.. Çift eşanjörlü yoğuşmalı..

Ortalama maliyeti ne kadardır.. Mobil sistem olursa laminat parkelerin sökülmesi gerekli anladığım kadarıyla.. Mobil sistemin faydası ne olacaktır.. Bina 3 katlı ve 3. kat + Çatı ama baştada yazdığım gibi çatıya sadece tesisat çıkışı ayarlanacak ama oraya birşey yapılmayacak..

• quote:

quote:

quote:

teknik konu olduğunu biliyorum ancak gazı açmaya gelen kişi geri döner giderse en az bir hafta daha ileriye kaya ki bu benim işime gelmez hem kira ödemek zorunda kalırım hemde bayramdan önce taşınamamış olurum ki kesinlikle işime gelmez, o bakımdan soruyorum eğer yapılan iş hatalı ise gidip doğalgaz firmasının başını ağrıtacam işi düzgün yapmasını söylüyecem.

aynen çizdiğim resimdeki gibi boru geçmeleri yani dışardan kombiye doğru gelen ek uzatma borusu kombiden gelen borunun içine giriyor özellikle resimde onu belirttim,

bilindiği gibi pis su borularında akıntının yönünde iç içe girer ama bunda tam tersi yapıldı. ustanın demesi dış boruda dışardan hava emişi var mış, iç boruda ise dışarıya atılan baca gazı varmış.

Montajda orjinalliği bozmadıkları sürece ilk dirseğe uymak zorundalar.
    dirseğin bir tarafında flanş diğer tarafında ise muf dediğimiz geçiş bölümü vardır.
    Aden kombinin montaj şeklini hatırlayamıyorum lakin teknik olarak hatalı montaj yapma olasılığı yok denecek kadar azdır.

Genede konuyla ilgili yetkili servisten yada müşteri hizmetlerinden destek almanızı öneririm.

Son olarak gaz açmaya gelen mühendis bacanın muflarına bakmayacaktır bile ama güvenliğiniz için konuyu teyid ettiriniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

quote:

Orijinalden alıntı: textblack

Ev yeni bina 110 metre kare, hangi marka kombi almamı önerirsiniz.

bütçe ne kadar,hangi kenttesiniz. ve ev net ne kadar.evde yalıtım var mı?
    kaçıncı kat? tesisat boruları ne cins(yoğuşmalı kombi için önemli)

1000liraya da kombi var. 3000lira yada

Bütçe 1200 TL ile 1500 TL
    Amasya merkez,
    Ev kullanım alanı 110 metre kare
    3+1
    Yalıtımı var,
    3. kat
    borularını bilmiyorum Ev yeni yapım içine ben gireceğim
  • Arkadaşlar merhaba uzun zamandır bu konu ile beraber diğer konuları da takip ettim. Bir konuda fikrinizi ve yardımınızı rica ediyorum.
    Yaklaşık 1 aydır forumda ki izlenimlerim üzerine araştırmalar yaparak çeşitli fiyatlar aldım artık son noktaya geldim.

Ben Bolu da yaşıyorum evim net 90-95 m2 arasında ve güneş alıyor montalama yok camlar çift cam plastik yeni yapıldı 4 kat üstümdeki komşu taşındı ve altımda ki dairede soba yanıyor. Buradan edindiğim bilgiler doğrultusunda ferroli domiteche karar vermiştim bir değişiklik oldu. Öncelikle aldığım teklifler şu şekilde ;

Teklif edilen kombiler ; Ferroli domitech, DD Nitron, Ariston Genus, İmmergas Eulastar, ECA confea plus
    Petek boyu 7m + banyo için havlupan yada 60 cm petek herkes farklı markalar söyledi biri ile DD plus radyotör için anlaştım.
    Bütün daire için gerekecek tesisatı ve işçiliği ile birlikte birlikte en uygun alabildiğim fiyat nakit 4000 TL oldu

Dün bir arkadaşımın tanıdığı vaillant bayine gittik oradan teklif aldık ve nakit 5000 tl olan rakamı 4250 TL ye düştüler.
    Kombi modeli vaillant plus VUW TR 242/3-5 ve petek boyu 7m + banyo için havlupan yada 60 cm Vairad marka radyotör.

Verilen her iki fiyatada Abonelik ve saat bedeli dahil değildir. Ferroli ve Vaillant ın yaşadığım şehirde gezici servisleri var.
    Tercihim vaillantın teklifinden sonra değişti ama yinede fikrinizi beyan etmenizi rica ediyorum.

Ayrıca bu cihaz ile ilgili bilmem gereken konu veya tavsiyeniz varsa aktarırımısınız

Bayiye beraber gittiğimiz dostumda aynı vaillant kombiyi dijital oda termostatı ile kullanıyor.
    Evi yeni bina altı ve üst daireleri dolu güneş nerede ise almıyor. Termostat 23 derecede sabit hiç kapatmıyor aylık tüketimi geçen sene 150 TL rakam bence süper.
    Bolu gibi kışı uzun olan bir yerde önceden soba ile ısınıyordum 1 oda için harcadığımız ithal kömür tutarı odun vesaire ile birlikte senelik 900-1000 TL yi buluyordu.
    Hayırlısı diyorum artık ...

• quote:

Orijinalden alıntı: kaanberrak

Arkadaşlar merhaba uzun zamandır bu konu ile beraber diğer konuları da takip ettim. Bir konuda fikrinizi ve yardımınızı rica ediyorum.
    Yaklaşık 1 aydır forumda ki izlenimlerim üzerine araştırmalar yaparak çeşitli fiyatlar aldım artık son noktaya geldim.

Ben Bolu da yaşıyorum evim net 90-95 m2 arasında ve güneş alıyor montalama yok camlar çift cam plastik yeni yapıldı 4 kat üstümdeki komşu taşındı ve altımda ki dairede soba yanıyor. Buradan edindiğim bilgiler doğrultusunda ferroli domiteche karar vermiştim bir değişiklik oldu. Öncelikle aldığım teklifler şu şekilde ;

Teklif edilen kombiler ; Ferroli domitech, DD Nitron, Ariston Genus, İmmergas Eulastar, ECA confea plus
    Petek boyu 7m + banyo için havlupan yada 60 cm petek herkes farklı markalar söyledi biri ile DD plus radyotör için anlaştım.
    Bütün daire için gerekecek tesisatı ve işçiliği ile birlikte birlikte en uygun alabildiğim fiyat nakit 4000 TL oldu

Dün bir arkadaşımın tanıdığı vaillant bayine gittik oradan teklif aldık ve nakit 5000 tl olan rakamı 4250 TL ye düştüler.
    Kombi modeli vaillant plus VUW TR 242/3-5 ve petek boyu 7m + banyo için havlupan yada 60 cm Vairad marka radyotör.

Verilen her iki fiyatada Abonelik ve saat bedeli dahil değildir. Ferroli ve Vaillant ın yaşadığım şehirde gezici servisleri var.
    Tercihim vaillantın teklifinden sonra değişti ama yinede fikrinizi beyan etmenizi rica ediyorum.

Ayrıca bu cihaz ile ilgili bilmem gereken konu veya tavsiyeniz varsa aktarırımısınız

Bayiye beraber gittiğimiz dostumda aynı vaillant kombiyi dijital oda termostatı ile kullanıyor.
    Evi yeni bina altı ve üst daireleri dolu güneş nerede ise almıyor. Termostat 23 derecede sabit hiç kapatmıyor aylık tüketimi geçen sene 150 TL rakam bence süper.
    Bolu gibi kışı uzun olan bir yerde önceden soba ile ısınıyordum 1 oda için harcadığımız ithal kömür tutarı odun vesaire ile birlikte senelik 900-1000 TL yi buluyordu.

eviniz net 90-95m2 yani ortalama 100m2 den hesaplarsak zaten normal ılıman yerlerdeki evlerde bile 7mt petek oluyor.üstelik evinizde yalıtım yok.
    bence siz petek boyunu arttırın. 8metre veya 9metre olsa da olur. bolu'nun kışları sert ve uzun geçer sonuçta..

yoksa 7mt petek ile kışın hep yüksek kazan sıcaklıgında evinizi ısıtırsınız. bu da yüksek fatura demek

bana fiyatlar biraz pahalı gibi geldi

ilk teklif edilen kombilerin hepsini öneririm.

ikinci teklifteki vaillant 242-3-5 piyasadaki en iyi yoğuşmasız kombilerden birisidir

yerinizde olsam öncelikle vaillant 242-3-5 kombi+ 8 veya 9 mt dd plus petek veya vairad (vaillantın petek markası ) üzerinde dururdum

olmadı alternatif ferroli domitech + 8 veya 9mt petek
    üçüncü alternatif ise fiyat-performaans yoğuşmalı kombileri araştırırdım

çünkü vaillant 242-3-5 in fiyatı ,fiyat-performans yoğuşmalı kombiler ile aynı fiyattadır
    http://www.kombi.com/urun.php?prod=VAILLANT-turboTEC-plus-VUW-TR-242/3-5-Hermetik-Konvansiyonel-Kombi-%2820640kcal/h%29-24kw-20640--61

1600-1700lira arasındaki kombiler
    http://www.kombi.com/urun.php?prod=ARISTON-Clas-Premium-Hermetik-Yogusmali-Kombi-%2820640kcal/h%29-24kw-20640--49

http://www.kombi.com/urun.php?prod=BOSCH-Condense-2000-W-Hermetik-Yogusmali-Kombi-%2822016kcal/h%29-25,6kw-22016--10148

yalnız vaillant kombiler 2 yıl garantilidir. + 2yıl garanti için 400lira civarında para talep eder.garanti bittikten sonra servis ücretleri ve yedek parçaları diğer markalara (eca,bosch,ferroli,ariston) göre pahalıdır.

bütün bunları bilerek kombi seçin..
    ferroli kombiler 5yıl garantilidir. her kombinin kendine göre avantajı var

bunları bilerek araştırma yapın.
    tercih sizin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 12 Ağustos 2011; 10:25:34 >

• disintegration arkadaşım ilgin için sağol.

Bana verilen fiyatlar hep bu şekilde oldu 4000 TL altında malesef fiyat çıkmadı hatta fiyat grafiği vaillant harici şöyle oluştu 4400-4800 TL aralığında pazarlıklarla 4400 TL olan ferroli domitech DD plus radyoterleri 4000 TL ye zar zor indirdim. Radyotör uzunlukları 7 - 7.5m dolayı hesap edildi.

Vaillant ve Ferroli kombi fiyatları arasında yaklaşık 500-600 TL fark var 250 TL fazla verip Vaillant almak bana mantıklı geldi.
    Akşam mesai bitiminde tekrar uğrayacağım oda termostatı için konuştuğumda fiyat değişmeden biraz daha radyotör boyunu uzatabilirimiyim bilmiyorum.
    Açıkçası aklımda 200 küsür TL olan olan dijital termostatı 100-150 TL ye listeye dahil ettirmek var. Kur yükselmeseydi ya da 1-2 hafta önce vaillanta gitmiş olsaydım sanırım 4000 TL ye anlaşabilirdik.

Vaillantın sitesinde sadece kombinin fiyatı peşin 702 Euro buna göre 1750 TL demek.

Uyarılarınızı dikkate alacağım.

Yoğuşmalıyı bende düşündüm ama 4000 TL fiyat verenler 600-700 TL daha fazla fiyat çıkardı. Bütçemde biraz kısıtlı 3500-4000 TL arasına yaptırabilsem diyordum ama çıkan fiyatlardan sonra Boluda imkansız olduğunu gördüm.
    Dediğim gibi bahsettiğiniz yoğuşmalı kombiler içinde araştırma yaptım burada çıkan fark en az 600 TL.

Kombiyi ben alayım vereceğiniz kombi yerine benim alacağımın montajını yapın dediğimde + 200 TL montaj bedeli istediler ama onlardan alırsam sorun yok.
    Yani Ferroli domitec için tekliflerde verilen en iyi fiyat 1300 TL oldu yoğuşmalı kombi içinse 1900-2200 TL arası fiyat belirliyorlar. Buna göre 4600 TL rakam oluşuyor.

Saygılarımla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaanberrak -- 12 Ağustos 2011; 10:56:08 >

• evimde mobil sistem alt tesisat var yeni kombi ve petek yaptırdık toplam 9 metrede petek kouldu kombbimi ise eca confeo premix yoguşmalı aldık fakat kombiye 1.7 su basıldı aradan 2 ay geçti hiç kullanılmadı kombimizin agazı açılacagı gün baktık 1.3 olmuş yine 1.7 olacak şekilde su basıldı aradan 1 ay geçti 1.6 ya düşmüş manisa merkezde oturuyorum çok sıcak bi şehir acaba sıcakta buhar mı oluyo neden su eksiliyo ne yapmam gerek gazım açıldı fakat kombi açılışını yaptırmadık sıcak su ihtiyacımız yok diye acaba kaçaklıkı var ne önerirsiniz teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dilek8200 -- 12 Ağustos 2011; 12:06:52 >
  • quote:

disintegration arkadaşım ilgin için sağol.

Bana verilen fiyatlar hep bu şekilde oldu 4000 TL altında malesef fiyat çıkmadı hatta fiyat grafiği vaillant harici şöyle oluştu 4400-4800 TL aralığında pazarlıklarla 4400 TL olan ferroli domitech DD plus radyoterleri 4000 TL ye zar zor indirdim. Radyotör uzunlukları 7 - 7.5m dolayı hesap edildi.

Vaillant ve Ferroli kombi fiyatları arasında yaklaşık 500-600 TL fark var 250 TL fazla verip Vaillant almak bana mantıklı geldi.
    Akşam mesai bitiminde tekrar uğrayacağım oda termostatı için konuştuğumda fiyat değişmeden biraz daha radyotör boyunu uzatabilirimiyim bilmiyorum.
    Açıkçası aklımda 200 küsür TL olan olan dijital termostatı 100-150 TL ye listeye dahil ettirmek var. Kur yükselmeseydi ya da 1-2 hafta önce vaillanta gitmiş olsaydım sanırım 4000 TL ye anlaşabilirdik.

Vaillantın sitesinde sadece kombinin fiyatı peşin 702 Euro buna göre 1750 TL demek.

Uyarılarınızı dikkate alacağım.

Yoğuşmalıyı bende düşündüm ama 4000 TL fiyat verenler 600-700 TL daha fazla fiyat çıkardı. Bütçemde biraz kısıtlı 3500-4000 TL arasına yaptırabilsem diyordum ama çıkan fiyatlardan sonra Boluda imkansız olduğunu gördüm.
    Dediğim gibi bahsettiğiniz yoğuşmalı kombiler içinde araştırma yaptım burada çıkan fark en az 600 TL.

Kombiyi ben alayım vereceğiniz kombi yerine benim alacağımın montajını yapın dediğimde + 200 TL montaj bedeli istediler ama onlardan alırsam sorun yok.
    Yani Ferroli domitec için tekliflerde verilen en iyi fiyat 1300 TL oldu yoğuşmalı kombi içinse 1900-2200 TL arası fiyat belirliyorlar. Buna göre 4600 TL rakam oluşuyor.

Saygılarımla

döviz çok yükseldi.kombilerin fiyatı inanılmaz derecede arttı.
    geçen yıl ile bu yaz dönemi arasında; kombilerde fiyatlar "ucuzlarda 100-300 lira"

"pahalı kombilerde" fiyat farkı 400-500-600 lirayı buldu..

internet fiyatları ve normal piyasada fark oluyor. hatta şehirden şehire fark ediyor..büyükşehirlerde doğalgazın yıllarca kullanıldığı ve piyasanın oturmuş oldugu yerler ile doğalgazın yeni geldiği fiyatların abartı oldugu yerler arasında fiyat farkı mutlaka var
    bence kombiden daha çok radyatör boyu için konuşun.

1metre veya 2 metra radyatör toplam fiyatı fazla etkilemezama kışın kombiyi yüksek derecelerde yakmamış olursunuz.
    bu da daha düşük fatura demek
    tercih sizin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 12 Ağustos 2011; 13:35:08 >

• quote:

Orijinalden alıntı: dilek8200

evimde mobil sistem alt tesisat var yeni kombi ve petek yaptırdık toplam 9 metrede petek kouldu kombbimi ise eca confeo premix yoguşmalı aldık fakat kombiye 1.7 su basıldı aradan 2 ay geçti hiç kullanılmadı kombimizin agazı açılacagı gün baktık 1.3 olmuş yine 1.7 olacak şekilde su basıldı aradan 1 ay geçti 1.6 ya düşmüş manisa merkezde oturuyorum çok sıcak bi şehir acaba sıcakta buhar mı oluyo neden su eksiliyo ne yapmam gerek gazım açıldı fakat kombi açılışını yaptırmadık sıcak su ihtiyacımız yok diye acaba kaçaklıkı var ne önerirsiniz teşekkürler.

eğer çok sık bar düşüyorsa tesisatta küçüçük kaçak olabilir. tesisatı kontrol edin. petek bağlantı noktalarına bakın.nemli,sulu yerler var mı diye
    başka neden de olabilir

• quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

quote:

Orijinalden alıntı: textblack

Ev yeni bina 110 metre kare, hangi marka kombi almamı önerirsiniz.

bütçe ne kadar,hangi kenttesiniz. ve ev net ne kadar.evde yalıtım var mı?
    kaçıncı kat? tesisat boruları ne cins(yoğuşmalı kombi için önemli)

1000liraya da kombi var. 3000lira yada

Bütçe 1200-1500 TL
    Amasya
    Ev 110 metre kare
    Yeni bina yalıtımlı,
    3 kat
    Tesisat borularının nasıl olduğunu bilmiyorum. Bina sıfır ilk ben gireceğim, yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
  • merhaba

ev 110 m2 güneydoğuya bakıyor , 7-8 m eski sac petekler var 15 yıllık kömürlü sistemden kalma, kömürlüde çok sıcak olurdu. gaziantepteyiz,
    çift cam var orta kat
    apartman sakinleri tesisat ve kombi için bir firmayla anlaştı
    firma kombi olarak bosch clasic plus ve AUER Maximax DUO 24(KM1 24 CE) öneriyordu auerle bosch arasında 200 tl fark vardı bosch pahalı. firma Bosch un elektrik koruması yok ,bosch ta elektronik kartınız yanar, Auer da koruma var diyince herkes atladı auer aldı. ben daha sözleşme yapmadım başka marka alıp apartman tesisatını yapan firmaya taktırmayı düşünüyorum veya başka firmaya yaptırabilirmiyim? bütün apartman aynı firmayla sözleşme yaptı.
    verilen fiyat auer 1600TL 20 ay taksitli

adamlara buderusu falan sorunca onlar akıllı kombi çok yakar dediler!

AUER hakkında hiç bilgi bulamadım forumda auer nasıl acaba?

önereceğiniz yoğuşmalı ve ya hermetik ne var acaba? yoğuşmalı düşünüyorum eca premix, bosch condence premix falan düşünüyorum şimdi

teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hey352 -- 12 Ağustos 2011; 14:30:18 >

• quote:

quote:

quote:

Ben şundan eminim ki hiçbir cihaz arıza yapmaz diye bir durum yoktur. Benim kafamdan vaillantı çıkarma sebebim modülasyonlu termostat ile kullanma isteği nedeniyle fiyatları termostatla birlikte 2000 tl leri bulmaya başlayınca. dur yahu ne yapıyoruz abarttık işi diye vazgeçtim. Baktım ferroli ve ariston termostatları uygun diğerlerine nazaran bu iki firmanın ürünleri arasında kalmıştım. Sadede gelirsem geniş modülasyonlu cihazı merak ettim. Sizden hangi cihazlar olduğunu öğrenmek isterim. Sonuçta siz yazarsınız bende okurum artık karar zamanı o yüzden uymazsa acaba şu olsa nasıl olur diye bir durum söz konusu olmaz. Sizin yazacaklarınızıda okuduktan sonra kararımı veriririm. İlginiz için size ve forumdaki arkadaşlara teşekkür ederim...

Forumda önerdiğim cihazların hepsi geniş modülasyon aralığına sahiptir mesala konvansiyonel kombi olarak öneridğim ferroli domitech %30-%100 modülasyon aralığına ferroli econtep tech %21-%30 modülasyon aralığına sahiptir bu avrupada bazı cihazlarda %10 kadar düşürülmüş durumda. Bu ne demek cihaz kapasitesini bu belirtilen orana kadar düşürmekte gereksiz tüketime mani olmakta modülasyonlu oda termostatıyla kullanıldığında eğer iyi bir kombiniz var ise iyi bir yazılıma sahipse algılayıcılarının hassasiyeti yüksekse kusursuz bir şekilde ortam ısısını algılayıp ilk anda ortamı bir an önce ısıtma nedeniyle yüksek kapasitede çalışır fakat sonrasında bir kaç devreye girip çıkmadan sonra ortamın ne kadar zamanda tekrar soğuyacağını hesap ederek bir çalışma proğramı oluşturmakta. Burda önemli olan sensörlerin doğru değerleri algılaması ve cihazın kapasitesini ne oranda düşüreceği. Yoğuşmalı adı altında satılıp modülasyon aralığı%42 olan bir cihaz ne kadar tasarruflu olabilirki. Dediğim gibi ben bu konularla ilgili uzun yazılar yazdım forumda 150 satırlık bir yazıya tek satırlık teşekkür edilirken bile alıntı yapıldığından maalesef hergün bir kaç sayfa ileri gidiyoruz yazılar geride kalıyor. Tekrar tekrar yazamıyorum ama kısa acıklamalarla durumu idare etmeye çalışıyorum.

1600 tl ye vaillant kombi değmez derken yukarda bahsetitğim şeyleri ıskalamış oluyorsunuz. Doğru değerlerin elde edilmesi ve verimli çalışma için kullanılan malzemenin yanısıra iyi bir yazılımın olmasıda gerekli bu markalar sadece isimleri büyük diye pahalı değiller. Bütcesi iyi olan arkadaşlara bu markaları öneririm bütcesi kısıtlı olan yada o an için yüksek maliyete katlanmak istemeyen arkadaşlara zaten daha ucuza benzer işi yapacak cihazları öneriyoruz.

Ben marka değerlendirmesi yapmıyorum o nedenle şu marların verileri kötü bu iyi demiyorum bana göre iyi olan cihazları yazıyorum o markayı istemem diyenlere sevdiği marka içerisinde iyi olanı bilgimiz dahilinde öneriyorum. Siz düşünün taşının yoğuşmalı konvansiyonel hangisini istiyorsanız modeli ikiye indirin o zaman tercihte yardımcı olmaya çalışayım.

• quote:

Arkadaşlar merhaba uzun zamandır bu konu ile beraber diğer konuları da takip ettim. Bir konuda fikrinizi ve yardımınızı rica ediyorum.

Teklif aldığınız cihazlar iyi cihazlar tercih edebilirsiniz ama bolu için bu fiyatlar pahalıdır ucuzdur diye konuşamıyorum cünkü piyasası nedir bilemiyorum.

Fiyat içinde petek ve radyatörlere ne isteniyor işcilik ne kadar bunları bilmiş olsak sadece bunlarla ilgili olarak çok pahalı normal yada ucuz diyebiliriz.

Bahsettiğniiz vaillant cihazı ve radyatörleri internet ortamında montaj dahil 2400 tl ye alabilirsiniz tabiki yaşadığınız yerde bu fiyatlardan yüksek bir fiyata alacaksınız ama mesala bu enfazla 2700 tl olur 3000 tl ve yukarısı olursa ozaman pahalıdır diyebiliriz. Tesisat ücretleri hakkında yorum yapamayacağım.

Yukardaki cihazlardan bir sistem oluşturacaksanız benim önerim ferroli domitech ve dd plus radyatör üzerine yoğunlaşmanız uygun maliyete bu sistemi kurabilirsiniz.

Vaillant ile bağlantınız var ucuza mal etme şansınız varsa size önerilen cihazı tercih edebelirsiniz. 242/3/5 birde bunun 3--3 modeli var onun ön paneli ve kullanım suyu verimi biraz daha farklı siz 3-5 olanı tercih edin.

• 
Sayfa: önceki 597598599600601
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.