Şimdi Ara

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ? (58. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41.240
Cevap
277
Favori
4.325.792
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5657585960
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kombi montaj ücreti= kombinin montajı için gerekli alt takım malzemeleeri ve İşçilikden oluşur

Kombi bağlantı malzemeleri= pislik tutucu ve vana gibi kombi altındakı malzemelerdir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: brl266

bugün zeytinburnu demirciler sitesinden ECA confeo ve eurostar için fiyat aldrı...confeo için 1130-1160 YTL arası fiyat verdiler...en son bir yerde 1120 ye buldum..kısmetse 2-3 gün sonra alacağım....sizlere soemak istediklerim
    1. Demirciler sistesinden aldığım ürünlerin fiyatları ile diğer satış yapan yerler arasında enaz 200-300 YTL fark var.. nedendir? garanti konusunda bir sıkıntı olurmu?
    2. alacağım kombiyi istanbul dışına göndereceğim...bazı markalarda servisin bulunduğu yerden alınmayan kombilerin montajında ücret alındığını söylediler...ECA da böyle bir şey varmıdır? rahatlıkla istanbul dışına gönderdiğimde servis tarafından montajı yapılırmı?
    3. Bir ECA confeo da garanti süresi 2 yıl olduğunu söyledi..benim bilgim 3 yıl olduğuydu...garanti süresi nekadardır?

ilginiz ve yardımlarınız için teşekkürler...

Aldığınız ECA kombinin faturası varsa garanti açısından sorun olmaz.
    Montaj bütün kombilerde ücretlidir. Tesisatınız yoksa tesisatı yapan firma takar, yoksa montaj için ayrıca bir ücret ödemek gerekiyor.
    ECA Confeo 3 yıl garantilidir. Ayrıca Artı garanti diye bir uygulaması var. Belli bir ücret karşılığı +1, +2, +3 yıl gibi süreler garantiyi uzatabiliyorsunuz. Bu sürede yıllık bakım yılda bir defa ücretsiz yapılıyor..

ggulmez arkadaşada cevap oldu sanırım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ege.. -- 18 Haziran 2007; 10:07:03 >

• teşekkürler ege45. geçen bulunduğum ilde eca bayine uğradım ve kombi için broşür aldım. sayılan kombilerin arasında birde effecta denilen yeni bir model var. bu konuda bilginiz var mı? arkadaşlar

kombi satan bayiler hakkında yaşadığım bir olayı paylaşmak istiyorum. sakarya ilinde bir bayiye kombi bakmak için uğradım. bir kombinin önünde durduk ve konuşmaya başladık. bu kombi yoğuşmalı dedi adam. o zaman bu benim eve uymaz dedim. bu forumdan öğrendiklerimi satmak için evimdeki petek boyu ve ısıtma sistemi uygun değil dedim. ha öylemi biz ekonomik verimli diye herkese bu kombiyi tavsiye ediyoruz dedi. her eve yoğuşmalı olmuyor mu yani dedi. dumur oldum. kimlerle iş yapıyoruz baksanıza. kimlere bayilikler veriliyor.
  • Kısmetse bende bu cumartesi kombi için dolaşıp fiyat alamaya başlayacağım en geç bir dahaki haftada kombiyi alırım.
    Daha öncedende dediğim gibi ECA Confeo veya Fortius alacağım. Fortius confeo ile aynı olmasına rağmen ek olarak gelen modülasyonlu oda termostatı ve dijital haftalık program saatine rağmen çok farkediyor.

biz her türlü hazırlığı yapıyoruz ama daha doğalgaz gelmedi oda gelirse hepsi tamam olacak.
  • arkadaşlar ilginiz için teeşkkür ederim...artık kararımı verdim ECA confeo alacağım...bir ara ferrolinin 5 yıl garantili olması kafamı karıştırdı ama tek eşanjörlü (her nekadar kendine özgü bir sistemi olsada) olması yeterli gelmedi...
  • quote:

Orjinalden alıntı: serrikoc

Kısmetse bende bu cumartesi kombi için dolaşıp fiyat alamaya başlayacağım en geç bir dahaki haftada kombiyi alırım.
    Daha öncedende dediğim gibi ECA Confeo veya Fortius alacağım. Fortius confeo ile aynı olmasına rağmen ek olarak gelen modülasyonlu oda termostatı ve dijital haftalık program saatine rağmen çok farkediyor.

biz her türlü hazırlığı yapıyoruz ama daha doğalgaz gelmedi oda gelirse hepsi tamam olacak.

serrikoc arkadaşım;

Confeo ve Fortius birebir aynı kombiler. Fortius da ilave program saati ve modülasyonlu oda termostatı var. Ancak aradaki fiyat farkı bana göre oldukça fazla. Confeo alıp ilave 2 aksesuarıda ekleseniz yine de Fortius fiyatından oldukça aşağıda bir fiyat oluşuyor. Bu nedenle Confeo almanızı ve ihtiyacınız varsa diğer 2 aksesuarı ilave etmenizi öneririm. Fiyat olarak Confeo yu ben 1.200 YTL ye peşin aldım. 1.400 e 5-6 taksit, 1.550 ye de 11 taksit yapıyorlar. İstanbul daki arkadaşlar sanırım Demirciler sitesinden daha da ucuza bulabiliyorlar. Ayrıca kombi ile birlikte verilmesi gereken hermetik baca setini unutmayın..
    Ben Confeo yu taktırdım. Doğalgaz da geldi ve açıldı. Kullanmaya başladım. Sıcak su almaya başladım. Isıtma sistemini denedim ama tabii ki ısıtmayı aktif çalıştırmıyorum şimdilik
    Fatura nasıl gelecek bilemiyorum ama müthiş rahatlık şu doğalgaz. İnşallah siz de en kısa zamanda kullanmaya başlarsınız..

• sayın ege45; eca nın web sayfasında "Hermetik kombilerle birlikte hermetik baca seti alınmak zorundadır" şeklinde bir ifade ver...bu set kombiyle birlikte olmak zorundamıdır yoksa ayrı olarak satılmaktamıdır?
  • Kombi kutusundan ayrı bir kutusu var. Standart baca seti kombi fiyatına dahildir. Ayrıca baca setine ücret ödemeyin.
    ECA son kampanyasında fiyat listesinin altındaki yazılara dikkatli bakarsanız " Hermetik kombilerde standart baca seti fiyatlara dahildir " diye yazdığını görebilirsiniz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Ege45

serrikoc arkadaşım;

Confeo ve Fortius birebir aynı kombiler. Fortius da ilave program saati ve modülasyonlu oda termostatı var. Ancak aradaki fiyat farkı bana göre oldukça fazla. Confeo alıp ilave 2 aksesuarıda ekleseniz yine de Fortius fiyatından oldukça aşağıda bir fiyat oluşuyor. Bu nedenle Confeo almanızı ve ihtiyacınız varsa diğer 2 aksesuarı ilave etmenizi öneririm. Fiyat olarak Confeo yu ben 1.200 YTL ye peşin aldım. 1.400 e 5-6 taksit, 1.550 ye de 11 taksit yapıyorlar. İstanbul daki arkadaşlar sanırım Demirciler sitesinden daha da ucuza bulabiliyorlar. Ayrıca kombi ile birlikte verilmesi gereken hermetik baca setini unutmayın..
    Ben Confeo yu taktırdım. Doğalgaz da geldi ve açıldı. Kullanmaya başladım. Sıcak su almaya başladım. Isıtma sistemini denedim ama tabii ki ısıtmayı aktif çalıştırmıyorum şimdilik
    Fatura nasıl gelecek bilemiyorum ama müthiş rahatlık şu doğalgaz. İnşallah siz de en kısa zamanda kullanmaya başlarsınız..

Öncelikle iyi dilekleriniz için teşekkür ediyorum. Fark bu kadar olunca dediğiniz gibi Confeo almak daha mantıklı oluyor. Sizinde söylediğiniz gibi doğal gaz büyük rahatlık ve konfor sağlıyor. Ne kadar çok doğalgaz kullansanızda tüp gaz gibi gideriniz olmayacaktır.
    Montajla ilgili merak ettiğim şeyler var kombiye ek olarak filtre, kireç filtresi gibi ek aparatlar taktırdınız mı? Montaj halinde dikkat etmemiz gereken noktalarla nelerdir. bunabenzer bilgiler varsa paylaşabilirmisiniz? Konuyla ilgili tavsiyeleriniz var mı?

Kombinizi güle güle iyi günlerde kullanın darısı başımıza

• merhaba arkadaşlar bizde doğalgaz çalışmaları daha yeni başladı. o yüzden bir kaç ay sonra kombi almayı düşünüyorum. vıessman bocsh baymak yolculuğundan sonra eca calora modeline karar verdim. confeo ile arasında çok kritik bir fark göremedim.

tabi servis konusunu kurcalıyorum. viessman kombi genel merkezine 3 hafta önce mesaj attım. sakarya da tek servis var arıza olursa bir günde gelir misiniz diye. adamlar sallamadılar bile. bi arayan soran yok. aynı soruyu çarşamba gece iki gibi eca merkezine sordum. sabahın dokuzunda beni 505 li telefonumdan 533 lü telefondan aradılar. ısınma mevsiminde 24 saat içinde müdahale garantisi verdiklerini söylediler. bırakın garantiyi adamların 7 saat sonra aramaları büyük incelik. her sorduğum soruya cevap verdiler. (kendilerine teşekkür ederim-bu arada eca satıcısı değil eğitimciyim-). bunlar bence marka güvenilirliği açısından önemli.

arkadaşlar Ege45 arkadaşımız kısmen cevap verdi ama internetten satışlarda fiyatlar çok daha uygun. internetten almaya nasıl bakıyorsunuz. örneğin calora kampanyada peşin fiyata 8 taksit=1360 ytl internette (http://www.beyazesyam.com) peşin fiyatına 1090 ytl. ne dersiniz internetten almak mantıklı mı?
    garantide sorun yaşarmıyız vs.

• quote:

Orjinalden alıntı: Ege45

Hayırlı olsun kombiniz ,güle güle kullanın
    doğalgazın başına da taş düşmezse biz kullanana kadar tüpgazdan kurtulucaz inşallah,Serrikoç'un da dediği gibi "konfor ve rahatlık "paraya değişilmez ...kısmetse biz de 1-2 aya geçicez evimize.

Tesisatımız kapı girişinde saatle birlikte duruyo ,sanırım kombiyi aldığımız firma içeri kombiye giden tesisat ve malzeme+işçilik haricinde bir de <check valf>takıyor,bu debi düşüşlerinde kombiyi koruma amaçlıymış anladığım kadarıyle,ama Serrikoç'un dediği diğer filtreleri şimdilik bilmiyorum ,sorarım bilahere

siz bilgilerinizi yazın ama ...

• Önemli bir konu....Bu check valf dediginiz borudaki suyun tek yönlü akmasını saglıyor...Suyun geri akmasını engelliyor. lastiklerdeki sibop gibi düşünün....Basınç ayarıyla yakın ve uzak hiç bir ilgisi yoktur....Eger suyunuz çok yüksek basınçlı ise klozetlerin, levaboların, evyelerın altından su geçişi için baglanan örme plastik boruları patlatıyor...Çözümü su saatinin yanına basınç düşürücü takmak...ECA dan ben aldım. 55 Lira..Daha takmadım....Kombiyle bir ilgisi yok....Su sarfiyetınızı azaltıyor...Bilginize....Saygılarımla...
  • Taşkafa Bey; suyun kaçmasını mı engelliyor yanii ,
    ama su saatine bağlanınca evdeki diğer elektronik eşyalara gelmesi gereken (çamaşır ve bulaşık makinaesi gibi ) suyun basıncı ile kombiye gereklii su aynı değildir sanıyordum ,onun için kombiye yakın takılacak ne dersiniz ?
  • Suzi hnm sizin yazdıgınız benim yazdıgım degil. Çheck valf suyun geri akmasını engeller. Basınçla ilgisi yok. Benim önemle tavsiye ettigim BASINÇ DÜŞÜRÜCÜ su saatinin yanına baglanıyor... Normal su basıncı 6 bar. bu 7 veya 8 olunca tesisatta patlamalar oluyor. Yukarıda yazdım. Bunu 3 bara ayarlayınca evdeki su sarfiyatı yarı yarıya düşmüş oluyor. Mutfakta, banyoda, levaboda suyu açınca musluktan var gücüyle su boşanmıyor...Bunun adı tesisatı korumak ve su tasarrufu saglamak....ECA aldım 55 Lira . Başka markaların var 35 lira....Su basıncı düşük yerler için lüzumsuz...Tam tersi durumda ustaya vereceginiz tamir parası, badana boya parası cok daha fazla.. Evin sele suya gitmesi...Eger tatildeyseniz veya şehir dışındaysanız...çok daha tuzluya patlıyor......Saygılarımla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 25 Haziran 2007; 14:50:43 >

• arkadaslar herkese selamlar,ben kombi işini bayağı araştırdım ve formda yazdıklarınızdanda oldukca faydalandım allah hepinizden razı olsun.vaillant 245-5 plus komi ve kablosuz oda termostatı 1590 ytl'ye vaillant bayisinden aldım montaj hariç önümüzdeki haftalarda komple tesisatı yaptıracağım yerden tüm peteklere ayrı boru çekilecek daha iyi olduğu söylendi insallah haftaya hesi bitecek herkese saygılar kolay gelsin
  • quote:

Orjinalden alıntı: serrikoc

Montajla ilgili merak ettiğim şeyler var kombiye ek olarak filtre, kireç filtresi gibi ek aparatlar taktırdınız mı? Montaj halinde dikkat etmemiz gereken noktalarla nelerdir. bunabenzer bilgiler varsa paylaşabilirmisiniz? Konuyla ilgili tavsiyeleriniz var mı?

Kombi montajını yapan firma zaten pislik tutucu filtreleri takmak zorunda. Firmalar bunu biliyor ve takıyorlar. Takılmazsa servis kombiyi açmıyor zaten. 2 tane pislik tutucu filtre açma kapama vanası ile birlikte takılıyor. Biri kalorifer dönüş borusuna, diğeri kullanma suyu giriş borusuna takılıyor. Kireç filtresi ben taktırmadım. Bu forumun başlarında bu kireç filtresiyle ilgili yazılar vardı. Kullanma suyu giriş borusuna takılabilir. Aslında faydalı bir aparat. Bazen bunu komple koruma amaçlı su saatinin olduğu yere girişe takıyorlar.
    Bu konuda detaylı bilgisi olan arkadaşlar tekrar yazarlarsa hepimiz bilgilenmiş oluruz..

• quote:

Orjinalden alıntı: ggulmez

merhaba arkadaşlar bizde doğalgaz çalışmaları daha yeni başladı. o yüzden bir kaç ay sonra kombi almayı düşünüyorum. vıessman bocsh baymak yolculuğundan sonra eca calora modeline karar verdim. confeo ile arasında çok kritik bir fark göremedim.

Confeo ile Calora arasında bence kritik farklar var. Ben neler olduğunu yazayım, karar sizin.
    1. Confeo digital ekran (çift digitli) göstergelidir, kullanma ve kalorifer devresi sıcaklığı 1 derece hassasiyet ile gösterilir. 19 adet arızayı kodlayarak gösterme, 9 adet servis ayarının ekranda görülen kod yardımıyla kolayca ayarlanabilmesi özellikleri vardır. Calora da bunlar yoktur ve derece bilgileri sadece ledler aracılığı ile gösterilir.
    2. Daha da önemli bir fark Calora nın 24 KW lık modelleri tek eşanjörlüdür. Confeo çift eşanjörlüdür, yani plakalı sekonder eşanjörü vardır. Bu daha hassas sıcaklıkta kullanım suyu temininde önemli bir farktır.
    3. Confeo ya istenirse modülasyonlu oda termostatı takılabilir, Calora ise sadece on-off termostatı destekler. Modülasyonlu oda termostatı taksanız bile on-off çalışır.
    4. Daha az önemli bir fark da kontrol paneli kapağıdır. Confeo da şeffaf kontrol paneli kapağı vardır. Ayarları ve kombi çalışmasını kapağı açmadan dışarıdan görebilirsiniz. Calora da ise kapak şeffaf olmadığı için mutlaka kapağı açmak gerekiyor.

Bence bu farklar nedeniyle Confeo alınır. Bu farklar sizin için çok önem arzetmiyorsa Calora alın derim..

• Geçen cumartesi ECA bayilerini dolaşarak 20.000 Cal Confeo için fiyat aldım. Bir bayi peşin 1250 YTL derken başka birisi 1450 YTL fiyat verdi. İki bayiden kapalı olduğundan fiyat alamadım önümüzdeki hafta diğer bayileri dolaşıp kombiyi almayı düşünüyorum.

Ege45 verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.
  • sayın Ege45 dediklerinize katılıyorum. fakat ben modülasyonlu oda termostatı açısından düşünmemiştim. eca sitesinden calora ve confeo modellerini broşürden inceleyince her ikisininde maksimum yükte saatteki gaz harcamasının 2,73 olduğunu gördüm. bu bana yakıt-maliyet açısından bir fark yok hissini uyandırdı. ama modülasyon işini hesaba katmamıştım.

-önceki yazılara baktım- şu modülasyon işinde aklımın almadığı şu. modülasyonlu oda termostatı -kablolu mu- tek bir odaya mı konur? yoksa her odaya mı bir tane koymak lazım? yoksa en çok kullandığımız odaya koyup diğer odaları termastatik vana mı koymalı?

bir de internetten alışveriş işine ne dersiniz. hepsiburada.com adresine soru yönelttim. neden eca kombi satışı yok diye. cevap olarak eca'nın internnetten satışa hoş bakmadığı açıklaması geldi. yakında aynı soruyu eca merkezine de yöneltmeyi düşünüyorum.
  • modülasyonlu oda termostatı -kablolu..
    en çok kullandığımız odaya koymak daha mantıklı.. Termostatik vana size kalmış. Koymayıp az ısınmasını istediğiniz yerlerin vanalarını kısarakta yaklaşık aynı sonucu alabilirsiniz.

internetten alışveriş işi; kombi için değişik bir uygulama yok. Herhangi bir beyaz eşya almakla aynı. Faturasını aldığınız sürece sorun olmaz. Tek sorun aldığınız cihazla ilgili bir sorun olursa muhatap bulmakta zorlanabilirsiniz. Ama bildiğiniz bir yerden alırsanız muhatap bulmak gibi bir sorununuz olmaz.
    ECA nın çok sayıda ana ve tali bayileri mevcut. Bu nedenle de bu bayileri aracılığı ile satış yapmak istemesi de bence doğal sayılır.
    Buna rağmen ECA kombi satışı yapan çok sayıda site mevcut, karar sizin..
  • 
Sayfa: önceki 5657585960
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.