Şimdi Ara

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ? (405. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
41.240
Cevap
277
Favori
4.325.828
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 403404405406407
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tanseltane

Duvar tipi cihazlarda 3 segment vardır.Bu sıralama kötüden iyiye doğrudur.
    1-Kombi
    2-Düşük Sıcaklık Kazanı
    3-Yoğuşmalı Kombi

1. ve 2. cihazların verimlilikleri aynıdır.% 90-933. cihazda ise verimlilik % 107-109 dur.Yani en iyi ve alınması olmazsa olmaz cihaz yoğuşmalı kombidir.
    Gelelim rakamından dolayı yoğuşmalı alım imkanı olmayan kombi tüketicilerine.Kombi ile Düşük Sıcaklık Kazanı arasında çok büyük bir temel fark vardır.% 90-93 denilen kombideki verim kombinin maksimum da yandığı zaman verdiği verimdir.Hiç maksimumda kombisini çalıştıran var mı?Ben hiç duymadım görmedim.Kombi ortalama 50-60 C lerde çalıştırılma seviyesindeyken verimlilik % 80 mertebelerine düşmektedir.Bu söylem "Kombi" için geçerlidir.
    Düşük Sıcaklık Kazanlarında ise durum biraz farklıdır.Maksimumda çalıştırıldığı zaman verdiği % 90-93 verimlilik değerini minimum veya her hangi bir seviyede çalışmasıyla da verebilmektedir.Yani hangi sıcaklık derecesinde kombinizi çalıştırırsanız çalıştırın sürekli % 90-93 verim elde edersiniz.Bunu ds eşanjör yapısı,eşanjör boyutlandırması ve yazılımla sağlayabilmektedir.

Gelelim Viessmann Vitopend serisi cihazlara.Vitopend serisi bütün cihazlar "Düşük Sıcaklık Serisi" diye adlandırılan cihazlardır.Yani hangi sıcaklık pozisyonunu ayarlarsanız ayarlayın kombi sürekli yüksek verimle çalışacaktır.Bu sebepten dolayı Viessmann cihazları çok düşük enerji sarfederler.

Ayrıca şunuda belirteyim.Viessmann ın tüm cihazlarında (Vitopend Kombi - Vitodens Yoğuşmalı Kombi ) sıcak su konforu 3 yıldızdır.Bu şu anlama gelmektedir,2 banyo aynı anda sıcak suyu kullandığında ayarlanmış olan sıcaklık değerinden hiç azalma olmadan her iki duşu da besleyebilmektedir.

Piyasada onlarca marka ve model var.Kimi çok yüksek fiyatlı,kimi orta kimisi de çok düşük fiyatlı.Kim cebinden ilk yatırım maliyetini düşünerek düşük bedelle marka ve cihaz tercihini yapmışsa mulaka bu kişinin işletme maliyeti (kullanım süresince cebinden çıkan tutar) çok yüksek olacaktır.

Saygılarımla,

hocam verimle ilgili yazdıklarınızın doğruluğu kesin midir? %93 verimle - %80 verim arasında çok fark var. söylediklerinizden anladığım, normal kombileri 50-60 derecede çalıştırdığınızda gelen gaz ancak %80 oranında yakılır ve %20'si âtıl olur, bacadan atılır vs... bu oran bana çok yüksek geldi , o yüzden soruyorum , yanlış anlaşılmasın.

• Doğruluğundan emin olabilirsin.

quote:

Orijinalden alıntı: eranyumm

quote:

Orijinalden alıntı: tanseltane

Duvar tipi cihazlarda 3 segment vardır.Bu sıralama kötüden iyiye doğrudur.
    1-Kombi
    2-Düşük Sıcaklık Kazanı
    3-Yoğuşmalı Kombi

1. ve 2. cihazların verimlilikleri aynıdır.% 90-933. cihazda ise verimlilik % 107-109 dur.Yani en iyi ve alınması olmazsa olmaz cihaz yoğuşmalı kombidir.
    Gelelim rakamından dolayı yoğuşmalı alım imkanı olmayan kombi tüketicilerine.Kombi ile Düşük Sıcaklık Kazanı arasında çok büyük bir temel fark vardır.% 90-93 denilen kombideki verim kombinin maksimum da yandığı zaman verdiği verimdir.Hiç maksimumda kombisini çalıştıran var mı?Ben hiç duymadım görmedim.Kombi ortalama 50-60 C lerde çalıştırılma seviyesindeyken verimlilik % 80 mertebelerine düşmektedir.Bu söylem "Kombi" için geçerlidir.
    Düşük Sıcaklık Kazanlarında ise durum biraz farklıdır.Maksimumda çalıştırıldığı zaman verdiği % 90-93 verimlilik değerini minimum veya her hangi bir seviyede çalışmasıyla da verebilmektedir.Yani hangi sıcaklık derecesinde kombinizi çalıştırırsanız çalıştırın sürekli % 90-93 verim elde edersiniz.Bunu ds eşanjör yapısı,eşanjör boyutlandırması ve yazılımla sağlayabilmektedir.

Gelelim Viessmann Vitopend serisi cihazlara.Vitopend serisi bütün cihazlar "Düşük Sıcaklık Serisi" diye adlandırılan cihazlardır.Yani hangi sıcaklık pozisyonunu ayarlarsanız ayarlayın kombi sürekli yüksek verimle çalışacaktır.Bu sebepten dolayı Viessmann cihazları çok düşük enerji sarfederler.

Ayrıca şunuda belirteyim.Viessmann ın tüm cihazlarında (Vitopend Kombi - Vitodens Yoğuşmalı Kombi ) sıcak su konforu 3 yıldızdır.Bu şu anlama gelmektedir,2 banyo aynı anda sıcak suyu kullandığında ayarlanmış olan sıcaklık değerinden hiç azalma olmadan her iki duşu da besleyebilmektedir.

Piyasada onlarca marka ve model var.Kimi çok yüksek fiyatlı,kimi orta kimisi de çok düşük fiyatlı.Kim cebinden ilk yatırım maliyetini düşünerek düşük bedelle marka ve cihaz tercihini yapmışsa mulaka bu kişinin işletme maliyeti (kullanım süresince cebinden çıkan tutar) çok yüksek olacaktır.

Saygılarımla,

hocam verimle ilgili yazdıklarınızın doğruluğu kesin midir? %93 verimle - %80 verim arasında çok fark var. söylediklerinizden anladığım, normal kombileri 50-60 derecede çalıştırdığınızda gelen gaz ancak %80 oranında yakılır ve %20'si âtıl olur, bacadan atılır vs... bu oran bana çok yüksek geldi , o yüzden soruyorum , yanlış anlaşılmasın.

• herşeyden önce yalıtım şart yoksa pahalı kombi almışsınız fayda etmez. şuan dış sıcaklık 2 derece ev ısısı 24 derece kombi 40 derecede yanıyor. ev 120 m2 müstakil
  • İlgilenen arkadaşlara teşekkür ederim kullanıcı kitapçığı yok iki sayfa basit bir şey göndermişler ama sorunu deneme yanılma yöntemiyle çözdüm kombinin minumum çalışma sıcaklığını 50 dereceye ayarlayınca kombi 40-60 arası çalışmaya başladı oda sıcaklığı istenilen dereceye gelince termostat otomatik duruyor,derece düşünce tekrar çalışıyor.
  • Bence alınabilecek en kaliteli ve fiyat performans oranı en iyi kombi ECA yoğuşmalı ya da ECA hermetik kombi. Sonuçta Buderus ve Bosch ile aynı fabrikanın ürünü.
    İçinde kullanılan tüm ekipmanlar alman marka. Üstelik içlerinde en ucuzu. Servis kaliteside gayet iyi.
  • Önceki sayfada da sormuştum ama hiç cevep veren olmamıştı:
    Buderus gb 012 ile on/off oda termostatı kullanıyorum. Fakat haftalık programlanabilir termostat almak istiyorum. Buderus RC10, gb012 ile uyumlu mudur? Ya da başka hangi programlanabilir kumanda almalıyım? Nereden alabilirim en uygun fiyata?
  • arkadaşlar kombi seçiminden daha önemli olan konular var
    bunu başında yalıtım geliyor
    evinizde yalıtım olduktan sonra,konforlu ısınmanız için gerekli bütün koşulları oluşturabilirsiniz

ama bu işin başı YALITIM YALITIM YALITIM

Yalıtım “binanın içinden yalıtım haricinde” bireysel anlamda (apartmanlarda çoğunluk aranır) gerçekleşemeyeceği için diğer iki kuralın mutlaka uygulanması gerekir

3000 liraya en donanımlı premix yoğuşmalı kombiyi alıp diğer koşulları(YALITIM+TESİSAT+PETEK UZUNLUĞU) gerçekleştirmedikten sonra aldığınız premix yoğuşmalı kombi size gereken tasarrufu yaptırmaz,aldığınız pahalı premix yoğuşmalı kombiden istenilen verimi elde edemezsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 24 Kasım 2012; 9:31:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

forumda dikkatimi .ekti

kombi de eca bariz şekilde öneriliyor.o kadar marka var. reklam kokan hareketler gibi geldi bana

Eca yı önerenlerin neredeyse tamamı Eca kullanıcıları. Buna bende dahilim. 3,5 yıldır Confeo kullanıyorum. Gayet memnunum. Bu süre de hiç sorun çıkmadı mı, ufak tefek sorun çıktı tabii ki, ama servis tarafından çok çabuk ve hiç üzmeden halledildi.

Önerilmesinin nedeni Fiyat/performans açısından en önde gelen kombilerden olmasıdır yani bu fiyatlara alınabilecek en iyi kombidir. Örneğin: Eca Confeo Plus'ın hem brülörü hemde sekonder eşanjörü paslanmaz çelik, fiyatı da 1.050 - 1.200 TL civarlarında.

Eca nın yoğuşmalı kombisi olan Eca Confeo Premix i ele alacak olursak: Bu kombi gerek malzeme gerekse teknolojik açıdan diğer muadillerinden aşağıda kalmaz. Fiyatı da 1.600 - 1.800 TL civarlarında. Muadilleri neredeyse bunun 2 katı civarındalar. Tüm kombilerin ortalama ömrünün 10 yıl olduğunu düşünürsek bir kombiye 3.000 - 5.000 TL gibi paralar vermenin anlamlı olmayacağını açıkça görebiliriz. Sonuçta araba almıyoruz, hangi marka alırsak alalım şofbenin gelişmiş bir versiyonunu alıyoruz. Tabii ki isteyen istediği kombiyi bütçesine göre almakta serbesttir. Kolay gelsin..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ege.. -- 8 Nisan 2011; 9:31:26 >

• quote:

Orijinalden alıntı: senolars

Önceki sayfada da sormuştum ama hiç cevep veren olmamıştı:
    Buderus gb 012 ile on/off oda termostatı kullanıyorum. Fakat haftalık programlanabilir termostat almak istiyorum. Buderus RC10, gb012 ile uyumlu mudur? Ya da başka hangi programlanabilir kumanda almalıyım? Nereden alabilirim en uygun fiyata?

Merhaba GB 012 için RC 10 oda termostadı kullanabilirsiniz. RC 10 logamax u052 serisinden başlamak üzere bütün üst model cihazlarda kullanılabilir. Akıllı ısıtma sistemi bulunan bütün Buderus kombi modellerinde kullanımı Buderus tarafından zorunlu hale getirilmiştir. RC 10 un fiyatı internette 150 TL. ile 250 TL. arasında değişmektedir.

http://www.kombistanbul.com/Products/RC-10-DIJITAL-ODA-TERMOSTADI.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mekanik34 -- 25 Kasım 2010; 12:32:21 >

• merhaba arkadaşlar...bize yarın doğalgaz tesisatı döşemeye gelecekler kombimiz buderus olacak fakat yoğuşmalı değil! gelen mühendisler bizim ev için yoğuşmalı kombiyi önermedi fakat herkes yoğuşmalı olması en iyi diyor kafamız çok karıştı neye göre değişir acaba ya da böyle bir olayla karşılaşan oldu mu mantığı nedir bilen arkadaşlar bu konuda bizi aydınlatabilirse çok iyi olur çünkü sanırım tesisatta ona göre değişiyormuş...
  • quote:

Orijinalden alıntı: pelinn_oz

merhaba arkadaşlar...bize yarın doğalgaz tesisatı döşemeye gelecekler kombimiz buderus olacak fakat yoğuşmalı değil! gelen mühendisler bizim ev için yoğuşmalı kombiyi önermedi fakat herkes yoğuşmalı olması en iyi diyor kafamız çok karıştı neye göre değişir acaba ya da böyle bir olayla karşılaşan oldu mu mantığı nedir bilen arkadaşlar bu konuda bizi aydınlatabilirse çok iyi olur çünkü sanırım tesisatta ona göre değişiyormuş...

Slm , değerli arkadaşım yoğuşmalı kombi konusunda birçok meslektaşımız yanlış bir değerlendirmede bulunmaktadır. O da şudur ; yoğuşmalı cihazlar büyük alanlarda ve toplam petek ölçüsünün fazla olduğu ( 10 mt/tül ve üzeri ) mekanlarda daha fazla yoğuşma ısısı elde edileceği bilgisinden hareketle 70-100 m2 arası küçük daireler için yoğuşmalı cihaz önermemektedirler.
    Yalnız ben şahsi kanatim olarak belirteyim ki yoğuşmalı cihazlar küçük alanlarda da tasarruf açısından fayda sağlamakta ve % 10 dan az olmamak kaydıyla tasarruf performansı göstermektedir.
    Bir çok meslek erbabının yoğuşmalı cihaz marka ve modelleri ayrıca özellik ve fiyatları konusunda bilgi sahibi olmaması nedeniyle de müşterilerini yanlış yönlendirmekte olduklarına şahidolmuşumdur.
    Binanızda ya da çevrenizde sizin dairenizle aynı ölçülere ve şartlara sahip bir tanıdığınız yoğuşmalı cihaz kullanıyorsa faturalarınızı karşılaştırınız . Haklı olduğumu göreceksiniz.

• cevap verdiğiniz için teşekkürler. bizim evde 85-90 m2 civarı onlarda küçük olduğunu söyleyip yoğuşmalının gereksiz olduğunu söylediler ama sizin söylediğinizde mantıklı geliyor... bi de acaba yoğuşmalı kombi istiyorum desem sadece aradaki 500 tl fiyat farkı ödesem olur mu ki. yanı bazıları kombi yoğuşmalı ise tesisatta ona göre değişir diyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: mekanik34

quote:

Merhaba GB 012 için RC 10 oda termostadı kullanabilirsiniz. RC 10 logamax u052 serisinden başlamak üzere bütün üst model cihazlarda kullanılabilir. Akıllı ısıtma sistemi bulunan bütün Buderus kombi modellerinde kullanımı Buderus tarafından zorunlu hale getirilmiştir. RC 10 un fiyatı internette 150 TL. ile 250 TL. arasında değişmektedir.

Cevabınız için teşekkürler. Biraz araştırdım, RC10 haftalık programlanabilir bir kumanda değilmiş. ON/OFF kumandanın dijital olanı. Ben buderus gb 012 için olan ve sadece gb012 için kullanılabilen haftalık programlanabilir modülasyonlu oda kumandasını arıyorum. İnternet sitelerinde bulamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi senolars -- 25 Kasım 2010; 18:06:59 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mekanik34

quote:

Arkadaş bilmem kacıncı defadır siteden yasaklandığın halde yine farklı isimlerle girip yarım yamalak bilgi veriyorsun yazmayım diyorum ama el insaf yani bir insan firmasına bu kadarmı zarar verir anlamıyorum. Kombistanbul sahibiyseniz sorun yok ama çalışanıysanız sırf reklam yapacağım diye yaptıklarınız artık itici gelmeye başladı. Bunu diğer kombi satıcılarıda denedi isim vermiyorum sonra hatalarını anladılar. Zaten aynı kalitede daha ucuza satıyorsanız insanlar sizi tercih edeceklerdir. Sorulan soruya bakın verdiğniz bilgiye bakın. Soruyu soran arkadas rc10 kumanda da günlük yada haftalık proğram yoktur evet sizin cihazınıza uyumludur ama sadece modülasyon amacıyla kullanılabilinir. Diğer üst modellerde rc20 daha önceden belirlenmiş proğramları kullanabilirsiniz. Bu konuda en başarılı ürün rc35 termostattır hem dış hava duyargasına uyumludur hemde özellik bakımından diğer modellere göre daha başarılıdır. Gercek manada Buderusun oda termostatı rc35 tir diğer modeller düşük fiyata alınabilsin düşüncesiyle müşteri memnuniyetine yönelik cihazlardır. Ama her halukarda hepside modülasyon görevini gerceklestirir fakat zaman saati vb bir konforu sağlamaz. Foruma yeni dadanan marka model reklamı yapan kullanıcıları uyarıyorum kaş yaparken göz çıkarıyorsunuz kendinize zarar veriyorsunuz. Verdiğiniz bilgilerin bir çoğu yanlış bir markayı karalarken tutup gaz canavarı eski teknoloji cihaz öneriyorsunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

quote:

cevap verdiğiniz için teşekkürler. bizim evde 85-90 m2 civarı onlarda küçük olduğunu söyleyip yoğuşmalının gereksiz olduğunu söylediler ama sizin söylediğinizde mantıklı geliyor... bi de acaba yoğuşmalı kombi istiyorum desem sadece aradaki 500 tl fiyat farkı ödesem olur mu ki. yanı bazıları kombi yoğuşmalı ise tesisatta ona göre değişir diyor...

2ay önce kombi taktırdım. evim brüt 100m2 net 85 m2,bana da sizin eve yoğuşmalı olmaz dediler.doğalgazcılar sağolsun.hep kendi ürünlerini övdüler.diğerlerine çamur attılar
    sonra araştırdım bal gibi olurmuş.araştırmadan önce ferroli fereasy modeli için anlaşmıştım.yoğuşmalıya karar verince 400tl fiyat farkı verip ferroli nin yoğuşmalı komibisini aldım
    yoğuşmalı kombilerde diğer kombilerden fark olarak yoğuşma borusu var.makına yoğuşma yaptıgı için hep su ürettir.bu boruyu da gidere aktarıyorsunuz.ben normal kullanıcıyım bildiğim kadarıyla tesisat farkı yok. sadece yoğuşma borusu var okadar
    bence yoğuşmalı kombi taktırın ama fiyat/performans cihazlardan taktırın.fazla para vermeyin.1250-1700-tl arasında tam yoğuşmalı cihazlar çok
    örnek:
    demirdöküm premix pi
    demirdöküm sargon
    ariston clas premium
    ariston genus premium
    eca confeo premix
    bosch condense 2000w
    buderus gb012 basic plus
    ferroli domicondens

Dostum iyi niyetle tavsiyede bulunuyorsun ama verdiğin bilgilerde yanlışlık var. Yoğuşmalı ürün alacak arkadaslar condense cihazları tercih etmeyin premix cihazlar çok daha başarılı ve sorunsuz cihazlardır yoğuşmalı istiyorsanız. Premix modelleri tercih edin. Ferroli tercihi doğru olmuş ama keşke econcept serisini tercih etseydiniz. Ayrıca yoğuşmalı cihaz icin metrakare o kadarda önemsiz değildir Yoğuşmalı bir cihaz marka modeline göre değişmekle birlikte en başarılı verimi 11 mtül petek boyunda ve 30/50 arası dönüş suyu sıcaklığında gerçekleştirir petek boyu için alt limit 6.5 mtül dür Bu aralıkta olmayan alanlara yoğuşmalı cihaz kullanılmaz diye birşey söz konusu değildir her ortama takılabir fakat yoğuşma performansından tam verim alamasınız. Yine bir hatırlatma yoğuşmalı cihaz icin ya oksiyen bariyerli yada bakır borulu tesisat olması gerekir yada oksijen emilimini tamamen sıfıra indirecek önlemlerin alınması gerekir. Bu konuda detaylı bilgiyi mühendislik firmalarından alabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yeniceri -- 25 Kasım 2010; 21:37:30 >

• Maxfocus, Taşkafa, Ege arkadaşlar bence forumdan bu kadar uzak kalmamanız gerekiyor. İnsanlar yanlış yönlendiriliyor bence sizlere görev düşüyor. Biraz düşünün derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mydoktor

E.C.A. CONFEO PLUS KOMBİME E.C.A Modülasyonlu Haftalık Program Saatli Dijital Oda Termostatı Lago FB OT oda termostatı aldım.Montajı yapıldı yanlız bir sorunum var oda sıcaklığını 22 derece ye ayarlıyorum oda sıcaklığı 20 derece oluyor daha 22 derece olmadan,kombi de dereceyi en sona getirmeme rağmen kombi 30-50 derece arası çalışıyor yani 30 derecede ısıtmaya başlıyor 49 olunca ısıtma duruyor 30 dereceye kadar kombi suyu sirküle ederek pompa çalışmaya devam ediyor kalariför devre suyu 30 dereceye inince kombi tekrar brilürü yakıyor 49 olana dek çalışıyor ve böyle tekrar ediyor.Benim öğrenmek istediğim 60 derece gibi bir sıcaklığa ayarlayamıyorum bu nerden ayarlanıyor normalde oda sıcaklığı 22 olana kadar kombi suyu ısıtması gerekmezmi?

Öncelikle cihazınızın modülasyonlu termostatla birlikte çalışma konumuna ayarlandığına emin olmanız gerekir. Bir diğer husus modülasyonlu termostat kullanıyorsanız sıcaklık ayarı zırtpırt değiştirilmez eca icin tam değeri bilmiyorum ama genelde 60c sabit olarak tutulması gerekir. Zaten cihaz en düşük değerler 60c arasında modülasyon yapacaktır. 22 dereceye ayarlanıp 20c durması kombinin kapanması hususunu yetkili servisinize danışmanız gerekir. Tam emin olmamakla beraber kombinin modülasyonlu termostatla calışma modunda olmadığını düşünüyorum. Servisinize sorup öğrenebilirsiniz.

• Yeni ürün alacak arkadaşların 159. sayfadaki açıklamalarımı okumaları menfaatlerine olacaktır. En azından bir fikir edinmiş olursunuz. Dikkatli olun lafı eveleyip geveleyip sonunda bayisi oldukların markaları tavsiye eden arkadasların tavsiyelerini dikkate almayın bakın burda Maxfocus, taşkafa, ege sayfalar dolusu acıklama yapmışlar, test etmişler. kullanmışlar tavsiyelerde bulunmuşlar. Hicbiri satıcı da değildir bayide değildir. Bu dönemde cihazla ilgili sorunlara çözüm olması amacıyla sezon başlamadan genel bilgi olarak bişeyler yazdım 159. sayfada bu bilgilere ulaşabilirsiniz
  • quote:

cevap verdiğiniz için teşekkürler. bizim evde 85-90 m2 civarı onlarda küçük olduğunu söyleyip yoğuşmalının gereksiz olduğunu söylediler ama sizin söylediğinizde mantıklı geliyor... bi de acaba yoğuşmalı kombi istiyorum desem sadece aradaki 500 tl fiyat farkı ödesem olur mu ki. yanı bazıları kombi yoğuşmalı ise tesisatta ona göre değişir diyor...

Yoğuşmalı kombileri tercih etmek mantıklı olacaktır fakat bazı gercekleri de göz ardı etmemek gerekir. Tesisat durumunuz nedir nasıl bir boru sistemi döşenmiş durumda bunları bilmek gerekir. Yoguşmalı cihaz icin ideal olanı Oksijen gecirgenliği olmayan alimünyum folyolu plastik boru yada bakır borudur. Bu ideal olandır cihazın uzun ömürlü olmasını sağlar yoğusmalı cihazlar her tesisatta calışır ama bu bahsettiğim tesisat olmadığı taktirde ömürleri kısa olur. Evinizin net kullanım alanı ne kadardır 85m2 brütmü netmi? M2 olayı tamamen safsata değildir belli oranda haklılık payı vardır tam verim almak için tesisatın belli bir petek boyuyla döşenmiş olması gerekir. Kücük dairelerde bu petek boyunu sağlamak zor olabilir. Siz kaliteli bir konvansiyonel kombi ile birlikte modülasyon özelliği hatta ilave yapabilirseniz dış hava sensörü ile birlikte yoğuşmalı bir cihaz ayarında tüketim sağlayabilirsiniz. Üstelik yoğuşmalı cihazların tasarruf garantileri olması icin dönüş suyu sıcaklığının 30/50c arasında bir aralıkta olması gerekir yaşadınız bölge ve iklim şartları buna uygun olmayabilir. Kışın -15 dış hava sıcaklığı olan bir bölgede bu dönüş suyu sıcaklığıyla ısınmanız mümkün değildir. Yoğuşmalı cihaz mecburen normal bir cihaz gibi çalışmak zorunda kalacaktır. Yoğuşmalı cihaz teknolojileri itibariyle ilk sırada tercih edilmesi gereken cihazlardır ama olmazsa olmaz değillerdir. Başarısını kanıtlamış konvansiyonel kombileriburda yüzküsür sayfadır yazıyoruz bir kaç sayfa okuyorak doğru tercihi yapabilirsinz.

• Herkese selamlar,

Bugün itibariyle kombimiz bozuldu.. Her ne kadar beğenmemiş olsamda evi alırken Müteahhit koyduğu için yapacak birşey yoktu. Demirdöküm Kalisto model.. Kartı yanmış bugün internetten araştırdım sanki herkesin son 1 ay içinde yanmış ve kart stoğu olmadığından en az 20 gün bekleyeceğiz galiba.

Zaten sıcak su ve birkaç kez de başka problem çıkarmıştı.. Evde bebek oldğundan dolayı eski kombiyi garanti kapsamında onardıktan sonra kayınpedere verip kendim kombi almak istiyorum.

Yazdığınız bütün başlıkları okudum. HAtta Buderus gb022 ye karar vermiştim. Bu seferde İgdaş'ta proje değişikliği filan dediler ben de ondan da soğudum..

Ev 163 m2 (net 130 civarı) ve Alurad alümünyum ince radyatör var. Tesisat kılavuz borular ile alttan gidiyor.
    Salonda: 1.20 x2
    Oturma odası: 1.40
    Mutfak :1,20
    Çocuk odası:65cm
    YO: 80 cm
    2 banyoda havlupan var.

Yani toplamda 7 m gibi bir radyatör var. Anladığım kadarıyla bu zaten Yoğuşmalı için uygun değil. Ev yalıtımlı ve ara kat (allt kimse oturmuyor ama ne yazıkki).

Şimdican alıcı soru.. Bu koşullarda hangi kombiyi önerirsiniz? Özellikle sıcak su sıkıntısı oluşturmayacak ve problemsiz ve servisi kaliteli bir kombi istiyorum. Tabii tedarik ve bağlatma süreci de hızlı olursa süper olur.

Yardımlarınız için teşekkürler,
    Hakan

• 
Sayfa: önceki 403404405406407
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.