Şimdi Ara

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ? (343. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41.240
Cevap
277
Favori
4.325.829
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 341342343344345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Evim yaklaşık 130 m2 3 katlı müstakil binanın 2. katı. Üst kat boş dış cephe yalıtımını bu yaz 4 cm köpükle yapıcam. Ev de 2000 sistem dedikleri kalorifer tesisatı ve demirdöküm plus 9.60 metre toplam petek var.Bir odada doğalgaz sobası kullanıyorum ama bu yaz kombi almaya karar verdim. Öncelikle yoğuşmalı mı yoksa normal bir kombi mi almalıyım bunu bilmiyorum. Buderus viessman ve Alarko kombiler daha iyi gibi görünüyo.. yoksa daha ucuz bi kombi mi almalıyım. Yardımcı olursanız sevinirim.. teşekkür ederim..
  • Ege ben bu haziranda üçüncü yılımı dolduracağım .Garanti bitecek...Çok şükür asla sorun yaşamadım...Kullandığım kombi ise 20.650 Kcal. 24 HM ECA CONFEO PREMİX....Çok şükür....Bu forumda kaç kez yazdım hatırlamıyorum...Garanti bitecek diye umurumda değil...Her parçasını istediğim yerden arayıp bulup taktırırım....Altı üstü kombi...NASA da yapılma uzay mekiği değil.....Halimden memnunum...Bir şikayetim olmadı...Çok şükür..Çok şükür...Saygılarımla ilanımdır.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 16 Mart 2010; 17:13:35 >
  • 100 m2
    güney cephe
    giriş kat
    camlar ağaç doğrama olan dairemize aşağıda ki kombiyi düşünüyorz..sizce uygunmudur ? ya da varsa tavsiye edebileceğiniz uygun fiyatlı bacalı kombileri yazarmısınız ?

http://www.baymakkombi.info/urun-incele.asp?id=80
  • İyi günler ben Karabük'te oturuyorum. Bu sene bireysel sistem doğalgaza geçildi. Dairem 110 metrekare brut, 5 katlı bir binanın en üst katı, güney batı ve kuzey cepheli. Fakat kuzeyde başka bir apartman olduğundan direk kuzeye açık değil ve güney cephesinde evin sıvası bile yok. ayrıca herhangi bir yalıtımda mevcut değil sadece çatı arasında izocam var o kadar. Bana nasıl bir kombi önerirsiniz ( yoğuşmalı veya hermetik) kaç metre petek taktırmam lazım ayrıca içten ısı yalıtımını nasıl yaptırabilirim. izolinex firmasının daire içi yalıtımına baktım iyi gibi geldi yaptıran varmı acaba bu supertherm denen malzemeden. Bilgi verirseniz çok memnun olurum. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler. Camlar pimapen yazmayı unutmuşum dairenin tek artısını

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HaCkİm -- 17 Mart 2010; 13:37:16 >
  • ANAKART ARIZASI HAKKINDA....BİLGİ.....Ege arkadaşıma ve diğer bazı arkaaşlarıma bilgi vermek için bir yeri arayıp çok uzun konuştum...dedikleri şunlar...Anakart arızası ve yanması düzensiz elektriklerden oluyor...Voltajı dengesiz olan semtlerde sık görülüyor...ÖZELLİKLE ELEKTRİKLER KESİLDİĞİ ZAMAN SİGORTADAN KOMBİYİ KAPATINIZ. KESİNTİ BİTİNCE .GELEN ELEKTRİK YÜKSEK GELİYOR...BUDA DİREKT KARTI YAKIYOR..Apartmanlarda .karşı karşıya iki dairede bile farklılıklar görülüyor...Bir çok apartmanda ise çeşitli tamiratlarda nötr hattına faz bağlanıyor...Bir çok tv, buzdolabı, çamaşır makinası, kombi belli bir süre içerisinde sık sık arıza yapıyorlar . Kimseler bu durumun farkında olmuyor...Dediler....Peki ne yapacağım ? Haticeyi anladım...Netice ne olacak dedim....EVİNİZE REGÜLATÖR TAKIN EN GARANTİLİ VE MASRAFLI ÇÖZÜM BUDUR ..Diyorlar.. Demesi kolayda benim evimde regülatör yok.. Durduk yere ne diye para vereyim ?...Bütün evdeki alet edavat....Şimdilik sağlam....Elim genişlerse regülatör düşünürüm.....Saygılarımla ilanımdır...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 17 Mart 2010; 15:02:05 >

• quote:

Orijinalden alıntı: taşkafa

ANAKART ARIZASI HAKKINDA....BİLGİ.....Ege arkadaşıma ve diğer bazı arkaaşlarıma bilgi vermek için bir yeri arayıp çok uzun konuştum...dedikleri şunlar...Anakart arızası ve yanması düzensiz elektriklerden oluyor...Voltajı dengesiz olan semtlerde sık görülüyor...ÖZELLİKLE ELEKTRİKLER KESİLDİĞİ ZAMAN SİGORTADAN KOMBİYİ KAPATINIZ. KESİNTİ BİTİNCE .GELEN ELEKTRİK YÜKSEK GELİYOR...BUDA DİREKT KARTI YAKIYOR..Apartmanlarda .karşı karşıya iki dairede bile farklılıklar görülüyor...Bir çok apartmanda ise çeşitli tamiratlarda nötr hattına faz bağlanıyor...Bir çok tv, buzdolabı, çamaşır makinası, kombi belli bir süre içerisinde sık sık arıza yapıyorlar . Kimseler bu durumun farkında olmuyor...Dediler....Peki ne yapacağım ? Haticeyi anladım...Netice ne olacak dedim....EVİNİZE REGÜLATÖR TAKIN EN GARANTİLİ VE MASRAFLI ÇÖZÜM BUDUR ..Diyorlar.. Demesi kolayda benim evimde regülatör yok.. Durduk yere ne diye para vereyim ?...Bütün evdeki alet edavat....Şimdilik sağlam....Elim genişlerse regülatör düşünürüm.....Saygılarımla ilanımdır...

Sevgili Taşkafa,

Keşke sorsaydın, 17 üstün emniyet sistemi diye broşürlerinde belirttikleri aşağıda resimde görülen özellikleri niye koymuşlar o zaman. İşe yaramıyormuymuş yoksa laf olsun diye mi koymuşlar..

/>

• ECA yogusmali kombi almayi dusunuyorum ama, ECA mi alsam yoksa Vailant mi karar veremedim. ECA turk mali oldugu icin ozellikle ECA almak istiyorum ama bu board degisimi, yetkili servis problemleri gibi yorumlar beni biraz korkutuyor.
    ECA kombileri teknoloji, performans ve servis bakis acilari ile kiyaslarsaniz onerirmisiniz?
  • 100m2 lik eve kombi almayı düşünüyorum.Kombi olarak Viessmann - Vitopend 100'ü montaj dahil 1385TL 'ye verebiliriz dediler.Sormak istediğim bu nasıl bir ürün kullananlar görüşlerini belirtebilir mi?Yada buna benzer hangi ürünü almalıyım.Dairenin iç ve dış yalıtımı da iyi bu arada.
  • Merhaba arkadaşlar,

85 Metrekare müstakil evimde 6,5m radyatör bulunmakta. Camlar pvc çiftcamlı ama ısı yalıtımı yok! Hermetik mi yoksa Yoğuşmalı mı kombi almalıyım? Ayrıca 17.000'lik kombi yerli olur mu? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler...
  • Ege o sınırların arasında değil altında yada üztünde voltaj olabilşir diye düşünüyorum...En kötüsü ise apartmanlarda elektrik buat, piriz, kablo ilavesi gibi tamiratlar yapılırken NÖTR HATTINA FAZ BAĞLANMASI...o apartmandaki bütün elektrikli aletlerin belli bir sürede canına okuyormuş....Kimsede farkında olamıyor....Görünmez masraf kapısı....saygılarımla..
  • İyi günler ben Karabük'te oturuyorum. Bu sene bireysel sistem doğalgaza geçildi. Dairem 110 metrekare brut, 5 katlı bir binanın en üst katı, güney batı ve kuzey cepheli. Fakat kuzeyde başka bir apartman olduğundan direk kuzeye açık değil ve güney cephesinde evin sıvası bile yok. ayrıca herhangi bir yalıtımda mevcut değil sadece çatı arasında izocam var o kadar. Bana nasıl bir kombi önerirsiniz ( yoğuşmalı veya hermetik) kaç metre petek taktırmam lazım ayrıca içten ısı yalıtımını nasıl yaptırabilirim. izolinex firmasının daire içi yalıtımına baktım iyi gibi geldi yaptıran varmı acaba bu supertherm denen malzemeden. Bilgi verirseniz çok memnun olurum. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler. Camlar pimapen yazmayı unutmuşum dairenin tek artısını
  • quote:

Orijinalden alıntı: RebeL41

100m2 lik eve kombi almayı düşünüyorum.Kombi olarak Viessmann - Vitopend 100'ü montaj dahil 1385TL 'ye verebiliriz dediler.Sormak istediğim bu nasıl bir ürün kullananlar görüşlerini belirtebilir mi?Yada buna benzer hangi ürünü almalıyım.Dairenin iç ve dış yalıtımı da iyi bu arada.

Viessmann kombi için bilgi veya fikir verebilecek kimse yok mu acaba? Bildiğim kadarı ile en iyi markalardan biri.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Egé

quote:

Orijinalden alıntı: taşkafa

ANAKART ARIZASI HAKKINDA....BİLGİ.....Ege arkadaşıma ve diğer bazı arkaaşlarıma bilgi vermek için bir yeri arayıp çok uzun konuştum...dedikleri şunlar...Anakart arızası ve yanması düzensiz elektriklerden oluyor...Voltajı dengesiz olan semtlerde sık görülüyor...ÖZELLİKLE ELEKTRİKLER KESİLDİĞİ ZAMAN SİGORTADAN KOMBİYİ KAPATINIZ. KESİNTİ BİTİNCE .GELEN ELEKTRİK YÜKSEK GELİYOR...BUDA DİREKT KARTI YAKIYOR..Apartmanlarda .karşı karşıya iki dairede bile farklılıklar görülüyor...Bir çok apartmanda ise çeşitli tamiratlarda nötr hattına faz bağlanıyor...Bir çok tv, buzdolabı, çamaşır makinası, kombi belli bir süre içerisinde sık sık arıza yapıyorlar . Kimseler bu durumun farkında olmuyor...Dediler....Peki ne yapacağım ? Haticeyi anladım...Netice ne olacak dedim....EVİNİZE REGÜLATÖR TAKIN EN GARANTİLİ VE MASRAFLI ÇÖZÜM BUDUR ..Diyorlar.. Demesi kolayda benim evimde regülatör yok.. Durduk yere ne diye para vereyim ?...Bütün evdeki alet edavat....Şimdilik sağlam....Elim genişlerse regülatör düşünürüm.....Saygılarımla ilanımdır...

Sevgili Taşkafa,
    Keşke sorsaydın, 17 üstün emniyet sistemi diye broşürlerinde belirttikleri aşağıda resimde görülen özellikleri niye koymuşlar o zaman. İşe yaramıyormuymuş yoksa laf olsun diye mi koymuşlar..
    />

Sevgili Dostlar,

Elektriksel sorunlar için kesin ve etkili çözüm, online tipdeki kesintisiz güç kaynağıdır.Bu ürünler gerilim dalgalanmalarının yanı sıra frekans sapmaları konusunda da koruma sağlarlar.
    Regülatörler gerilim konusunda yeterli çözümü sağlarlar.Eğer bulunduğunuz bölgedeki şebekede gerilim düşmeleri oluyorsa regülatör en ucuz çözüm olarak kullanılmalıdır.
    Bunun dışında elektrikde oluşan maks. ve min daki değerler telorans sınırları dışına çıkabilir. Bu anlık değerlerin ölçülmesi çok zordur ve elektrikle çalışan elektronik devreler aslen düşük gerilim kullanırlar yani trafolarla veya elektronik olarak gerilim düşürülür, genelde de doğru akıma çevrilir.
    İşte tüm bu devreler gerilim peaklerinde yük altında kalırlar ve telorans değerlerinin dışında değerler gösterdikleri gibi bazılarında kalıcı olarak değer sapmaları olabilir (yamasına gerek yoktur) bu tür arızaların tespiti zor olduğu gibi her durumda aynı sonucun alınması mümkün olmayabilir.
    Bu nedenlede servisler genelde en kolay yöntem olan kart değişimine başvururlar ve belki çok basit bir direnç veya kapasitör yada transistör yüzünden yüzlerce tl parayıda son kullanıcı öder.
    Kısaca 160 ile 260 volt arasında koruma ibaresi belki bir kaç defa işe yarar ama zaman içinde bunu sürekli sağlamasını beklemeyin.
    Üstelik bu durumun tüm markalar için geçerli olduğunuda belirtmek isterim.Özelliklede ithal ürünler için, onlar bu konuda çok daha hassaslar.

Ben evimde şu an 3 adet ups kullanıyorum, kombinin ayrı, tv ve uydu alıcı, dvd player ayrı ve pc ayrı olmak üzere 5000 kva (3 kw), kurulu güç mevcut. Çok şükür şebeke elektrik probleminden dolayı hiçbir üründe sorun yaşamadım.
    Üstelik özellikle kombide , soğuk havalarda elektrik kesilsede çok uzun olmayan (2 saati aşmayan) kesintilerde kombi çalışmayada devam ediyor.

• quote:

quote:

100m2 lik eve kombi almayı düşünüyorum.Kombi olarak Viessmann - Vitopend 100'ü montaj dahil 1385TL 'ye verebiliriz dediler.Sormak istediğim bu nasıl bir ürün kullananlar görüşlerini belirtebilir mi?Yada buna benzer hangi ürünü almalıyım.Dairenin iç ve dış yalıtımı da iyi bu arada.
    Viessmann kombi için bilgi veya fikir verebilecek kimse yok mu acaba? Bildiğim kadarı ile en iyi markalardan biri.

Selamlar,
    Viessmann tartışmasız en iyi markalardan biridir.Ancak vitopend100 ile ilgili fan sesi problemi ve fazla tüketim şikayetleri forumda dile getirildi.
    Fan konusunun düzeltildiği konusunda viessmann servislerinden bilgi almışdım ama kesin olarak bunu söylemek mümkün değil.
    Bu ürün yerine DD nitron ve ECA confeo plus önerebiliriz. Ayrıca 100 m2 daire yalıtımlı ise 24 kw lık ürün fazlada gelecekdir.
    Bu nedenle yüksek modülasyon aralığı olan bir ürün seçilmeli. Viessmanın bu ürünü %40-100 arası olduğundan bu konuda da size çok hitap etmez. Alacağınız üründe ısıtma devresi güç çıkışının 24 kw dan 14 kw ya düşürülmeside fayda sağlayacakdır.

• quote:

Orijinalden alıntı: maxfocus

quote:

quote:

Selamlar,
    Viessmann tartışmasız en iyi markalardan biridir.Ancak vitopend100 ile ilgili fan sesi problemi ve fazla tüketim şikayetleri forumda dile getirildi.
    Fan konusunun düzeltildiği konusunda viessmann servislerinden bilgi almışdım ama kesin olarak bunu söylemek mümkün değil.
    Bu ürün yerine DD nitron ve ECA confeo plus önerebiliriz. Ayrıca 100 m2 daire yalıtımlı ise 24 kw lık ürün fazlada gelecekdir.
    Bu nedenle yüksek modülasyon aralığı olan bir ürün seçilmeli. Viessmanın bu ürünü %40-100 arası olduğundan bu konuda da size çok hitap etmez. Alacağınız üründe ısıtma devresi güç çıkışının 24 kw dan 14 kw ya düşürülmeside fayda sağlayacakdır.

Bu dediğiniz montaj için gelen servis tarafından yapılır değil mi?Bu ürünü düşünmüş olmamın sebebi fiyatı + montajı=1385TL olması bu da iyi gibi.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Selamlar,

Bu dediğiniz montaj için gelen servis tarafından yapılır değil mi?Bu ürünü düşünmüş olmamın sebebi fiyatı + montajı=1385TL olması bu da iyi gibi.

Servis gerekli işlemleri yapabilecek yeterlilikde ise yapar tabi ki. Üst yazıda da belirttiğim gibi vitopend100 için bazı sorunlar gündeme geldi ve bu nedenle piyasada fazla tercih edildiğini düşünmüyorum. Bu nedenlede fiyatın uygun olması gayet normal. Hermetik bir kombi için genelde 140-150 tl montaj parası alınıyor. Kombiyide internette 1250-1300 tl aralığında bulmak mümkün, ama mağazadan peşin olarak uygun fiyat alınabilir.
    Burda çok dikkat etmeniz gereken konu aldığınız ürün yeni olabilir ancak üretim tarihini kontrol ettirin, sıfır olsada eski ürün almayın en azından 2009 sonu veya 2010 olmalı.

Ama benzer ürün buderus u062 ise 1600 tl ye yaklaşan fiyatı ile nerdeyse yoğuşmalı fiyatına yoğuşmasız bir ürün ama şu an için bu grupdaki en iyi bir kaç üründen biri. %30-100 arası modülasyon yeteneği yoğuşmalı ürünlerde görülen bir değer. Buderus kaliteside ayrı tabi ki.
    Bunun dışında viessmann servis konusunda da TR yapılanmasında oldukça zayıf hatta bazı şehirlerde bu nedenle satışı yapılmıyordu, zaten büyük şehirler dışında da bu markayı önermiyorum. Tercih sizin.Kolay gelsin.

• quote:

Ama benzer ürün buderus u062 ise 1600 tl ye yaklaşan fiyatı ile nerdeyse yoğuşmalı fiyatına yoğuşmasız bir ürün ama şu an için bu grupdaki en iyi bir kaç üründen biri. %30-100 arası modülasyon yeteneği yoğuşmalı ürünlerde görülen bir değer. Buderus kaliteside ayrı tabi ki.
    Bunun dışında viessmann servis konusunda da TR yapılanmasında oldukça zayıf hatta bazı şehirlerde bu nedenle satışı yapılmıyordu, zaten büyük şehirler dışında da bu markayı önermiyorum. Tercih sizin.Kolay gelsin.

İnceledim de fiyat olarak da iyi aslında.Şunu sormak istiyorum bu ürün için ekstra ne gerekir acaba yani petek boyu en az ne kadar olmalı.Yada yoğuşmasız kombiler için çok önemli değil mi petek boyları?
    Yalnız dikkatimi çeken şu oldu bu kombide 24k bunun da ısıtma devresi güç çıkışının 14kw ye düşürülmesi gerekir mi?

• Aklıma bir de şöyle birşey takıldı buderus U062 internetteki fiyatıyla 1600+montaj ücreti yerine ,ECA confeo premix yoğuşmalı ürünü alsam acaba nasıl olur dairede bunun için petek boylarını büyütsem yeterli olur mu yoksa başka birşeyler daha gerekir mi?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: didim
    Sayın maxfocus bu konudaki fikirlerinizi bekliyorum ;Lütfen değerlendirirmisiniz ?
    oturma odası (kuzey cephe) 16 m2 ( 2 pencere(160/160) 1 balkon kapısı var ) = 1,2 mt + 1,2 m
    salon (kuzey cephe)20 m2 ( 2 pencere) = 1,4m+1,2m
    mutfak 12 m2 ( 1 pencere 1 balkon kapısı) = 1,1 mt
    yatak odası (güney cephe) 14 m2 ( 2 pencere) = 1,5 mt
    yatak odası ( güney dogu ) 13 m2 ( 2 pencere 1 balkon kapısı) = 1,3 mt
    antre 10 m2 = 1,2 mt
    banyo 6 m2 = 0,6 mtx 1,20m havlupan
    net 91 m2 ıstma alanı için Toplamda : 10,1 m Panel + havlupan

Selamlar,

Petek ölçüleri Yoğuşmalı uygulaması için yeterli ölçülerde rahatlıkla yoğuşmalı bir ürün kullanabilirisniz. Sadece 6m2 lik banyo için havlupan yeterli değil. Buraya en azından 0,9 mt petek uygulanmalı.

Tesisatta uzun petek boyu için, genelde bir parmak olduğundan çok isabetli olmuş.

Çift eşenjörlü kombilerde eşanjör ömrü daha uzun olacakdır. Arıza olayı konusunda bir istatistiki bilgim olmadığından bir şey diyemem.
    Yalıtım için iyileştirme yapmanız en büyük faydayı sağlar.

Buderus u062 vereceğiniz bedelle ECA yoğuşmaı alın ve dış hava sensörü ile buna uyumlu oda termostadı size konfor ve ekonoi sağlayacakdır.
    Bence iyi bir, düşük işletme ıslı sistem olmuş. Yalıtımda yapıldı mı düşük bedellerle ısınmak mümkün olacakdır.

Sayın maxfocus ,

Yeni mekanınızın da hayırlı olmasını dilerim.

Banyo için havlupan yeterli değil demiştiniz , havlupanın üzerinde müsait yer var 80 veya 100 lük panel eklemeyi düşünüyorum ama bağlantı şekline tam karar veremedim ilk resimdeki seri uygulama baya kolay olacak ikinci resimde ise paralel sistem için ilave gözüken boru çekmem gerekecek hangisi daha uygun olur .
    (Banyo alcak tavan ,Havlupan su dolaşımında ikiye bölünmüş sistemin sonunda )

Kombi için kullandıgınız ups modeli nedir?
    En son sizdeki kart problemide gündeme gelince Buderus U062 ile Eca Yoguşmalı arasında kaldım

cevabınız için şimdiden tşk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi didim -- 18 Mart 2010; 12:36:58 >

• Merhaba Arkadaşlar

Evim yaklaşık 130 m2 3 katlı müstakil binanın 2. katı. Üst kat boş dış cephe yalıtımını bu yaz 4 cm köpükle

yapıcam. Ev de 2000 sistem dedikleri kalorifer tesisatı ve demirdöküm plus 9.60 metre toplam petek var.Bir

odada doğalgaz sobası kullanıyorum ama bu yaz kombi almaya karar verdim. Öncelikle yoğuşmalı mı yoksa

normal bir kombi mi almalıyım bunu bilmiyorum. Buderus viessman ve Alarko kombiler daha iyi gibi

görünüyo.. yoksa daha ucuz bi kombi mi almalıyım.

Yardımcı olursanız sevinirim.. teşekkürler..
  • 
Sayfa: önceki 341342343344345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.