Şimdi Ara

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ? (342. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41.240
Cevap
277
Favori
4.325.429
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 340341342343344
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Baymak Ocean Luna bir kombim var. Ancak Basıncı 0a düştü ve alttaki 2 vanadan da su aldıramadım.
    Karda kışta kombiyi kapatmak zorunda kaldım. Ne yapmam gerek?
  • quote:

Orijinalden alıntı: taşkafa

Max focus tesisata ilave bir fazla sirkülasyon pompası ve denge kabı yaptırdığını biliyorum...O iki pompanın hızını düşür...kademe ayarlarını demek istiyorum.....Birde öyle dene....Buda aklımdan şimdi geçen bir düşünce...saygılarımla..

Selamlar,

Yok dostum, bunla bir ilgisi yok. Zira her iki hidrolik devrede kendi içinde denge kabı sayesinde aynı basınçta sabit kalırlar. 2. sirküleyi en yüksek kademeyede alsak basınçta değişiklik olmaz. Bende her iki motorda 1. kademe çalışıyor. Üst katı ısıttığım zaman harici motoru 2. kademeye alıyorum.

Gerçek değeri görmek için Denge kabı üstündeki bağlatıya , çalıştığım yerden analog gösterge getirip taktım basınç 1,6 bar gözüküyor,
    kombininin göstergesi hatalı gösteriyor ve sensörden kaynaklı değil, bundan kesinlikle eminim.

İlginç olan 2 gün (bu hafta sonu pazara gününe kadar) normal gösterdi sonra yine hatalı göstermeye başladı.
    Bu soğuk lehim işine benziyor, servisde fabrikadan cevap bekliyor. Muhtemelen bu basit arıza için anakart değişimi olabilir. Neyseki garanti devam ediyor.

Benim bu işte şaşırdığım bir nokta var. Servis ilk geldiğinde (geçen perşembe) hatalı gösterdiği durumda su basıncını 1,5 bara kadar düşürdü aslında bu yapıldığında gerçekde 0,4 bile altında düşüldü, bu kombilerde akış denetimi ve sirküle motoru için kuru çalışma kontrolü (0,3bar) var , bu koruma sistemlerinin hata vermesi gerekirdi.Ama kombi hiç hata vermedi aynen çalışmaya devam etti. Bana göre esasen bu ciddi bir problem.
    Bu korumalar için ayrı sensörler olması gerekirdi.
    Şu an 2,9 bar gözüküyor ve kombinin tüm fonksiyonları gayet normal bir şekilde çalışıyor. Bakalım ne çıkacak?Sonuçlandığında tekrar yazıcam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Çakıltaşı

Merhaba,
    Baymak Ocean Luna bir kombim var. Ancak Basıncı 0a düştü ve alttaki 2 vanadan da su aldıramadım.
    Karda kışta kombiyi kapatmak zorunda kaldım. Ne yapmam gerek?

Kombinin altında (alt iç kısmına doğru) küçük mavi bir vana olacak ordan su ilavesi yapılmalı . Eğer burdan yaptığınız halde almıyor ise bu durumda vana sıkışmış olabilir. Pas sökücü bir sprey ile sıkışıklık düzeltilebilir.
    Bu ürün baymağın vakti zamanında iyi bir ürünü imiş , bende de bacalı olan modeli vardı,11-12 senelik bir üründü, iki sene önce artık eski ve sorunlu olduğu için değiştirdim. Ciddi tüketimi olan bir üründü.
  • Halloldu sorun sanırım, çok teşekkürler
  • maxfocus

Bağlantı yerinde bir temassızlık olabilir. Olmadı basınç göstergesini değiştirip bir denesinler. Yine olmazsa dediğiniz gibi anakart değişimi gerekecek gibi. Anakart değişiminin gerekmesi ise aslında hiç hoş değil. Eca için acaba sorusunu akla getirmeye başlıyor bu durum. Hadi şimdi garanti var ama 2 yıl sonrası için ciddi şüphe doğuruyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: maxfocus

............... bende de bacalı olan modeli vardı,11-12 senelik bir üründü, iki sene önce artık eski ve sorunlu olduğu için değiştirdim.

Hep merak etmişimdir, kombiyi değiştirmemiz gerektiğinde eski kombiyi ne yaparız diye, siz ne yaptınız..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Egé

quote:

............... bende de bacalı olan modeli vardı,11-12 senelik bir üründü, iki sene önce artık eski ve sorunlu olduğu için değiştirdim.

Hep merak etmişimdir, kombiyi değiştirmemiz gerektiğinde eski kombiyi ne yaparız diye, siz ne yaptınız..

bende bacalı ferroli vardı. buderus la değiştirirken montaj yapanlara verdim. 15 yılda yanlızca 1 kere çakmak düğmesi kırıldı ve birde sensör arızası vermişti çalışır durumunda adamlara hediye ettik...
  • quote:

maxfocus

Bağlantı yerinde bir temassızlık olabilir. Olmadı basınç göstergesini değiştirip bir denesinler. Yine olmazsa dediğiniz gibi anakart değişimi gerekecek gibi. Anakart değişiminin gerekmesi ise aslında hiç hoş değil. Eca için acaba sorusunu akla getirmeye başlıyor bu durum. Hadi şimdi garanti var ama 2 yıl sonrası için ciddi şüphe doğuruyor..

Selamlar, Ege

Değiştirdiler, ama netice aynı değişen bir şey olmadı, dediğim gibi ilginç bir arıza , yanlış göstermesi dışında her şey çok düzgün çalışıyor. Yani çalışmaya etki eden bir sorun değil, Basınç Emniyet ventili mekanik çalıştığı için su tahliyesi olma durumuda yok.
    Bağlantı yerini bende kontrol ettim, burdan da değil. Belki kablonun anakart tarafı olabilir.
    Ama beni şaşırtan yukardaki bahsettiğim servisin kontrolündeki hususlar oldu.
    Hiç sorma Anakart değişimine bende hiç sıcak bakmıyorum, zira gelecek olan kartın , nerden geleceği düşüncesi can sıkıcı, servislere bu konuda güvenmek zor , tadilat görmüş bir kartta gelebilir. Zaten orj kutusunda , gözümün önünde açılacak bir kartı kabul ederim.

Dostum bu sorun her üründe olabilir, benim karşı komşu benden bir sene sonra DD themafast aldı onunda basınç göstergesi 6 aydır hatalı gösteriyor. Bu her üründe olabilir. Daha öncede demişdim ya bu ilerde ben artık şans faktörüne inanıyorum. Yani en iyi ürünüde alsan bu olabiliyor. Birde sakınan göz misali.

Garantiyi uzatma işi olsaydı süperdi ama Taşkafa sordu bizim, confeo premixlere henüz yapmıyorlarmış.

Eski kombi, duruyor. Bizim kayınbederde yönetici onların binada ki bina görevlisinin dairesinde aynı kombinin hermetik olanı var.
    Bu Kış başı gibi , bu kombide sıcak su diyaframında sorun olmuşdu bende bizim eskiden söktüm ona taktım,
    Yani benzer ürün varsa , yedek parça niyetine kullanılabilir. Aslında amacım bizim binadaki , bina görevlisinin dairesine kullandırmakdı ama apartman bu daireye para harcamak istemedi. Kayınpederin bina deposunda duruyor.

Bu arada bende dairemi hiç ortada yokken gelen iyi bir teklifle geçen hafta sattım ve krediyi kapatıp yeni kredi alıp, yeni sıfır bir daire için ön ödeme yapıp sözleşme yaptım. Allahın izni ile önümüzdeki ay tamamını ödeyip 3 ay sonra yaza doğru taşınmayı planlıyorum.
    Yeni daire 8 katlı binada, arakat , 4+1 125 m2 net ısıtma alanı var. Sistem kollektörlü yapılmış , 7,5mt lik petekler baymak(2 ad. havlupan var neyseki eb banyosu 2.5 m2 ana banyo 5 m2 ama daire ortasında tavan alçak yeterli olabilir)+ kombi baymak eco3 yoğuşmasız . Neyseki kendi kombimi alıcam, bu kombiyi şu an oturduğum yere taktırıcam. 24kw lık ürün , iki üç ay içinde başlayacak mantolama sonrasında önümüzde ki kış rahatlıkla yeterli olur. Yanlız yeni dairedeki, dağıtımda kullanılan pex boruların marka ve modelini göremedim. Oks. emilimi başıma dert olabilir.
    O kadar emek verdiğim ve zahmetini çektiğim, bakır tesisat için yapılacak bir şey yok Umarım, yeni sahibine yıllarca sorunsuz olarak hizmet eder. Neyseki daireyi alan da çok anlayışlı, istediğin her şeyi alabilirsin diye anlaştık, hatta sözleşme yaptık. Adamın derdi daire ile herhalde.
    Neyse bu kısmı beni ilgilendirmiyor.

Yeni yerde dikkat çeken husus, her katta 2 daire olan binada, şu alt katımızda kimse olmasada dış ortam 8 derece iken sıcaklığın tahmin ettiğim gibi 17-18 derece olmasıydı. Yalıtımlı bina (ytong üstüne 3 cm xps levha yapılmış), güney cepheli bina arka kısım kuzey burda biri balkonlu 2 YO var, 16mm ısıcamlar ve arakat olayı çok değiştiriyor. Burda benim ECA ile herhalde en soğuk günde 200 Tl yi geçmeyiz. petek boyunuda 10 mt ye çıkarmayı düşünüyorum. Olmazsa şu anki peteklerim ile mümkün olanları yer değiştiricem.

Bu işlerle uğraştığımdan da foruma pek dahil olamıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maxfocus -- 15 Mart 2010; 19:10:08 >
  • ARKADAŞLAR EVİM YAKLAŞIK 130 M2 3 KATLI MÜSTAKİL BİNANIN 2. KATI 3. KAT BOŞ DIŞ CEPHE YALITIMI BU YAZ YAPICAM (4 CM ATERBOARD KULLANMAYI DÜŞÜNÜYORUM) EVİM DE 2000 SİSTEM DENİLEN KALORİFER TESİSATI VE 9,60 M PETEK VAR. Bİ ODADA DOĞALGAZ SOBASI KULLANIYORUM AMA BU YAZ KOMBİ ALMAYA KARAR VERDİM. ÖNCELİKLE YOĞUŞMALI KOMBİ Mİ ALMALIYIM ? BEN BUDERUS VİESSMAN VE ALARKO KOMBİLERE BİRAZ BAKTIM. ÜÇÜ DE KALİTELİ AMA FİYATLAR BİRAZ TUZLU.. ÖNERİLERİNİZİ BEKLİYORUM.. TŞK EDERİM.
  • quote:

Selamlar, Ege

................

Bu arada bende dairemi hiç ortada yokken gelen iyi bir teklifle geçen hafta sattım ve krediyi kapatıp yeni kredi alıp, yeni sıfır bir daire için ön ödeme yapıp sözleşme yaptım. Allahın izni ile önümüzdeki ay tamamını ödeyip 3 ay sonra yaza doğru taşınmayı planlıyorum.
    Yeni daire 8 katlı binada, arakat , 4+1 125 m2 net ısıtma alanı var. Sistem kollektörlü yapılmış , 7,5mt lik petekler baymak(2 ad. havlupan var neyseki eb banyosu 2.5 m2 ana banyo 5 m2 ama daire ortasında tavan alçak yeterli olabilir)+ kombi baymak eco3 yoğuşmasız . Neyseki kendi kombimi alıcam, bu kombiyi şu an oturduğum yere taktırıcam. 24kw lık ürün , iki üç ay içinde başlayacak mantolama sonrasında önümüzde ki kış rahatlıkla yeterli olur. Yanlız yeni dairedeki, dağıtımda kullanılan pex boruların marka ve modelini göremedim. Oks. emilimi başıma dert olabilir.
    O kadar emek verdiğim ve zahmetini çektiğim, bakır tesisat için yapılacak bir şey yok Umarım, yeni sahibine yıllarca sorunsuz olarak hizmet eder. Neyseki daireyi alan da çok anlayışlı, istediğin her şeyi alabilirsin diye anlaştık, hatta sözleşme yaptık. Adamın derdi daire ile herhalde.
    Neyse bu kısmı beni ilgilendirmiyor.

Yeni yerde dikkat çeken husus, her katta 2 daire olan binada, şu alt katımızda kimse olmasada dış ortam 8 derece iken sıcaklığın tahmin ettiğim gibi 17-18 derece olmasıydı. Yalıtımlı bina, güney cephe, 16mm ısıcamlar ve arakat olayı çok değiştiriyor. Burda benim ECA ile herhalde en soğuk günde 200 Tl yi geçmeyiz. Yine petek boyunu 10 mt ye çıkarmayı düşünüyorum. Olmazsa şu anki peteklerim ile yer değiştiricem.

Bu işlerle uğraştığımdan da foruma pek dahil olamıyorum.

Hayırlısı olsun, Allah güle güle kullanmayı nasip etsin. Yeni yenidir iyi yapmışsın..
  • Max focus demek öyle ha......Bende bıktı artık performans düşüklüğü başladı diyordum....Hayırlı olsun....Sevindim...
  • Sevgili Ege ve Taşkafa , çok teşekkürler.
    Allah herkese daha iyilerini nasip etsin.
  • arkadaşlar merhaba

kombi önerisine ihtiyacım var

evim kuzey cephe sakaryada 3 katlı binananın 3. katı duvarlar yutong camlar ısıcam catı arası boşluk catıda köpükle izalasyon var

evimde 10.6 metre 50'lik petek bulunmakta. nasıl bir kombi almalıyım yardımlarınızı bekliyorum

teşekkürler
  • quote:

Ev Karabük'te 8 yıllık bir bina
    5 katlı bir apartmanın 2. katında. her katta 4 daire var. benimki güney-doğu cephesinde
    pencereler pimapen.
    duvarlarda yalıtım varmış. ama ayrıntısını bilmiyorum. duvar içinde köpük varmış.

Merhabalar

Yukarıdaki ev için BOSCH-Comfort-Hermetik-Konvansiyonel-Kombi-(20640kcal/h)-24kw almayı düşünüyorum. Bu kombiyi önerir misiniz? veya alternatif sunabilir misiniz?

Viessmann vitopend 100 alacaktım ancak ses yapıyormuş. bu nedenle vazgeçtim.

Bir de petek boylarını uzatmam gerekir mi?

Lütfen yardımcı olur musunuz?

Saygılarımla
  • malawi1

95 m2 neti olan bir eve 3,5 m petek yetmez. Öncelikle bu işi yapan bir firma ile görüşüp bir planlama çerçevesinde petekleri büyütün. 9,2 m2 lik koridora da mutlaka petek koydurun. Bana göre ilerde rahat etmek istiyorsanız 8 m civarında peteğiniz olmalı. Kombi bu durumda 2. planda kalıyor, çünkü 3,5 m petekle uzay istasyonu alsanız ısınamazsınız. Petekleri büyüttükten sonra markasına güvendiğiniz uygun fiyatlı herhangi bir kombi işinizi görecektir. Genel olarak söylüyorum kombi markasına pek takılmayın, çünkü kombi dediğiniz bildiğimiz klasik tüplü şofbenlerin biraz daha geliştirilmiş şeklidir. Bu nedenle de çok pahalı maliyeti yüksek ürünleri de tercih etmemenizi öneririm.
  • Selamlar,

80 Metrekare 2+1 oda güney cephe ev için aşağıdaki linkdeki kombiyi almayı düşünüyorum, ne dersiniz ?

http://www.koctas.com.tr/U/Demirdokum-Neva-Hermetik-Kombi/20000-Kcal/49397?R=287
  • quote:

............................
    kombininin göstergesi hatalı gösteriyor ve sensörden kaynaklı değil, bundan kesinlikle eminim.

İlginç olan 2 gün (bu hafta sonu pazara gününe kadar) normal gösterdi sonra yine hatalı göstermeye başladı.
    Bu soğuk lehim işine benziyor, servisde fabrikadan cevap bekliyor. Muhtemelen bu basit arıza için anakart değişimi olabilir. Neyseki garanti devam ediyor.

İşte ben bu Eca servislerinin fabrikadan cevap bekleme olayına bir anlam veremiyorum ve anormal buluyorum. Nedir yani sanki uzay istasyonuna parça sevkiyatı yapacaklar. Ararsın fabrikayı durumu anlatırsın onlarda şöyle yap, şu parçayı değiştirelim derler olur biter. En fazla ertesi gün parça gelir ve takılır. Bu durum bence aslında ya servisin ne kadar yetersiz olduğunu ya da fabrikanın servisine ne kadar güvensiz olduğunu gösteriyor. Kaliteli ve güvenilir markalarda servis işleyişi böyle olmaz ama maalesef Eca adeta rusya nın tass ajansı gibi bürokratik bir sürü engel çıkarır kendi kendine. Yetkili servis isen arızayı bulur ve gereğini yaparsın, olması gereken bu değil mi.. Açıkça ifade etmek gerekirse benim bildiğim bu şekilde anakart arızası çıkaran confeo ve confeo premix sayısı 4 ü buldu. Hadi bunlar garanti içinde değişecek ama ilk 2-3 yıl içinde anakart değişimi gerektiren bu cihazlar bir sonraki 2-3 yıl içinde tekrar değişim istemeyecek mi. Bunu garanti edebilen var mı. Hatta tam tersi ilk 2 yılda değişim gerektiren bir anakartın 2-3 yıl sonra tekrar değişim isteyebileceğini düşündürmeyecek mi.

Yaklaşık 3 yıl kadar önce 2 yakın arkadaşım kombi için benden tavsiye istediler. Ben ikisine de Eca Confeo ile DD Nitron u önerdim ve hangisini isterseniz alabilirsiniz dedim. Bir arkadaşım Confeo diğer arkadaşım ise Nitron aldı. 2. yıl sonunda Confeo kendi kendine düzensiz yanıp sönmeye başladı. Servis baktıktan ve fabrika ile görüşme bürokrasisini tamamladıktan sonra anakartı değiştirdi ve sorun düzeldi. Tabii bunlar birazda şans işi ama Nitron kullanan arkadaşın kombisi 3 yıl boyunca servis yüzü görmeden tıkır tıkır çalışmaya devam etti.

Hiçbir markanın çalışanı veya bayisi değilim, bu nedenle açıkça ifade ediyorum. Son zamanlarda etrafımda duyduğum bu ve bu gibi sorunlardan dolayı bugüne kadar kaliteli diye düşündüğüm Eca kombilerle ilgili şüphe duymaya başladım. Bu forumda da Eca sahibi olupta sorun yaşayan arkadaşlardan açıkça sorunlarını bizlerle paylaşmasını rica ediyorum.
    maxfocus sizin sorununuzun da nasıl halledileceğini merakla bekliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 486 DX2

Selamlar,

80 Metrekare 2+1 oda güney cephe ev için aşağıdaki linkdeki kombiyi almayı düşünüyorum, ne dersiniz ?

http://www.koctas.com.tr/U/Demirdokum-Neva-Hermetik-Kombi/20000-Kcal/49397?R=287

Bu ürünle ilgili durma-tekrar çalışma aralığının çok geniş olmasından dolayı çok fazla kullanıcı şikayetleri var. Bu şikayetlerden dolayı DD ün yeni imalatlarında bu aralığı düşürdüğü iddia ediliyor ama emin değilim. Bu ürün yerine bu modelin bir üstü olan Nitron u önerebilirim. Aslında 80 m2 bir eve 17.000 kcal lik bir kombi de fazlasıyla yeterli olur, maliyeti de daha az olur. Örneğin 17.000 lik DD Kalisto yu daha uygun fiyata bulabilirseniz alabilirsiniz.

http://www.bykombi.com/index.php?do=catalog/product&pid=26

http://www.beyazesyam.com/x_demirdokum-demirdokum-nitron-20-000-kcal-hermetik-kombi-program-saati_2003.php?k_id=660&kn=Demird%F6k%FCm+Kombi
  • Hayırlı Olsun Maxfocus Allah güle güle oturmayı nasip etsin.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: 486 DX2

Selamlar,

Bu ürünle ilgili durma-tekrar çalışma aralığının çok geniş olmasından dolayı çok fazla kullanıcı şikayetleri var. Bu şikayetlerden dolayı DD ün yeni imalatlarında bu aralığı düşürdüğü iddia ediliyor ama emin değilim. Bu ürün yerine bu modelin bir üstü olan Nitron u önerebilirim. Aslında 80 m2 bir eve 17.000 kcal lik bir kombi de fazlasıyla yeterli olur, maliyeti de daha az olur. Örneğin 17.000 lik DD Kalisto yu daha uygun fiyata bulabilirseniz alabilirsiniz.

http://www.bykombi.com/index.php?do=catalog/product&pid=26

http://www.beyazesyam.com/x_demirdokum-demirdokum-nitron-20-000-kcal-hermetik-kombi-program-saati_2003.php?k_id=660&kn=Demird%F6k%FCm+Kombi

Arkadaşlar,

Evime kombi almak için Demirdöküm markasını tercih etmeyi düşünüyordum fakat bu markanın servisleri ile ilgili epeyi bir şikayet var, biraz düşündürücü açıkçası.

Demirdöküm servisleri çok mu yetersizdirler ?
  • 
Sayfa: önceki 340341342343344
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.