Şimdi Ara

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ? (2059. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
41.240
Cevap
277
Favori
4.325.835
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 20572058205920602061
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Sonunda Kahramanmaraş Afşin e de doğalgaz geldi ve kombi arayışına başladık...

Evim net 110 metrekare ve yalıtım var en üst katta Güney Batı cephesinde oturuyorum.

Çatı da yalıtım yok yeni bina ama yaza onu da mecbur kendim yaptıracağım müteahhit in oyununa geldik...

Salon 27 petek boyu 2.20 yatak odası 20 petek boyu 1.30 mutfak 24 petek boyu 1.30 çocuk odası 13 petek boyu 1 metre ayrıca banyoda da havlupan var koridorlarda petek yok...

Değerli arkadaşlar şimdi ben kombiyi yoğuşmalı mı yoksa düz mü almalıyım ve hangi markanın hangi modelini önerirsiniz?

İlgi ve alakanız için teşekkür eder esenlikler dilerim...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hizuran

Cümleten selamün aleyküm...

Sonunda Kahramanmaraş Afşin e de doğalgaz geldi ve kombi arayışına başladık...

Evim net 110 metrekare ve yalıtım var en üst katta Güney Batı cephesinde oturuyorum.

Çatı da yalıtım yok yeni bina ama yaza onu da mecbur kendim yaptıracağım müteahhit in oyununa geldik...

Salon 27 petek boyu 2.20 yatak odası 20 petek boyu 1.30 mutfak 24 petek boyu 1.30 çocuk odası 13 petek boyu 1 metre ayrıca banyoda da havlupan var koridorlarda petek yok...

Değerli arkadaşlar şimdi ben kombiyi yoğuşmalı mı yoksa düz mü almalıyım ve hangi markanın hangi modelini önerirsiniz?

İlgi ve alakanız için teşekkür eder esenlikler dilerim...
    yoğuşmalı alabilirsin

https://forum.donanimhaber.com/en-iyi-indirimli-tam-yogusmali-kombi-firsatlari--122239398#135890546

• quote:

Orijinalden alıntı: hellborn7

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim ancak genel bir bilgi olduğu için sorumun tam cevabını alamadım.
    sorunuzun cevabı genel bilgilerin içinde
  • Hocam yardımcı olmuşsun ama gerçekten anlamadım.Bende hata herhalde
  • quote:

Orijinalden alıntı: famse80

250 metrekare kullanim alani olan 3 katli kreş için 22 metre petek var hafta içi 5 gün mesai saatleri icinde kullaniliyor kombi tavsiyesi alabilirmyim.

Burdaki bir tesisatci ariston alteas x 35kv yoğuşmasiz kobi ve giacomini 3 bar termostatik vana önerdi.

Kati yakittan dönüşüm yapicaz binada tesisat ve petekler mevcut 11.000 tl fiyat aldım.
    Umarım böylesine büyüklükteki bir evin tesisat sistemi profesyonelce hesaplanarak iyi yapılmışmış ve her katta özellikle Mobil Kollektör sistemi kurulmuştur. Aksi halde değil 35kw, 350kw'lık ısıtıcı koysanız ısıtamazsınız. Isıtsanız dahi gaz tüketiminiz olması gerekenin çok üzerinde olur ve randıman alamazsınız. Size tavsiyem böylesine bir maliyet için profesyonel lisanslı ve yetkili bir firmaya danışarak ilerlemeniz.

• Arkadaşlar 70 metre kare için kombi tavsiyesi isteyeceğim.

Toplam 5 adet petek olucak. Peteklerin boyları 1 adet 150 cm diğerleri 120 cm olucak.

Fiyat 3 bini geçmezse sevinirim.
  • ne güzel konu ama çok gerilerde kalmış şimdi fiyatlar uçtu güncelleme yapalim bende yeni doğalgaz kullanacağım izmirde camdibinde millet bor yakacak biz yeni doğalgaza geçiyoruz 😄😄😄 120metrekare ev için 8.5metre petek uygun mi annem rahatsız olduğundan sıcak olsun istiyorum ev

• Cümleten iyi akşamlar.

Arkadaşlar sizden tavsiye rica etmek için yazıyorum.

Evimde 6 yıldır demirdöküm nitron hermatik kombi kullanıyorum ve son 3 yıldır beli doğrulmuyor. İyice sinir etmeye başladı beni..

Ailemizede bir ufaklık katıldı 1 yaşında oldu ve ısınma eskisine nazaran çok daha önem arz etmeye başladı demirdöküm işi bıraktı.

Bir ana kartı yandı değişti, genleşme tankı gitti değişti şimdide sirkülasyon pompası gitti 750TL artı işçilik çıkardılar.

Rica etsem bana şöyle bildiğiniz en kalitelisinden ihtiyacı bakımı neyse günü gününe yaptığım zaman tık demeden 5 yıl çalışacak bir kombi önerir misiniz?

Konuda oldukça acil. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
  • Demirdöküm nitromix veya Bosch 2500w tam yoğuşmalı alınabilir

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • andios kullanıcısına yanıt
    Pompayı çok daha ucuza özel servis/usta vasıtası ile yaptırmanız daha karlı olur. Garantisi bitmiş bir cihaza yetkili servis cağırmanıza gerek yok zaten.

• quote:

Orijinalden alıntı: paylaşımcı

Demirdöküm nitromix veya Bosch 2500w tam yoğuşmalı alınabilir
    Demirdöküm tecrüblerime dayanarak bir daha evime sokmak istemiyorum açıkçası.

Her yıl bir yeri bozuluyor.

Bosch önerinzi değerlendireeğim. 4000TL ye yakın fiyatı varmış baktım. Bu kombi sağlam mıdır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cglynfrk

Pompayı çok daha ucuza özel servis/usta vasıtası ile yaptırmanız daha karlı olur. Garantisi bitmiş bir cihaza yetkili servis cağırmanıza gerek yok zaten.
    Yetkili servis çağırdığımı nereden çıkardınız sorabilir miyim?

Özel bir servis çağırdım. Özel servislerin hepsi parçayı demirdökümü arayıp talep edeceklerini söylediler. Farklı bir ürün kullanamıyorlar.
  • andios kullanıcısına yanıt
    O kadar yüksek meblağ görünce yetkili servis zannettim. Kullanılan pompa Demirdöküme has değil. Aynı pompa birçok kombide kullanılıyor. O fiyatın 1/3 üne bulunabilir. Yetkili servis tarzındaki özel servis değil de mahalle esnafı tarzı usta bulursanız çok daha ucuza kapatırsanız.

Yeni kombi olsun, yoğuşmalı olsun diyorsanız fiyatının yanısıra garanti süresini ve varsa ek garanti süre/fiyatlarını da dikkate alın. Çünkü yoğuşmalı kombilerin parçaları çok daha pahalı.

Daikin Premix

Bosch 2300/2500

ECA Scot

Airfel Digifel

Tercih edilebilecek en iyi kombiler.

• quote:

Orijinalden alıntı: cglynfrk

O kadar yüksek meblağ görünce yetkili servis zannettim. Kullanılan pompa Demirdöküme has değil. Aynı pompa birçok kombide kullanılıyor. O fiyatın 1/3 üne bulunabilir. Yetkili servis tarzındaki özel servis değil de mahalle esnafı tarzı usta bulursanız çok daha ucuza kapatırsanız.

Yeni kombi olsun, yoğuşmalı olsun diyorsanız fiyatının yanısıra garanti süresini ve varsa ek garanti süre/fiyatlarını da dikkate alın. Çünkü yoğuşmalı kombilerin parçaları çok daha pahalı.

Daikin Premix

Bosch 2300/2500

ECA Scot

Airfel Digifel

Tercih edilebilecek en iyi kombiler.
    Dün baya video izledim kendim alsaam değişimi yapabilir miyim diye ama ayar vs gerekirse zor olacak gibi.

Almışken en iyisini en verimlisini alırım.

Dediğiniz gibi garanti süresinin uzun olması en önemli kriterler arasında.

Tavsiyeleriniz için teşekkürler. Tek tek kıyas edip inceleme videolarını izlerim. Sağolun.

• quote:

Orijinalden alıntı: andios

Cümleten iyi akşamlar.

Arkadaşlar sizden tavsiye rica etmek için yazıyorum.

Evimde 6 yıldır demirdöküm nitron hermatik kombi kullanıyorum ve son 3 yıldır beli doğrulmuyor. İyice sinir etmeye başladı beni..

Ailemizede bir ufaklık katıldı 1 yaşında oldu ve ısınma eskisine nazaran çok daha önem arz etmeye başladı demirdöküm işi bıraktı.

Bir ana kartı yandı değişti, genleşme tankı gitti değişti şimdide sirkülasyon pompası gitti 750TL artı işçilik çıkardılar.

Rica etsem bana şöyle bildiğiniz en kalitelisinden ihtiyacı bakımı neyse günü gününe yaptığım zaman tık demeden 5 yıl çalışacak bir kombi önerir misiniz?

Konuda oldukça acil. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
    Merhaba kardeş,

Ben buradan şimdiye kadar hiçbir kimseye kesinlikle şu marka iyidir bu modeli şahanedir demedim. (O vebale giremem dua yerine beddua alamam) Savunduğum tek şey Kombi uzun dönem kullanacağın bir ürün olduğundan servisi, bakımı ve ek garantisi önemli.

Forumdaki diğer yazılarımı da okuyabilirsen göreceksinki her zamanda sözümün arkasındayım, "Kötü Kombi diye birşey yoktur, kötü kullanıcı vardır".

İnsanlar nedense arabalarına gösterdikleri özeni kombilerine göstermemekteler, garantilerini uzatmamakta, yıllık bakım yaptırmamakta ve ondan sonra şikayet üstüne şikayet.

Ben de 10 yıldır Demirdöküm Kalisto kombi kullanmaktayım ve 10 yılda servis 10 kere gelmiştir, o da yıllık bakım için. Şimdi burada ben Demirdöküm Kalisto desem sana onlarca kişi Demirdökümü ve Kalistoyu kötüleyecektir. Neden ben Demirdöküm'den şikayetci değilim, neden benim Kalistoma 10 yılda 10 kere gelindi...

Daha önce ben de Vaillant'da kullandım ben de Vaillant'dan memnun kaldım diyemem de, ama hiç bir zaman yaşadığım olumsuzlukları genelleyip firmayı ve ürünü kötülemedim, huyum ve amacım bu değil çünkü.

Alacağınız markanın %100 tam kapsamlı ek garanti yaptırabilme şansın olmalı ve yaptırmalısınız da...

Bugün İstanbul'da 70TL-den aşağı servis gelmez, ehhh bir de parça marça değişim de olursa sana en az 150TL-200TL- arası bir masraf çıkartır. Bugün Demirdöküm, 2 yıllık ek garanti için kombisine göre 600TL- istemektedir ki bu da 2 yıl için aylık 25TL- etmektedir.

Aylık 25TL- için ileride kombin arızalandığında merdiven altı servis çağırmaya değer mi?
    Aylık 25TL- için kombin arızalandığında başının ağrıdığına, dertlenip telaşlanıp üzüldüğünüze değer mi?
    Aylık 25TL- için kombin arızalandığında forum forum dolaşıp oyum çalışmıyor, buyumdan ses geliyor diye çaresizlik içinde kendini usta zanneden ustalardan çare beklemeye değer mi?

Size tekrar tavsiyem hangi marka ve modeli tercih edersen et %100 kapsamlı, ek garanti yaptırabileceğin ve servisi başarılı olan ürünü tercih etmen ve kesinlikle ve kesinlikle servis dışında başka kimseye kombiye yaklaştırmamanız.

10 sene önce Demirdöküm servisi hakikaten içler acısıydı, çağırırsın gelmez, gelir parça olmaz, vb. ama Vaillant'ile birleşmesinden sonra ben çok ciddi servis kalite artışı gördüm. En azından benim bölgeme bakan servis inanılmaz müşteri memnuniyet ve çözüm odaklı.

Geçen kış Kalisto kombimi değiştirmek zorunda kaldım ve tercihim bu nedenden dolayı yine Demirdöküm (Nitromix P28kw) oldu ve hiç tereddüt etmeden 900TL- karşılığı 6 yıl ek garanti yaptırdım ki bu da yıllık 150TL- aylık 12,5TL- eder.
    Başım rahat, dertsiz, tasasız.

Teşekkürler, kolay gelsin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BART SIMPSON -- 12 Aralık 2018; 20:50:32 >

• Merhaba arkadaşlar,
    Önerinize ihtiyacım var :)
    Yeni bir kombi almak zorundayım en kısa zamanda.
    Evim:
    90m2 civarı.
    2+1.
    Toplam petek sayısı 5 (banyo hariç)
    Petek uzunlukları: 80cm + 80cm + 120cm + 140cm + 160cm

Biraz araştırma yapmaya çalıştım. Ama çok fazla vaktim olamıyor maalesef. Bu koşullarda alabileceğim kombilerin listesini şöyle çıkardım:

1. Bosch Condense 2300i w =
    Tam yoğuşmalı... ERP... 3 tam modülasyonlu... Modülasyon aralığı geniş; 12.5-100 (1/8); Bosch 2500W'ye kıyasla daha iyi, 2500'de modülasyon aralığı dar 25-100 (¼)... 2500w ile Buderus GB062 aynı diye yorumlar var. Bosch +4 yıl ek garanti veriyor = 650 TL (toplam 7 yıl garanti olmuş oluyor.. + yıllarda bakım ücretsiz/hediye)... 2300i için uyumlu oda termostatı göremedim. Bosch sitesinde yazmıyor. Hiçbiriyle uyumlu değil midir acaba?

2. ECA proteus premix 24hm.
    Çok özelliklerini bilemiyorum. Orta halli bir kombi herhalde. Öneren arkadaşlarım olduğu için buraya yazıyorum. ¼ modülasyon aralığı, Bosch 2500 ile aynı. Fiyatlar da aynı hemen hemen. + 3 yıl garanti yapıyorlar = 570 TL gibi bir şey istiyorlar ek garanti için. Ek garanti yıllarında bakım ücretsiz/hediye.

3. Vaillant için ne dersiniz? 5000 tl'yi geçmeyecek ve bunlardan daha iyi bir kombi öneriniz olur mu? Benim için ek garanti önemli. 4 sene viessmann kombi kullandım ve şimdi çöpe atıyorum. O yüzden ek garanti yaptırmak istiyorum kesinlikle, bakım da ücretsiz olacak hem de... (yanlış düşünmüyorumdur umarım).
    Vaillant ek garanti çok pahalı = 2 yıl normal garanti + 4 yıl ek garanti = 1800 TL civarı
    +6 yıl ek garanti 2700 TL civarı. Ek yıllarda bakım ücretsiz diğerlerinde olduğu gibi.

Tek istediğim düzgün çalışsın, tekrar tekrar masraf çıkarmasın. Gerisi çok önemli değil.

Siz ne önerirsiniz arkadaşlar?

• quote:

Orijinalden alıntı: BART SIMPSON

Merhaba kardeş,

Ben buradan şimdiye kadar hiçbir kimseye kesinlikle şu marka iyidir bu modeli şahanedir demedim. (O vebale giremem dua yerine beddua alamam) Savunduğum tek şey Kombi uzun dönem kullanacağın bir ürün olduğundan servisi, bakımı ve ek garantisi önemli.

Forumdaki diğer yazılarımı da okuyabilirsen göreceksinki her zamanda sözümün arkasındayım, "Kötü Kombi diye birşey yoktur, kötü kullanıcı vardır".

İnsanlar nedense arabalarına gösterdikleri özeni kombilerine göstermemekteler, garantilerini uzatmamakta, yıllık bakım yaptırmamakta ve ondan sonra şikayet üstüne şikayet.

Ben de 10 yıldır Demirdöküm Kalisto kombi kullanmaktayım ve 10 yılda servis 10 kere gelmiştir, o da yıllık bakım için. Şimdi burada ben Demirdöküm Kalisto desem sana onlarca kişi Demirdökümü ve Kalistoyu kötüleyecektir. Neden ben Demirdöküm'den şikayetci değilim, neden benim Kalistoma 10 yılda 10 kere gelindi...

Daha önce ben de Vaillant'da kullandım ben de Vaillant'dan memnun kaldım diyemem de, ama hiç bir zaman yaşadığım olumsuzlukları genelleyip firmayı ve ürünü kötülemedim, huyum ve amacım bu değil çünkü.

Alacağınız markanın %100 tam kapsamlı ek garanti yaptırabilme şansın olmalı ve yaptırmalısınız da...

Bugün İstanbul'da 70TL-den aşağı servis gelmez, ehhh bir de parça marça değişim de olursa sana en az 150TL-200TL- arası bir masraf çıkartır. Bugün Demirdöküm, 2 yıllık ek garanti için kombisine göre 600TL- istemektedir ki bu da 2 yıl için aylık 25TL- etmektedir.

Aylık 25TL- için ileride kombin arızalandığında merdiven altı servis çağırmaya değer mi?
    Aylık 25TL- için kombin arızalandığında başının ağrıdığına, dertlenip telaşlanıp üzüldüğünüze değer mi?
    Aylık 25TL- için kombin arızalandığında forum forum dolaşıp oyum çalışmıyor, buyumdan ses geliyor diye çaresizlik içinde kendini usta zanneden ustalardan çare beklemeye değer mi?

Size tekrar tavsiyem hangi marka ve modeli tercih edersen et %100 kapsamlı, ek garanti yaptırabileceğin ve servisi başarılı olan ürünü tercih etmen ve kesinlikle ve kesinlikle servis dışında başka kimseye kombiye yaklaştırmamanız.

10 sene önce Demirdöküm servisi hakikaten içler acısıydı, çağırırsın gelmez, gelir parça olmaz, vb. ama Vaillant'ile birleşmesinden sonra ben çok ciddi servis kalite artışı gördüm. En azından benim bölgeme bakan servis inanılmaz müşteri memnuniyet ve çözüm odaklı.

Geçen kış Kalisto kombimi değiştirmek zorunda kaldım ve tercihim bu nedenden dolayı yine Demirdöküm (Nitromix P28kw) oldu ve hiç tereddüt etmeden 900TL- karşılığı 6 yıl ek garanti yaptırdım ki bu da yıllık 150TL- aylık 12,5TL- eder.
    Başım rahat, dertsiz, tasasız.

Teşekkürler, kolay gelsin...

Alıntıları Göster
    Siz konuyu çok yanlış anlamışsınız. Satır satır cevap vermeye erindim açıkçası.

Sağolun tavsiyeniz için.

• quote:

Orijinalden alıntı: andios

Siz konuyu çok yanlış anlamışsınız. Satır satır cevap vermeye erindim açıkçası.

Sağolun tavsiyeniz için.

Alıntıları Göster
    İlkönce sizleri yeni bebeğiniz için tebrik ederim, hayırlı uğurlu olsun, ALLAH daha iyi günlerini göstersin hepinize inşALLAH...

Siz de kendinizce haklı olabilirsiniz çünkü sizin yaşadıklarınızı ancak siz bilirsiniz.

Amacım sizin gibi kombi tavsiyesi isteyenlere daha bilinçli kullanıcı olamları yönünde, sonuçta siz de 5 yıl sorunsuz çalışacak bir kombi tavsiyesi istemişsiniz.
    Bu ve benzeri önerilerimi sıklıkla bu platforma yapmaya çalışıyorum.

Sonuçta burası bir bilgi ve tecrübe paylaşım platformu, erinecek bir durum bulunmuyor.

Tekrar ve tekrar vurgulamak isterim ki, "Kötü Kombi diye birşey yoktur, kötü, bilinçsiz, duyarsız kullanıcı vardır".

Tercih edeceğiniz kombi her ne olursa olsun, başınızın ve bütçenizin ağrımaması için %100 kapsamlı, uzun süreli ek garanti verebilen marka ve modeli tercih etmeniz ve kombinizi servis dışında merdiven altı Kasaplık'dan Tesisatlığa geçmiş kişilere ellettirmemeniz.

Teşekkürler,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BART SIMPSON -- 13 Aralık 2018; 12:47:50 >

• Tekrar göndermek zorunda kaldım, arada görülmeme ihtimaline karşı. Çok özür dilerim tekrar için.

Merhaba arkadaşlar,
    Evim:
    90m2 civarı.
    2+1.

Biraz araştırma yapmaya çalıştım. Ama çok fazla vaktim olamıyor maalesef. Bu koşullarda alabileceğim kombilerin listesini şöyle çıkardım:

Tam yoğuşmalı... ERP... 3 tam modülasyonlu... Modülasyon aralığı geniş; 12.5-100 (1/8); Bosch 2500W'ye kıyasla daha iyi, 2500'de modülasyon aralığı dar 25-100 (¼)... 2500w ile Buderus gb062 aynı diye yorumlar var. Bosch +4 yıl ek garanti veriyor = 650 TL (toplam 7 yıl garanti olmuş oluyor.. + yıllarda bakım ücretsiz/hediye)... 2300i için uyumlu oda termostatı göremedim. Bosch sitesinde yazmıyor. Hiçbiriyle uyumlu değil midir acaba?

Çok özelliklerini bilemiyorum. Orta halli bir kombi herhalde. Öneren arkadaşlarım olduğu için buraya yazıyorum. ¼ modülasyon aralığı, Bosch 2500 ile aynı. Fiyatlar da aynı hemen hemen. + 3 yıl garanti yapıyorlar = 570 TL gibi bir şey istiyorlar ek garanti için. Ek garanti yıllarında bakım ücretsiz/hediye.

3. Vaillant için ne dersiniz? 5000 tl'yi geçmeyecek ve bunlardan daha iyi bir kombi öneriniz olur mu? Benim için ek garanti önemli. 4 sene viessmann kombi kullandım ve şimdi çöpe atıyorum. O yüzden ek garanti yaptırmak istiyorum kesinlikle, bakım da ücretsiz olacak hem de... (yanlış düşünmüyorumdur umarım).
    Vaillant ek garanti çok pahalı = 2 yıl normal garanti + 4 yıl ek garanti = 1800 TL civarı
    +6 yıl ek garanti 2700 TL civarı. Ek yıllarda bakım ücretsiz diğerlerinde olduğu gibi.

Tek istediğim düzgün çalışsın, tekrar tekrar masraf çıkarmasın. Gerisi çok önemli değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: CengizYaman

Tekrar göndermek zorunda kaldım, arada görülmeme ihtimaline karşı. Çok özür dilerim tekrar için.

Merhaba arkadaşlar,
    Evim:
    90m2 civarı.
    2+1.

Tam yoğuşmalı... ERP... 3 tam modülasyonlu... Modülasyon aralığı geniş; 12.5-100 (1/8); Bosch 2500W'ye kıyasla daha iyi, 2500'de modülasyon aralığı dar 25-100 (¼)... 2500w ile Buderus gb062 aynı diye yorumlar var. Bosch +4 yıl ek garanti veriyor = 650 TL (toplam 7 yıl garanti olmuş oluyor.. + yıllarda bakım ücretsiz/hediye)... 2300i için uyumlu oda termostatı göremedim. Bosch sitesinde yazmıyor. Hiçbiriyle uyumlu değil midir acaba?

Aynı önerilere benimde ihtiyacım var bilgisi olan arkadaşlar lütfen yardım edin.

• 
Sayfa: önceki 20572058205920602061
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.