Şimdi Ara

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ? (2039. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
41.240
Cevap
277
Favori
4.325.849
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 20372038203920402041
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Dubleks 270 m2, 9 petek ve 1 havlupan bulunan ev icin kombi önerebilir misiniz?.. Okudugum kadariyla Baymak Duo Tec 33 ve Bosch Comfort Condense 30 Kw oneriliyor galiba... Bir de Koctas'ta BUDERUS Logamax Kombi U072 35 Kw gordum... Baymak bilmiyorum bunlar kadar iyi midir, sirf 7 sene garanti icin alinir mi ama...

Hangisi onerirsiniz ve neden?..

Ha bir de oda için termostat önerisi lütfen...

Isim biraz acil :) , simdiden tesekkurler...
  • Merhaba
    fikrinizi rica ediyorum. il olarak izmir ilinde bir bina için.
    en 40 yıllık eski bina. yalıtım yok çift cephe ve sabah akşam bol güneş alıyor doğu batı cephesidir.
    salon : 28m oturma odası:18m mutfak: 16m çocuk:14m yatak: 14m kombi vaillant 236/5-3 önerildi toplam metraj 8 mt önerildi. Sizce uygun mudur? petekler için 60lık vailant marka, vanalar EVS marka önerildi.
    öneriler için fikrinizi rica ediyorum
  • keyn K kullanıcısına yanıt
    Bu 9 petek toplamda kaç metre?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • THEATTRE35 T kullanıcısına yanıt
    Ustat peteklerin uzunlugunu net bilmiyorum ama 10 metre uzeri diye tahmin ediyorum... Isitilacak net alan da 225 m2 civari...

Ilk tercih hangisi olmali sizce, Bosch, Baymak, Buderus, Viessmann ?.. Model belirtirseniz memnun olurum...
  • melmur M kullanıcısına yanıt
    Yazdıklarınız metrekare ise eğer,

Salon 1.5 metre 2 adet

Oturma odası 2 metre ve ya 1 metre 2 adet

Mutfak 1.2 ile 1.4 metre ortamın ısınma durumuna göre.

Çocuk odası 1.6 metre.

Yatak odası 1.6 metre.

Yaklaşık 9.5 metre çıkıyor.Vaillant 236 10 metre peteğe kadar yeter.İşimiz garanti olsun derseniz.Vaillant 286 düşünebilirsiniz.Vaillant marka petek de olur, Demirdöküm Plus da olur.Evs vanaların iç çapı geniş ise uygundur.

Kombinin altına bağlanacak vana ve filtreler de muhakkak metal ve tam geçişli olsun.

• keyn K kullanıcısına yanıt
    Eviniz büyük, toplam petek metrajı önemli konu.Kombi kapasite seçimi için de önemli.Yazdığınız kombilerden Buderus yoğuşmasız.Bosch ve Baymak Duo Tec yoğuşmalı.

• Merhaba,

55m2 1+1 evim için 4500 TL fiyat aldım kombi, montaj ve petekler dahil. 2 adet petek demirdöküm olacak standart 120 cm'lik dedirdöküm plus. Sizce bu fiyat nasıl?

Kombi modeli olarak vaillant ecofit start vuw 246 modelini önerdi doğalgazcı. Sizce nasıldır? Bu kombi tam yoğuşmalı değil, ancak yarım yoğuşmalı da değil, standart yoğuşmalı diye bir kavramdan bahsetti. %103 verimlilik sağlıyormuş. Sizce bu kombi 2 petekle verimli çalışır mı? Farklı bir öneriniz olur mu? Kararsızım yarın olumlu veya olumsuz haber vereceğim ustaya açıkçası fikir alışverişinde bulunabilirsek çok müteşekkir olurum.
  • ilyasova19 kullanıcısına yanıt
    55 m2 alan için 240 cm petek az.Kombi de yarım yoğuşmalı diye tabir edilen bir kombi.Sizin evinize en uygun Vaillant, 246 modeli değil, premix yoğuşmalı Vaillant 236 modeli.4500 de bana yüksek geldi.

• 135 metrekare net, tam kuzey cephe, en üst kat, mantosuz, winsa+sinerji doğramalı evim için 1-Parçası ucuz
    2-Sessiz
    3-Garanti süresi uzun ve kaliteli
    4-Mümkünse yerli
    5-Hermetik (bacası 2 dirsekli 3 metre toplam uzunluk)
    6-Bana uygunsa yoğuşmalı

max 2500 liraya kadar anahtar teslim kombi tavsiyesi bekliyorum...
    petekler 10-12 metre vardır sanırım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dr.LiXX

135 metrekare net, tam kuzey cephe, en üst kat, mantosuz, winsa+sinerji doğramalı evim için 1-Parçası ucuz
    2-Sessiz
    3-Garanti süresi uzun ve kaliteli
    4-Mümkünse yerli
    5-Hermetik (bacası 2 dirsekli 3 metre toplam uzunluk)
    6-Bana uygunsa yoğuşmalı

max 2500 liraya kadar anahtar teslim kombi tavsiyesi bekliyorum...
    petekler 10-12 metre vardır sanırım...

ARÇELİK dgk y 20 24000 w, dgk y 28 33000 w tam yoğuşmalı premix 2 side, yoğuşmada yarı yoğuşma tam yoğuşma premix farkına dikkat edelim.
    2370 tl birincisi
    2658 tl ikincisi
  • Zahmet oldu teşekkürler

• Dr.LiXX kullanıcısına yanıt
    Baymak Duo Tec ve ya Demirdöküm Nitromix modellerini düşünebilirsiniz.

• Hocam verdiğim alan değerleri metrekare değerleri oluyor.
    Bu petekleri uzatma her yerde istemesek mesela salondakileri büyütelim ama yatak odası yazdığım ilk değer gibi kalsa?
    performans ve ısıdan kaybım ne kadar olur? ve fatura da bu oranı ne kadar yüksek ödeme yapmış olurum?
    Kaybım hissedilebilir olarak yansır mı? anne baba kullanacağı için kendilerine basit tabirle anlatmam gerekiyor. :)
    DD plus petekle vaillantın arasındaki hiç fark bildirisi aldınız mı? ben ilk kez vaillant petek kullanımı göreceğim.
    tüm çevremde kendi evimde DD plus takılı. EVS vanaları inceledim hocam geniş çaplı sıkıntı olmayacak gibi.
    bu bahsettiğim değerler için 6900 tl bedel çıktı uygun mudur?
    286/5-3 ve 236/5-3 arasındaki fark kapasite midir sadece?
  • melmur M kullanıcısına yanıt
    Yatak odasındaki mevcut peteğin uzunluğunu belirtmemişsiniz.Evde ısınma sorunu yoksa 140 cm de kurtarır, iş garanti olsun diye 20 cm fazla söyledim.O 20 cm fazlalık zarar getirmez ama eğer yetmez ise oda diğer odalardan az ısınır.Yerinde inceleyip fikir verme imkanı olmadığı için garantiye almaya çalışıyoruz.Uyunan odalarda 20 derece yeterli oluyor genelde.Oturma odası 21'in altında olunca soğuk geliyor insana.Tabi kişiden kişiye değişir.Yatak odasındaki petek 1.4 metre ise eğer öyle de kullanabilirsiniz.Vaillant Demirdökümü satın aldı zannedersem, o yüzden petekleri Demirdöküm Plus ayarında.Onlar da kaliteli boya ve 25 hatve aralığı ile üretiyorlar.Fazla ücret istemiyorlarsa aynı petek aslında.Yazdığınız Kombiler arasındaki temel fark kapasite.Birisi 20 kw ısıtma diğeri 24 kw.Banyo suyu için de kapasite farkı var.Küçük evler için 236 daha ideal.

• THEATTRE35 T kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler

• Dr.LiXX kullanıcısına yanıt
    Rica ederim.

• merhabalar.

kombi tavsiye?

buderus
    ECA
    Arçelik ?

yoğuşmalı
    verim yüksek.
  • Disintegration ve THEATTRE35 hocam yazdıklarını merakla okuyorum öncelikle verdiğiniz değerli bilgiler için teşekkür ederim bu işin içindesiniz galiba anlamadığınız iş yok maşallah 😀 bende sıfırdan ev yaptıyorum ort 135m2 nelere dikkat etmem gerekir diye bütün forumları​ okudum sayılır . Öncelikle petekleri Demirdöküm plus modelinden yaptıracağım petek hortumları oksijen bariyerli isteyeceğim koridor ve banyo harici tüm peteklere danfoss livinc Eco taktıracağım kombi olarak warmhaus enerwaplus 24 tercih edeceğim kombi altına atık su gideri bırakılmasını isteyeceğim petekleri çapraz başlatacağım kollektöre gelen boru 32lik ve alüminyum kaplamalı olmasına dikkat edeceğim güneş paneli alıp esbe karışım vanası ile çamaşır ve bulaşık makinesi besleme suyuna 60C su yollayacağım kombi güneş enerjisi ile çalışmaya uygun bildiğim kadarıyla ama ne olur ne olmaz firma ile iletişime geçeceğim yanlış bildiğim veya kaçırdığım yerler varmı şimdiden teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sherefff -- 4 Mayıs 2017; 11:34:23 >

• sherefff kullanıcısına yanıt
    Öncelikle doğalgaz işi yapmıyorum,yapmayı da düşünmüyorum .Eğitimim Fizik üzerine.

Birçok şeyi halletmişsiniz, petek metrajlarını da yeterli koyup, kombi bağlantı setlerini metal ve tam geçişli seçerseniz, uygun da bir oda termostatı belirlerseniz geriye birşey kalmamış görünüyor.Hayırlı olsun.

• Arkadaşlar evim brüt 127 m2 7,3 mt petek boyu var izmitte yaşıyorum arakat güney doğu cephe kombi olarak ne tavsiye edersiniz?yoğuşmalı almak abartı mı olur?Teşekkürler
  • 
Sayfa: önceki 20372038203920402041
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.