Şimdi Ara

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ? (2012. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
41.240
Cevap
277
Favori
4.325.847
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 20102011201220132014
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İkisi de yoğuşmasız kombi.Vitopend 100'e sakın bulaşmayın, yakıt canavarı.Faturalar sizi üzer.Bence ekonomik fiyatlı yoğuşmalı modellere bakın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kartal_.1987 kullanıcısına yanıt
    Modülasyonlu termostat kullanacaksanız, Nitromix desteklemiyor.Onun dışında ikisi de memnun eder diye düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: THEATTRE35

Modülasyonlu termostat kullanacaksanız, Nitromix desteklemiyor.Onun dışında ikisi de memnun eder diye düşünüyorum.

Modülasyonlu termostat kullanmıyoruz. İkiside aynı fiyat birde nitromix p28 le buderus gb062 aynı fiyat , nitromix p24 de bana yeter galiba evde 9 metre petek var kışın devamlı olarak 6 metre petek kullanılıyor.
    Bu fiyatlarda başka önerebileceğiniz kombilerde varsa bilgilendirirseniz sevinirim.
    P24 sizin için yeterli olur.
    Baymak Duo Tec ve ya Falke Condense
    Bosch Condense 2500w (Sıcak su kapasitesi hariç, GB062 ile aynıdır.)
    Alpha Eco 28 (7 yıl garantili)(İmmergas üretimidir, servis hizmetini onlar verir.)
    İmmergas Victrix 24 TT.
    Ariston Genus Premium Evo
    Termoteknik Logic

Gibi modeller de olabilir.

• Bosch Condense 2500w
    bu önerdiğiniz kombiyi biraz araştırdımda herkes memnun bu kombiden bu kombinin fiyatı internetde gb062 ile aynı gibi hangisi alınmalı sizce nitromixden vazgeçtim.
  • Merhabalar,

Artık miladını dolduran vaillant 2001 model kombiyi (teknik servisin 3 yollu vana değişimine 600 tl istemesinden sonra) değiştirmeye zorlandık. Ben safça bir kombi alırız gelirler takarlar diye bunun basit bir işlem olduğunu düşünüp bir iki araştırma yapayım derken kombi seçiminin uzmanlık gerektiren bir iş olduğunu öğrenmiş ve son bir haftadır okumadığım şey kalmayıp hala bir kombide karar kılamayınca buraya danışmaya karar verdim.

evde kiracıyım. ev son katta. çatı yalıtımı yok, yalıtımı bırakın tavan ahşap ve duvarla birleşen yerlerinden hava giriyor, oraları ben kendim kapattım vs; tüm cepheler camlı, hatta ön cephe büyük kısmı yerden tavana cam. Kombinin bulunduğu oda (yatak odası olarak tasarlanmış) evde sonradan çıkılan bir oda ve yalıtım orada sıfır; hatta camda kombi için havalandırma açılmış. Hal böyleyken evi ısıtmak için tabii ki çok yakıyoruz. yalıtımla ilgili olarak şu an evsahibi herhangi bir şey yaptırmaz. kombi yeri değişimi, tesisat değişimi gibi şeyler de yaptırmak istemiyor şu an.
    En toplamda 90 m2 ama ısıtılan alan 80 m2. Petek boyu toplam 6 metre. kapalı diyebileceğim bir oda yok. Petekler 2 çeşit, salonda- camekanlı olan bölümde demirdöküm eski tür petek var.

Yoğuşmalı kombiler anladığım kadarıyla giderinin ana gidere bağlanması gerektiğinden dolayı benim için bir opsiyon değil çünkü ana gider alt katta. Bu arada ben daha şu anki vaillantın bacalı olup olmadığından da tam emin olamadım (bunu nasıl anlayacağım peki?) ama apartmanda ana baca sistemi olmadığından dolayı hermetik olduğunu varsayıyorum.

Bu girişten sonra sorularım şu:

- yazılanlardan anladığım bosch 6000 w (bosch'un servisi iyi değil diye yorumlar da okudum), eca confeo plus (eski bir model ama..) bana uygun olur gibi geliyor. doğru muyum? herşey dahil 2000 tl ödeyebilir ev sahibim.
    - bu kombi satın alım ve takma olayı nasıl oluyor? ben bir mağazayı arıyorum, gelip bakıp keşif yapıyorlar, ben şu markayı almayı düşünüyorum mu diyorum, yoksa onlar mı öneriyor?
    - bir haftayı geçkin ısıtma su, sinirlerimi zorlamaya başladı, en hızlı bu iş nasıl çözülür?

teşekkürler şimdiden..

Genelde Bosch Condense 2500w, Buderus GB062'den bir miktar daha ucuz olurdu.Aralarındaki fark Bosch'un sıcak su kapasitesi 24 kw, Buderus 30 kw.İki banyo aynı anda kullanılacaksa Buderus tercih edilebilir.
    Yalnız Buderus için forumda birkaç ses şikayeti olmuştu, Bosch için bi şikayet olmadı o konuda, ilginç.Aslında ikisi de Manisa'da aynı fabrikadan çıkıyor, iç tasarımları da aynı.Tek fark sıcak su eşanjörü olsa gerek.

• Hilith H kullanıcısına yanıt
    Yoğuşmasızda seçenek az.Sıcak su performansları genelde dalgalanma yapıyor.

Bosch Class 6000w
    Buderus U072 bunlar zaten birbirinin muadili aynı kombiler.

Alpha CB 24 (İmmergas Üretimi,7 Yıl koşulsuz garantili)

Eca confeo Plus sıcak suda dalgalanma yapıyordu bir ara, yeni ürünlerinde düzelttiler mi bilmiyorum.

• bizim kombi seçimde benim yukarıya yazmayı unuttuğum asıl önemli mevzu ise yazın malum kuraklık ve istanbul kalabalık faktörleri nedeniyle su basıncının çok düşmesi son katta bulunduğumuz için. apartman eski. dolayısıyla benim henüz öğrenmeye gelemediğimi bu su kapasitesi nedir onu da öğrenmem gerek. temel dert sıcak su aslında! yalıtım olmadığı için faturaların faiş gelmesini önleyemiyoruz bari sıcak suyumuz sorunsuz çalışsın diyoruz :)
  • THEATTRE35 T kullanıcısına yanıt
    Alpha Eco 28 bu önerdiğiniz kombiyi alsam nasıl olur garanti olayı çok dikkatimi çekti birde yanında oda termostatıda hediye siz olsanız bu kombilerden hangisini alırdınız.
    Hocam Alpha'yı İmmergas üretiyor.İngiltere'de Alpha ismiyle satılıyordu.Türkiye'ye de aynı isimle getirdiler.İmmergas İtalyan malıdır, malzeme kalitesi iyidir.Kendim Victrix 26 modelini kullanıyorum memnumum şimdilik.Sadece bulunduğum yerdeki servisi amatör, çok kalifiye biri değil.Servise çok işiniz düşeceğini zannetmem ama bölgenizdeki İmmergas servisi iyiyse alınabilir bir kombidir.Minimum ısıl güçleri de düşüktür, yani ihtiyaç olduğunda alevi diğer birçok kombiden daha fazla kısabilir ve bir miktar tasarruf yapabilir.

Bilgiler için çok teşekkürler hocam.
  • Alpha CB 24 minimum 0.3 bar basınçta sıcak su verebiliyor.Yani azalan suyunuz dakikada 1.7 litre akacak seviyede ise sıcak su alabilirsiniz.Teknik veri tablosu böyle diyor.

0.3 bar bilgisi Bosch için de geçerli.Buderus da aynıdır.
    Fakat Alpha ve Bosch'un maksimum sıcak su performansları farklı.Bosch dakikada 8 litre iken, Alpha 11 litre sıcak su verebiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi THEATTRE35 -- 1 Mayıs 2016; 23:20:00 >
    Rica ederim.

alpha yeni bir opsiyon olduğu için şu an çok içim ısınmadı, kendi sayfalarında servisleri gözükmüyor sadece bayiler çıkıyor arama yapınca.. çok tanıdık bir marka olmayınca ev sahibi buna ne der bilemedim :/ görünen o ki şimdilik (bir sonraki akıl karışmasına kadar) ya bosch ya buderus.

fakat hala nasıl yeni bir kombi alacağımı bilmiyorum!!! yetkili bayii'den keşif mi talep edeceğim, nasıl olacak bu iş???

ve cevaplarınız için teşekkürler..

hala forumlarda gezinip bir bilgi kırıntısı arıyorum, cevaplarınız çok yardımcı oluyor..
    Rica ederim, Alpha'nın üretimini ve servisini İmmergas yapıyor.İmmergas İtalya pazar lideridir, kötü kombi değildir.Garantisi 7 yıl olduğu için ev sahibiniz sıcak bakabilir.

Kombiyi almak ve montajını yapmak 2 şekilde mümkün.

1-)Almak istediğiniz kombinin satışını yapan bir doğalgaz firması ile montaj ve tüm işlemler dahil anlaşıp, montajdan sonra servis çağırmak ve kombiyi devreye almak.

2-)Kombiyi daha uygun fiyata internet üzerinden temin edip, montajını tanıdık bir ustaya ve ya doğalgaz firmasına yaptırmak.Sonra yine servis çağırıp kombiyi devreye almak.

tekrar çok teşekkürler..

şimdi de doğalgaz firması arıyorum o zaman :)

son bir soru: bu bahsettiğimiz kombiler için oda termostatı falan da araştırmalı mıyım?
    Rica ederim :)

Oda termostatı bence gerekli.Hem konfor hem de tasarruf için çok faydalı.Mesela programlı bir modeli 1 kere ayarlıyorsunuz, o sadece içerisi soğuduğunda otomatik çalıştırıyor kombiyi.Siz sürekli kombiden ayar yapmakla uğraşmıyorsunuz.İstediğiniz saatler, istediğiniz derece oluyor içerisi, bu da konfor ve tasarruf sağlıyor.

bu immergas-alpha ile ilgili kombi her ne kadar ihtiyacyma uygun olsa da servis konusunda ku?kum var.. bi de ?öyle bir ?ikayete denk geldim, yeni bi?i:https://www.sikayetvar.com/immergas-garanti-kosullarini-yerine-getirmediler.
    Servis kurumsal değil, yerel bireysel servisler ile anlaşıyorlar, dolayısıyla kalitesi şehirden şehire değişiyor.Yaşadığınız yerdeki servis kalitesini araştırmanız lazım.

• 
Sayfa: önceki 20102011201220132014
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.