Şimdi Ara

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ?

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
41.249
Cevap
291
Favori
4.212.700
Tıklama
Giriş
    1 Mesaj
    Merhabalar
    Bu kombi işinden hiç anlamıyorum daha öncede hiç kullanmadım yeni ev almak nasip oldu çok şükür
    ev Adana da 12 katlı apartmanın 6. Katında Güney kuzey dogu cepheli 3+1 bürüt 185 m2 kapalı mutfak kombi yeri mutfakta dış cephe mantolaması iyi ara holde petek yok 600*600 , 600*800, 600*1000, 600*600 600*1400 olmak üzere 5 tane radyatör ve banyoda havlu Pan bulunmaktadır kombi ve termostat önerilerinizi rica ederim
    Bu mesaja eklenen görseller:

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

• Er
    4 Mesaj
    Herkese İyi Günler;
    Öncelikle bu yıl yazılmış tüm yazıları okudum fakat bir karara varamadım.

Kombi konusunda çok bilgisi olan arkadaşların olduğunu gördüm.Onlara danışmak ve fikirlerinizi almak isterim.

Evim Sakaryada bitmek üzere (1ay)
    Brüt 145 mkare
    Kuzey-Doğu-Güney Cepheli (yalıtımlı)
    8+1 petek metre karesini bilmiyorum.

**Vailant 286/3,Buderus gb072,Viessman50 i sizlerden çok duydum.Bunlardan veya bunların dışında hangi yoğuşmalı kombiyi önerirsiniz?

Fikirlerinizle beni bilgilendirirseniz sevinirim.
    Yaklaşık 11 yıldır 20000 kcal ECA Whitestar kombi kullanıyorum. Evim 130 m2, yalıtımı iyi, dubleks. Alt katta 3 metre üst katta 3 metre peteğim vardı. Ben ev ısınmıyor diye petekleri toplamda dokuz metreye çıkarttım ama kombi sanırım kaldırmadı bu metrajı ve ateşlediğinde 2 dakika çalışan kombi 20 saniye çalışıp durur hale geldi😅 ben de eski petekleri geri taktım sorun düzeldi. Evimde mobil sistem var ama yapan kişiler hesap kitap yapmadan sistemi en uzun yoldan taşımışlar doğal olarak üst kattaki son iki oda peteği ısınmıyor. Benim bu eve kaç kcal kombi almam gerekir bu sorunu çözmem için? Yoğuşmalı için gider kullanma şansım yok o yüzden yine hermetik almak zorundayım. Toplamda 9 metre petek besleyecek. Bu işten anlayan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.

Normalde 20 bin kcal kombi 9 metre peteğe yeter.Hatta 12 metre peteğe de yeter.Sizin sıkıntı tesisatta gibi.Kombinin pompa gücü buna yetmemiş olabilir.Ya da kademesi düşüktür.

|
    |
    Rüzgar66 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Petekler biraz daha uzun olsa daha iyi olurmuş.Yazdığınız kombiler iyi kombiler, özellikle GB072 kombinin Mercedes'i gibidir :) Vaillant 286 da iyidir.(hatta aslında 296 daha iyidir).Viessmann vitodens 50 o paraları çok da haketmiyor.
    Bunlar bu işte en pahalı kombilerdendir.Bütçe müsait ise alabilirsiniz.Daha uygun fiyatlı bişey için diğer markaların premix yoğuşmalı kombilerine bakın.Hangi marka alırsanız alın, Premix Yoğuşmalı alın.

|
    |
    jack dannies kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Kentsel dönüşüm e gidecek binamıza, ısıtma sistemi araştırıyoruz .iki tane uygulamadan acaba hangisi daha mantikli fikirleriniZi almak istiyorum.bina 5 katlı 6 daire olacak daireler 75 ile 100 m2 arası .ısı yalıtımı da olacak.sonuca gelirsek kaskad sistemi mi yoksa ısı pompası mı kullanmalıyız.ısı pompası sistemi aynı zamanda soğutma yapma avantajı da var tabi.hangisi daha daha sorunsuz ve faturamuzı,daha az getirir.yer istanbul anadolu Yakası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkan99 -- 28 Mart 2016; 20:28:22 >
    |
    |

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Çerkes -- 28 Mart 2016; 21:06:01 >
    |
    |
    4 Mesaj

Çok Teşekkür ederim öncelikle Gb072 ile ilgili benimde kafam karışık aslında ses probleminden bahseden arkadaşlar olmuş.Kombi evin içinde olacak.

Petek uzunluklarını bilmiyorum açıkçası 8 + 1banyo peteği var demek istemiştim.

Airfel marka kullanmışlar (iyimi kotumu bilmiyorum) bugün gidip boylarını ve mkarelerini ölçücem.

Vailant 286 5/3 e kurulum ve herşey dahil 3000TL nakit fiyat verdi.

Buderustan Gb072 daha fiyat almadım bu civarda biyat verirse sizce hangisini almalıyım?
    |
    |
    THEATTRE35 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

İkisi aynı fiyat olursa tabiki GB072.

|
    |
    jack dannies kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Sanırım burada en iyi kombiyi önerebilecek kişi benim.Biraz megaloman biraz egoist gibi görünebilirim ancak Kombi Yedek Parçası satış ve Kombi Kart Tamiri yaptığım için en çok arıza çıkaran değil en az arıza çıkaran kombileri sıralayacağım.

1-Marka ve Model olarak Demirdöküm Nitron'u öneririm.Demirdökümün diğer kombilerini ise asla almayın derim.Özellikle kartları dökülüyor.

2-Eca'nın Confeo Plus'ı iyi ama Premix'i biraz sorunlu Buna rağmen güzel ve ucuz alınabilir.

3-Ferroli'nin hiçbir markasını almayın.Çünkü firma battı en çok kartları ve ana esanjörleri sorunludur.Ana esanjör 600-700 TL civarında.Tek esanjör yerine çift esanjörlü üretmiş olsalardı n güzel kombiler ferroli kombiler derdim

4-Baymak Luna 3 veya Luna 5 alınabilir ancak dolcevita gibi içi plastik üç yollu olan modelleri asla tavsiye etmem.üç yollusu patladığında o adi plastik parçası için 400-500 tl ödemek zorunda kalırsınız.

5-Bosch whitestar modelleri sakın almayın.Fanları ve kartları kronik arızalıdır.Buderus olanları alabilirsiniz.

6- İmmergas'dan uzak durun.Parçaları çok pahalı ve muadilini bulmak ise çok zor.

7- Viessmann Kombinin Ferrarisidir.Ancak Üretimde onlarda plastiğe kaçmaya başladılar.Özellikle üç yolluları ok sorunlu.Vitodens modellerinde ise su akış şalteri problemi mevut ancak eski model vitopend 100 manuel tarz olanını bulursanız kaçırmayın alın.çünkü en iyi komb en eski kombilerdir.

8- Protherm Vaillantın yan ürünüdür.10 senedir Vaillanttan ne hayır gelmiş ki Prothermden ne hayır gelsin.Yüksek yedek parça fiyatı ve servis bedeli ile tam bir kazık makinesidir.Vaillantın Turbotec Gaz valfleri kronik arızalıdır.Onun dışında bu modeli gayet iyidir.Ancak bu paraya Esanjörü krom kaplama olan bir kombi alınmaz.Gidin Baymak güvencesi adı altında yapı marketlerden 1000 TL'lik kombi alın daha iyi

9-Termoteknik ingilliz menşeili bir kombidir.Kombi Çift esanjörlü ve Tek esanjörlüdür.Sarı pirinç üç yollu vardır bu yüzden kolay kolay ana esanjörüne birşey olmaz.Plaka esanjörü sorun çıkartabilir onun içinde yüksek basınç veya aşırı kış şartında donma olması gerekir.Kartları ise çok az arıza yapar.Tek dezavantajı bilinirliği azdır.Servis adına İstanbulda sorun olmaz ama anadolu da belki bu anlamıya mağdur bırakabilir.Büyük şehirlerde yaşıyorsanız hiç durmayın alın

10-Kiturami..Güney Kore menşeilidir.Türkiyede satışını ilk yapan firma Diarbakır merkezli olduğundan Kürt kombisi veya PKK kombisi olarakta adlandırıldığından çok fazla yaygınlaşamadı.Türkiyenin genelde doğu bölgelerinde istanbulda ise özellikle bir kesime ait insanlar satın aldılar.İlk Kombileri müthiş özellikleri ile yukarda saydığımız kombilere nal toplattırmıştır.Örnekleyecek olursak kombinin kendi içersinde deprem sensörü mevcut.Kombiden daha çok bir kazan gibi.Fiyatı ise çok ucuz.Fakat dezavantajı kart ve pompa arızası.Yedek parça fiyatları pahalı olduğundan bir çok kişi bu kombiyi hurdaya çıkartmıştır.Yeni gelen ürünleri ise kalite anlamında düşüktür.tavsiye etmem.

11-Arçelik Kombiler Koç Grubuna aittir.Demirdökümün birebir aynısıdır.Sadece isim değişikliği vardır.Yeni Modelleri sorunsuzdur.Sadece Kart arızası çıkartmakta.Bu yüzden Demirdökümden ayrı tutulmalıdır.KOÇ grubu demirdökümü vaillanta satarak Arçelik adı altında üretmeselerde fason olarak bu kombileri ürettirmeye devam ediyorlar.Fiyatına oranla alınabilir kombiler içersinde.Bir güzel yanı ise Arçelik kendi kombilerinin montajından para almıyor.Daha ne olsun model değiştiriyor iseniz 400 TL'den kurtuluyorsunuz.

12-BEKO kombilerde KOÇ grubuna aittir.Bu kombiler Baymak ECO 4,LUNA 5 ile aynı kombilerdir.Çok fazla sorun çıkaran kombiler değillerdir.Ancak dezantajları plastik aksamlı olmasıdır.Eğer aşırı kış şartı yada yüksek basınçlı şebeke suyu yoksa oturduğunu bölgede hiç korkmanıza gerek yok...

Yunus Pehlivan

Avrasya ısı Market Kombi-Klima Yedek parça ve Kombi Kart Tamiri
    0532 327 22 24

NOT: Kombi Satışı yapmıyorum.Yedek parça Satışı ve Kart Tamiri yapıyorum.Özellikle Servislerle çalıştığımız için arızaları ve arızaya binaen en çok satılan yedek parçaları listelediğimizde yukardaki veriler oluşmuştur.Lütfen Telefon le arayıp model sormayınız

• Yarbay
    3279 Mesaj
    buderus u072 modelini önerirmisiniz servis 1.825.-TL mpntaj dahil fiyat verdi.
    |
    |

Selam bu iki model kombiden hangisini önerirsiniz. yada hangisi alınmaz
    Demirdöküm Nitromix P-24
    Baymak DUOTEC 24
    |
    |
    Kombiyedekparcacisi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2561 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: seven44

Demirdöküm Nitromix P-24
    Baymak DUOTEC 24

????
  • Onbaşı
    18 Mesaj
    Arkadaşlar Merhaba. 180 M2 4 Oda 1 Salon ev İçin Yoğuşmalı Kombi Alacağız bir kaç model var kafam karıştı acaba hangi modeli tercih etmeliyim
    Baymak Duotec 33
    http://kombi.xyz/kombi-forumu/konu/baymak-duotec-33-hermetik-premix-yogusmali-kombi/
    Baymak Luna Avant 31 F
    http://kombi.xyz/kombi-forumu/konu/baymak-luna-avant-31fi-hermetik-yogusmali-kombi/
    Ferroli BlueHelix
    http://kombi.xyz/kombi-forumu/konu/ferroli-bluehelix-tech-yogusmali-kombi/
    Eca Confeo Premix
    http://kombi.xyz/kombi-forumu/konu/eca-confeo-premix-30-yogusmali-hermetik-kombi/

Evde Isı Yalıtımı Mevcuttur
    |
    |

• Yarbay
    2561 Mesaj
    quote:

quote:

Demirdöküm Nitromix P-24
    Baymak DUOTEC 24

????

????

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Arkadaşlar 3 yıldan beri bireysel kombi kullanıyoruz. Apartmanımız 14 kişilik kışları soğuk geçtiği(gümüşhane) için 3 ay (aralık, ocak ve şubat ayları) kömürlü kalöriferimizi kullanalım diyen arkadaşlar var. Ben kombi kullanmak istiyorum. 14 kişinin 8 i 3 ay kömürlü kalörifer yakmak için karar alırsa bende kombi yakmaya devam edersem mahkeme yoluyla veya icra yoluyla benden ortak kullanım kömür parası alabilirler mi. 3 yıl önce 14 komşu bireysel kombi kullanıcağız diye karar almıştık. Yasal olarak tekrar değişik karar alabilirler mi. Bu konuda bilgisi olanlar cevap verirlerse sevinirim. selamlar, teşekkürler. (Birimci katta oturuyorum benim içinde biraz soğuk oluyor ama kombiyi biraz fazla yakıp istediğim gibi ısınabiliyorum ).
    3 Katlı bir villa için kombi önerisi rica ediyorum yardım edebilecek varsa şimdiden teşekkür ederim.

Ev 190 m2 iki yıllık ve YERDEN ISITMA ama daha önce hiç oturulmamış.

Giriş katta SALON+MUTFAK+HOL+KÜÇÜK BİR WC var
    İkinci Katta 3 ODA+BANYONU WC
    Üçüncü katta Genişçe 1 ODA+BANYOLU WC
    Bulunmakta ve binanın dış cephe yalıtımı yapılmış durumda.

Böyle bir eve kaç kw kombi gereklidir. Gereğinden fazla olursa gaz tüketimi artar mı?
    Hangi markayı tavsiye edersiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mbasoguz -- 7 Nisan 2016; 14:36:52 >
    |
    |

|
    |

Brent

quote:

Orijinalden alıntı: engindmn

Dostlar kombiyi değiştirme kararı aldım.hermetik kombi alacağım.yoğuşmalı demeyin.çünki Max 130 tl fatura ödüyorum.amorti etmesi uzun yıllar alır.alabileceğim hermetik kombi ne tavsiye edersiniz.

hermetik olarak eca confeo serisi almayın sesli gürültülü çalışmakta, bosch kombiler sessizdir class 6000 , forumdaki konuları göz gezdirin hermetik olarak baymak'ın da tavsiye edilen modelleri bulunmakta..
    |
    |
Bey Azura
SEO
emek server
kolayoto.com
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,453
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.