Şimdi Ara

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ? (1743. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
41.240
Cevap
277
Favori
4.325.792
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17411742174317441745
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Cvplar için çok sağolun... simdi termostati atıyorum 25 yaptık manuel olarak kombinin kazan suyu sıcaklığını 45 dereceyi gecmeyecek sekilde kombiden ayarlayabiliyoruz benim anladığım doğru mu? Sadece kombi 45 te 25 detece için 10 dk ka calisiyorsa 60 da 5 dakika calisir gibi birşey olur degil mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bence yapılan en büyük hata kombiyi kapat/aç yapmak. Evin duvarlarının ve eşyalarının doymuş olan ısısı kayboluyor.Sonra tekrardan sil baştan set edilen değere ulaşsın diye bir sürü gaz harcanıyor.Ben oda termostatı kesinlikle kullanmıyorum.Termo vana var.Hol ve havlupanda yok.

• mcfe M kullanıcısına yanıt
    Bence yanlis dusunuyorsunuz.trv petegi kapatiyor.ot kombiye mudahale ediyor.evde yokken evin isisi yukselirse ot kombiyo kapatir trv ilgili petegi kapatir.evin yailitimi iyi ise istenen isiya gelince 30-45 dk kombi kapaniyor.zaten derece duserse calisiyor.dusmesse evde sogumadigi icin calismiyor.ot ayarlanan isiya geldiginde durup min 30 dk bekliyor.tekrar istenen isiya gelmesi icin en fazla 10 dk calisiyor.yani en azindan bende oyle.gecen sene abime israr ettim ot alalim diye.almadi ilk ay 330 tl fatura geldi.2.ay havalar daha soguktu.rev 24 rf aldik fatursai 136 tl gelmisti.yari parasini ilk ay cikarmisti.hem sabit isi hem programlama ozelligi var.he tabiki trv de kombine kullanilirsa hic de fena olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi engindmn -- 2 Aralık 2014; 23:57:31 >
  • Eca Confeo Premix 30 Kwlık kombim var. Kombimiz balkonda komşumuzla ortak duvarda kombiler, kombi alt bağlantıların oralarda hep boya kabarmaları vb. oldu. görünürde herhangi bir su kaçağı vb. yok. Yukarıdan nasıl olduysa duvardan sızan su üst komşunun yoğuşma suyu borusundan sızan suymuş bu nasıl bir su ise derzden bile yol bulup duvardan aşağı iniyordu. Onu çözdük ancak yine de alta su sızıyor ama nereden olduğunu bulamadık ben yoğuşma suyu tahliye borusunu gidere uzatmıştım şimdi 5 ltlik su bidonu koydum hortum içine koydum 1 günde tamamı doldu. şu sıralar 33 derecelerde çalışıyor kombi bu ısıda yoğuşmada olmaz bu kadar su birikmesi normal mi? Birde bu suyu nereye dökmem uygun olur bu suyun oldukça yoğun kimyasallar içeren tehlikeli su olduğunu duymuştum...
  • ahtapot01 A kullanıcısına yanıt
    Aynen dediğiniz gibi hocam, tam olarak öyle oluyor.Sadece şu var.Mesela termostat kombiyi 22 yaptı kapandı kombi.Peteklerdeki 60 derece sıcak su oda sıcaklığını 22.6 yapıyorsa, 40 derecede 22.2 yapar mesela.Rakamlar örnek tabi.

• mcfe M kullanıcısına yanıt
    Kombi normalde de kapanır hocam.Hatta daha uzun süre kapalı kalır.

• Her ısıda bir miktar yoğuşma yapar ama en iyi 30-55 derece arasında yapar.Tuvalete dökseniz sıkıntı olmaz sanırım.Üstüne de sifon çektimi tamamdır :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi THEATTRE35 -- 3 Aralık 2014; 0:33:14 >
    dediğiniz gibi ama örneğin siz kombiyi 45 c ye ayarladınız termostatı da 25 c yaptınız diyelim eğer radyatör metrajınız yeterli değilse ve evdeki ısı kaybınız fazla ise ( yalıtım yoksa ) oda içi sıcaklığını kombi 25 c ye getiremeyecek bir türlü ve çok yakıt harcayacaksınız demek de olabilir bu sorunun cevabı , biraz karışık bir mevzu.
  • Kombi bacalarında oluşan buz sarkıtlarına dikkat edin, özellikle bacası kuzey cephede olanlar çok dikkat etsin. Ciddi boyutlara ulaşabiliyorlar dikkat edilmez ise.

• yldz48 Y kullanıcısına yanıt
    O problem kazan sıcaklığını arttırarak ve ya termostat derecesini düşürerek çözülür.Ama verimli olmaz.Termostat takmadan da zaten verimli olmaz :) Mesela ev sahibi şunu söyler, kombiyi 60'ta yakmadan ısınamıyorum.Bu zaten oda termostatının 22'ye ayarlı olduğu halde içerisinin en fazla 20'ye çıkması ile aynı şey.Yani her iki durumda da petek metrajını arttırmazsanız ya üşürsünüz, ya çok yakarsınız.
    Her insan içerisi soğuk olduğunda otomatik olarak kombi derecesini arttırır zaten :)
    Kimse evini 40 derece suyla 30 derece sıcaklığa ulaştırmaya çalışmaz ve termostat da sürekli yanmaya sebep olmaz böylece.Herkes en kısa sürede 40 derece suyun evi 30 derece yapmadığını anlar.
    Yani teorideki bu extrem durum pratikte neredeyse kimsenin başına gelmez :)

• neo3516 N kullanıcısına yanıt
    Dogru söylüyorsunuz...benim ev daha yeni 10 aylık bina tesisat mütahit işi oldugu için ısıtmada biraz sıkıntı yaşabiliriz kombim demir döküm nitromix çok memnunum petekleri de biraz uzun tutmuştum...şimdi yeni yeni iyileştirmeler yapcam kombi altı boruları kombi dolabını yalıtımlı malzemeyle kaplıcam kış bitincede en azından kombi altı boruları bakır boruyla ve vanaları da degiştircem salonuma mutfaktan bakır boruyla hat çekip 0,80 veya 1 mt lik petek ilave edip mevcut peteklerin arkasına da izolasyon malzemesi yerleştirip
    performansı arttırmayı planlıyorum :):) hem ülkemiz kazansın hemde biz :):)
  • haymanali2006 kullanıcısına yanıt
    Yoğuşmalı kombi bacaları çok az miktar yukarı eğimli olmalı.Bu yoğuşma suyunun geri akması içindir.Sarkıt oluşuyorsa aşağı eğimli takılmıştır ve yanlıştır.

• remurat R kullanıcısına yanıt
    benimde benzer sorunum oldu birgünde 5 lt damacana doluyo balkonun giderine boşaltıyorum su tehlikeli zaten iyi bir koku alıcıysanız yani kokuya karşı burnunuz hassassa suyun gaz koktugunu anlıyacaksınız en kısa sürede boruyu gideri vermek gerikiyor sonucda asitli ve gaz karışımlı cildi tahriş edebilir...
  • Aklım karıştı kararsız kaldim. Petekler baya bir yeterli ev yalitim yok ancak ytong dış duvara sahip... sonuc olarak termostati taktirim mi yoksa işe yaramaz mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: THEATTRE35

Yoğuşmalı kombi bacaları çok az miktar yukarı eğimli olmalı.Bu yoğuşma suyunun geri akması içindir.Sarkıt oluşuyorsa aşağı eğimli takılmıştır ve yanlıştır.

Yoğuşmalı olmayanlarda peki baca nasıl olmalı? Bizim kombi batı cepheye bakıyor. Buz tutmuyor, ama kuzeye bakan komşuların ki sarkıt şeklinde baya tutabiliyor.
    Edit: baca uzunluğu ile alakalı bu daha çok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi haymanali2006 -- 3 Aralık 2014; 1:16:52 >
    Ytong başlı başına yalıtım hocam :) Hiç düşünme taktır.Daha ben oda termostatı taktım faturam arttı diyen adama hiç rastlamadım :) Ki onlarda ytong yok :)

Hermetik bacaların hepsi çok az miktar yukarı eğimli olmalı diye biliyorum.

• THEATTRE35 T kullanıcısına yanıt
    Yukarı olursa fayda eder mi bilmiyorum. Su damlaları geri giderse tahliye oluğu gibi birsey yok
    Uzun baca da soğuma daha çok oluyor dolayısıyla buzda.

Tahliyesi muhakkak vardır hocam :)

• THEATTRE35 T kullanıcısına yanıt
    Bizim kombi de bi tahliye var, (komşuların çoğu ile aynı kombi) ama sistemde ki fazla suyu tahliye etmek için

• 
Sayfa: önceki 17411742174317441745
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.