Şimdi Ara

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ? (1742. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
41.240
Cevap
277
Favori
4.325.835
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17401741174217431744
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam hiç fiyattan anlamam ve ilk defa kombi arayışına girdim yüce Rabbim herkese nasip etsin yeni aldım evi 3+1 6 tane petek yeri var ve kime sorsam adana ya göre yoğuşmalı gereksiz diyorlar yani kullanılmayan odalarda vanalar kapalı olsa dahi %1-2 ısıtmaya devam eder dediler kafam karıştı yoğuşmasız olan tam kapanırmış nedir bunun tam açıklaması

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Öncelikle hayırlı olsun hocam,Güle Güle otur.
    Hocam inanın hayatımda duyduğum en saçma şeyleri söylemişler ürün satmak adına.Isıtmaya devam etmesi için yanmaya da devam etmesi lazım ki asla hiçbir kombi bir problem yoksa sürekli yanmaz.
    İkincisi yoğuşmalı olmayanların minimum ısıl güçleri 10-12 kw dolaylarında gezerken, yoğuşmalı modeller markasına göre 2.4-6.9 arasıdır.Yani en düşük ayarları bile nerdeyse yarım kapasite çalışır yoğuşmasızlar.Yoğuşmalılar ise 8 de 1 kapasiteye kadar inebilirler.
    Ayrıca yoğuşmasızlar en yüksek verime 60-70 derecelerde ulaşırlar.(Maximum %92)
    Oysa yoğuşmalılar 30-55 derece arası ulaşır.(Maximum %109)
    Bu plastik tesisat için faydalıdır.70 derece sıcak su plastik tesisatı mahveder.
    Üçüncüsü yoğuşmalı kombiler ılıman iklimlerde çok daha faydalı olur.Sebebi ise 50 derece suyla evi ısıtmak daha kolaydır ılıman iklimlerde.
    Plastik boru kaynatmaktan başka birşey bilmeyen ustalar kombi üreticilerinden ve mühendislerden daha iyi biliyor galiba bu işleri :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi THEATTRE35 -- 2 Aralık 2014; 20:18:46 >

• odalarımdan birisinde bulunan 60/110 luk demirdöküm radyatörümü 60/160 lık olanla değiştirmeyi düşünüyorum yalnız şöyle bir sorunum var vanalar ikisde doğal olarak aynı tarafta bende bu 160 lık olanı da aynı şekilde taktırmak istiyorum tesisatla uğraşmak istemediğim için sorun yaşar mıyım bu şekilde , çünkü 150 ve üstü radyatörlerin çapraz bağlanması gerekiyor diye biliyorum o bakımdan sordum.
  • yldz48 Y kullanıcısına yanıt
    Petek kombiye yakın mı uzak mı?

• THEATTRE35 T kullanıcısına yanıt
    max 10 metre uzaklığında
  • quote:

Orijinalden alıntı: ZETU35

Durum ne oldu

Ferroli kombi servisinden gelenlerde terminal pc yokmuş, servis müdürü gelecekti gelmedi, başka ilçedeymiş yarın gelir umarım.
    Parametre kontrolü yapılacak sanırım kart üzerinden.
    Şu servis olayı hakkında iyi düşünmek gerekiyor. Kombi tavsiyelerinde çevrenizdeki servisini de inceleyin.
    Edit:verdiğim cevap silindi dün, bugün bildirim kaybolmuyor.

• Hocam verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim bana şunu deyin lütfen al şu kombiyi rahatına bak daha fazla araştırma yaparsam vazgeçicem gerçekten
    Aslında anlatmak istediğim, kombiden yola çıktığımızda ilk peteklerden mi, son peteklerden mi?

Hocam verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim bana şunu deyin lütfen al şu kombiyi rahatına bak daha fazla araştırma yaparsam vazgeçicem gerçekten

• ortada 7 petekten 3 cü
  • Hocam böyle şeyler sorumluluk gerektiren şeyler :)
    Ama çok çok kaliteli ve pahalı kombi istiyorsanız Buderus GB 072 cidden iyi kombidir.Yenilenmiş Vaillant 296 ve ya 286.Daha uygun fiyata 236.Ama termostat konusunda başka markaya pek müsade etmiyorlar.
    Daha uygun fiyatlı kaliteli kombi derseniz ve adana servisi iyiyse benim kendi tercihim İmmergas Victrix 26.
    Daha da uygun ve genelde memnun eden Demirdöküm Nitromix.
    Daha da uygunu Baymak Falke Condense.
    Viessman önermem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi THEATTRE35 -- 2 Aralık 2014; 20:41:55 >
    Büyük ihtimal sorun çıkarmaz ve ısınır hocam.

bende öyle düşünüyorum , belki de riske girmeyip 140 olanı almam daha mantıklı olur
    Odanın metrekaresi nedir?

• 4.20 ye 3.50 yükseklik 2.70
    150 cm de yeter aslında.3. Petek olduğu için de çapraz bağlantı çok şart değil.Gözünüz korkmasın rahat ısınır petek hava yapmadığı sürece.

aslında aklıma yatan 160 lık düşük ısıda konforlu ve tasarruflu ısınma için biraz büyük olması faydalı olur
    Fazla mal göz çıkarmaz :) Çok ısınırsa Termostatik vana takarsınız.
    160 da ısınır büyük ihtimal.

• quote:

Orijinalden alıntı: THEATTRE35

Fazla mal göz çıkarmaz :) Çok ısınırsa Termostatik vana takarsınız.
    160 da ısınır büyük ihtimal.

zaten danfoss gaz sensörlü termostatik vana yı kafadan takacağım
    Danfoss RA 2000 UK tip :)

• 
Sayfa: önceki 17401741174217431744
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.