Şimdi Ara

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ? (1740. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
41.240
Cevap
277
Favori
4.325.844
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17381739174017411742
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben,bursalı sayılırım ,ailem,Mundayada da yaşıyor 15 yıl,Mundayada da yaşadığım .halen,de sömestr ve yaz tatillerinde çoğunlukla oradayım,.bursa iklim,olarak serttir .istanbul dan soğuk ankaradan ılık bir,iklime,sahip ...Yakitiniz gayet güzel bence ,ben,dün akşamdan,beri izmir de 35 derece kombi ısısı ile 22 derece oda diğer odalar20 yalıtımli müstakil,ev 13 saatte 1.4 .metreküp yakmışım Pardon

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neo3516 -- 2 Aralık 2014; 13:47:17 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • neo3516 N kullanıcısına yanıt
    Baya yakmışsın hocam böyle giderse 750 lira fatura gelir sana.

• quote:

Orijinalden alıntı: neo3516

Ben,bursalı sayılırım ,ailem,Mundayada da yaşıyor 15 yıl,Mundayada da yaşadığım .halen,de sömestr ve yaz tatillerinde çoğunlukla oradayım,.bursa iklim,olarak serttir .istanbul dan soğuk ankaradan ılık bir,iklime,sahip ...Yakitiniz gayet güzel bence ,ben,dün akşamdan,beri izmir de 35 derece kombi ısısı ile 22 derece oda diğer odalar20 yalıtımli müstakil,ev 13 saatte 14 .metreküp yakmışım

http://www.dmi.gov.tr/tahmin/il-ve-ilceler.aspx?m=IZMIR

hava ortalama 20 dereceye yakın kombiyi hiç açmasan bile olur zaten....gündüz sauna keyfim var diyosan orası ayrı,başka illerden niye yazılmaz şu konuya anlamam başka ilden olan doğalgaz ustası yokmu kışı yaşıyan şukadar yakıyorum diyen..?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 2 Aralık 2014; 13:42:33 >

• Sonra o duvarlar ,sogumayacak mı arkadaşım kerim .oturduğun yer ve konum,önemli her daire birbiriyle eşit ısı kaybına,mı sahip ?konustuklariniz gerçek yaşam değil ,ezbere söylemler.

• MERHABA,
    BEN IZMIR ULUKENTTE IKAMET EDIYORUM.EVIMIN BIR KISMI GUNES GORUYOR COK SOGUK OLMUYOR.3+1 110 M2. SALONDA OTURMUYORUZ ANCAK MISAFIR GELINCE ACACAGIZ YANI ORANIN PETEGINI ONA GORE TAVSIYEDE BULUNMANIZI RICA EDERIM. DOGALGAZ TESISATI YAPTIRMAK ISTIYORUM.
    KOMBI : BUDERUS GB 012 YADA DEMIRDÖKUM NITROMIX VEYA ATRON DUSUNUYORUM. KULLANICILARDAN YADA ISIN EHLI INSANLARDAN BILGI ALMAK ISTEDIM.
    ZOR ŞARTLARDA YAPTIRDIGIMDAN DOLAYI YANLIS BIR KARAR VERMEK ISTEMIYORUM. BIR KERE OLACAK SONUCTA.CEVAPLARINIZI BEKLIYORUM.SIMDIDEN TSKLER.
  • kerimcem K kullanıcısına yanıt
    Hocam kusurabakma da senin yazılarında hep kasıt var.Bursadan bilgi verdim.istanbul ile aşağı yukarı aynı iklime sahip.ona neden yorum yazmıryorsun arkadaşım.donup dolaşıp aynı yere getiriyorsun konuyu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi engindmn -- 2 Aralık 2014; 13:55:32 >
  • THEATTRE35 T kullanıcısına yanıt
    Anladım yoğuşmalı şart. usta eşime kombiye yakın yerlere takarız demiş. Ama benim forumda da okuduğum güneşi yeterli gören odalarınıza da takın yazıyordu. Bu durumda evin sadece tek bir odasına gerek kalmıyor. Bir tane de fazladan takılmasının zarar olmaz sanırım. salon güneş gördüğü için takılması gerek fakat kombiye en uzak odamız. Sorun olur mu takılsa?
  • quote:

Orijinalden alıntı: engindmn

Hocam kusurabakma da senin yazılarında hep kasıt var.Bursadan bilgi verdim.istanbul ile aşağı yukarı aynı iklime sahip.ona neden yorum yazmıryorsun arkadaşım.donup domaşıp aynı yerek getiriyırsun konuyu.

kasıt masıt yok ista la aynımı aralarında 7 derece fark var şuan, izmirde 4 sene yaşadım izmire kar bile yağmıyor çoğu sene devlet meteroloji 20 derece civarı diyor devlette atıyor yani oldu onu geçtim uzak akrabam kar görmek için urladan geliyor ista ya siz farklı bir izmirde yaşıyorsunuz, yada ben 4 sene izmir yerine başka bir ilde yaşadım ben size hiç kombi açmıyorsunuz demiyorum izmirin kışı genelde ocak ortası başlıyor doğalgaz tüketimini izmire bağlamak okadar saçma birşeyki hayatımda duyduğum en saçma sapan teori gibi (izmir = KIŞ = türkiyenin kış doğalgaz tüketimi) hayatımda gördüğüm en saçma denklemlerden biri..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 2 Aralık 2014; 14:02:11 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kerimcem

quote:

Hocam kusurabakma da senin yazılarında hep kasıt var.Bursadan bilgi verdim.istanbul ile aşağı yukarı aynı iklime sahip.ona neden yorum yazmıryorsun arkadaşım.donup domaşıp aynı yerek getiriyırsun konuyu.

kasıt masıt yok ista la aynımı aralarında 7 derece fark var şuan, izmirde 4 sene yaşadım izmire kar bile yağmıyor çoğu sene devlet meteroloji 20 derece civarı diyor devlette atıyor yani oldu onu geçtim uzak akrabam kar görmek için urladan geliyor ista ya siz farklı bir izmirde yaşıyorsunuz, yada ben 4 sene izmir yerine başka bir ilde yaşadım ben size hiç kombi açmıyorsunuz demiyorum izmirin kışı genelde ocak ortası başlıyor doğalgaz tüketimini izmire bağlamak okadar saçma birşeyki hayatımda duyduğum en saçma sapan teori gibi (izmir = KIŞ = türkiyenin kış doğalgaz tüketimi) hayatımda gördüğüm en saçma denklemlerden biri..

güldürdün

• esindirim E kullanıcısına yanıt
    Termostatik vana amaç olarak odanın sıcaklığını istenen düzeyde tutmak ve fazla ısınmanın önüne geçerek tasarruf yapmak amacıyla kullanılır.Son peteklerde genelde su en son oraya gideceği için ısınma daha az olur ve sirkülasyon yavaşlamasın diye kullanılmıyor.Su son peteğe gidene kadar sıcaklığını kaybediyor.
    Kombiye en uzak bu salon en son petek ise muhtemelen çok fazla ısınmaz.Ayarladığınız sıcaklığa gelmez ve zaten peteği kapatmaz, normal vana gibi çalışır.Güneş faktörünü siz daha iyi bilirsiniz.Gece mesela güneş faktörü çok etkilemez.
    Salonu günlük kullanımda kullanacak mısınız?
    Sonuç olarak:
    Takmanız çok sorun olmaz, termostatik vanayı sonuna kadar açarsanız zaten normal vana gibi davranır.Bir zararı olmaz.
    Ama faydası olur mu derseniz tamamen salonun ısınma durumuna bağlı.

• neo3516 N kullanıcısına yanıt
    selam, 35 derece de ev 22 dereye geliyorsa çok iyi güne? almasy gerekir diye dü?ünüyorum. 35 derece de ysyyy 22 dereceye cykarmak cok zor..cykyyorsada kaç saatte cykyyor ? ben kombimi 50 dereye ayarlyyorum cok kysa sürede 22 dereceye yükseltiyor. ?imdiye kadar cevremde 35 dereceyle ysynan ne gördüm ne duydum 45 derece ysynanlary biliyorum fakat onlaryn büyük cogunlugu ev sürekli güne? almasy...
  • salihizmir S kullanıcısına yanıt
    Verdiğiniz bilgiler ışığında tek tavsiyem premix yoğuşmalı kombidir.Yani yazdığınız 3 model arasında Nitromix.Vana petek markası gibi malzemeler sürekli yazılıyor.

sımdı kafamı karıstıran bırı de bana BOSCH CONDENSE 2000 dıyor o nasıl sızce ? bırde radyatörlerde marka cok etkı eder mı?
    mesela dd plus - maktek yada termopan sızce ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sekoya81

quote:

quote:

güldürdün

Sormayın,biz de,çok,gülüyoruz.,,

• impreza_35 İ kullanıcısına yanıt
    Impreza daha önce de yazmıştım ama şöyle ; evin dış cephesinde 5cm xps var ara kat ama üstte oturan su anda yok altta valideler zaten ekonomileri iyi degil,klima,var ara ara açıyorlar ,sadece ocağa gaz aldım,onlara ,kuzey güney cephe,bitişik,nizamli evim ayrıca kuzey odam,sürgülü,kapılı camlar,var ..14 metrekare oda 140cm,plus petek var termostatik vana takmadi mühendis devamlı oturduğum oda olduğu için.su anda 22.5 derece kombi 36 derece de .(otuz altı )hiçbir zaman da petek,kapatmadım, 9 metre plus petek 150 cm sanpan 29 çubuklu Havlupan,full açık..soğuğu hiç sevmem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neo3516 -- 2 Aralık 2014; 15:28:06 >
  • salihizmir S kullanıcısına yanıt
    Boch condense 2000'i ben şahsen tavsiye etmem.ille Boch olsun derseniz, Classic Condense ve ya yeni çıkan Condense 2500 w tavsiye edebilirim.Condense 2500 w Buderus GB 062 ile hemen hemen aynı kombidir.Sıcak su devresi farklı sadece.içi komple aynı.
    Demirdöküm Plus malzeme kalitesi ve ısıl güç olarak daha iyidir.Bi ara merak edip kabaca hesapladım.Demirdöküm Plus'ın 1 metresi diğer peteklerin 1 metre 10 cm'ine denk geliyor.Bence ciddi bir oran.
    Bu arada vanaları ve kombi altı setlerini de ihmal etmeyin.Bakır borulu ve metal tam geçişli vana ve filtreli kombi altı seti termostatik hariç GK vanalar çok faydalı ve önemli.

• quote:

quote:

Hocam kasit derken yanlis yazmamisim demekki
    Once bir yazdigim yaziya dikkat ederseniz. bursadan yazdigimi belirttim.siz hala izmir turkusu tutturmussun gidiyorsunuz.anlam veremedim.

• quote:

quote:

quote:

Hocam kasit derken yanlis yazmamisim demekki
    Once bir yazdigim yaziya dikkat ederseniz. bursadan yazdigimi belirttim.siz hala izmir turkusu tutturmussun gidiyorsunuz.anlam veremedim.

Bursa değil Rusya yazsanız değişen bir şey olmayacak demek, arkadaşımız otomatiğe bağlamış.

• Valla ne diyeyim kardes.memnun degilsen dahil olmazsin konuya.cok sacma sapan gelisti forum.neyse isine yarayan bilgi varsa almak faydalanmak lazim.ben oyle yaptim 3 sene oncesine kadar ki yakiti %50 azalttim.Usta sayilmam ama cirakta degilim.size farkli bir ilden veri iste daha ne diyeyim

Umarım başınızı ağrıtmadım hakkınızı helal edın..konu hakkında bılgım olmadıgından soruyorum yanlıs yapmamak ıcın..formda o kadar cok yazı varkı ınsan okudukca kafası karısıyor. ekte evın planını cızdım 3+1..kombı mutfak balkonuna takılacak..bız oturma odasında oturuyoruz..salonu kullanmadıgımız ıcın oraya termostatık vana mı takmalıyız ve hem term.vana hemde oda termostatı mı kullanmalıyız ?
    DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ?

• 
Sayfa: önceki 17381739174017411742
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.