Şimdi Ara

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ? (1638. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
41.240
Cevap
277
Favori
4.325.792
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16361637163816391640
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Teşekkür ederim, bu durumda Protherm cihaza döndük, bununda 1300 TL herşey dahil (proje, montaj, kombi) fiyatı var, bir arkadaş aracılık ediyor ve fiyatın uygun olduğunu düşünüyorum. ayrıca kombi ile ilgili hiç arıza ve şikayete rastlamadım. En azından 700 TL cepte kalacak.
  • teşekkür ederim cevabınız için.
  • fairplay1 F kullanıcısına yanıt
    bence kombinizi tamir ettirin, her zaman aynı hikaye, yetkisiz servisle çalışmayın, isterseniz servis numarası verebilirim. Buca servisi en eskisidir...
  • Selamlar arkadaşlar. Ev sahibim aşağıda linkini verdiğim kombiyi almak istiyor. Komşusundan hme az yaktığını hem de ucuz olduğunu öğrenmiş başka da bir bildiği yok. Sizce onu ikna etmeli miyim ? Bu fiyatlarda ikna etmeme değecek bir kombi tavsiyeniz var mı acaba ? Not olarak belirteyim ev 90 m2 civarında ve kombi orta odada bulunuyor.

Kombi şu:http://www.hizlial.com/eca-proteus-plus-20000-kcalh-cift-asanjorlu-hermetik-kombi/10000904

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi o-raiser -- 5 Mayıs 2014; 19:14:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: o-raiser

Selamlar arkadaşlar. Ev sahibim aşağıda linkini verdiğim kombiyi almak istiyor. Komşusundan hme az yaktığını hem de ucuz olduğunu öğrenmiş başka da bir bildiği yok. Sizce onu ikna etmeli miyim ? Bu fiyatlarda ikna etmeme değecek bir kombi tavsiyeniz var mı acaba ? Not olarak belirteyim ev 90 m2 civarında ve kombi orta odada bulunuyor.

Kombi şu:http://www.hizlial.com/eca-proteus-plus-20000-kcalh-cift-asanjorlu-hermetik-kombi/10000904

aynı fiyata protherm yoğuşmalı kombi satılıyor kardeşim, eğer seni çok seviyorsa, %20 yakıt tasarrufu sağlayacak kombileri seçsin, 400 fazlasına tam yoğuşmalı ddöküm nitromix var, eca nın en alt kombisini hangi kafa az yakar diye tavsiye eder bilemem ama siz burada sadece 1 yıl otursanız bile KENDİ CEBİNİZDEN BU 400 Ü VERİN VE İYİ KOMBİYİ TAKTIRIN, YAKITI DA MI EVSAHİBİN ÖDÜYECEK...tabi plastik vana ve filitreyle bağlayacaklarsa ne takarlarsa taksınlar önemi kalmıyor, maalesef..

saygılar..

not:benim gibi bir adam izmirde yoğuşmalı kombi farkını vermeyip 3 yılda 1400 tl fazla para ödemiştir, yani satıcı değil alıcı tecrübesiyle yazıyorum...

• Merhabalar arkadaşlar 265 m2'lik teraslı çatı dublex eve taşınıcaz kombi lazım.Petek boyları 150+130+2x120+4x100+50 metrelik petek boyları var.Aldığım fiyatlar göre kombiler;

Baymak Falke Condense 28kw------2400 (biraz giydirmiş gibi geldi) Kendi termostadı varmıymış öyle bişeyler demişler babama ama.

E.C.A. Premix 24kw -----------------2100

Viessmann vitopend 100 26 kw------2750

montaj ve dolapdan 100'er lira projeye 200 diyolar .Birde termostat olayı var yardım ve önerileriniz beklemekteyim şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Biray Doğalgaz

quote:

Orijinalden alıntı: o-raiser

Selamlar arkadaşlar. Ev sahibim aşağıda linkini verdiğim kombiyi almak istiyor. Komşusundan hme az yaktığını hem de ucuz olduğunu öğrenmiş başka da bir bildiği yok. Sizce onu ikna etmeli miyim ? Bu fiyatlarda ikna etmeme değecek bir kombi tavsiyeniz var mı acaba ? Not olarak belirteyim ev 90 m2 civarında ve kombi orta odada bulunuyor.

aynı fiyata protherm yoğuşmalı kombi satılıyor kardeşim, eğer seni çok seviyorsa, %20 yakıt tasarrufu sağlayacak kombileri seçsin, 400 fazlasına tam yoğuşmalı ddöküm nitromix var, eca nın en alt kombisini hangi kafa az yakar diye tavsiye eder bilemem ama siz burada sadece 1 yıl otursanız bile KENDİ CEBİNİZDEN BU 400 Ü VERİN VE İYİ KOMBİYİ TAKTIRIN, YAKITI DA MI EVSAHİBİN ÖDÜYECEK...tabi plastik vana ve filitreyle bağlayacaklarsa ne takarlarsa taksınlar önemi kalmıyor, maalesef..

saygılar..

not:benim gibi bir adam izmirde yoğuşmalı kombi farkını vermeyip 3 yılda 1400 tl fazla para ödemiştir, yani satıcı değil alıcı tecrübesiyle yazıyorum...

Hocam ev sahibi fena halde cimri ilk başta onu söyleyeyim. Ama dediğiniz gibi o kadar fark varsa ikna edememe durumunda ben de karşılayabilirim farkı. Sonuçta uzun vadede kara geçirecekse sorun olmaz tabii.

Protherm'lere baktım da fiyatlar gerçekten dediğiniz gibi uygun gözüküyor. Benim küçük bir ihtimal de olsa taşınma durumum da olabilir. Şimdi gidip fark verip 1 ay sonra taşınmak da var işin ucunda. Bu Protherm Leon var mesela DemirDöküm olmazsa bunu aldırmam uygun olur mu sizce de ?

• Merhaba arkadaşlar. Evime doğalgaz bağlatmayı düşünüyorum. Ama marka veya işleyişle ilgili çok fazla bi fikrim yok. kombi markası olarak faturada tasarruf sağlayabileceğim ve kışı rahat geçirebileceğim kombiler ve
    petek olarakta hangi marka daha iyidir. birde ben salona (30-35 m2) tek petek koymak istiyorum. ( petek biraz uzun olabilir.) Eğer tek petek koyarsam ısınma problemi yaşar mıyım?
    140 m2 3+1 daire mutfak ve salon kuzeye odalar doğuya bakıyor. ev izmir de 20 yıllık 5 katlı bir apartmanın zemin+2. katında. apartmanın ısı yalıtımı; yakında dış cephe kaplaması yapılacakmış yani
    ısı yalıtımı umarım iyi olacak. pencereler ahşap (pimapen değil)
    Cevaplarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi haseloz -- 5 Mayıs 2014; 22:53:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkpoe

Merhabalar arkadaşlar 265 m2'lik teraslı çatı dublex eve taşınıcaz kombi lazım.Petek boyları 150+130+2x120+4x100+50 metrelik petek boyları var.Aldığım fiyatlar göre kombiler;

Baymak Falke Condense 28kw------2400 (biraz giydirmiş gibi geldi) Kendi termostadı varmıymış öyle bişeyler demişler babama ama.

montaj ve dolapdan 100'er lira projeye 200 diyolar .Birde termostat olayı var yardım ve önerileriniz beklemekteyim şimdiden teşekkürler.

evinizin konumu şekli, vilayeti ve ısınma m2 si nedir bilemem ama, izmir ilinde bile olsanız 265 m2 doğru ise size 17-18 metre petek lazım, 8 metre petek ile ancak 140 m2 yer ısıtılır, önce petek veya m2 hesabını doğru yapmalı sonra kombi seçmeliyiz, ben petek hesabı düzeltildikten sonra ancak 35 kw lik cihaz alabileceğinizi zannediyorum..

eğer 8 metre doğru ise aldığınız kombiler büyük kalacaktır. bu işte bir terslik var...

fiyat aldığı hiç bir yer peteklerinizle ilgilenmediğine göre, bu firmaların montaj malzeme ve işçilikleride ona göredir, dikkat ediniz.

saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Biray İzmir -- 6 Mayıs 2014; 9:49:41 >

• Arkadaşlar yaşadığım bir olayı tecrübe olsun diye paylaşmak istiyorum. Burdan aldığım tavsiyelerle Falke Condense 24 kombide karar kıldım ve internetten siparişimi verdim. Aldığım kombi evime kadar geldi. kutusunda herhangi bir ezilme büzülme yoktu. iki gün sonra usta çağırıp kombiyi yerine monte ettirmek için açtık ki kombinin üst baca bağlantı parçası ve altında kırık. Aradık tabi ürünü aldığımızwww.enuygunkombi.com 'u fakat sanki ürünü biz kırmışız gibi muamele gördük ısrar edince telefonlar yüzümüze kapandı ve kırık parçayı cebimizden ödedik. internetten kombi alırken iki kere düşünün 100 lira fazla verip yerel satıcılara yönelin. Paranızla rezil olmayın kalın sağlıcakla

• bunu paylasmaniz iyi oldu.tskrlr

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • noirdesire N kullanıcısına yanıt
    internetten alınan her üründe ihtimal olarak, sakat çıkma olasılığı vardır, çünkü bu spotçular, bazen içindekinin ne olduğunu bilmeden, saçma sapan nakliyeler ve kargolamalar yapabiliyorlar, ben biraz hesaplı diye..is.bi....diye bi tanındık yerden 3 termosifon aldım , 2 si gövdeden ezik, mal ambalajdan çıkınca anladık, telefon ettim, bizim değil kargonun sorunudur yada kenndiniz düşürmüşünüz diye 4- telefon konuşmasında 4 saatimi bekleterek geçirdiler, yani dediğiniz doğru, biz sadece 100 tl kaznacağımız bir üründe müşterinin tepkisini görüp ,fabrikadan değiştirmeyeceklerini bile bile malı anında değiştiriyoruz, internet maalesef tüketiciye anında görüp red etsedinden başka bir vaat veremiyor, açmasaydın açarsan geri almam diyenler de var..
    Zaten sanal alemde keyfe göre seçim yapacağım derken, kısa dönemde artık dükkan falan göremeyeceğiz, kibriti bile AVM ye araba kullanarak alan bir insan çeşidine büründük, maalesef...

• quote:

internetten alınan her üründe ihtimal olarak, sakat çıkma olasılığı vardır, çünkü bu spotçular, bazen içindekinin ne olduğunu bilmeden, saçma sapan nakliyeler ve kargolamalar yapabiliyorlar, ben biraz hesaplı diye..is.bi....diye bi tanındık yerden 3 termosifon aldım , 2 si gövdeden ezik, mal ambalajdan çıkınca anladık, telefon ettim, bizim değil kargonun sorunudur yada kenndiniz düşürmüşünüz diye 4- telefon konuşmasında 4 saatimi bekleterek geçirdiler, yani dediğiniz doğru, biz sadece 100 tl kaznacağımız bir üründe müşterinin tepkisini görüp ,fabrikadan değiştirmeyeceklerini bile bile malı anında değiştiriyoruz, internet maalesef tüketiciye anında görüp red etsedinden başka bir vaat veremiyor, açmasaydın açarsan geri almam diyenler de var..
    Zaten sanal alemde keyfe göre seçim yapacağım derken, kısa dönemde artık dükkan falan göremeyeceğiz, kibriti bile AVM ye araba kullanarak alan bir insan çeşidine büründük, maalesef...

bircan abi internetten satis mesafeli satisa girdiginden aldigin urunu yedi gun icerisinde iade edebilirsin. saticinin itiraz etme hakki yoktur.

• hardcrss kullanıcısına yanıt
    iyi de millet takılacağı dakkada getirmiyor, sonuçta alıp kutu içinde bi köşeye koyuyor, senin 7 günde otomatikman geçmiş oluyor, biz kapalı diye tek tek açmadık termosifonları, aklımıza bu sağlam (!) firmanın malının böyle çıkacağı gelmedi, zaten açmazdık da, senin evde açılması lazım gibi düşün, yani biz aracı olmuş oluyoruz, zaten kargocu da önümüzde açılmayanıo kabul etmeyiz dedi, senin dediğine gelsin diye yeni sipariş vermeyi bile düşündüm ama kargo öyle deyince tırstım açıkcası, tanesine 150 TL verip yeni saç geçirteceğim, göya 50 TL kar yapmıştık...:(
  • quote:

iyi de millet takılacağı dakkada getirmiyor, sonuçta alıp kutu içinde bi köşeye koyuyor, senin 7 günde otomatikman geçmiş oluyor, biz kapalı diye tek tek açmadık termosifonları, aklımıza bu sağlam (!) firmanın malının böyle çıkacağı gelmedi, zaten açmazdık da, senin evde açılması lazım gibi düşün, yani biz aracı olmuş oluyoruz, zaten kargocu da önümüzde açılmayanıo kabul etmeyiz dedi, senin dediğine gelsin diye yeni sipariş vermeyi bile düşündüm ama kargo öyle deyince tırstım açıkcası, tanesine 150 TL verip yeni saç geçirteceğim, göya 50 TL kar yapmıştık...:(

hukuğun hızlı işlemesi birazda satıcının insafına kalıyor, ama eninde sonunda kurallara uymak zorunda.

satın aldığın ürün sana teslim edildikten sonra 7 gün içinde iade edeceğini satıcıya ibraz etmelisiniz. satıcı bunu kabul edip ürünü geriye almak zorunda. tabiki ürüne zarar vermemiş olacaksınız.

kargo olayı da, eğer ürün arızalı yada hasarlı gelirse, kargo firması tutanak tutup ürünü geriye götürüyor. yani siz ürünü sonradan açsanız bile teslim edebilirsiniz.

Cayma hakkı

MADDE 7 - (1) Mesafeli sözleşmelerde tüketici, yedi gün içerisinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanıldığına dair bildirimin bu süre içinde yazılı olarak veya bir sürekli veri taşıyıcısıyla bildirilmesi yeterlidir.

(2) Cayma hakkı süresi, malın teslimine ilişkin sözleşmelerde, tüketicinin malı teslim aldığı günden itibaren, diğer sözleşmelerde ise sözleşmenin akdedildiği günden itibaren işlemeye başlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hardcrss -- 6 Mayıs 2014; 18:02:32 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: darkpoe

Merhabalar arkadaşlar 265 m2'lik teraslı çatı dublex eve taşınıcaz kombi lazım.Petek boyları 150+130+2x120+4x100+50 metrelik petek boyları var.Aldığım fiyatlar göre kombiler;

evinizin konumu şekli, vilayeti ve ısınma m2 si nedir bilemem ama, izmir ilinde bile olsanız 265 m2 doğru ise size 17-18 metre petek lazım, 8 metre petek ile ancak 140 m2 yer ısıtılır, önce petek veya m2 hesabını doğru yapmalı sonra kombi seçmeliyiz, ben petek hesabı düzeltildikten sonra ancak 35 kw lik cihaz alabileceğinizi zannediyorum..

eğer 8 metre doğru ise aldığınız kombiler büyük kalacaktır. bu işte bir terslik var...

fiyat aldığı hiç bir yer peteklerinizle ilgilenmediğine göre, bu firmaların montaj malzeme ve işçilikleride ona göredir, dikkat ediniz.

saygılar

Ev denizlide arada kalan bi apartman fazlada rüzgaz alıcak gibi değil zaten evde küçük çocukda durmadığı için çokda ev içinde soğukdan rahatsız olucak kişiler yok.Isınma m2 fazla bilgilm olmadığı için sadece petek boylarını alıp bi danışmak istedim sizlere.Sorduğum doğal gazcılar 28kw'dan aşasını almadığın sürece sıkıntı yok dediler.O zaman benim bizzat doğalgazcının eve getirtip kontrol mü etmem gerekiyo.Hangi bayiye gidip sorduysam kendi markalarını önermekteler dediğiniz gibi montaj ve işçilik katıp fiyat vermekteler başka ne yapıcağımı bilemedim doğrusu.

• 130 m2 güney bati tahmini 6 - 8 m petek uzunlugu olan bir eve yoğuşmasız uygun fiyatli ancak performansli bir úrün tavsiyeniz var mi? Şuan oturduğum evde bosch yoğuşmasiz eski model herhalde 6 yillik falan bir modeli var oldukça memnununm internette bulamadim satisi yok herhalde...

Antepteyim yoğuşmasiz istemememin sebebim kombinin yoğuşma yapacak ısıya çok nadir çıkıyorum... Performansli düşük fiyatli bi ürün ariyorum yardimci olursaniz sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: ahtapot01

130 m2 güney bati tahmini 6 - 8 m petek uzunlugu olan bir eve yoğuşmasız uygun fiyatli ancak performansli bir úrün tavsiyeniz var mi? Şuan oturduğum evde bosch yoğuşmasiz eski model herhalde 6 yillik falan bir modeli var oldukça memnununm internette bulamadim satisi yok herhalde...

Antepteyim yoğuşmasiz istemememin sebebim kombinin yoğuşma yapacak ısıya çok nadir çıkıyorum... Performansli düşük fiyatli bi ürün ariyorum yardimci olursaniz sevinirim.

yoğuşma soğuma olayıdır kardeşim, ısıya çıkmıyorum deyincei zannedersem bilgi yanlışınız var, esas sıcaklığı yükseltirseniz yoğuşmasıza çıkarsınız..

tavsiye demirdöküm nitromix tam yoğuşmalı kombidir, eğer 45 derece üstüne çıkmazsanız %30 tasarruf etme şansınız var, ama ben tasarruf etmek istemiyorum demek isterseniz, Atron da bu zamana kadar hata vermedi demirdöküm de , para daha çoksa vaillant plus modelleri de olur...

• Çok teşekkür ederim kombi ile ilgili hic bilgim yok... O isiya cikmiyorum dememdeki sebep herhalde 50 dercede yogusma tam verim alinabiliyor o nedenle o isiya cikmiyorum dedim...

Bütçe 1000 - 1400 arasi dd nin nitron diye bir modeli var o nasil acaba ve başka uygun fiyatlilari şöyle sıraliyabilirseniz internetten hem araştırır hem de fiyatlara bakarim..

• Ferroli domiproject bu kombi ile ilgili görüşleriniz nedir acaba..

• 
Sayfa: önceki 16361637163816391640
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.