Şimdi Ara

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ? (1629. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41.240
Cevap
277
Favori
4.325.830
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16271628162916301631
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    kombiyi tavsiye etmem, donanimsiz yari yogusmali bir kombi.

vanalari eca yapmayin capi cok dar.

kombiyide mumkunse mutfaga alin balkonda kombi zaruri degilse olmamali.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sencer980 S kullanıcısına yanıt
    tesisatın olup olmamasına göre değişmekle birlikte , hiç yoğuşma yapmayan bir condence cihazını üstelik min. gücü 11 kw iken almak saçmalık, önermek cahilliktir. Örnek vereyim aynı 2 daire bornovada iç sıcaklık 24 derece bakır boru tam yoğ. ddöküm nitromix 120 tl yakar ve saatte 1 kg yoğ. elde ederken, bu cihazın ikizi buderus gb12, 180 tl ye 1 oda kapalı ve 22 derecede haftada yarım litre yoğ. yaparak çalışıyor. 1 yıllık yakıt farkı 300 tl civarında ayrıca 3 yıllık buderus 1 kere de tamir görmüş.

toplam maliyet dediğimiz.
    yapım+işletme+cihaz ömrü..konusunda bakır ve layıkıyla yapılmış işler 10 yıl sürede en az 5-6 bin tl az para harcatıyor. bu sürede %100 olasılıkla plastik tesisattaki kombi yenisiyle değiştiriliyor.

eca vana geçişleri çok dar, size yazmasalarda kullanacakları plastik filitreler kombi ömrünü ve ısınma süresini yani yakıtı çok etkiliyor. yine yazmadıkları izopanlar ve kalitesiz dolaplar (%99 olasılıkla) ve balkonda açıkta bırakılacak borular, cihaza devamlı bakım dolayısıyla para çıkışı oluşturuyor, bu durumdan herkes memnun, izmirgaz fazla gaz satmış oluyor, servis devamlı iş yapıyor, işi verdiğiniz firmada lafta iş yapmış oluyor, yani memnun olmayan bir tek tüketici oluyor, tabi memnuniyette garip bir duygu, vatandaş memnunun diyor soruyorum bu 16 derecelik dış sıcaklıkta 300 tl fatura ödemiş,

bence kaliteli iş fiyattan önce gelmeli, kaliteye 500 tl fazla para verip 3000 tl kazanmaktan içten değil, yine malzemeye 2000 tl fazla ayırarak, 12 ay taksitte kendi kendini amorti eden işlere yönelmelidir.

dediğiniz işlerde borularınız hazırsa, bakır montaj daha kaliteli premix kombi, krom kaplaması gerçek olan havlupan ve eca yerine GK marka kullanarak 1500 civarı fazlaya ama daha iyi olarak yaptırmalısınız.
    komple bakır yaptırabilseniz en iyi çözüm olur, tabi iyi işçilik bulmak neredeyse imkansız izmirde ama arayın yaklaşık 3-4 iyi firma var...
    bakır plastik farkı 800-1000 tl arasındadır, aynı kombide plastik ile 6-8 yıl kombi ömrü olurken, bakırla 15-18 yıl olmaktadır.

saygılar..

• Bende öneri almak istiyorum. yeni yapılan evimizde 180 m2 alan mobil sistem denilen teknikle çekilmiş kombi hattımız var. Ve danıştığım kombici 26000 lik Baymak satmak istiyor. Ben ise 15 yıldır Vaillant kullanan biri olarak yeniden aynı markayı istedim. Fakat bana Baymak'ında aynı işi gördüğünü ve neredeyse yarı fiyatına satıldığını söyledi. Şimdi kararsız kaldım. Fiyatı çok önemli değil ama boşunada fazla para vermek istemem tabiki. Evimiz Bursada En üst kat (3 kat) ve kuzey güney ve batıya cephesi var. Bursanında zaman zaman ama şiddetli olarak lodosa maruz kaldığını varsayarsak ne kullanmamı önerirsiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Biray Doğalgaz

tesisatın olup olmamasına göre değişmekle birlikte , hiç yoğuşma yapmayan bir condence cihazını üstelik min. gücü 11 kw iken almak saçmalık, önermek cahilliktir. Örnek vereyim aynı 2 daire bornovada iç sıcaklık 24 derece bakır boru tam yoğ. ddöküm nitromix 120 tl yakar ve saatte 1 kg yoğ. elde ederken, bu cihazın ikizi buderus gb12, 180 tl ye 1 oda kapalı ve 22 derecede haftada yarım litre yoğ. yaparak çalışıyor. 1 yıllık yakıt farkı 300 tl civarında ayrıca 3 yıllık buderus 1 kere de tamir görmüş.

toplam maliyet dediğimiz.
    yapım+işletme+cihaz ömrü..konusunda bakır ve layıkıyla yapılmış işler 10 yıl sürede en az 5-6 bin tl az para harcatıyor. bu sürede %100 olasılıkla plastik tesisattaki kombi yenisiyle değiştiriliyor.

eca vana geçişleri çok dar, size yazmasalarda kullanacakları plastik filitreler kombi ömrünü ve ısınma süresini yani yakıtı çok etkiliyor. yine yazmadıkları izopanlar ve kalitesiz dolaplar (%99 olasılıkla) ve balkonda açıkta bırakılacak borular, cihaza devamlı bakım dolayısıyla para çıkışı oluşturuyor, bu durumdan herkes memnun, izmirgaz fazla gaz satmış oluyor, servis devamlı iş yapıyor, işi verdiğiniz firmada lafta iş yapmış oluyor, yani memnun olmayan bir tek tüketici oluyor, tabi memnuniyette garip bir duygu, vatandaş memnunun diyor soruyorum bu 16 derecelik dış sıcaklıkta 300 tl fatura ödemiş,

bence kaliteli iş fiyattan önce gelmeli, kaliteye 500 tl fazla para verip 3000 tl kazanmaktan içten değil, yine malzemeye 2000 tl fazla ayırarak, 12 ay taksitte kendi kendini amorti eden işlere yönelmelidir.

dediğiniz işlerde borularınız hazırsa, bakır montaj daha kaliteli premix kombi, krom kaplaması gerçek olan havlupan ve eca yerine GK marka kullanarak 1500 civarı fazlaya ama daha iyi olarak yaptırmalısınız.
    komple bakır yaptırabilseniz en iyi çözüm olur, tabi iyi işçilik bulmak neredeyse imkansız izmirde ama arayın yaklaşık 3-4 iyi firma var...
    bakır plastik farkı 800-1000 tl arasındadır, aynı kombide plastik ile 6-8 yıl kombi ömrü olurken, bakırla 15-18 yıl olmaktadır.

saygılar..

Merhabalar hocam, Bayburtlu ustaların olduğunu duymuştum. Yanınızda yetişen bu ustalarından Bayburt ilinde bu işleri yapan( bakır borulu tesisat) var mıdır. Bayburt Gümüşhaneye yakın olduğundan çağırabilirdik diye düşünmüştüm. saygılar.

• StiffMeisteR S kullanıcısına yanıt
    vaillant group un bütün parçalarını ürettiği demirdöküm nitromix tam yoğ.kombi ilacınızdır , 28kw lik yetrli olacaktır, aynısının vaillant plusa ı 3500 tl civarında bu ise 2400 e falan takılabilr, yoğuşmalı icat edildikten sonra diğer kombiler alınmaz..
  • poncil P kullanıcısına yanıt
    valla ben size o bölgeden usta tavsiyesinde bulunamam, izmirde usta baybutlu diye bayburttan iyi usta yetişiyor diye bir kural da yok..

bu arada forumda uzun zamandır icraat yapmayanlar geldi zannedersem, Peremir nikli forumdaş 4 kere biray mühendislik den tavsiye alın yazmış diye forumdan uzaklaştırılıyorsa yazık bu memleketin haline..
    mualefet niye , kendimiz iş yapalım iş yapanı engelleyerek nereye vardıracağoız Türkiyemizi, iyi iş için yazılarla insan eğitiyoruz burada, bunları desteklemek yerine yok etmek sizlere ne kazandırıyor.
  • Bircan bey;
    Etrafımdaki insanlara soruyorum özellikle mühendislere ve Buderus cevabı alıyorum. Kendim de düşündüğümde bu kadar fiyat farkı varken ucuz olan -örn. DemirDöküm- nasıl 3500 tl lik Vaillant yada Buderus ile aynı işi görebilir diyorum. Bugün tesisatçıya sizin öneriniz doğrultusunda bir cevap vericem inşallah cevabınızı bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi StiffMeisteR -- 19 Mart 2014; 9:44:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: StiffMeisteR

Bircan bey;
    Etrafımdaki insanlara soruyorum özellikle mühendislere ve Buderus cevabı alıyorum. Kendim de düşündüğümde bu kadar fiyat farkı varken ucuz olan -örn. DemirDöküm- nasıl 3500 tl lik Vaillant yada Buderus ile aynı işi görebilir diyorum. Bugün tesisatçıya sizin öneriniz doğrultusunda bir cevap vericem inşallah cevabınızı bekliyorum.

Arkadaşım ben bu işi 24 yıldır yapıyorum takdir edersin ki bundan beklentim artık kazanç kısmını geçip, kalite kısmıyla ilgilenmek den başka bişey olamaz, yeni başlamadım ki tutunmaya çalışmak için yalanla dolanla iş yapayım, bizim memlekette yola lastiğe bakmadan ferrari satmaya çalışır satıcı çünkü %10 kazanacaksa bu buderus da 300, diğerlerinde 150 eder, oysa kendi 150 tl lik kazancı için tüketiciye 1000-1500 tl lik fazla yatırım yaptırmaktadır, oysa tesisata 1500 fazla harcayıp, bakır yapsa, vanaları danfoss ve gk koyup, izopan kullansa, tüketiciyi %1 kar için buderusa yönlendireceğine %40 kar için uğraşsa, benim gibi- yahu ne uğraşıyorsun, aynı kar-ı yapmıyormusun, iyisini yapsan heykelini mi dikecekler sanki...eleştirilerine muatap olacak..

neyse..
    bakın neva modelinden millet şikayet ediyordu, ben takmadım
    aristonda kendi müşterilerim şikayeti arttırdı bıraktım
    yoğuşmalı cihazların az yaktığını 5 yıl evvel keşfettim, ve TÜRKİYEDE %99 işini YOĞUŞMALI yapan TEK firma oldum.
    Bunları 500 km ötedeki insanlar bana iş yaptırsın diye yazmıyorum, dükkanın üstünde geçen aylarda başka kişi tesisat yaptı,benim derdim bu memleketin parası en azından yurt içindeki insana yarasın, bütün kombi firmaları yabancı, baymak, d.döküm, viessman, bosch, ama yerli üretimde hiç değilse yan sanayi ve fabrika işçisi de para kazanıyor, ama biz kendi çocuklarımıza isdihdam olacak fabrikalar yerine, İTHALAT malları tercih ediyoruz, sonra da İŞSİZLİK den bahsedip, devlet kapısında sabahlıyoruz.

METAL VANA FİLİTRE GK marka
    NİTROMİX veya muadili tam yoğ.kombi
    adam gibi bir ustalık

saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Biray İzmir -- 19 Mart 2014; 10:01:27 >

• Hayırlısıyla bizim de dün gazımız açıldı. Sabah 9' da servisi aradım sağolsunlar 12:30 da gaz açılışıyla aynı anda geldiler. Nitromix' imizin ilk kullanım için açılışı yapıldı. Ancak şöyle bir sorun var. Kombinin kalorifer sistemi çalışıyor ancak sıcak kullanım suyu devreye girmiyor. Servis geldiğinde şebeke suyu bağlı değildi, depodan gelen suyu kullanıyorduk. Servis şebeke suyu olmadığı için çalışmadığını söylemiş. Akşam eve geldiğimde şebeke suyunu bağladık çalıştırdık, şebekeden gayet basınçlı su geliyor. Kombi su basıncı 1.6 barda, sıcak su ayarı da 45 derecede vs. denememe rağmen bir türlü çalışmıyor. Su soğuk su borusundan girip, sıcak su borundan dönüyor sadece, ekranda hiçbir değişiklik yok. Yaz modunda hiçbir şekilde çalıştıramadık. Kış modunda sadece radyatör sistemi ısıtılıyor, radyatör borusu ısınıyor. Sıcak su borusunda değişiklik yok. Nafile, ne yaptıysak olmadı. Elektrikli termosifonun borularını söküp, onu da sistemden tamamen çıkarttık ancak yok arkadaş kombi suyu çalışmıyor... Kombi, sıcak suyu ısıtma işlemini nasıl bir mantıkla çalıştırıyor? Sıcak su borusundaki su azaldığında (musluğu açtığımızda) tesisatı tekrar doldurmak için hareketlenen suyu ısıtmıyor mu kombi? Tesisat dolduğunda da duruyor mantığıyla mı? :)

En kötü ihtimal kullanım suyu ısıtma sisteminde mi bir arıza var acaba? Sıcak su ve kalorifer sistemi iki farklı eşanjörle ısıtılıyor diye biliyorum. Mantıken aklıma gelen tek şey kullanım suyu eşanjöründe bir sorun var. Sizce problem nedir?

• Teşekkür ediyorum Demir Döküm alacağım inşallah vede GK marka vana istedim özellikle bilgilendirme için çok çok minnettarım ALLAH yardımcınız olsun
  • hocam şunu yap,

suyu kapat, kombi altındaki ince 2 boruyu kombiden ayır, suyu hafif aç , eğer sağdan geliyorsa, doğru montaj, soldan geliyorsa ters montajdır, yer değiştirmelidir.
    2 taraftan birden geliyorsa başka bir yerde köprü yapıyor demektir.

bunları belli ettikten sonra, yazdığınız şeyler önem kazanacaktır ki genelde başımıza gelen arızalar bu yöndedir.

saygılar...
  • Hocam tesisatta sorun olmadığına emindim. Demirdöküm Merkezini aradım. Sağolsunlar aradıktan 2 saat sonra gelmişler. Türbin sıkışmış sanırım. Soğuk su vanasını birkaç kez hızlıca açıp kapatınca basınçlı suyla sıkışan yer açılmış olmalı. Sorunu böyle çözünce kombinin ne zamandır açılış için beklediğini sormuşlar. Tesisatı bağlanalı ve kombi takılalı 1,5 hafta olmuştu, gaz açımını bekliyorduk. Bu kadar süre çalışmayıp tesisata bağlı olarak beklediği için olduğunu söylemişler. Çok şükür büyük bir sorun değilmiş, şuan çalışıyor :) Teşekkürler...
  • bosch classic condense modelini BAYMAK DUO TECH 24 YOĞUŞMALI kombi ile değişirdim.Değiştirdim yer kutunun acılıp çizik oldugunu soyledi.Oysa direk eve getirip tekrar götürüldü.Demekki açıp kullansak çizik kombiyi kullanacaz.baymakda da her hangi bi naylon falan yok baymaklarda olmadıgını söylediler umarım dogrudur kapalı kutu gibi duruyor ama hakkıyla iş yapan yer kalmamıs..Ankara da rüzgarlı da yolunuz düşerse Yılmaz-saygılı Doğalgaz Kombi İnş. yerinden alışveriş yapmayın..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi boras06 -- 19 Mart 2014; 19:12:00 >
  • Son yazılan mesajlar görünmüyor? Forumda bir sorun mu var?
  • ferrolliden şaşmayın...
  • Sa verdiğinizbilgiler iiçin tesekkurler evim 100m2 ve inşaat halinde mobil sistem yaptiracagim neler önerirsiniz kombi bosch classic yogusmali kombi almayi düşünüyorum 10m peteği besler mi kombi mutfakta olacak mobil sistem boru caplari ayni mi
    Birde bu kombi sessiz mi çünkü oturma odasi ve mutfak bir yerde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nnecmi -- 20 Mart 2014; 22:15:58 >
  • arkadaşlar herkese günaydın
    bir mescidinde tavan kaplama stropiyer gördüm hem çok şık duruyor hemde ısı tasarrufu yaparmı diye sizle paylaşıyorum araştırdım 1 cm kalınlık var sizce enerji tasarrufuna fayda sağlarmı
  • Merhabalar,

Aydın'da (merkez) yaşıyorum, şehrimiz doğal gazla yeni tanışıyor o yüzden de oldukça acemi ve yabancıyım bu konuya.

110 Merte Karelik 3+1 olan evim, zemin kat üstü 1. kat (ara kat), kombiyi de mutfak balkonuna koydurmayı planlıyorum.

Malum Aydın'da çok ağır kış şartları yok ama yine de almışken iyisini alayım uzunca bir süre dertsiz kullanayım istiyorum.

Vaillant ya da Viessmann düşünüyorum ama doğru mu yapıyorum bilemiyorum tabi.

Bu özelliklerde bir ev için sizlerin değerli öneri ve tavsiyelerini alabilir miyim kombi, uygulama, petek, vana vb. konularda?
  • Darlanmis okuz arkadaşım bu forumda kombi. Tavsiyeleri devamlı yapılıyor, özellikle bu konuda kombi asan mühendis olan arkadaşların yazılarını okumanı dikkate almanı öneririm, ben öyle yaptım çok da memnunum..

• merhaba
    240 m^2 3 katlı yeni bir villa için kombi ve tesisat döşeteceğim
    marka ve tavsiye edebilecek arkadaşları cevap yazabilirse sevinirim
  • 
Sayfa: önceki 16271628162916301631
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.