Şimdi Ara

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ? (1628. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
41.240
Cevap
277
Favori
4.325.420
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16261627162816291630
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Petekleri değiştirmezsek Ferroli Domitech, petekleri değiştirirsek Ferroli Domicondense ve Demirdöküm Nitromix arasında kalsam hangisini tercih etmeliyim? Demirdöküm Nitromix sağlamlığı ve sorunsuzluğu ile ünlü zannedersem.Ferrolinin de 5 yıl garantisi cezbediyor. ECA confeo premix ve Confeo Plus gürültülü çalışıyor evin içine alınacak gibi değil. Buderus Logamax U42 zannedersem modulasyonu daha dar ve Boch servisi bakıyor. Kendime alsam bu kadar irdelemem ama birine tavsiye etme durumu olunca insan çok soru soruyorum. Hakkınızı helal edin.
  • cotyora666 C kullanıcısına yanıt
    Sizin yerinizde olsam petekleri büyütüp kombi olarak Demirdöküm Nitromix alırım, Ferroli muhtemelen 3 yıl garantili artık, sitesinde öyle gözüküyor ama en doğru bilgiyi tabii ki müşteri hizmetlerinden alırsınız.
  • Arkadaşlar,
    Baymak yoğunlaşmalı kombimi yeni kurdurdum ama dış borusu aşağı eğimli olduğu için sürekli uygunsuz yere su damlatıyor. Duvar dışındaki bu boruyu yukarıda kaldıramıyorum. buraya tekrar bir dirsek takmamım bir sakıncası olurmu, en azından su farklı yere damlasın istiyorum.
    saygılar
    exper2006
  • arkadaslar zamanında bosch classic condesen almıstım montajını yaptıracaktım ama baca mesafesi 4 bucuk metre oldugu ıcın servis onay vermez dedi.eca önerdiler.eca nın premix modelini..Bende hernetık alayım dedım eca confeo plus fiyatı daha uygundu. o da calısmaz 4 bucuk boru ile dediler doğru mu ne dersiniz ne yapmalıyım?
  • exper2006 E kullanıcısına yanıt
    quote:

Orijinalden alıntı: exper2006

Arkadaşlar,
    Baymak yoğunlaşmalı kombimi yeni kurdurdum ama dış borusu aşağı eğimli olduğu için sürekli uygunsuz yere su damlatıyor. Duvar dışındaki bu boruyu yukarıda kaldıramıyorum. buraya tekrar bir dirsek takmamım bir sakıncası olurmu, en azından su farklı yere damlasın istiyorum.
    saygılar
    exper2006

yoğuşmalı kombiler yaklaşık 2-3 derece yukarıya eğimli olmalıdır. yanlış montajlanmış, yapan firmayı arayın gelip düzeltsinler.

quote:

Orijinalden alıntı: boras06

arkadaslar zamanında bosch classic condesen almıstım montajını yaptıracaktım ama baca mesafesi 4 bucuk metre oldugu ıcın servis onay vermez dedi.eca önerdiler.eca nın premix modelini..Bende hernetık alayım dedım eca confeo plus fiyatı daha uygundu. o da calısmaz 4 bucuk boru ile dediler doğru mu ne dersiniz ne yapmalıyım?

kim demişse yanlış bilgi vermiş. classic condense boru çapı artırılırsa 15 metreye kadar izin verilir.

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ?

Confeo premix ise 12 metre yatay uzunluğa kadar izin verir.

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hardcrss -- 14 Mart 2014; 16:26:16 >
  • boras06 kullanıcısına yanıt
    Servise arayıp sorabilirsiniz. Muhakkak bir tolerans değeri vardır örneğin maksimum 4 metre yazar ama 5 metreye kadar sorunsuz çalışabilir.
  • Orijinalden alıntı: hardcrss

Arkadaşlar,
    saygılar
    exper2006

yoğuşmalı kombiler yaklaşık 2-3 derece yukarıya eğimli olmalıdır. yanlış montajlanmış, yapan firmayı arayın gelip düzeltsinler.

Orijinalden alıntı: boras06

İlginiz için çok teşekkürler.
    bende baktım boru çok sıkı duvardan geçti ve en ufak oynama derecesini yukarı kardırma imkanı yok. Servis de sorun olmaz dediği için mecburen kabul ettim. Borunun ucunu yukarı kaldırmayorum mebcuren suyu dışarıdan akıtacak.
    Benim sorum buna bir L dirsek taksam sorun olup olmayacağı....
    saygılar
    exper2006
    tavsiye edilen bir bağlantı şekli değil. duvarı yukarı yönde az daha oyup bacayı yukarıya kaldırın. eğer ucuna l dirsek takarsanız bacanın eğimine göre içine komple su dolabilir. hiç sağlıklı değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hardcrss

tavsiye edilen bir bağlantı şekli değil. duvarı yukarı yönde az daha oyup bacayı yukarıya kaldırın. eğer ucuna l dirsek takarsanız bacanın eğimine göre içine komple su dolabilir. hiç sağlıklı değil.

Üstad, kalın perdebeton duvar ve kenarları silikonlanmış. Duvarı kırmam mümkün görülmüyor.
    şimdi servisle tekrar görüştüm. 4 adete kadar dirsek takılabilir diyor. Dirseği aşağı eğimli takacağım. Sadece suyun düştüğü yeri değiştirsin kafi.
    Acaba yoğuşmalı kombi dirseği yerine sadece basit bir boru taksam yinede olurmu acaba?
    saygılar
    exper2006

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi exper2006 -- 14 Mart 2014; 18:01:10 >
    o dirsek takmalar yatayda geçerli. aşağı yönlü takarsanız, atılan karbonmonoksit olduğu gibi tekrar kombiye geri döner.

hem kombinin bacası kolondan mı geçmiş yani?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hardcrss -- 14 Mart 2014; 18:06:40 >
  • yine yatay takacağım. sadece suyun yönünü farklılaştıracağım.
    Tam kolon olup olmadığını anlamadım 35 cmlik duvardan geçiyor....
    saygılar
    exper2006
    benim size yine tavsiyem firmayı çağırıp yukarı kaldırmanız yönünde. sonuçta o duvar daha önce delindiyse az daha yukarısı oyulabilir. gerisini siz bilirsiniz :)
  • Arkadaşlar yeni kombi arayışındayız..seneye kadar almalıyız.eca vardı sorun çıkartıyor..en az yakan kombi nedir?
    ev 140 metrekare son kat ama çatı yapılı yeni sayılabilecek bina ayrıca camlar çiftcam 8 tane petek var..sadece kombi değişecek ne önerirsiniz?fiyat önemli değil..bu arada yer manisa merkez
  • yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ediyorum servislerin bi dediği bi dediğne tutmadı ıcın benımde kafam karıstı ama hıc kombi falan değiştirmeden bosch classic condese modelini taktırcam gideri artık mutfaga vercez,ek olarak sizden ogrendıgım ile boru yuzde 3 egım ıle yukarı bakacak su damlamaması için.Boru uzatması olarak 80/125 çapını kullancam brosurunde hardcrss nin gösterdiği gibi 15 m diyor sorun olmaz galiba.Bu arada uzunluk 3 m imiş galiba dirseklerle 4,5 oluyormus.Servis de onaylar galiba.yalnız boru kit falan pahalıya gelir demişti usta onu cok anlamadım ole bişi var mı boru capı arıtınca daha mı pahalıya gelir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi boras06 -- 14 Mart 2014; 20:54:05 >
  • boras06 kullanıcısına yanıt
    Yoğuşmalı kombilerin bacası 2-3 derece yukarı bakmalı yoğuşma suyu geri dönebilsin diye. Bacaların metresi 100 TL cıvarı olduğundan (markadan markaya bu fiyat değişir) pahalıya gelir demiştir usta.
  • Darıcadaki arkadaşın babası esnaf kendi Marketlerini işletiyormuş
  • devletin doğalgaz işine et atması lazım bence. yapılan tesisatlar da belirli standartlar olmalı. mesela plastik boru yasaklanmalı, tamamen bakıra dönmeli. sonuçta her evde bağlantı şekilleri aynı, plastik filtre yerine metal filtreler olmalı. dönüş vanaları şart olmalı, her ne kadar kesin hesap olmasa da oda metrekaresine göre asgari petek uzunlukları belirlenmeli.

nasıl olsa bakır boru da esneme büzüşme olmadığından içeriye büzülme, çapak derdi de olmaz, su rahat dolaşabilir. birkaç petek hariç her peteğe termostatik vana zorunlu olmalı.

sonuçta devlet bu doğalgaz enerjisine milyarlarca lira ödüyor, ve elbet sınırsız değil. bu basit önlemler alınırsa, yıllık ithalat en az %30 düşer diye tahmin ediyorum.
  • quote:

yine yatay takacağım. sadece suyun yönünü farklılaştıracağım.
    Tam kolon olup olmadığını anlamadım 35 cmlik duvardan geçiyor....
    saygılar
    exper2006

KOMBİYİ BİRAZ AŞAĞI ALAMAZ MISINIZ. SONUÇTA BACA YUKARI EĞİMLİ OLACAKTIR. KOLAY GELSİN.
  • Selamlar,
    100 m2 ara kat yalıtımlı evim için kombiyi yenilemeyi düşünüyorum ve
    Bosch Classic Condense ile Viessman Vitodens 100w arasında kararsız kaldım. Evin bir odası boş ve ordaki peteği kapatmam enerji tasarrufu açısından olumlu olur mu?

Yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler.
  • Fiyat Konusunda yardıma ihtiyacım var.

Bosch CONDENSE 2000 W Yoğuşmalı Kombi çift eşanşörlü (ne demekse)

7,4 m Demirdöküm plus radyatör

Kolon tesisatından balkona tesisat

kombi dolabı

vanalar E.C.A

krom kaplama havlu pan

Kablolu oda termostatı

ve işçilik

Yer: İzmir Fiyat: 4.000 Türk Lirası + İzmir gaza 835 Türk Lirası Fiyat Nasıl kısa sürede yardıma ihtiyacım var, bilen arakadaşların tavsiyesine göre hareket edeceğim çünkü konuyu hiç bilmiyorum, Şimdiden Teşekkürler.

NOT: Kombi Markası yada benzeri konularda farklı olsun dediğiniz hususlar da varsa yazarsanız sevinirim. 3+1 yalıtımlı, brüt 135 m2, batı, doğu ve güney cephe

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sencer980 -- 17 Mart 2014; 17:09:34 >
  • 
Sayfa: önceki 16261627162816291630
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.