Şimdi Ara

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ? (1605. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
41.240
Cevap
277
Favori
4.325.829
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16031604160516061607
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hocam cevapların için çok teşekkürler.benim demek sitediğim şu.ek alınacak yerden parke altından gelip sarıyla çizdiğim şekilde duvar delmeden sadece parke kaldırılıp kapının altındaki parkeden geçirilip karşıdaki duvara yapılması.kırmızıyla çizdiğin ilk duvarı bende düşündüm ama orasının hem boyutu küçük hem de duvarı kırdırmak istemiyorum.dediğim şekilde de olurmu? @disintegration
    DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ?

• quote:

Orijinalden alıntı: azazel_666

hocam cevapların için çok teşekkürler.benim demek sitediğim şu.ek alınacak yerden parke altından gelip sarıyla çizdiğim şekilde duvar delmeden sadece parke kaldırılıp kapının altındaki parkeden geçirilip karşıdaki duvara yapılması.kırmızıyla çizdiğin ilk duvarı bende düşündüm ama orasının hem boyutu küçük hem de duvarı kırdırmak istemiyorum.dediğim şekilde de olurmu? @disintegration

yazdığın şekilde,parkeyi kaldırıp pprc boruları geçirip karşı duvara panel radyatör montajı yaptırılabilir

• quote:

Orijinalden alıntı: azazel_666

Bu dirseği nereden uygun fiyata alabiliriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mydoktor -- 16 Ocak 2014; 12:00:42 >

• mydoktor M kullanıcısına yanıt
    Nette 3-5 TL gibi fiyata satılıyor.

http://www.sanalisveris.com/kategori/boru-tesisat-malzemeleri/dirsek.aspx?Page=3
  • radyatörlerin kısa olması sıcaklık olarak daha mı fazla avantaj saglar ?

bizde ki tam ölçmedim ama salondaki 120 cm belki 130 cm yetersiz kalıyor gibi. acaba ek olarak varsa 50-60 cm'lık bitane daha radyatör mü takmalıyız yoksa bu 120 cm'lık olanı çıkartıp yerine 2 farklı yerde 60 cm'lık mi takmalıyız ?

daha açık yazmak gerekirse
    120 cm + 60 cm
    veya
    60 cm + 60 cm
  • McCarty kullanıcısına yanıt
    Kısa kalması avantaj sağlamaz, 120cm + 60cm veya 180cm şeklinde takmalısınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zebza -- 16 Ocak 2014; 14:16:19 >
  • merhaba arkadaşlar yoğuşmalı kombi taktırmayı düşünüyorum hala karar veremedim.ev 170 metrekare güney cephe.ısı yalıtımlı bina.akdeniz bölgesi.sizce uzun ömürlü ve kullanışlı olması açısından hangisini taktırmam en mantıklısı olur?yardımcı olursanız çok sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zebza

quote:

Orijinalden alıntı: cartcurt05

teşekkür ederim.
    pex boruları uzatma ve üst üste olan bağlantıyı çapraz yapabilme şansım var değil mi?
    Bana yapılmaz bunlar uzamaz falan dediler.

Tabiki çapraz yapma şansınız var, maalesef araştırmak yerine, olmaz, uzamaz v.s. gibi laflarla geçiştirmeyi tercih ediyor bizim esnaf.

Resimdeki dirsek ve 20mm pprc oksijen bariyerli boru ile çapraza çevirebilirsiniz bağlantıyı.

çok teşekkür ederim haftasonu petekler için müteahhitle tartışcam galiba :)

• maviayas M kullanıcısına yanıt
    Toplam radyatör uzunluğunu belirtmemişiniz, 170m² evde 12m cıvarı vardır diye tahmin ediyorum, almanız gereken kombi 28 veya 30kW gücünde olmalı, bölgenizdeki servis durumuna göre alttaki kombilerden bir tanesini seçebilirsiniz.

Airfel Digifel Premix
    Ariston Genus Premium EVO
    Baymak Falke Condense
    Demirdöküm Nitromix
    ECA Confeo Premix (biraz uğultulu çalışır).

Ilman bölgede yaşadığınız için 2 tane radyatör hariç genelde koridor veya banyo olur diğerlerine kaliteli termostatik vana taktırın.
  • Arkadaşlar eski mobil sistemdeki kollektörüm su kaçırıyordu bende yeni kas marka 7 çıkışlı kollektör aldım yardıma ihtiyacım var kollektörün içten dişli ucuna plastik dirsek aldım içi bana bayağı dar geldi bunun yerine 1 inc metalik dönüş vanası alsam daha iyi olurmu sirkülasyon daha rahat olurmu bir yardım arkadaşlar.
  • Arkadaşlar demirdöküm kombi arıza yaptı.Alttan su akıtıyor.Servis 300tl masraf değmez yenisini alın dedi.
    DemirDöküm HKF224 Nitron kombi nasıl Bir tanıdık tavsiye etti.Eski sisteme yoğuşmalı olmazmış
  • simian kullanıcısına yanıt
    önceki kombiyi kışın en ağır şartlarında kaç derece de çalıştırıyordunuz? eğer 50 derece ve altındaysa yoğuşmalı kombi alabilirsiniz.
  • simian kullanıcısına yanıt
    Arkadasim kullaniyor.biraz fazla yakiyor gibi.evinde matolama yoktu.gecen ay 1cm xps ile dis cepheye bakan her yeri yalitti.ustune kalin duvar kagidi yapti fatura yine ayni 390 tl geldi.tabi isindi yalitimdan sonra oradi ayri.45 de sabit yaniyor ev yaklasik 110 m2 yakladik 7 m petek ve havlupan var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Protherm marka kombimin ana eşanjör'ü delinmiş. servis geldi, ben ilk defa böyle bişey görüyorum dedi. şıpır şıpır su akıyor, altına leğen gibi bişey koydum, banyo falan yaparken illa kombiyi açmak lazım tabi.. :)
    550-600 tl masraf çıkardılar;
    bende kombiyi değiştirmeyi düşünüyorum. tesisat 8-10 yıllık. evim 100metre kare. en karlı havada bile en fazla 50 dereceye kadar açıyorum.
    24.000lük iyidir dediler, kombiye uzak olan odam ısınmadığı için, bende 24binlik düşünüyorum. acaba fazla mı olur?
    sizin tavsiyeleriniz nelerdir arkadaşlar? 1.000 -1.300-1400TL civarı..
  • quote:

Orijinalden alıntı: lethe_57

Protherm marka kombimin ana eşanjör'ü delinmiş. servis geldi, ben ilk defa böyle bişey görüyorum dedi. şıpır şıpır su akıyor, altına leğen gibi bişey koydum, banyo falan yaparken illa kombiyi açmak lazım tabi.. :)
    bende kombiyi değiştirmeyi düşünüyorum. tesisat 8-10 yıllık. evim 100metre kare. en karlı havada bile en fazla 50 dereceye kadar açıyorum.
    24.000lük iyidir dediler, kombiye uzak olan odam ısınmadığı için, bende 24binlik düşünüyorum. acaba fazla mı olur?

en fazla 50c kazan sıcaklığında ısındıysanız son nesil teknolojik ön/hava karışımlı premix (tam yoğ) yoğuşmalı kombilerden birini almanızı öneririm,en iyi cihazlar premix yoğ cihazlardır fiyatlar 1400-1500liradan başlar,eviniz 100m2 ise radyatör metrajı muhtemelen 10-11mt'nin altındadır ve 20000kcal (24kw) kapasitede bir cihaz yeterli gelir,tesisatta son petekler tam ısınmıyorsa,tesisattan kaynaklı dar boru çapı seçimi veya tıkanıklık olabilir veya reglaj ayarı yapmanız gerekir,termostatik vanalar kullanmıyorsanız kombiye en yakın peteklere trv vanalar taktırın,bu petekler set edilen sıcaklıkta kapandığında doğal reglaj ayarı yapılmış olur,kapalı devre tesisat suyu son radyatörlere doğru kanalize olur

• quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

quote:

Protherm marka kombimin ana eşanjör'ü delinmiş. servis geldi, ben ilk defa böyle bişey görüyorum dedi. şıpır şıpır su akıyor, altına leğen gibi bişey koydum, banyo falan yaparken illa kombiyi açmak lazım tabi.. :)

en fazla 50c kazan sıcaklığında ısındıysanız son nesil teknolojik ön/hava karışımlı premix (tam yoğ) yoğuşmalı kombilerden birini almanızı öneririm,en iyi cihazlar premix yoğ cihazlardır fiyatlar 1400-1500liradan başlar,eviniz 100m2 ise radyatör metrajı muhtemelen 10-11mt'nin altındadır ve 20000kcal (24kw) kapasitede bir cihaz yeterli gelir,tesisatta son petekler tam ısınmıyorsa,tesisattan kaynaklı dar boru çapı seçimi veya tıkanıklık olabilir veya reglaj ayarı yapmanız gerekir,termostatik vanalar kullanmıyorsanız kombiye en yakın peteklere trv vanalar taktırın,bu petekler set edilen sıcaklıkta kapandığında doğal reglaj ayarı yapılmış olur,kapalı devre tesisat suyu son radyatörlere doğru kanalize olur

teşekkür ederim, tavsiyeleriniz için.
    önereceğiniz bir marka ve model varmıdır? birde kombiyi aldıktan sonra takmak için gelen servis reglaj ayarı yapabilirmi ? trv vanalar takabilirmi? yada hepsini aynı anda yaptıracağım tavsiye edeceğiniz bi yer varmıdır? bugün yarın taktırmam lazım, ev çok soğuk :)

• quote:

teşekkür ederim, tavsiyeleriniz için.
    önereceğiniz bir marka ve model varmıdır? birde kombiyi aldıktan sonra takmak için gelen servis reglaj ayarı yapabilirmi ? trv vanalar takabilirmi? yada hepsini aynı anda yaptıracağım tavsiye edeceğiniz bi yer varmıdır? bugün yarın taktırmam lazım, ev çok soğuk :)

baymak falke condense,eca confeo premix,airfel digifel premix öneririm
    yetkili servis sadece montajı yapılan ve projesi çizilen (veya kombi değişimi) yeni bir kombinin garantisini başlatır,yazdıklarınızı herhangi bir doğalgaz ustası veya doğalgaz firması yapar,sizin doğalgaz yetkili firması çağırıp kombinin montajını,gerekiyorsa tesisata baktırmayı ve termostatik vanaları bağlatmanız gerekir
  • Merhaba Arkadaşlar,

Evime doğalgaz bağlatmak istiyorum lakin hangi marka kombi alacağımı nasıl yapacağımı düşünüp araştırmaktan bir hal oldum. Hangi kombiden en iyi verimi alabilirim, hangisi ekonomik olur vs. vs.

Evim İzmir Bostanlı da 115m2 net alanı var 3+1. Yalıtımı vasat denilebilir. Tüm doğramaları vs değiştireceğim. Viessman dan teklif aldım ama biraz daha araştırınca emin olamadım. Babam yıllardır Vailant kullanıyor ve gerek kombiden gerekse servisinden çok memnun ama benim kafam çok karıştı. Bana hangi kombiyi tavsiye edersiniz. Yoğuşmalı olmasına gerek var mı?(Malum İzmirde gerek yok deniyor sürekli).

Teşekkürler...
  • Merhaba. Sizi Azerbeycandan rahatsiz ediyorum. Çok acil yardımınıza ihtiyacım var
    Iki katli 220 m2(her kat 110 m2) evime kombi kurmak istiyorum.
    1---Her kata ayri kombi mi kurmak mantikli, yoksa bir kombi yeterli .
    2---Bir kombi veya iki kombi ile evi isitmak faturaya nasil yansir?
    3---Evin resmi aşağıdaki gibidir. Dış duvarlardaki sarı renkler petekler ve yanindaki sm ile ölçüleri. Odaların metrekaresini m2 ile yazdım.
    4---Borulari nasıl döşemeliyim. Evin kenariyla mi dödürmeliyim, yoksa ortadan mi paylamaliyim. Çok teşekkür ederim.

• Nedim TUNÇ N kullanıcısına yanıt
    Evinizin konumunu, odaların konumunu ve metrekaresini yazarsanız daha fazla yardımcı olmaya çalışırız.
  • 
Sayfa: önceki 16031604160516061607
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.