Şimdi Ara

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ? (1490. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
41.240
Cevap
277
Favori
4.325.835
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14881489149014911492
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: matttias

ben anakartını sordum mesela yandı dedim garanti dışı dedi..
    muhtemelen eşanjör pompa ve vana da aynı şekilde olacaktır.
    ana kartı voltaj düşüklüğüne bağladıkları gibi onlarıda kullanılan suya suyun kirecine vs bağlayacaklar..
    o yüzden 480 tl bana da çok geldi.. yani bakım 70 imiş 3 bakım 210 tl geriye kalan 270 tl ne işe yarıyor sadece servic ücreti ve yedek parça..
    bu muhtemelen ferroli içinde aynı şekilde işliyordur diye düşünüyorum..

kombide para eden parça anakarttır.daha sonra eşanjörler,gaz valfi,3yollu vana...vs

anakartı korumak için kombi regülatörü taktırmanız gerekir.tabi bölgenizde voltaj dalgalanmaları oluyorsa.
    480lira vereceğim ve garantiye anakart girmeyecek.bana mantıklı gelmedi

hangi marka olursa olsun kombi servislerinin istisnasız hepsi aynı mantıkla çalışıyor,anakartın bahanesini voltaja bağlarlar.kullanım suyu eşanjörünün bahanesini kirece bağlarlar.ısıtma devresinin eşanjörü bahanesini de korozyona.vs bağlarlar

• disintegration kullanıcısına yanıt
    yani bu durumda sizce de Domiproject + oda termostatı(romeo kablolu) daha mı cazip oluyor ?
  • quote:

yani bu durumda sizce de Domiproject + oda termostatı(romeo kablolu) daha mı cazip oluyor ?

herşey dahil 2 kombide aldığınız toplam fiyatlar nedir?
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    Nitron ;

2 yıl garantili anahtar teslim 1550 TL (2 ay ertelemeli 12 ay taksitli)

Domiproject ;

5 yıl garantili anahtar teslim 1650 TL ( 300 TL peşin 1350 TL 12 ay taksitli)
  • quote:

Nitron ;

2 yıl garantili anahtar teslim 1550 TL (2 ay ertelemeli 12 ay taksitli)

Domiproject ;

5 yıl garantili anahtar teslim 1650 TL ( 300 TL peşin 1350 TL 12 ay taksitli)

öyle bir fiyat vermişler ki adamı ikilemde bırakıyorlar....

hem dd nitron hemde ferroli domiproject (özellikle domitech) yoğuşmasız kombilerde en çok tuttuğum cihazlar

ferroli domiproject için verdikleri fiyat fazla. normal koşullarda taksitli bile olsa kombi 1000lira+montaj/proje 300 en fazla 400lira tutar

ferroli domiproject'in 5yıl garanti avantajı da var.ayrıca ferroli şirketi pazarda büyümeyi hedefleyen bir kombi üreticisi.olası arızalarda pazarda lider olan demirdöküm,baymak,eca gibi sert olmayabiliyor.servisleri daha esnek davranabiliyor,olmadı müşteri hizmetlerinde ikna gücünüze bağlı olarak bazı isteklerinizi gerçekleştirebilirsiniz.böyle bir olasılık ta var

bütün bu olasılıkları düşünerek karar verin.yoksa cihazlar sorunsuz.nitron yıllardır satılıyor.dd nitron için size çok uygun fiyat vermişler.normal koşullarda nitron'u 1200 bazen 1250-1300liradan aşağıda alamazsınız.üstüne diğer masrafları ekleyin
    ferroli domiproject zaten ferroli fer easy'nin yerine piyasaya çıktı çok iyi bildiğim bir cihazdır,fer easy'nin düğmeleri çevirmeliydi lcd ekran yoktu.domiproject'te küçük lcd ekran ve dokunmatik düğmeler var.geçtiğimiz yıllarda domitech ile birlikte birçok evde taktırdım/önerdim

karar sizin

• quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

quote:

Orijinalden alıntı: rimando

İyi günler, aşağıdaki hermetik kombilkerden birini almak istiyprdum
    1. eca comfeo plus 1150 TL
    2. ariston class evo 970 TL
    3. Demir Döküm nitron 1060
    sizce hangisini almalıyım

nitron genelde 1200-1300lira,1060lira fiyat bulduysanız iyi
    eca confeo plus'ta sıcak su sabitleme sorunu yaşanıyor.bu konuda sıkıntılı bir cihaz
    ariston clas evo geçen yıl piyasaya çıktı.pek bilinmiyor

3 kombi arasında nitron...

Verdiniz bilgi için teşekkür ederim. Falke Fx için ne diyorsunuz yedi yıl garantili ve 1000tl civarında ol8duğu için bunuda listeme aldım. Daha mantıklı bir tercih mi olur? Ayrica baymak luna 5 var 100tl pahalı ama yeni model garantisi 2 yil ama bu sebeple kararsız kaldım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rimando -- 14 Eylül 2013; 14:31:13 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Zebza

Bence müşteri hizmetlerinden teyit alın. Tanıtım sayfasında 3 yıl gözüküyor ve sitede hiçbir yerinde +2 yıl ile alakalı bilgi yok.

2012 üretimli son parti ferroli kombilerinin kutusundan direkt 5 yıl garanti çıkıyor.eski partilerde 3yıl yazıyordu.ek garanti kağıdıyla 2 yıl ekleniyordu
    mesela geçtiğimiz kış,kardeşime ferroli econcept aldım.birkaç ay önce bir aile dostuma aynı cihazdan aldım.kutudan 5 yıl garanti kağıdı çıktı

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 27 Ocak 2015; 13:15:04 >

• quote:

Orijinalden alıntı: rimando

Verdiniz bilgi için teşekkür ederim. Falke Fx için ne diyorsunuz yedi yıl garantili ve 1000tl civarında ol8duğu için bunuda listeme aldım. Daha mantıklı bir tercih mi olur? Ayrica baymak luna 5 var 100tl pahalı ama yeni model garantisi 2 yil ama bu sebeple kararsız kaldım

teknik özellik olarak dd nitron,baymak falke fx'e göre daha üstün bir cihaz.cihazın hem modülasyon aralığı daha geniş hem minimum ısıl gücü daha düşük hem kombinin üstünde program saati var.ayrıca fan modülasyonlu.daha sessiz çalışıyor

baymak falke fx ise malzeme kalitesi iyidir.ama donanımsız bir cihaz.baymak şirketi FALKE FX kombisinin satışını arttırmak için yoğuşmasız kombilerinde 7 yıl garantide sattığı tek cihazdır.toptancılara sordum.baymak'ın ürün gamında yoğuşmasız-yoğuşmalılar bütün kombileri içinde en çok satan kombisi,tabiri caizse baymak falke fx peynir ekmek gibi satılıyormuş

baymak luna5,baymak'ın efsane kombisi baymak baxi luna3'ün yerine çıktı. luna 3 deseydiniz banko alın derdim ama luna 5 tam bilmediğim bir cihaz.piyasada yeni yeni yer ediniyor.o konuda net bişey diyemem

hem garantisi uzun,hem donanımlı hem teknik özellikleri iyi,hem sorunsuz kombi istiyorsanız ferroli domitech öneririm.yıllardır piyasada satılır.forumda en çok önerdiğim yoğuşmasız kombilerin başındaydı.son dönemlerde premix yoğ. kombiler popüler olduğu için çok fazla önermiyorum.ama yoğuşmasız kombi istiyorsanız kesinlikle öneririm

1) sıcak su verimi 3 yıldız (ferroli patentli bitermik eşanjörlü)
    2) modülasyon aralığı aynı fiyat dilimindeki kombilere göre çok daha geniştir (%30 - %100)
    3) kullanım suyunda ECO VE COMFORT özelliği vardır
    4) güneş enerji sistemleri ile uyumlu çalışır
    5) opsiyonel olarak modülasyonlu oda kumandası ile oda sıcaklığına göre modülasyon yapabilir (opentherm iletişim protokolünü destekler).
    ayrıca yine opsiyonel olarak dış hava sensörü bile takılabilir
    6) 2 değil 3 değil tam 5 (BEŞ) yıl garanti.üstelik yıllık bakım yaptırma zorunluluğu yoktur

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ?DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ?

• quote:

Orijinalden alıntı: BOOOOOOOOOOO

Bu radyatörler arkası için izopan kesinlikle şartmı çok farkediyormu acaba evimize gelen tesisatçılar rutubet yapıyor demişler vede fiyatları ne kadardır acaba ?
    Danfoss ra 2000 modelini Zebza nın önerdiği siteden dün sipariş verdim bugün ailemin eline ulaşmışlar hatta evimizdeki tesisatçılar bu markayı ilk defa gördüklerini ve kaliteli bir malzeme olduğunu söylemişler arzu eden olursa özelden sitenin linkini verebilirim.

izopan rutubet yapmaz.bu tesisatçılar atıp tutmada üstlerine yok adamlar bu konuda üstat olmuş,ilk defa böyle bişey duydum
    kendi evim dahil birçok evde izopan kullandım/kullanıyorum.sıkıntı yok.faydası %10-15 civarında.koçtaşlarda paketi en son 13lira civarındaydı.belki zam gelmiş olabilir

danfoss ra 2000 gaz sensörlü,çok kaliteli bir sıcaklık kontrol elemanıdır.piyasada en iyi termostatik vana

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ?DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ?

• Selam ve Saygılar herkese ;

90 m2 , 150cm x 5 petekli, üst kat ( gerekli izalasyon yapılmış ) bir daire için kombi bakıyorum. Stabil sıcak su sağlaması önemli. 1000 - 1500 TL aralığında bütçe ayırabilirim.

1 -Ferroli Domiproject F24 Digital Hermetik Kombi - 1.050 TL

2-Protherm Lynx Hermetik Çift Eşanjörlü Kombi Cihazı 24.000 kcal/h - 1,100 TL

3- BAYMAK HERMETİK KOMBİ STAR EXTRA 240 FI - 1.269 TL

4- Baymak Falke Condense 240 Kombi - 1,580 TL.

İşin teknik boyutunu bilmediğim için hangisini almam gerektiğine karar veremedim , ilk 2 kombi gibi uygun fiyatlı olandan biri alsam işimi görür mü ? Önerilirenizi bekliyorum.

Teşekkürler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OPTİMİST -- 14 Eylül 2013; 15:01:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: OPTİMİST

Selam ve Saygılar herkese ;

90 m2 , 150cm x 5 petekli, üst kat ( gerekli izalasyon yapılmış ) bir daire için kombi bakıyorum. Stabil sıcak su sağlaması önemli. 1000 - 1500 TL aralığında bütçe ayırabilirim.

1 -Ferroli Domiproject F24 Digital Hermetik Kombi - 1.050 TL

2-Protherm Lynx Hermetik Çift Eşanjörlü Kombi Cihazı 24.000 kcal/h - 1,100 TL

3- BAYMAK HERMETİK KOMBİ STAR EXTRA 240 FI - 1.269 TL

4- Baymak Falke Condense 240 Kombi - 1,580 TL.

İşin teknik boyutunu bilmediğim için hangisini almam gerektiğine karar veremedim , ilk 2 kombi gibi uygun fiyatlı olandan biri alsam işimi görür mü ? Önerilirenizi bekliyorum.

Teşekkürler..

merhaba

4 cihazı bilen birisi olarak kesinlikle baymak falke condense derim.bir kere protherm lynx'i kesinlikle değerlendirmeye almayın.ferroli domiproject ise fiyatı ucuz kombiler arasında en çok önerdiğim cihazdır ama yoğuşmasızdır,baymak brötje star extra da malzeme kalitesi iyidir.cihazın üstünde çıkartılabilen kumanda paneli vardır.ama yoğuşmasız ve modülasyon aralığı geniş değildir
    sizin eviniz izolasyonlu kesinlikle premix yoğ. kombi alın.
    baymak falke condense'in minimum ısıl gücü düşük ve modülasyon aralığı çok geniştir.
    minimum ısıl gücü 4,5kw, 50c - 30c işletmede ise 4,7kw'tır
    %19,5 - %100 aralığında modülasyon yapıyor.yani her ihtiyaca göre (sıcak su veya ısıtma) alev boyunu diğer kombilere göre çok daha fazla kısabiliyor.sıcak su verimi kesinlikle stabil ve kesintisizdir
    ayrıca malzeme kalitesi çok iyidir:44 kilo
    cihaz çift kasalı,buna cold burner door teknolojisi denir.bu özellik sayesinde hem yanma odası mükemmel çalışır ısı kayıpları oluşmaz hemde kasa çok korunaklı olduğu için cihaz SESSİZ çalışıyor.baymak falke condense 7 yıl garantilidir

tasarruf istiyorsanız premix yoğ. kombi+radyatörlerin çoğuna kaliteli termostatik vanalar danfoss ra 2000 (kombiye en uzak 1 radyatör ve banyodaki havlupan hariç kalan radyatörlerin hepsine)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 14 Eylül 2013; 17:00:48 >

• @disintegration

Allah razı olsun üstad, tavsiyene uyacağım. Kolay gelsin.
  • Kombiyi balkona mdf kutu içerisine takılıyor soğuktan tasarruf açısından bir zarar görürmü acaba.?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BOOOOOOOOOOO -- 14 Eylül 2013; 16:24:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: memint

Güneşten/cepheden dolayı ısı kazancınız oluyorsa, kombiyi gün içinde en azından bir kaç saatliğine kapatıp iç sıcaklık biraz düşünce tekrar açarsanız, konforu bozmadan sarfiyatı biraz azaltabilirsiniz...

edit: Kombiniz hayırlı olsun...

eyvallah
  • OPTİMİST kullanıcısına yanıt
    eski bir lynx kullanıcısı olarak sinir sistemim sağlam 6 ayda bir arızasına katlanır servis beklerim diyorsanız kullanın. kombiyi 3 yıl kullandım her kış servis 3 defa gelirdi evime ya kartı değiştirirdi ya da başka bir sensör. sonra bi daha ki kış yine gelir yine müdehale eder giderlerdi. ayrıca sıcak su konforu çok kötü sular biraz azalsın haşlak su gönderirdi. Kesinlikle düşmanıma bile ÖNERMEM.
  • quote:

Kombiyi balkona mdf kutu içerisine takılıyor soğuktan tasarruf açısından bir zarar görürmü acaba.?

tabii ki tasarruf açısından ısıtma verimi düşer.mdf dolabının kenarlarında,alt kısmında açıklık varsa:toz,yağmur,çamur...vs girer dış faktörlere maruz kalır
    kombinin ömrü azalır.

balkonlarda en ideali çiftcam ısıcamdan pvc muhafaza

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 15 Eylül 2013; 11:37:11 >

• Ne kadar tutar acaba böyle bir sistem 300 TL falan tutacaksa direk balkonu pvc yaptırmayı düşünüyoruz oda olmazsa 1 sene böyle idare edicez artık yapıcak birşey yok.

Vede evimize gelen radyatörlerin 25mm likmi 33 mmlikmi olduğunu nerden anlıyacagız 33 mmlik takılmışsa sıkıntı olurmu ? İnternette baktıgım kadarıyla DDökümün 25mm ve 33mm lik iki modeli var buda kafama takıldı benim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BOOOOOOOOOOO -- 14 Eylül 2013; 21:17:41 >
  • quote:

Ne kadar tutar acaba böyle bir sistem 300 TL falan tutacaksa direk balkonu pvc yaptırmayı düşünüyoruz oda olmazsa 1 sene böyle idare edicez artık yapıcak birşey yok.

Vede evimize gelen radyatörlerin 25mm likmi 33 mmlikmi olduğunu nerden anlıyacagız 33 mmlik takılmışsa sıkıntı olurmu ? İnternette baktıgım kadarıyla DDökümün 25mm ve 33mm lik iki modeli var buda kafama takıldı benim.

İzmitte bana geçen yıl 400 - 450 TL fiyat verdiler bende yaptırmadım. Fiyatlar çok fahiş.

Not: Üstelik camsız hali.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zebza -- 14 Eylül 2013; 21:42:19 >
  • quote:

doğru haklısınız fakat bu ve buna benzer detaylar biraz müşteriyi kandırmak gibi geliyor bana..
    mesela bu iki cihazın filtreleri nasıldır ? plastik mi metal mi ?

anlaştığın firmanın insafına kalmış ama %99 plastikdir çünkü plastik ucuzdur...
  • OPTİMİST kullanıcısına yanıt
    ilk 3 kombinin sınıfları B ve C konvansiyonel, 4. olan A sınıfı yoğuşmalı yani kıyaslanmaz yapıda,

A ve A + olan premix ler her zaman doğru malzeme , doğru yer seçimi, doğru usta ile üstünlük sağlar, son 3 ü olmadıkça kombinin iyisi diye bir şey söylemek yanlış olur,

bir ustanın eline bir kombi A ++ ya da çıkar, Z - yede düşer...

demirdöküm nitromixin sıcak su konforu 3 yıldız enerji verimliliği 4 yıldız, fiyatı da 5 yıldız dır..

ama bu demek değildir ki yanlız bu kombi iyidir.

immergas vitrix
    vaillant 296
    buderus gb 72
    bosch cc

vb.markaların da sorunları gözükmemektedir, yetr ki, plastik vanalarla bağlanmasın, yoğuşma suyu yere akıtılmasın, kombi dışarı konmasın...
  • 
Sayfa: önceki 14881489149014911492
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.