Şimdi Ara

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ? (1489. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41.240
Cevap
277
Favori
4.325.792
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14871488148914901491
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Kombi + Montaj + Proje (ilk Montaj) + ocak fleksi = 1450 TL (12 taksit + 2 ay erteleme)

fiyat aldım.. sizce uygun mudur ?
    Bu cihaz şuan için son kararım..
    Ne dersiniz ?
    Teşekkürler..
  • matttias M kullanıcısına yanıt
    bence BEDAVA, bi de metal aksesuar iste,

vitrin kombisi bile olsa kullanılmamışsa kabul et, çünkü nitronun fabrika çıkışı 1300 zaten, gerisi beleş olmuş...:)))
  • İyi günler, aşağıdaki hermetik kombilkerden birini almak istiyprdum
    1. eca comfeo plus 1150 TL
    2. ariston class evo 970 TL
    3. Demir Döküm nitron 1060
    sizce hangisini almalıyım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cem

Arkadaşlar yeni ev aldım, sıfır ev ancak evin iç doğal gaz tesisatı ve kalorifer tesisatı döşeli, sadece kombi ve petek takılacak. Ev güney-kuzey cepheli, net 79m2, 2+1 + küçük orta oda ve 1 banyolu.

Bu evime hangi marka kombi taktırmalıyım. Petekler ve diğer önereceğiniz ekipmanlar nedir. Konunun yabancısıyım.

İkinici bir konu, müteahhitin anlaştığı evin iç tesisatını döşeyen doğal gazcı kombi yerini arka küçük balkonun ortasına koymuş. Balkon dar olduğu için kombi ortada olması yerine balkonun yan duvarında olması lazım. Bunu yan duvara alması için projei tekrarmı çizdirmek gerek. Ayrıca farklı kombi vs. farklı firmadan yaptırsam daha pahalıya mal olur dedi, çünkü projesini kendisinde olduğu için kendisi açtıracakmış doğal gazı. Bu konuda başkasına yaptırmakla, evin projesini yaptıran doğalgazcıya yaptırmak arasında ne gibi bir fark olur.

sanırım sıfır daire aldınız.istediğiniz doğalgazcıya kombi+radyatörlerinizi bağlatıp proje çizdirebilirsiniz
    kombi olarak: bütçenizin durumuna göre f/p (1500-1800lira) veya 2000lira üstü premix (tam yoğuşmalı) yoğ. kombi almanızı öneririm
    radyatörlerde ısıl gücü yüksek ve korozyona karşı dayanıklı markalar tercih edin: dd plus,vairad,airfel
    banyodaki havlupan ve kombiye en uzak 1 radyatör hariç kalan radyatörlerin hepsine kaliteli termostatik vanalar:danfoss ra 2000
    kombi,radyatör,termostatik vana,vanalar..vs fiyatlarını internetten araştırın.bunun üstüne işçilik,proje..vs gibi masrafları ekleyin ve bölgenizdeki doğalgaz esnaflarıyla karşılaştırın

• quote:

Orijinalden alıntı: matttias

Demirdöküm Nitron için ;

Kombi + Montaj + Proje (ilk Montaj) + ocak fleksi = 1450 TL (12 taksit + 2 ay erteleme)

Ne dersiniz ?
    Teşekkürler..

fiyat çok uygun
  • quote:

Orijinalden alıntı: rimando

İyi günler, aşağıdaki hermetik kombilkerden birini almak istiyprdum
    1. eca comfeo plus 1150 TL
    2. ariston class evo 970 TL
    3. Demir Döküm nitron 1060
    sizce hangisini almalıyım

nitron genelde 1200-1300lira,1060lira fiyat bulduysanız iyi
    eca confeo plus'ta sıcak su sabitleme sorunu yaşanıyor.bu konuda sıkıntılı bir cihaz
    ariston clas evo geçen yıl piyasaya çıktı.pek bilinmiyor

3 kombi arasında nitron...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 14 Eylül 2013; 11:13:07 >
  • Merhaba, doğalgaz bağlantısı için hafta içinde eve keşife gelmişler kombiyi banyoya koymaları gerektiğini söylemişler. Kombinin banyoda olması sıkıntı yaratır mı? Kombi ile ilgili bildiğim tek şey markasının ECA olduğu ? türü konusunda bilgim yok. tecrübeli arkadaslar yardımlarınz
  • quote:

Orijinalden alıntı: damardangiren

Merhaba, doğalgaz bağlantısı için hafta içinde eve keşife gelmişler kombiyi banyoya koymaları gerektiğini söylemişler. Kombinin banyoda olması sıkıntı yaratır mı? Kombi ile ilgili bildiğim tek şey markasının ECA olduğu ? türü konusunda bilgim yok. tecrübeli arkadaslar yardımlarınz

banyoya kombi olur,bir duvarı atmosfere açılması koşuluyla,kombinin hermetik bacası bu duvardan çıkartılır
  • Bu radyatörler arkası için izopan kesinlikle şartmı çok farkediyormu acaba evimize gelen tesisatçılar rutubet yapıyor demişler vede fiyatları ne kadardır acaba ?
    Danfoss ra 2000 modelini Zebza nın önerdiği siteden dün sipariş verdim bugün ailemin eline ulaşmışlar hatta evimizdeki tesisatçılar bu markayı ilk defa gördüklerini ve kaliteli bir malzeme olduğunu söylemişler arzu eden olursa özelden sitenin linkini verebilirim.
  • quote:

Demirdöküm Nitron için ;

Ne dersiniz ?
    Teşekkürler..

Arkadaşlar yukarıdaki fiyatı yanlış yazmışım.. 1550 TL olacaktı.. Gerçi o da uygun bir fiyat fakat bu sabaha Demirdöküm Müşteri hizmetleri ile görüştükten sonra fikrimi değiştirdim..
    Çünkü Demirdöküm 2 sene olan garantisini +3 yıl daha yapmak için 480 TL istiyor (ki bunlar bugün için geçerli ola fiyatlar ve yarın zamlanacakmış) bu fiyata 3 adet bakım dahil ediyor.

Yani 5 yıl garantili toplam maliyet 1550 + 480 = 2030 TL oluyor..

Ferroliden almış olduğum 1650 TL fiyata (ki 5 yıl garantili) 1 adet romeo oda termostatı ilave edersem ki yaklaşık 250 TL toplamda 1900 TL oluyor.. Buna 3 tane bakım ilave etsek 60 x 3 = 180 TL
    Toplamda 2080 TL

Nitrona dönmemdeki programlanabilir saatten daha fazlası yani modilasyonlu haftalık programlı oda termostatı özelliğini daha uygun fiyata almış olacağım.. :)

Biliyorum belki çok oldum ama sizce doğru mu yapıyorum ?
    Teşekkürler..

Not : Domiproject in derinliğinin de Nitron dan 10 cm dar olması da iyi bir etken olacak bende.. Çünkü koyacağım yer pencere açılmasını etkiliyor :((

• quote:

Orijinalden alıntı: damardangiren

Merhaba, doğalgaz bağlantısı için hafta içinde eve keşife gelmişler kombiyi banyoya koymaları gerektiğini söylemişler. Kombinin banyoda olması sıkıntı yaratır mı? Kombi ile ilgili bildiğim tek şey markasının ECA olduğu ? türü konusunda bilgim yok. tecrübeli arkadaslar yardımlarınz

Ben İzmirde fırsatı bulduğum uygun evlerde sürekli banyoya takıyorumi senede en az muhtelif şeylerden 300-400 tl tasarruf yaparsınız.

yanlız havalandırmayı ihmal etmeyin
    çok falan olmadınız, ama garanti malzeme ile ilşkilidir, örneğin kombinin altın plastik filitre koysanız ikide bir dolar makinanı bozar , temizlenmesi garanti dışıdır, bununla 5 yıl ilave garanti ile tam geçişli metalle 3 yıl garanti açısından bakarsan olay değişir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Biray İzmir -- 14 Eylül 2013; 12:31:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BOOOOOOOOOOO

Bu radyatörler arkası için izopan kesinlikle şartmı çok farkediyormu acaba evimize gelen tesisatçılar rutubet yapıyor demişler vede fiyatları ne kadardır acaba ?
    Danfoss ra 2000 modelini Zebza nın önerdiği siteden dün sipariş verdim bugün ailemin eline ulaşmışlar hatta evimizdeki tesisatçılar bu markayı ilk defa gördüklerini ve kaliteli bir malzeme olduğunu söylemişler arzu eden olursa özelden sitenin linkini verebilirim.

farkediyormus bende uygulayacagim.

danfoss termostatik vanayi icat eden firmaymis :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Ferroli sitesinde 3 yıl gözüküyor garanti, kampanya bitmiş olabilir. Müşteri hizmetlerinden bilgi alın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zebza

Ferroli sitesinde 3 yıl gözüküyor garanti, kampanya bitmiş olabilir. Müşteri hizmetlerinden bilgi alın.

çarşamba günü konuştuğumda firma +2 yıl garanti kağıdını Ferrlolinin kendilerine kampanya dahilinde verdiğini ve ücretsiz olarak dağıttığını söyledi..
  • doğru haklısınız fakat bu ve buna benzer detaylar biraz müşteriyi kandırmak gibi geliyor bana..
    mesela bu iki cihazın filtreleri nasıldır ? plastik mi metal mi ?
  • quote:

r yukarıdaki fiyatı yanlış yazmışım.. 1550 TL olacaktı.. Gerçi o da uygun bir fiyat fakat bu sabaha Demirdöküm Müşteri hizmetleri ile görüştükten sonra fikrimi değiştirdim..
    Çünkü Demirdöküm 2 sene olan garantisini +3 yıl daha yapmak için 480 TL istiyor (ki bunlar bugün için geçerli ola fiyatlar ve yarın zamlanacakmış) bu fiyata 3 adet bakım dahil ediyor.

Ferroliden almış olduğum 1650 TL fiyata (ki 5 yıl garantili) 1 adet romeo oda termostatı ilave edersem ki yaklaşık 250 TL toplamda 1900 TL oluyor.. Buna 3 tane bakım ilave etsek 60 x 3 = 180 TL
    Toplamda 2080 TL

Nitrona dönmemdeki programlanabilir saatten daha fazlası yani modilasyonlu haftalık programlı oda termostatı özelliğini daha uygun fiyata almış olacağım.. :)

Teşekkürler..

Not : Domiproject in derinliğinin de Nitron dan 10 cm dar olması da iyi bir etken olacak bende.. Çünkü koyacağım yer pencere açılmasını etkiliyor :((

1550lira nitron gibi bir kombi için normal
    ayrıca demirdöküm'ün 3 yıl garanti için 480lira istemesi çok fazla,içinde 3 tane bakım olması cazip kılıyor ama insanın bir anda 480lira vermesi düşündürüyor.herkes bu parayı veremez
    ayrıca yetkili servislerin bakımlarını iyi bilirim.eve gelirler sizden bir yarım su dolu kova isterler.kombiyi açarlar.süpürge ile bazı yerlerini temizlerler.bezle kombinin parçalarını silerler o kadar
    +3 yılın içine yani toplamda 5 yıl için:kombinin anakartı ve eşanjörleri,3 yollu vanası..vs dahil herşeyi kapsıyorsa o zaman avantajlı oluyor,bunlar para ediyor

• quote:

2009 yılından beri ferrolinin sitesinde garanti 3 yıl yazıyor.garanti 3+2 toplamda 5 yıldır.+2 garanti kağıdını satıcılardan almak gerekir
    ferroli servisi eve gelip 5 yıl garantiyi onaylar.hatta bazı satıcılar kendileri ek garanti kağıdını gönderirler siz hiçbirşeyle uğraşmazsınız
    ama bazı kombi sitelerinde veya satıcılarında ek garanti kağıdı olmaz
    herşeyi en başta konuşmak gerekir
  • quote:

quote:

çarşamba günü konuştuğumda firma +2 yıl garanti kağıdını Ferrlolinin kendilerine kampanya dahilinde verdiğini ve ücretsiz olarak dağıttığını söyledi..

Bence müşteri hizmetlerinden teyit alın. Tanıtım sayfasında 3 yıl gözüküyor ve sitede hiçbir yerinde +2 yıl ile alakalı bilgi yok.

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ?

• quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

quote:

r yukarıdaki fiyatı yanlış yazmışım.. 1550 TL olacaktı.. Gerçi o da uygun bir fiyat fakat bu sabaha Demirdöküm Müşteri hizmetleri ile görüştükten sonra fikrimi değiştirdim..

Toplamda 2080 TL

Teşekkürler..

1550lira nitron gibi bir kombi için normal
    ayrıca demirdöküm'ün 3 yıl garanti için 480lira istemesi çok fazla,içinde 3 tane bakım olması cazip kılıyor ama insanın bir anda 480lira vermesi düşündürüyor.herkes bu parayı veremez
    ayrıca yetkili servislerin bakımlarını iyi bilirim.eve gelirler sizden bir yarım su dolu kova isterler.kombiyi açarlar.süpürge ile bazı yerlerini temizlerler.bezle kombinin parçalarını silerler o kadar
    +3 yılın içine yani toplamda 5 yıl için:kombinin anakartı ve eşanjörleri,3 yollu vanası..vs dahil herşeyi kapsıyorsa o zaman avantajlı oluyor,bunlar para ediyor

ben anakartını sordum mesela yandı dedim garanti dışı dedi..
    muhtemelen eşanjör pompa ve vana da aynı şekilde olacaktır.
    ana kartı voltaj düşüklüğüne bağladıkları gibi onlarıda kullanılan suya suyun kirecine vs bağlayacaklar..
    o yüzden 480 tl bana da çok geldi.. yani bakım 70 imiş 3 bakım 210 tl geriye kalan 270 tl ne işe yarıyor sadece servic ücreti ve yedek parça..
    bu muhtemelen ferroli içinde aynı şekilde işliyordur diye düşünüyorum..

• 
Sayfa: önceki 14871488148914901491
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.