Şimdi Ara

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ? (1487. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
41.239
Cevap
277
Favori
4.325.858
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14851486148714881489
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hardcrss

quote:

Orijinalden alıntı: kartvel08

50 dereceye hiç çıkarmadım 40-45 rası yaktım.termetekniğin kampanyası var.1.600 tl montaj dahil.yoğuşmalı.107 verimli.aynı anda iki yerde sıcak su.ingiliz malı.

bunu düşünüyorum.yoğuşma işe yararmı yoksa normal alayım 200-300 tl daha az ödeyim.

40-45 derece de kullandiysaniz kesinlikle tam yogusmali tercih edin.

bu yazdığım makine tam yoğuşmalımı yoğuşmalılarında çeşitlerimi var ?
  • quote:

50 dereceye hiç çıkarmadım 40-45 rası yaktım.termetekniğin kampanyası var.1.600 tl montaj dahil.yoğuşmalı.107 verimli.aynı anda iki yerde sıcak su.ingiliz malı.

bunu düşünüyorum.yoğuşma işe yararmı yoksa normal alayım 200-300 tl daha az ödeyim.

40c-45c kazan sıcaklığında ısındıysan kesinlikle premix yoğ. kombi al,yoğuşmasız kombi alma
    termoteknik logic hakkında çok iyi referanslar aldım.ama taktırmadığım için net bişey diyemem,hem çevremde hemde forumda kullanana denk gelmedim
    cihazın teknik özellikleri iyi görünüyor.ingilterede üretiliyor.ingilizler kötü mal üretmez.kampanya yaz boyunca devam etti
    termoteknik'in servis ağını araştırmak gerekir,termoteknik'in servis ağı çok yaygın değil

• kartvel08 kullanıcısına yanıt
    evet termoteknik logic premix yoğuşmalı yani tam yoğuşmalı
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

2 yıl garantisi var.parça sorunu yok dediler,zaten her tamirci bakmazmı garantisi bitince.

50 üstüne çıksam fatura 500 kağıt gelir heralde.normalde 300 tl yakıyordum.
  • quote:

birisi dediki evindeki petek uzunluğu 10 metreden kısaysa yoğumalı kombi almak,şahine turbo motor taktırmak gibi olur.
  • quote:

quote:

2 yıl garantisi var.parça sorunu yok dediler,zaten her tamirci bakmazmı garantisi bitince.

eviniz agrida falan mi :)

maksimum 45 derecede kullanipta 300 lira nasil fatura geliyor anlamadim.

petek metrajiniz az desek isinamazdiniz ve 45 dereceyi yukseltmeniz lazimdi.

evde oda termostati var mi?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhaba,

Araştırma yaptıktan sonra Haziran ayı sonlarına doğru bir firma ile görüşerek doğalgaz montaj işine giriştim. İlgili firma ile ön görüşmelerimizi yaptık pazarlığımızı yaptık herşeyi konuştuk detayına kadar, ve bir perşembe günü işlemler başladı. Ondan öncesinde de mutfak söküldü mutfağında tadilatı gerekmekte idi doğalgazcılara bomboş bir mutfak ve çalışma alanı sağladım. Kombide Mutfakta konumlandırılacaktı. İşçilik olarak kendilerinden memnunum zaten alt kattaki komşumuzun döşemelerini yapmışlardı. Ancak onlar yaşlı insanlar olduğu için hiç problem çıkmadı. Çünkü onlar hiç sorgulama (kombi şu markamı vana bu markamı vb gibi )yapmadı dolayısıyla biz doğalgaz montajı istiyoruz demişler doğalgazcı fiyat aralığını söylemiş ve anlaşmışlar. Ben sözleşmemde de yazmama rağmen sıkıntılar oluştu. İşimden dolayı da başlarında olamadığım için belki de bu fırsatı ben onlara sundum.

1-Sözleşmemde tüm tesisat ''dizayn'' marka boru olacak demiştim öyle yazıldı, akşam eve geldim baktım takılan marka Kalde süper pipe markası (hiç bir bilgi verilmedi, kafalarına göre bağlamışlar)
    2-Oda termostatını oturduğum odaya bağlatmak istediğimi en az 50 kez söylemiştim kablo görüntüsü vb yüzünden koridora takılmak zorunda kaldı
    3- Su tahliyesi vanası takmadan gitmişler en az 2 kez aradım gelin takın diye zor geldiler.
    4-Sözleşmemde Digital oda termostatı olacak demiştim, getirmiş gelmişler analog termostat takmışlar. Ben itiraz ettim biz sizle digital anlaştık dedim, yok kombi desteklemiyor dediler vs dediler olmaz dediler. Hararetli telefon görüşmeleri (Kombim ECA Confeo premix) sonra tamam dediler getirdiler Siemens marka oda termostatını bağlamışlar. ECA servisi geldi kombinin açılması için bu marka oda termostatı olmaz kombiniz garanti dışı olur dediler. Bende aradım tekrar ilgili firmayı bir sürü salak saçma konuşma. (ben müşterideyim bir termostat yüzünden size kaç kez gelceğiz sen bizi hiç işten anlamıyor pozisyonuna sokuyorsun, uğraşamam senin termostatınla dedi telefonu suratıma kapattı) Sonra bu firmadan oda termostatı almaktan vazgeçtim almadım sonunda 150 TL fiyatını kesmek istedim zor bela kestim. Adamın kendisi ile görüşsem zaten sonuçları ağır olacak hep çalışanları ile görüşüyorum onlarında yapacak bir şeyi yok.
    5- Daha yaşadığım gaz açılma problemi var 1 hafta bana verdikleri yanlış bilgiden dolayı gazımın açılmasını bekledim. Ankastre set almıştım, ankastre set takılmadan gazınız açılmaz dediler. Ürünleri mağazadan getirtmem servis çağırmam işi 5-6 uzattı. Günler geçti ankastre için servis geldi sizin evde gaz yok dedi evet dedim gaz olmadan montaj yapamayız dediler. Tekrar aradım siz bize ankastre olduğunu söylemediniz dediler. Oda işin en enteresan tarafı Doğalgazcılara ankastre taktırmak isterseniz özellikle belirtecekmişiz. Daha bunların tecrübeli olup yönlendirmeleri gerekirken boşu boşuna 1 hafta bekledim.

Gelelim bu ilgili Firmaya ilgili firma İzmirde Faaliyet gösteren ''Net Akım Doğalgaz'' (http://netakim.com/) Bu firma ile iş yaparken lütfen herşeyi en ince ayrıntısına kadar dikkat edin konuşun anlamadığınız yer varsa sorun paranızı kesinlikle peşin ödemeyin iş bitsin öyle verin. Ben bir daha döşetmek istesem bu firmaya zaten kesinlile iş yaptırmam. Bedava dese gene yaptırmam. Bana bu firmadan bir hak geçmiş ise Haram etsinler, ama benim geçti ise affetmiyorum hepsi haram olsun.

Doğalgaz sektörü maalesef bu şekilde ilerliyor. Taktırdığınız cihaz kadar bu işi yapacak firmanın da iyi olması gerekiyor. Ve montaj esnasında muhakkak işin başında durmanız bu işin ayrı bir özelliği. Tekrar Hatırlatıryoum NET AKIM DOĞALGAZ firmasına dikkat.

İşim yoğun olduğu için şimdi fırsat bulup yazabildim. İyi günler.

• quote:

quote:

quote:

günlük 12-13 metreküp normal ısıtıyor.günlük 14-15 metreküpe tam ısınırsın. hesapla işte kardeş

• quote:

Orijinalden alıntı: Altan_35

Merhaba,

Araştırma yaptıktan sonra Haziran ayı sonlarına doğru bir firma ile görüşerek doğalgaz montaj işine giriştim. İlgili firma ile ön görüşmelerimizi yaptık pazarlığımızı yaptık herşeyi konuştuk detayına kadar, ve bir perşembe günü işlemler başladı. Ondan öncesinde de mutfak söküldü mutfağında tadilatı gerekmekte idi doğalgazcılara bomboş bir mutfak ve çalışma alanı sağladım. Kombide Mutfakta konumlandırılacaktı. İşçilik olarak kendilerinden memnunum zaten alt kattaki komşumuzun döşemelerini yapmışlardı. Ancak onlar yaşlı insanlar olduğu için hiç problem çıkmadı. Çünkü onlar hiç sorgulama (kombi şu markamı vana bu markamı vb gibi )yapmadı dolayısıyla biz doğalgaz montajı istiyoruz demişler doğalgazcı fiyat aralığını söylemiş ve anlaşmışlar. Ben sözleşmemde de yazmama rağmen sıkıntılar oluştu. İşimden dolayı da başlarında olamadığım için belki de bu fırsatı ben onlara sundum.

1-Sözleşmemde tüm tesisat ''dizayn'' marka boru olacak demiştim öyle yazıldı, akşam eve geldim baktım takılan marka Kalde süper pipe markası (hiç bir bilgi verilmedi, kafalarına göre bağlamışlar)
    2-Oda termostatını oturduğum odaya bağlatmak istediğimi en az 50 kez söylemiştim kablo görüntüsü vb yüzünden koridora takılmak zorunda kaldı
    3- Su tahliyesi vanası takmadan gitmişler en az 2 kez aradım gelin takın diye zor geldiler.
    4-Sözleşmemde Digital oda termostatı olacak demiştim, getirmiş gelmişler analog termostat takmışlar. Ben itiraz ettim biz sizle digital anlaştık dedim, yok kombi desteklemiyor dediler vs dediler olmaz dediler. Hararetli telefon görüşmeleri (Kombim ECA Confeo premix) sonra tamam dediler getirdiler Siemens marka oda termostatını bağlamışlar. ECA servisi geldi kombinin açılması için bu marka oda termostatı olmaz kombiniz garanti dışı olur dediler. Bende aradım tekrar ilgili firmayı bir sürü salak saçma konuşma. (ben müşterideyim bir termostat yüzünden size kaç kez gelceğiz sen bizi hiç işten anlamıyor pozisyonuna sokuyorsun, uğraşamam senin termostatınla dedi telefonu suratıma kapattı) Sonra bu firmadan oda termostatı almaktan vazgeçtim almadım sonunda 150 TL fiyatını kesmek istedim zor bela kestim. Adamın kendisi ile görüşsem zaten sonuçları ağır olacak hep çalışanları ile görüşüyorum onlarında yapacak bir şeyi yok.
    5- Daha yaşadığım gaz açılma problemi var 1 hafta bana verdikleri yanlış bilgiden dolayı gazımın açılmasını bekledim. Ankastre set almıştım, ankastre set takılmadan gazınız açılmaz dediler. Ürünleri mağazadan getirtmem servis çağırmam işi 5-6 uzattı. Günler geçti ankastre için servis geldi sizin evde gaz yok dedi evet dedim gaz olmadan montaj yapamayız dediler. Tekrar aradım siz bize ankastre olduğunu söylemediniz dediler. Oda işin en enteresan tarafı Doğalgazcılara ankastre taktırmak isterseniz özellikle belirtecekmişiz. Daha bunların tecrübeli olup yönlendirmeleri gerekirken boşu boşuna 1 hafta bekledim.

Gelelim bu ilgili Firmaya ilgili firma İzmirde Faaliyet gösteren ''Net Akım Doğalgaz'' (http://netakim.com/) Bu firma ile iş yaparken lütfen herşeyi en ince ayrıntısına kadar dikkat edin konuşun anlamadığınız yer varsa sorun paranızı kesinlikle peşin ödemeyin iş bitsin öyle verin. Ben bir daha döşetmek istesem bu firmaya zaten kesinlile iş yaptırmam. Bedava dese gene yaptırmam. Bana bu firmadan bir hak geçmiş ise Haram etsinler, ama benim geçti ise affetmiyorum hepsi haram olsun.

Doğalgaz sektörü maalesef bu şekilde ilerliyor. Taktırdığınız cihaz kadar bu işi yapacak firmanın da iyi olması gerekiyor. Ve montaj esnasında muhakkak işin başında durmanız bu işin ayrı bir özelliği. Tekrar Hatırlatıryoum NET AKIM DOĞALGAZ firmasına dikkat.

ne kadar haysiyetsiz adammis. esnaflik olmus.

eca confeo premix icin en iyisi lago fb ot oda termostatidir.

ankastre ocak bende aldim. servis gelfi gaz acilmamisti kuramam falan demedi kurdu, tuple denedi. gaz acikdiktan sonra arayin gelip dogalgaza donusturelim dediler. hemde ucretsiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hardcrss -- 12 Eylül 2013; 19:14:39 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Altan_35

Merhaba,

ne kadar haysiyetsiz adammis. esnaflik olmus.

eca confeo premix icin en iyisi lago fb ot oda termostatidir.

ankastre ocak bende aldim. servis gelfi gaz acilmamisti kuramam falan demedi kurdu, tuple denedi. gaz acikdiktan sonra arayin gelip dogalgaza donusturelim dediler. hemde ucretsiz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

birisi dediki evindeki petek uzunluğu 10 metreden kısaysa yoğumalı kombi almak,şahine turbo motor taktırmak gibi olur.

O birisine söyleyin başka birisi (ben) şahinine turbo motor taktırmış ve cıvarındaki tüm ferrarilere tozunu yutturuyorumuş.

• Zebza kullanıcısına yanıt
    hardcrss kullanıcısına yanıt
    Eğer biraz birşeylerden anlamıyorsan işin zor. Bana dedilerki ne olur brötje heizung bu marka combi al yanında LED tv veriyor pişman olursun. Ne yapacaksın ECA yı dediler. Termostat konusunda modülasyonlu düşünüyordum zaten alamadım bir türlü ihtiyacım da olmadığı için sallıyordum ECA Lago FB baktıklarım arasındaydı. Muhtemelen onu alacağım. İnternette fiyatı 150 TL civarında göürünüyor. Bilgi için teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Altan_35 -- 12 Eylül 2013; 22:05:38 >
  • Altan_35 A kullanıcısına yanıt
    bana da evdeki 3 kişi ayrı ayrı teşekkür telefonu açtı bugün, bakır varken plastik takmadığım, danfoss varken eca takmadığım, dönüş vanası varken gidiş takmadığım, yoğuşmalı varken düz takmadığım, büyük dolap varken küçük takmadığım, kombi alt boruları gömdürdüğüm, fayansları kırıp yeniden döşediğim, laminantı söküp tekrar kapadığım, petek arkalarına izopan taktığım için..

daha bunları arasaydınız neler yazacaktınız acaba,

izmirde millet çok iş yapanla iyi iş yapanı ayırt etmeyi, sözüm meclisten dışarı, iyiye 500 fazla vermeyip, para etmeze yatırım yaptığı, mühendis ile pazarlamacıyı ayırt edemediği için daha çok şikayetler duyacağız,

adamlar kapıdan girince balkon soruyor kombi için, ben evin merkezinde banyo-mutfak aradığımda doğrucu davut mu, yalancı mahmut mu şaşırıyor insanlar, öyle öğretmişler ki, evde kombi bombai arka balkona 46 dirsekle giden boru ağaç dalıymış zannediyor millet, çin malı alarmı takmak, peteği doğru hesaplamaktan önemli...

neyse geçmiş olsun, elimizden geldiğince belirttiğim sorunlar konusunda yardımcı olmaya çalışırız, buradaki herkes de bunun için bunu yapıyor..

önce iyi firma ve usta
    sonra iyi tesisat yalıtım,
    en sonra kombi seçimi...

iyi akşamlar...

• quote:

ferrariye tüp taktıranları bol bol görüyoruz..

neyse yoğuşmalı kombinin ılıman iklime ve KÜÇÜK VE AZ PETEKLİ DAİRELERE uygun olduğunu EN BAŞ SAYFANIN EN BİRİNCİ YAZISINA yerleştirdik ki, millet artık uyanıp bu yoğuşmalıyı yanlış anlatma gafletinden kurtulsun..

bu 10 metre hikayesinde ikisi de aynı kapıya çıkan 2 sonuç var..

1-bu adamlar o kadar zeki ki olayı saptırıp işi almaya çalışıyor
    2-bu adamlar o kadar ******* ki , bu kafayla bu işi yapıyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Biray İzmir -- 13 Eylül 2013; 14:39:16 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Biray Doğalgaz

bana da evdeki 3 kişi ayrı ayrı teşekkür telefonu açtı bugün, bakır varken plastik takmadığım, danfoss varken eca takmadığım, dönüş vanası varken gidiş takmadığım, yoğuşmalı varken düz takmadığım, büyük dolap varken küçük takmadığım, kombi alt boruları gömdürdüğüm, fayansları kırıp yeniden döşediğim, laminantı söküp tekrar kapadığım, petek arkalarına izopan taktığım için..

izmirde millet çok iş yapanla iyi iş yapanı ayırt etmeyi, sözüm meclisten dışarı, iyiye 500 fazla vermeyip, para etmeze yatırım yaptığı, mühendis ile pazarlamacıyı ayırt edemediği için daha çok şikayetler duyacağız,

adamlar kapıdan girince balkon soruyor kombi için, ben evin merkezinde banyo-mutfak aradığımda doğrucu davut mu, yalancı mahmut mu şaşırıyor insanlar, öyle öğretmişler ki, evde kombi bombai arka balkona 46 dirsekle giden boru ağaç dalıymış zannediyor millet, çin malı alarmı takmak, peteği doğru hesaplamaktan önemli...

neyse geçmiş olsun, elimizden geldiğince belirttiğim sorunlar konusunda yardımcı olmaya çalışırız, buradaki herkes de bunun için bunu yapıyor..

önce iyi firma ve usta
    en sonra kombi seçimi...

iyi akşamlar...

Biz 2 yıldır müteşekkiriz size
    Allah razı olsun; hem bize yaptığınız işlerde hem de tavsiye ettiklerimizde yaptığımız işler, verdiğiniz emekler için.
    Selamlar.

• quote:

quote:

quote:

quote:

günlük 12-13 metreküp normal ısıtıyor.günlük 14-15 metreküpe tam ısınırsın. hesapla işte kardeş

Selamlar,

Isnma kavramı malum göreceli bir şey. Kombiyi maksimum 45C'de kullanırken evin içindeki sıcaklık kaç derece civarı oluyordu? Bir de kombiyi 7/24 kesintisiz mi kullanıyordunuz, yoksa gün içinde kapatıyormuydunuz veya oda termostatı, termostatik vana kullanıyormuydunuz?

• quote:

1+1 stüdyo dairelere bile premix yoğ. kombi taktırıyorum bu evlerde toplam metraj 4mt
    her m2 eve ve her radyatör metrajına premix yoğ. kombi takılır,gerisi laf-ı güzaf
  • quote:

Orijinalden alıntı: Biray Doğalgaz

önce iyi firma ve usta
    en sonra kombi seçimi...

iyi akşamlar...

Daha kalorifer tessisatını kullanmak nasip olmadı yaptığın bircan abi ama 10 numara olduğundan adım gibi eminim. Bende buradan teşekkür etmek isterim sana. Ne zaman arasam telin ucunda olduğun için. Bir de aramız da sözleşme dahi olmadığı halde danfoss dediysem danfos sanpan dediyesem sanpan vs vs. getirdiğin için. Evime de kurulum aşamasında en az 5-6 kez geldi bircan abinin adamları. Daha iyi bir hizmet de İZMİR piyasasında bulamazdım bence. HASAN abiye selamlar. Bence İZMİR'de iseniz 3 kağıtçılarla dolandırıcılarla uğraşmayın doğlgaz için. Çağırın Bircan abiyi 3 eksik 5 fazla içiniz rahat etsin hiç olmazsa. Yukarıda ki arkadaş gibi mağdur olmayın. Herkeze iyi forumlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi s.s.s -- 13 Eylül 2013; 10:19:04 >

• memint M kullanıcısına yanıt
    @memint merhaba uzun zamandır yoktunuz....
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    Merhabalar,
    Tatildi, seyahatti (tabi daha çok çocuklar yaptı tatili:)) derken okulların açılması yaklaştı ve döndük geri. Tatile pek notebook filan götürmüyorum. bazen çocukların netbooktan filan izliyorum DH forumu. Akıllı cep vb mobil de kullanmıyorum.
    Önceden olduğu gibi fırsat buldukça buralarda olurum.
    Size ve tüm forumdaşlara selamlar...
  • 
Sayfa: önceki 14851486148714881489
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.