DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Portal arayüzümüz herkese açık ALFA sürümüne girmiştir, siz de bu deneyime davetlisiniz. Gizle Detaylar ve Geri Bildirim
DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ?
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı
40.828
Cevap
278
Favori
3.901.419
Tıklama
Giriş
      116 Mesaj
      08 Eylül 2013 00:57:32

evet şuan kombilerin özelliklerine bakarken söylediğiniz ısıl yük kısmına bakıyorum öncelikle.. :)

ariston egis premium sanırım Ariston ailesinin en sade modeli oluyor..

Aşağıdaki modellerde sanırsam premix tam yoğuşmalı Ariston modelleri oluyor..

GENUS PREMIUM
      GENUS PREMIUM EVO
      CLAS PREMIUM EVO
      CLAS PREMIUM

ama bu modeller egis e göre daha özellikli ve donamlı modeller anladığım kadarıyla..
      benim sorum bu modellerin sahip olduğu donanım ve özellikleri önemli midir ? gerekli midir ? ihtiyaç mıdır ? lüks müdür ?

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
      |
      |
      disintegration kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Rüyaları gerçekleştirmenin en kısa yolu, uyanmaktır...
    • Kurmay Yarbay
      16872 Mesaj
      08 Eylül 2013 01:11:08
      quote:

Orijinalden alıntı: matttias

evet şuan kombilerin özelliklerine bakarken söylediğiniz ısıl yük kısmına bakıyorum öncelikle.. :)

ariston egis premium sanırım Ariston ailesinin en sade modeli oluyor..

Aşağıdaki modellerde sanırsam premix tam yoğuşmalı Ariston modelleri oluyor..

GENUS PREMIUM
      GENUS PREMIUM EVO
      CLAS PREMIUM EVO
      CLAS PREMIUM

ama bu modeller egis e göre daha özellikli ve donamlı modeller anladığım kadarıyla..
      benim sorum bu modellerin sahip olduğu donanım ve özellikleri önemli midir ? gerekli midir ? ihtiyaç mıdır ? lüks müdür ?

ariston'un bütün yoğuşmalı kombileri premix yani tam yoğuşmalı kombilerdir

ariston clas premium,ariston genus premium,aristo thermo'un en çok satan cihazlarıydı.artık üretimi durduruldu yerine evo serisi geldi: clas premium evo,genus premium evo
      ariston clas premium:modülasyon aralığı %26-%100
      ariston clas premium evo:modülasyon aralığı %26-%100
      ariton genus premium:modülasyon aralığı %26-%100
      ariston genus premium evo:modülasyon aralığı %11 - %100
      modülasyonda en iyisi genus premium evo'dur

ariston egis premium dediğiniz gibi en sade özellikli premix yoğ. kombi,bu cihaz ariston markalı modülasyonlu oda termostatlarıyla oda sıcaklığına göre modülasyon yapamıyor.yani cihazda bu özellik yok.lcd ekranı küçüktür,oda sıcaklığına göre modülasyon bence çok önemli bir özellik değildir.tasarrufu %2-4 civarındadır.en büyük yararı kombi ideal/set edilen iç ortam sıcaklığına geldikçe yavaşladığı için kombinin pompasını korur,bazı kullanıcılar ısrarla bu özelliği isterler.burada kişisel tercihler devreye girer
      http://www.ariston.com/tr/KLIMA_MANAGER
      http://www.ariston.com/...DULASYONLU_ORTAM_SENSORU

modülasyonlu oda kumandası kullanmak istiyorsanız:clas premium evo ve genus premium evo almanız gerekir,bu kombiler sensys modülasyonlu oda kumandası ile oda sıcaklığına göre modülasyon yapabilir

|
      |

"Türklerin yaşadıkları her yer misak-i milli hudutları içindedir". Mustafa Kemal Atatürk
    • Kurmay Yarbay
      16872 Mesaj
      08 Eylül 2013 01:13:36

ariston clas premium / ariston genus premium:

http://www.ariston.com/.../480_tr_GenusPremium.pdf
      http://www.ariston-tr.c...mium_20090622_173437.pdf

50c – 30c işletmede minimum ısıl güç: 6 kw..................> modülasyon aralığı %26 - %100

ariston genus premium evo:

http://www.ariston.com/...483_AristonEVOBrosur.pdf

minimum ısıl güç: 2,4 kw..............> modülasyon aralığı %11 - %100

ariston clas premium evo:

minimum ısıl güç 5.4kw................................> modülasyon aralığı %25,5 - %100

|
      |
      matttias kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

"Türklerin yaşadıkları her yer misak-i milli hudutları içindedir". Mustafa Kemal Atatürk
    • Çavuş
      96 Mesaj
      08 Eylül 2013 12:55:49
      Mrb . ustalarım İstanbulda ısı yalıtımlı 95 metrekare dairemdebaymak baksi 240 fi kombi var. Toplam 5 metre petek var.a10 yıl oldu bence miadını doldurdu değiştirmeyi düşünüyorum.Dairede kıracı oturuyor. yeniden proje çizdirmeden bu işi halletmek istiyorum.hermetik kombi almam gerekıyor zannedersem.1000 -1200 lira aralığında sağlam ömrü verimi iyi kombi tavsiyelerinizi bekliyorum.teşekkür ederi . Hakkınızı helal edin.

• Teğmen
      237 Mesaj
      08 Eylül 2013 13:14:23
      Mrb. bugün kombi bakmaya gideceğim, biri 135 m2 yalıtımsız ev için bir diğeri 100 m2 yalıtımlı ev için marka/model tavsiyeleriniz nedir? Ayrıca adetli alımlarda İstanbulda en iyi indirimi nereden alabilirim, duruma göre taksitli/peşin alacağım. Tek kombi için aklımdaki fiyat aralığı : 1100 - 1600 Tl gibi.

• Kurmay Yarbay
      16872 Mesaj
      08 Eylül 2013 13:14:57
      quote:

Orijinalden alıntı: azerr

Mrb . ustalarım İstanbulda ısı yalıtımlı 95 metrekare dairemdebaymak baksi 240 fi kombi var. Toplam 5 metre petek var.a10 yıl oldu bence miadını doldurdu değiştirmeyi düşünüyorum.Dairede kıracı oturuyor. yeniden proje çizdirmeden bu işi halletmek istiyorum.hermetik kombi almam gerekıyor zannedersem.1000 -1200 lira aralığında sağlam ömrü verimi iyi kombi tavsiyelerinizi bekliyorum.teşekkür ederi . Hakkınızı helal edin.

1150liraya ferroli domitech öneririm. 5yıl garantilidir. tam bir f/p ürünüdür.hem sorunsuz,hem donanımlı hem verimli hemde garantisi uzun
      yıllardır bu forumda en çok önerdiğim yoğuşmasız kombidir
      1) sıcak su verimi 3 yıldız
      2) modülasyon aralığı aynı fiyat dilimindeki kombilere göe çok daha geniştir (%30 - %100)
      3) kullanım suyunda ECO VE COMFORT özelliği vardır
      4) güneş enerji sistemleri ile uyumlu çalışır
      5) opsiyonel olarak modülasyonlu oda kumandası ile oda sıcaklığına göre modülasyon yapabilir (opentherm iletişim protokolünü destekler).
      ayrıca yine opsiyonel olarak dış hava sensörü bile takılabilir
      6) 2 değil 3 değil tam 5 (beş) yıl garanti.üstelik yıllık bakım yaptırma zorunluluğu yoktur

|
      |

• Kurmay Yarbay
      16872 Mesaj
      08 Eylül 2013 13:20:23
      quote:

Orijinalden alıntı: BusteID

Mrb. bugün kombi bakmaya gideceğim, biri 135 m2 yalıtımsız ev için bir diğeri 100 m2 yalıtımlı ev için marka/model tavsiyeleriniz nedir? Ayrıca adetli alımlarda İstanbulda en iyi indirimi nereden alabilirim, duruma göre taksitli/peşin alacağım. Tek kombi için aklımdaki fiyat aralığı : 1100 - 1600 Tl gibi.

yazdığınız fiyat aralığında alabileceğiniz en iyi cihazlar fiyat/performans modülasyon aralığı geniş premix yoğuşmalı kombilerdir
      bu cihazlar son nesil teknolojik ürünlerdir.piyasadaki en verimli cihazlardır
      1500liraya baymak falke condense öneririm.modülasyon aralığı geniş f/p tam yoğuşmalı bir cihazdır.malzeme kalitesi çok iyidir net 44 kilo ve 7 yıl garantilidir

istanbuldan kombi sitelerinden en uygun fiyata alabilirsiniz.akakçe gibi arama motorlarından arama yapabilirsiniz,seçenek çok fazla
      hangi kombiyi alırsanız alın satıcıdan kombinin orijinal hermetik bacasını mutlaka ücretsiz isteyin.bazı uyanık satıcılar baca için ilave para isterler herşeyi en baştan konuşun
      ayrıca hangi kombiyi alırsanız alın radyatörlerinizin çoğuna termostatik vanalar taktırın.özellikle yalıtımsız evlerde termostatik vana kullanımı şart,evde sıcaklık daha homojen dağılır,odalar arasında sıcaklık farkı olmaz.trv vanalar bunu dengeler
      termostatik vanada danfoss ra 2000 öneririm.

• Teğmen
      237 Mesaj
      08 Eylül 2013 13:24:40
      quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

Alıntıları Göster

yazdığınız fiyat aralığında alabileceğiniz en iyi cihazlar fiyat/performans modülasyon aralığı geniş premix yoğuşmalı kombilerdir
      bu cihazlar son nesil teknolojik ürünlerdir.piyasadaki en verimli cihazlardır
      1500liraya baymak falke condense öneririm.modülasyon aralığı geniş f/p tam yoğuşmalı bir cihazdır.malzeme kalitesi çok iyidir net 44 kilo ve 7 yıl garantilidir

istanbuldan kombi sitelerinden en uygun fiyata alabilirsiniz.akakçe gibi arama motorlarından arama yapabilirsiniz,seçenek çok fazla
      hangi kombiyi alırsanız alın satıcıdan kombinin orijinal hermetik bacasını mutlaka ücretsiz isteyin.bazı uyanık satıcılar baca için ilave para isterler herşeyi en baştan konuşun
      ayrıca hangi kombiyi alırsanız alın radyatörlerinizin çoğuna termostatik vanalar taktırın.özellikle yalıtımsız evlerde termostatik vana kullanımı şart,evde sıcaklık daha homojen dağılır,odalar arasında sıcaklık farkı olmaz.trv vanalar bunu dengeler
      termostatik vanada danfoss ra 2000 öneririm.

baymak falke condense 330/280 gibi rakamlar var bunun bir önemi var mı? Birde fiyat olarak daha az düşündüğümüzde tavsiyeniz nedir ?

• Kurmay Yarbay
      16872 Mesaj
      08 Eylül 2013 13:28:01
      quote:

baymak falke condense 330/280 gibi rakamlar var bunun bir önemi var mı? Birde fiyat olarak daha az düşündüğümüzde tavsiyeniz nedir ?

baymak falke condense 330'ün anlamı 33kw, 280'nin anlamı 28kw,yani kapasitesi büyük kombiler,daha büyük evler için,yazdığınız evlere en uygun 24kw,internette baymak falke condense 24,baymak falke condense 240,baymak falke condense 240fi şeklinde yazar

daha az fiyata yoğuşmasız kombi öneririm:1150-1200 liraya ferroli domitech.cihazın özelliklerini birkaç mesaj üste yazdım.ama ben olsam öncelikle premix yoğ. kombi alırdım

• Teğmen
      237 Mesaj
      08 Eylül 2013 13:34:30
      quote:

Alıntıları Göster

baymak falke condense 330'ün anlamı 33kw, 280'nin anlamı 28kw,yani kapasitesi büyük kombiler,daha büyük evler için,yazdığınız evlere en uygun 24kw,internette baymak falke condense 24,baymak falke condense 240,baymak falke condense 240fi şeklinde yazar

daha az fiyata yoğuşmasız kombi öneririm:1150-1200 liraya ferroli domitech.cihazın özelliklerini birkaç mesaj üste yazdım.ama ben olsam öncelikle premix yoğ. kombi alırdım

Hocam baymak falke condense 24 fiyatları ortalama 1600 civarında, bende premix yoğuşmalı kombi bakıyorum en az iki tane alacağım belki üç aklımda pazarlık yapılır fiyat bana uyar diye geçiyor. Eğer düşündüğüm gibi olmazsa bir seçeneğim daha olsun, yine premix yoğuşmalı olarak bir alt seçeneğiniz ne olurdu ?

• Kurmay Yarbay
      16872 Mesaj
      08 Eylül 2013 14:10:56
      quote:

Hocam baymak falke condense 24 fiyatları ortalama 1600 civarında, bende premix yoğuşmalı kombi bakıyorum en az iki tane alacağım belki üç aklımda pazarlık yapılır fiyat bana uyar diye geçiyor. Eğer düşündüğüm gibi olmazsa bir seçeneğim daha olsun, yine premix yoğuşmalı olarak bir alt seçeneğiniz ne olurdu ?

baymak falke condense 24,internette 1475-1500lira civarında, 2 tane kombide özellikle de 3 kombide fiyat kesinlikle en az 50lira oynar.bbiraz da pazarlık yapacaksınız,internette kombi sitesi çok,alternatif çok,kombinin tanesini en az 1450liradan alabileceğini düşünüyorum,
      http://www.akakce.com/k...yati,380735.html?ref=354

|
      |

• Teğmen
      237 Mesaj
      08 Eylül 2013 14:21:01
      Tmm hocam şimdi bakamaya gidiyorum duruma göre mobilden geri dönüş yapacağım. Teşekkür ederim ilgin için.

|
      |

• Yüzbaşı
      935 Mesaj
      08 Eylül 2013 14:49:26
      Ariston genus premium Evo 24 FF mi tercih edilir yoksa Baymak Falke Condanse 24 ümü tercih edeyim yoksa 2si arasında fark yokmu diyorsunuz.

|
      |
    • Yüzbaşı
      785 Mesaj
      08 Eylül 2013 15:20:56
      Falke condense ile novadens ayni kombi midirler. Burada falke yok. Novadens var .üretim Yeri farklılığımi var.

• Kurmay Yarbay
      16872 Mesaj
      08 Eylül 2013 15:56:00
      quote:

Orijinalden alıntı: radiko1

Falke condense ile novadens ayni kombi midirler. Burada falke yok. Novadens var .üretim Yeri farklılığımi var.

evet baymak falke condense ve baymak novadens aynı kombi aslında baymak'ın bütün premix yoğuşmalı kombileri birebir aynı modeller
      hepsi istanbul tuzla'da baymak fabrikasında aynı bantta üretiliyor
      sadece kombinin üstündeki amblemler başka,kombinin birinde NOVADENS,diğerinde DUO TEC,diğerinde FALKE,diğerinde LAMBERT logosu var
      baymak şirketinin satış politikası yüzünden FALKE her zaman 100-200lira daha ucuza satılır

baymak lambert lpy
      http://www.baymak.com.t...R/1.Bro%C5%9F%C3%BCr.pdf
      baymak falke condens
      http://www.baymak.com.t..._tr_TR/1.Bros%C3%BCr.pdf
      baymak duo tec
      baymak brötje novadens
      baymak brötje novadens "extra"
      http://www.baymak.com.t...anma%20K%C4%B1lavuzu.pdf

bu 5 kombide birebir aynı kombi hiçbir fark yok.sadece beşinci model EXTRA olduğu için tek fark olarak "çıkartılabilen kumanda panel" farkı var

• Yüzbaşı
      935 Mesaj
      08 Eylül 2013 16:32:49
      quote:

Alıntıları Göster

evet baymak falke condense ve baymak novadens aynı kombi aslında baymak'ın bütün premix yoğuşmalı kombileri birebir aynı modeller
      hepsi istanbul tuzla'da baymak fabrikasında aynı bantta üretiliyor
      sadece kombinin üstündeki amblemler başka,kombinin birinde NOVADENS,diğerinde DUO TEC,diğerinde FALKE,diğerinde LAMBERT logosu var
      baymak şirketinin satış politikası yüzünden FALKE her zaman 100-200lira daha ucuza satılır

baymak lambert lpy
      baymak falke condens
      http://www.baymak.com.t..._tr_TR/1.Bros%C3%BCr.pdf
      baymak duo tec
      baymak brötje novadens
      baymak brötje novadens "extra"
      http://www.baymak.com.t...anma%20K%C4%B1lavuzu.pdf

bu 5 kombide birebir aynı kombi hiçbir fark yok.sadece beşinci model EXTRA olduğu için tek fark olarak "çıkartılabilen kumanda panel" farkı var

Bu kombilerin bütün özelliklerinin ve malzeme kalitesinin aynı olupta sadece fiyat farkı olması biraz komik deilmi :S

• Kurmay Yarbay
      16872 Mesaj
      08 Eylül 2013 16:44:04
      quote:

Orijinalden alıntı: BOOOOOOOOOOO

Bu kombilerin bütün özelliklerinin ve malzeme kalitesinin aynı olupta sadece fiyat farkı olması biraz komik deilmi :S

o yüzden öncelikle ilk sırada baymak falke condense öneriyorum.en ucuzu falke
      daha sonra baymak duo tec,diğerlerine göre 100-200-250lira daha ucuz

|
      |

• Yüzbaşı
      785 Mesaj
      08 Eylül 2013 17:00:16
      Iyice kafam karisti. Forumda adi geçen ve arızası kronik gibi olan novadens extra nin sıcaklığının 50 nin altına inmemesi falke condensede de olmali.

ŞikayetvAr sitesinde falke condense için az şikayet vat iken novadens serisinde girla baya sikayet var.

• Kurmay Yarbay
      16872 Mesaj
      08 Eylül 2013 17:04:57
      quote:

Orijinalden alıntı: radiko1

Iyice kafam karisti. Forumda adi geçen ve arızası kronik gibi olan novadens extra nin sıcaklığının 50 nin altına inmemesi falke condensede de olmali.

ŞikayetvAr sitesinde falke condense için az şikayet vat iken novadens serisinde girla baya sikayet var.

şikayet sitelerine bakarak kombi alınmaz.uluslararası kombi üreticileri viessmann,vaillant,buderus kombileri hakkında ne şikayetler var,insan okurken inanamıyor.sadece marka bazında değil model bazında şikayetler var
      şikayet sitelerinde istisnasız bütün markalarda şikayetler var.novadens extra'da ilk çıkan partilerde 50c limit vardır.daha sonraki kartlarda bu sorun düzeltildi.baymak falke condense dahil hepsinde 50c nin altında iniyor
      kafanız karıştıysa başka marka kombi alın seçenek çok

• Yüzbaşı
      785 Mesaj
      08 Eylül 2013 17:16:21
      quote:

Alıntıları Göster

şikayet sitelerine bakarak kombi alınmaz.uluslararası kombi üreticileri viessmann,vaillant,buderus kombileri hakkında ne şikayetler var,insan okurken inanamıyor.sadece marka bazında değil model bazında şikayetler var
      şikayet sitelerinde istisnasız bütün markalarda şikayetler var.novadens extra'da ilk çıkan partilerde 50c limit vardır.daha sonraki kartlarda bu sorun düzeltildi.baymak falke condense dahil hepsinde 50c nin altında iniyor
      kafanız karıştıysa başka marka kombi alın seçenek çok

Teşekkürler cevaplariniz için. Peki hepsinin garanti yillari 7 yil mi?

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.