Şimdi Ara

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir Kullanıcı, 4 Masaüstü Kullanıcı
41.249
Cevap
293
Favori
4.200.450
Tıklama
Giriş
    21484 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: modakartalı

giriş daire rüzgar almıyor 6 metre petek boyu 65 metrekare ev baymak wolfe kombiyi değiştirmeyi düşünüyorum ne tavsiye edersiniz ekonomik olamalı 24 saat kombi açık en fazla gelen 220 tl civarı . birde baymaktan başka alırsam kombi takma ücreti daha fazla olur mu ?

eski baymak wolf kombinizle kış boyunca en fazla 55c kazan sıcaklığında ısındıysanız,1500lira civarında modülasyon aralığı geniş f/p premix yoğuşmalı kombi almanızı öneririm.bu zamanda en tasarruflu cihazlar bunlar,bugün orta donanımlı yoğuşmasız bir kombi alayım deseniz en az 1200-1300lirayı gözden çıkarmanız gerekir.tabii yoğuşmalı kombi için proje ücreti de gerekiyor
    ama bu zamanda en ideali ön/hava karışımlı son nesil cihazlar olan PREMİX yoğuşmalı kombi almak
    kombi montaj ücretleri yerine ve ustasına göre değişir ama fiyatlar piyasada değişkenlik göstermesine rağmen 100lira ile 200lira arasında değişir

"Türklerin yaşadıkları her yer misak-i milli hudutları içindedir". Mustafa Kemal Atatürk

• Yarbay
    2599 Mesaj

teşekkür ederim .
    |
    |
    disintegration kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

rica ederim
    iyi forumlar......
    |
    |
    modakartalı kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

"Türklerin yaşadıkları her yer misak-i milli hudutları içindedir". Mustafa Kemal Atatürk
  • Yüzbaşı
    309 Mesaj
    @disintegration
    çok teşekkür ederim cevap ve tavsiyeniz için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi s&m -- 27 Haziran 2013; 16:12:05 >
    |
    |
  • Yarbay
    2599 Mesaj
    http://www.baymak.com.tr/tur/urunler_/kombi_/falke-fx-24-fi-hermetik-kombi__.baymak?c=3879&m=310 fazla para vermek istemediğim için bu modeli düşünüyorum

Baymak FALKE Fx 24 Fİ HERMETİK KOMBİ bana maliyeti 960 tl uygunmudur ? 7 sene garanti var . bu iki seçnekte olabilir

1) Baymak ECO 5 24 Fİ Hermetik Kombi maliyet 1030 tl

2) Baymak Lambert Lx 24 Fi Hermetik Kombi maliyet 830 tl 100 tl kurulum istediler .Yardımlarınız şimdiden teşekkürler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    quote:

http://www.baymak.com.tr/tur/urunler_/kombi_/falke-fx-24-fi-hermetik-kombi__.baymak?c=3879&m=310 fazla para vermek istemediğim için bu modeli düşünüyorum

Baymak FALKE Fx 24 Fİ HERMETİK KOMBİ bana maliyeti 960 tl uygunmudur ? 7 sene garanti var . bu iki seçnekte olabilir

1) Baymak ECO 5 24 Fİ Hermetik Kombi maliyet 1030 tl

2) Baymak Lambert Lx 24 Fi Hermetik Kombi maliyet 830 tl 100 tl kurulum istediler .Yardımlarınız şimdiden teşekkürler.

http://www.baymak.com.tr/UserFiles/AttachmentFiles/Kombi/ID_3879_tr_TR/4.CE%20Belgesi.pdf
    http://www.baymak.com.tr/UserFiles/AttachmentFiles/Kombi/ID_3971_tr_TR/4.CE%20Belgesi.pdf

baymak eco 5,baymak falke fx ve baymak lambert lx aynı kombidir.sadece logo farkı vardır.

kombinin birinde "baymak eco 5" ötekinde "falke" diğerinde "lambert" logosu var.onun haricinde tıpatıp aynı cihazlardır

baymak şirketinin satış politikası yüzünden FALKE logolu cihazlarının bazılarına 7 yıl garanti önceliği sağlıyor
    3 kombinin malzeme kalitesi iyidir ama donanım ve özellik açısından alt kategoridedir

1000liralık mütevazi kombilerde favori cihazım:"ferroli domiproject" daha donanımlı bir cihaz

1000liraya alabileceğiniz en donanımlı kombidir.tek eksi özelliği düğmeleri biraz vasattır o kadar.teknik özellik olarak fiyatına göre üst düzeydedir
    1) sıcak su verimi 3 yıldız
    2) modülasyon aralığı aynı fiyat dilimindeki kombilere nazaran çok daha geniştir (%30 - %100)
    3) kullanım suyunda ECO VE COMFORT özelliği vardır
    4) güneş enerji sistemleri ile uyumlu çalışır
    5) opsiyonel olarak modülasyonlu oda kumandası ile oda sıcaklığına göre modülasyon yapabilir (opentherm iletişim protokolünü destekler).
    ayrıca yine opsiyonel olarak dış hava sensörü bile takılabilir
    6) 2 değil 3 değil tam 5 (beş) yıl garanti.üstelik yıllık bakım yaptırma zorunluluğu yoktur

1000liraya bu özelliklerde kombi yok

ferroli domiproject'in özellikleri:

• Yarbay
    2599 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

quote:

1000 tl ye Ferroli Domiproject D F24 Digital Hermetik bu cihaz var ama bende şu an baymak wolfe var değişim için proje çizilmesi gerekmeyecek mi ? baymak alırsam sadece montaj masrafı var . Yardımlarınız için çok teşekkürler oldukça sordum kusura bakmayın.

1000 tl ye Ferroli Domiproject D F24 Digital Hermetik bu cihaz var ama bende şu an baymak wolfe var değişim için proje çizilmesi gerekmeyecek mi ? baymak alırsam sadece montaj masrafı var . Yardımlarınız için çok teşekkürler oldukça sordum kusura bakmayın.

projeye gerek yok.iyi forumlar

• Onbaşı
    19 Mesaj
    quote:

quote:

Orijinalden alıntı: emreer21

Merhaba;
    Bende yeni aldığım evime kombi alacağım fakat herkes farklı markaları tavsiye ediyor. En son Bosch condens 2000w yoğuşmalı kombide karar kılmıştım. fiyatı 1800 TL(montaj+dolap dahil). fakat bugün bir arkadaş Beko yoğuşmalı kombiyi tavsiye etti. model BK 26 Y HP LCD. Fiyatı montaj dahil 1500 TL. Viesmann-valliant-Buderus hermetik kombiler için 1500-1600 TL arası fiyat veriyorlar. Evim balkon dahil net 108 m2. kimisi yoğuşmalının metre kare ile ilgisi yok diyor. kimisi var diyor. kafam iyice karıştı. Almışken iyisini alayım diyorum fakat fazlada uçmak istemiyorum. Bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.

beko BK 26 Y HP'yi BAYMAK üretiyor.yoğuşmalı kombiler her m2 eve olur,
    yoğuşmalı kombide önemli olan evi kış boyunca en fazla 55c kazan sıcaklığında ısıtmak. gerisi laf-ı güzaf,inanmayın

vaillant,buderus,viessmann'ın yoğuşmasız (1500lira) hermetik fiyatına baymak,eca,ariston,airfel...vb gibi fiyat/performans markaların premix yoğuşmalı (tam yoğuşmalı) kombileri satılıyor,ve yıllardır bu forumda öneriyoruz

şu zamanda en mantıklısı 1500lira (+ -) civarında fiyat/performans MODÜLASYON ARALIĞI GENİŞ premix yoğuşmalı kombi almak

Peki bekonun tam yogusmali kombisi olurmu? Bizde biraz beko hastaligi varda:)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Kurmay Yarbay
    21484 Mesaj
    quote:

beko'nun tam yoğuşmalı premix kombilerini de baymak üretiyor.baymak'tan önerdiğimiz baymak falke condense,baymak duo tec ile hemen hemen aynı modeller
    http://www.baymak.com.tr/UserFiles/AttachmentFiles/Kombi/ID_4006_tr_TR/3.CE%20Belgesi.pdf

beko premix yoğuşmalı kombilerini piyasadaki rakiplerine göre pahalıya satıyor,
    BEKO BK 20 Y PRMX yaklaşık 1800lira,benzer özelliklerde olan baymak falke condense 1450-1500lira

aradaki 300lira fark sizin için sorun olmayacaksa ve beko(arçelik)'in kombi yetkili servisi bölgenizde iyiyse neden olmasın

• Kurmay Yarbay
    21484 Mesaj

|
    |
    emreer21 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    2599 Mesaj

Özür dilerim tekrar soruyorum , bu gün iğdaş ile konuştum montaj yapacak firma projeye kara verecek dedi burada ilk kombimi taktırdığım ustaya sordum o da aynı marka olursa problem yok ama marka değişikliği sorun olabilir dedi ferroliyi arıyorum net bilgi vermiyorlar iki arada bir derede kaldım :( iğdaş'a marka değişikliği haberi vermeden bu işlem yapılmaz herhalde değil mi ? nasıl bir yol izlemem lazım sizin önerdiğiniz ferroli hoşuma gitti onu alayım diyorum o yüzde bu kadar sordum kusura bakmayın .
    |
    |
    disintegration kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Özür dilerim tekrar soruyorum , bu gün iğdaş ile konuştum montaj yapacak firma projeye kara verecek dedi burada ilk kombimi taktırdığım ustaya sordum o da aynı marka olursa problem yok ama marka değişikliği sorun olabilir dedi ferroliyi arıyorum net bilgi vermiyorlar iki arada bir derede kaldım :( iğdaş'a marka değişikliği haberi vermeden bu işlem yapılmaz herhalde değil mi ? nasıl bir yol izlemem lazım sizin önerdiğiniz ferroli hoşuma gitti onu alayım diyorum o yüzde bu kadar sordum kusura bakmayın .

eski kombiniz bacalı kombi mi?
    |
    |

• Yarbay
    2599 Mesaj
    baymak diamond wolfe tipi balkonda duruyor camda dışarı dirsekle çıkış var .
    |
    |

Orijinalden alıntı: hardcrss

Eca confeo premix bacasini bugun olctum 2 derece egimli. Bu yeterli mi?

baca hafif yukarı doğru eğimli ise yeter

• Yarbay
    9961 Mesaj
    quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hardcrss

Eca confeo premix bacasini bugun olctum 2 derece egimli. Bu yeterli mi?

baca hafif yukarı doğru eğimli ise yeter

peki bu lago fb ot de çocuk kilidi yok mu? kullanım klavuzuna baktım göremedim?
    |
    |

quote:

beko'nun tam yoğuşmalı premix kombilerini de baymak üretiyor.baymak'tan önerdiğimiz baymak falke condense,baymak duo tec ile hemen hemen aynı modeller
    http://www.baymak.com.tr/UserFiles/AttachmentFiles/Kombi/ID_4006_tr_TR/3.CE%20Belgesi.pdf

beko premix yoğuşmalı kombilerini piyasadaki rakiplerine göre pahalıya satıyor,
    BEKO BK 20 Y PRMX yaklaşık 1800lira,benzer özelliklerde olan baymak falke condense 1450-1500lira

aradaki 300lira fark sizin için sorun olmayacaksa ve beko(arçelik)'in kombi yetkili servisi bölgenizde iyiyse neden olmasın

Yardimlariniz icin cok tsk ederim. Buldugum beko bayisi ciddi manada indirim yapiyor. Montaj dahil fiyat veriyor gerci baymakta o civarlardaysa birbirlerine cok yakin. Ben bekoyu diger markalar ile kiyaslarken dikkatimi ceken baska bir hususta kullandigi elektirik miktari. Diger bosch-viessman-vaillant'a gore daha fazla idi.
    Her halde hermetikten ciktigimiz yolu premix yogusmali ile tamamlayacagiz. Yardimlariniz icin tekrardan cok tsk eder gercek manada yol gosterici oldu.

• Kurmay Yarbay
    21484 Mesaj
    quote:

Yardimlariniz icin cok tsk ederim. Buldugum beko bayisi ciddi manada indirim yapiyor. Montaj dahil fiyat veriyor gerci baymakta o civarlardaysa birbirlerine cok yakin. Ben bekoyu diger markalar ile kiyaslarken dikkatimi ceken baska bir hususta kullandigi elektirik miktari. Diger bosch-viessman-vaillant'a gore daha fazla idi.
    Her halde hermetikten ciktigimiz yolu premix yogusmali ile tamamlayacagiz. Yardimlariniz icin tekrardan cok tsk eder gercek manada yol gosterici oldu.

beko bayisi, BEKO BK 20 Y PRMX için güzel bir indirim yapıyorsa tabii ki bu cihazı tercih edebilirsiniz,sonuçta baymak falke condense ve baymak duo tec ile hemen hemen aynı cihaz sayılır

rica ederim.yardımcı olabildiysek ne mutlu bize

iyi forumlar
    |
    |

• HızlıCevap
    Reklamlar
    üniversite
    son dakika
    haberler
    Bey Azura
    Bu sayfanın
    Mobil sürümü
    Mini Sürümü

BR4
    0,562
    1.2.165

Reklamlar

Mobilya Takımları Canlı Tv izle üniversite
    haberler SEO SEO Bey Azura
    son dakika
    Bu sayfanın mobil sürümü / mini sürümü
    Bildirim
    mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.