Şimdi Ara

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ? (1436. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
41.240
Cevap
277
Favori
4.325.855
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14341435143614371438
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: modakartalı

http://www.baymak.com.tr/tur/urunler_/kombi_/falke-fx-24-fi-hermetik-kombi__.baymak?c=3879&m=310 fazla para vermek istemediğim için bu modeli düşünüyorum

Baymak FALKE Fx 24 Fİ HERMETİK KOMBİ bana maliyeti 960 tl uygunmudur ? 7 sene garanti var . bu iki seçnekte olabilir

1) Baymak ECO 5 24 Fİ Hermetik Kombi maliyet 1030 tl

2) Baymak Lambert Lx 24 Fi Hermetik Kombi maliyet 830 tl 100 tl kurulum istediler .Yardımlarınız şimdiden teşekkürler.

http://www.baymak.com.tr/UserFiles/AttachmentFiles/Kombi/ID_3879_tr_TR/4.CE%20Belgesi.pdf
    http://www.baymak.com.tr/UserFiles/AttachmentFiles/Kombi/ID_3971_tr_TR/4.CE%20Belgesi.pdf

baymak eco 5,baymak falke fx ve baymak lambert lx aynı kombidir.sadece logo farkı vardır.

kombinin birinde "baymak eco 5" ötekinde "falke" diğerinde "lambert" logosu var.onun haricinde tıpatıp aynı cihazlardır

baymak şirketinin satış politikası yüzünden FALKE logolu cihazlarının bazılarına 7 yıl garanti önceliği sağlıyor
    3 kombinin malzeme kalitesi iyidir ama donanım ve özellik açısından alt kategoridedir

1000liralık mütevazi kombilerde favori cihazım:"ferroli domiproject" daha donanımlı bir cihaz

1000liraya alabileceğiniz en donanımlı kombidir.tek eksi özelliği düğmeleri biraz vasattır o kadar.teknik özellik olarak fiyatına göre üst düzeydedir
    1) sıcak su verimi 3 yıldız
    2) modülasyon aralığı aynı fiyat dilimindeki kombilere nazaran çok daha geniştir (%30 - %100)
    3) kullanım suyunda ECO VE COMFORT özelliği vardır
    4) güneş enerji sistemleri ile uyumlu çalışır
    5) opsiyonel olarak modülasyonlu oda kumandası ile oda sıcaklığına göre modülasyon yapabilir (opentherm iletişim protokolünü destekler).
    ayrıca yine opsiyonel olarak dış hava sensörü bile takılabilir
    6) 2 değil 3 değil tam 5 (beş) yıl garanti.üstelik yıllık bakım yaptırma zorunluluğu yoktur

1000liraya bu özelliklerde kombi yok

ferroli domiproject'in özellikleri:

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ?

• Orijinalden alıntı: disintegration

1000 tl ye Ferroli Domiproject D F24 Digital Hermetik bu cihaz var ama bende şu an baymak wolfe var değişim için proje çizilmesi gerekmeyecek mi ? baymak alırsam sadece montaj masrafı var . Yardımlarınız için çok teşekkürler oldukça sordum kusura bakmayın.
  • quote:

1000 tl ye Ferroli Domiproject D F24 Digital Hermetik bu cihaz var ama bende şu an baymak wolfe var değişim için proje çizilmesi gerekmeyecek mi ? baymak alırsam sadece montaj masrafı var . Yardımlarınız için çok teşekkürler oldukça sordum kusura bakmayın.

projeye gerek yok.iyi forumlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

quote:

Orijinalden alıntı: emreer21

Merhaba;
    Bende yeni aldığım evime kombi alacağım fakat herkes farklı markaları tavsiye ediyor. En son Bosch condens 2000w yoğuşmalı kombide karar kılmıştım. fiyatı 1800 TL(montaj+dolap dahil). fakat bugün bir arkadaş Beko yoğuşmalı kombiyi tavsiye etti. model BK 26 Y HP LCD. Fiyatı montaj dahil 1500 TL. Viesmann-valliant-Buderus hermetik kombiler için 1500-1600 TL arası fiyat veriyorlar. Evim balkon dahil net 108 m2. kimisi yoğuşmalının metre kare ile ilgisi yok diyor. kimisi var diyor. kafam iyice karıştı. Almışken iyisini alayım diyorum fakat fazlada uçmak istemiyorum. Bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.

beko BK 26 Y HP'yi BAYMAK üretiyor.yoğuşmalı kombiler her m2 eve olur,
    yoğuşmalı kombide önemli olan evi kış boyunca en fazla 55c kazan sıcaklığında ısıtmak. gerisi laf-ı güzaf,inanmayın

vaillant,buderus,viessmann'ın yoğuşmasız (1500lira) hermetik fiyatına baymak,eca,ariston,airfel...vb gibi fiyat/performans markaların premix yoğuşmalı (tam yoğuşmalı) kombileri satılıyor,ve yıllardır bu forumda öneriyoruz

şu zamanda en mantıklısı 1500lira (+ -) civarında fiyat/performans MODÜLASYON ARALIĞI GENİŞ premix yoğuşmalı kombi almak

Peki bekonun tam yogusmali kombisi olurmu? Bizde biraz beko hastaligi varda:)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

beko'nun tam yoğuşmalı premix kombilerini de baymak üretiyor.baymak'tan önerdiğimiz baymak falke condense,baymak duo tec ile hemen hemen aynı modeller
    http://www.baymak.com.tr/UserFiles/AttachmentFiles/Kombi/ID_4006_tr_TR/3.CE%20Belgesi.pdf

beko premix yoğuşmalı kombilerini piyasadaki rakiplerine göre pahalıya satıyor,
    BEKO BK 20 Y PRMX yaklaşık 1800lira,benzer özelliklerde olan baymak falke condense 1450-1500lira

aradaki 300lira fark sizin için sorun olmayacaksa ve beko(arçelik)'in kombi yetkili servisi bölgenizde iyiyse neden olmasın

• emreer21 E kullanıcısına yanıt
    DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ?DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ?

• disintegration kullanıcısına yanıt
    Özür dilerim tekrar soruyorum , bu gün iğdaş ile konuştum montaj yapacak firma projeye kara verecek dedi burada ilk kombimi taktırdığım ustaya sordum o da aynı marka olursa problem yok ama marka değişikliği sorun olabilir dedi ferroliyi arıyorum net bilgi vermiyorlar iki arada bir derede kaldım :( iğdaş'a marka değişikliği haberi vermeden bu işlem yapılmaz herhalde değil mi ? nasıl bir yol izlemem lazım sizin önerdiğiniz ferroli hoşuma gitti onu alayım diyorum o yüzde bu kadar sordum kusura bakmayın .
  • quote:

Özür dilerim tekrar soruyorum , bu gün iğdaş ile konuştum montaj yapacak firma projeye kara verecek dedi burada ilk kombimi taktırdığım ustaya sordum o da aynı marka olursa problem yok ama marka değişikliği sorun olabilir dedi ferroliyi arıyorum net bilgi vermiyorlar iki arada bir derede kaldım :( iğdaş'a marka değişikliği haberi vermeden bu işlem yapılmaz herhalde değil mi ? nasıl bir yol izlemem lazım sizin önerdiğiniz ferroli hoşuma gitti onu alayım diyorum o yüzde bu kadar sordum kusura bakmayın .

eski kombiniz bacalı kombi mi?
  • baymak diamond wolfe tipi balkonda duruyor camda dışarı dirsekle çıkış var .
  • Eca confeo premix bacasini bugun olctum 2 derece egimli. Bu yeterli mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: hardcrss

Eca confeo premix bacasini bugun olctum 2 derece egimli. Bu yeterli mi?

baca hafif yukarı doğru eğimli ise yeter
  • quote:

quote:

Eca confeo premix bacasini bugun olctum 2 derece egimli. Bu yeterli mi?

baca hafif yukarı doğru eğimli ise yeter

peki bu lago fb ot de çocuk kilidi yok mu? kullanım klavuzuna baktım göremedim?
  • quote:

quote:

beko'nun tam yoğuşmalı premix kombilerini de baymak üretiyor.baymak'tan önerdiğimiz baymak falke condense,baymak duo tec ile hemen hemen aynı modeller
    http://www.baymak.com.tr/UserFiles/AttachmentFiles/Kombi/ID_4006_tr_TR/3.CE%20Belgesi.pdf

beko premix yoğuşmalı kombilerini piyasadaki rakiplerine göre pahalıya satıyor,
    BEKO BK 20 Y PRMX yaklaşık 1800lira,benzer özelliklerde olan baymak falke condense 1450-1500lira

aradaki 300lira fark sizin için sorun olmayacaksa ve beko(arçelik)'in kombi yetkili servisi bölgenizde iyiyse neden olmasın

Yardimlariniz icin cok tsk ederim. Buldugum beko bayisi ciddi manada indirim yapiyor. Montaj dahil fiyat veriyor gerci baymakta o civarlardaysa birbirlerine cok yakin. Ben bekoyu diger markalar ile kiyaslarken dikkatimi ceken baska bir hususta kullandigi elektirik miktari. Diger bosch-viessman-vaillant'a gore daha fazla idi.
    Her halde hermetikten ciktigimiz yolu premix yogusmali ile tamamlayacagiz. Yardimlariniz icin tekrardan cok tsk eder gercek manada yol gosterici oldu.

• quote:

Yardimlariniz icin cok tsk ederim. Buldugum beko bayisi ciddi manada indirim yapiyor. Montaj dahil fiyat veriyor gerci baymakta o civarlardaysa birbirlerine cok yakin. Ben bekoyu diger markalar ile kiyaslarken dikkatimi ceken baska bir hususta kullandigi elektirik miktari. Diger bosch-viessman-vaillant'a gore daha fazla idi.
    Her halde hermetikten ciktigimiz yolu premix yogusmali ile tamamlayacagiz. Yardimlariniz icin tekrardan cok tsk eder gercek manada yol gosterici oldu.

beko bayisi, BEKO BK 20 Y PRMX için güzel bir indirim yapıyorsa tabii ki bu cihazı tercih edebilirsiniz,sonuçta baymak falke condense ve baymak duo tec ile hemen hemen aynı cihaz sayılır

rica ederim.yardımcı olabildiysek ne mutlu bize

iyi forumlar
  • selam uzun süredir takip ediyordum üye olayım dedim
    tosyaya yeni gaz geldi, burada yazılan şeyler yok , mesela bakır boru diyorum yok öyle bişey diyorlar, yoğuşmalı var diyorum, 200 metre evin olması lazım dediler, ben forumu söyledim, adam ben mühendisim kardeşim saçma sapan fikirleri alanları görüyoruz dedi, bosch kombi varmış en iyisi oymuş birde buderus diyolar, radyatör olarak çoşkunöz vana eca boru plastik ama markasını en iyisi dediler, ne yapmalıyım , yardım lütfen
  • quote:

Orijinalden alıntı: tosyalıhasan

selam uzun süredir takip ediyordum üye olayım dedim
    tosyaya yeni gaz geldi, burada yazılan şeyler yok , mesela bakır boru diyorum yok öyle bişey diyorlar, yoğuşmalı var diyorum, 200 metre evin olması lazım dediler, ben forumu söyledim, adam ben mühendisim kardeşim saçma sapan fikirleri alanları görüyoruz dedi, bosch kombi varmış en iyisi oymuş birde buderus diyolar, radyatör olarak çoşkunöz vana eca boru plastik ama markasını en iyisi dediler, ne yapmalıyım , yardım lütfen

foruma hoşgeldiniz

size anlatıldığı şekilde -mış -muş'larla hareket etmemenizi öneririm,size anlatılan la fontaine'den masallara inanmayın.
    size 200metrede yoğuşmalı kombi olur diyen zihniyete şu basit soruyu sorun:piyasada satılan 24kw standart kapasitede premix yoğuşmalı bir kombi 200 (ikiyüz) m2 bir alanı ısıtabilir mi? tabii ki ısıtamaz,size bunları söyleyenlerin elinde sağlam argümanlar olması gerekir.
    yoksa 200m2,300m2,köşklere,saraylara yoğuşmalı kombi takılır masalları türkiye'nin her yerinde söyleniyor
    oysa tek gerçek var:premix yoğuşmalı kombiler bu zamanda şart,ve her m2 eve takılır,yalanlara inanmayın
    bakır boru en iyisidir.bütün avrupa bakır boru kullanıyor.yok diyen kişi mealen şöyle demiştir:hiçbir bilgim yok,bu işlerden anlamıyorum

işte ingiltere'den bakır boru örneği:resimdeki kombi türkiye'de baymak duo tec olarak satılan,avrupada BAXİ DUO TEC ismiyle satılan aynı kombi

(BAYMAK DUO TEC) BAXİ DUO TEC+bakır boru

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ?DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ?

ayrıca her mühendis'in söylediğine de inanmayın,2013 türkiye'sinde hala yoğuşmalı kombi önermeyen bir zihniyetin teknik bilgisinden ve diplomasından şüphe duyarım
    türkiye'nin her yanından arkadaşlar bu foruma yardım almaya geliyorlar

tasarruflu ısınmanın ana kuralı,birinci kuralı yegane kuralı YALITIMDIR.bu kişisel görüşümdür.binanızda yalıtım varsa işiniz çok kolay,öncelikle evde ısıttığınız sıcak havayı dışarıya kaçırmamanız gerekir,ayrıca dışarda soğuk havayı evin içine almamanız gerekir,bu da ancak YALITIMLA olur
    ne tam geçişli filtrenin iç çapı,ne dönüş vanası...gibi yalıtımdan önemli değildir

önce yalıtım sonra diğerleri......> sirkülasyonu iyi kalorifer tesisatı,eve uygun radyatör metrajı/radyatör markası,işçilik,en son kombi

iyi bir sistem istiyorsanız

1) f/p premix yoğuşmalı kombi (modülasyon aralığı geniş)
    2) kaliteli radyatör markası: dd plus,vairad,airfel
    3) 1 havlupan 1 radyatör hariç (veya 2 radyatör hariç) her radyatöre kaliteli termostatik vanalar: danfoss ra 2000
    4) pprc boru çapları evde 2 ana koldan büyük çaptan seçilmeli en son radyatörde boru çapı düşürülmeli.
    boru çapı önce pprc 32mm...> tesisatın ortasında 25mm...>20mm (son radyatör)
    5) kombi mümkünse evin içine monte edilmeli (balkonda kombinin verimi düşer,ömrü azalır)
    6) radyatör metrajı evi kış boyunca en fazla 55c kazan sıcaklığında ısıtabilecek metrajda tutulmalıdır

yanında:
    a) iyi işçilik
    b) sizi yarı yolda bırakmayacak,kaypak olmayan sağlam bir doğalgaz taahhütçüsü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 29 Haziran 2013; 15:17:19 >

• Bakır boruya bir destekte benden linkli destek

http://www.mmo.org.tr/resimler/dosya_ekler/21bbc7ee20b7113_ek.pdf?dergi=149

• arkadaşlar dayımda alarko seradens kombi var. buna oda termostatı ucuz yollu ne olabilir? illa ki alarko mu almamız gerekiyor?
  • quote:

arkadaşlar dayımda alarko seradens kombi var. buna oda termostatı ucuz yollu ne olabilir? illa ki alarko mu almamız gerekiyor?

günlük veya haftalık program yapmayacaksanız,radyatörlere danfoss ra 2000 alın
    yok illaki OT istiyorsanız hassasiyeti 1c olanlardan değil en az 0,5 olanlardan alın,kombinin garantisi devam ediyorsa OT almadan önce alarko servisine sorun
    bazı servisler OT montajında sorun çıkartabiliyor
  • quote:

quote:

arkadaşlar dayımda alarko seradens kombi var. buna oda termostatı ucuz yollu ne olabilir? illa ki alarko mu almamız gerekiyor?

günlük veya haftalık program yapmayacaksanız,radyatörlere danfoss ra 2000 alın
    yok illaki OT istiyorsanız hassasiyeti 1c olanlardan değil en az 0,5 olanlardan alın,kombinin garantisi devam ediyorsa OT almadan önce alarko servisine sorun
    bazı servisler OT montajında sorun çıkartabiliyor

ben evi görmedim ama bazı odalarda eca termostatik vana varmış.

http://kombigaz.com/oda-termostatlari-/448-alarko-raa-20-ac-on-off-oda-termostati.html

linkteki ürünün hassaslığı 1 derece galiba?

• 
Sayfa: önceki 14341435143614371438
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.