Şimdi Ara

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ? (1435. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
41.240
Cevap
277
Favori
4.325.785
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14331434143514361437
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bende yeni aldığım evime kombi alacağım fakat herkes farklı markaları tavsiye ediyor. En son Bosch condens 2000w yoğuşmalı kombide karar kılmıştım. fiyatı 1800 TL(montaj+dolap dahil). fakat bugün bir arkadaş Beko yoğuşmalı kombiyi tavsiye etti. model BK 26 Y HP LCD. Fiyatı montaj dahil 1500 TL. Viesmann-valliant-Buderus hermetik kombiler için 1500-1600 TL arası fiyat veriyorlar. Evim balkon dahil net 108 m2. kimisi yoğuşmalının metre kare ile ilgisi yok diyor. kimisi var diyor. kafam iyice karıştı. Almışken iyisini alayım diyorum fakat fazlada uçmak istemiyorum. Bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emreer21

Merhaba;
    Bende yeni aldığım evime kombi alacağım fakat herkes farklı markaları tavsiye ediyor. En son Bosch condens 2000w yoğuşmalı kombide karar kılmıştım. fiyatı 1800 TL(montaj+dolap dahil). fakat bugün bir arkadaş Beko yoğuşmalı kombiyi tavsiye etti. model BK 26 Y HP LCD. Fiyatı montaj dahil 1500 TL. Viesmann-valliant-Buderus hermetik kombiler için 1500-1600 TL arası fiyat veriyorlar. Evim balkon dahil net 108 m2. kimisi yoğuşmalının metre kare ile ilgisi yok diyor. kimisi var diyor. kafam iyice karıştı. Almışken iyisini alayım diyorum fakat fazlada uçmak istemiyorum. Bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.

beko BK 26 Y HP'yi BAYMAK üretiyor.yoğuşmalı kombiler her m2 eve olur,
    yoğuşmalı kombide önemli olan evi kış boyunca en fazla 55c kazan sıcaklığında ısıtmak. gerisi laf-ı güzaf,inanmayın

vaillant,buderus,viessmann'ın yoğuşmasız (1500lira) hermetik fiyatına baymak,eca,ariston,airfel...vb gibi fiyat/performans markaların premix yoğuşmalı (tam yoğuşmalı) kombileri satılıyor,ve yıllardır bu forumda öneriyoruz

şu zamanda en mantıklısı 1500lira (+ -) civarında fiyat/performans MODÜLASYON ARALIĞI GENİŞ premix yoğuşmalı kombi almak

• Orijinalden alıntı: Biray Doğalgaz

Biray bey kapanacak olan praktikerden bugün CHAFFOTEAUX PIGMA GREEN EVO 25 FF kombi aldım fiyatı uygun olunca sorgu sualsiz aldım. evde netten inceleyeyim dedim ama hiçbir Türk sitesinde herhangi bir bilgi bulamadım. forumdan sizin yazılarınızıda takip ediyordum güzel bilgiler ediniyoruz. Bu kombiyi bilse bilse Biray bey bilir diyerek size yazdım.

sizce bu kombi nedir ne değildir, daha önce montaj yaptınızmı yada görüp duydunuzmu?
    Ariston servisleri servislik hizmeti veriyor dediler ama yakınımda öyle bir servis de yok.
    Bu kombi hakkında bilgilendirirseniz çok memnun olurum.
  • Orijinalden alıntı: Biray Doğalgaz

Biray bey kapanacak olan praktikerden bugün CHAFFOTEAUX PIGMA GREEN EVO 25 FF kombi aldım fiyatı uygun olunca sorgu sualsiz aldım. evde netten inceleyeyim dedim ama hiçbir Türk sitesinde herhangi bir bilgi bulamadım. forumdan sizin yazılarınızıda takip ediyordum güzel bilgiler ediniyoruz. Bu kombiyi bilse bilse Biray bey bilir diyerek size yazdım.

sizce bu kombi nedir ne değildir, daha önce montaj yaptınızmı yada görüp duydunuzmu?
    Ariston servisleri servislik hizmeti veriyor dediler ama yakınımda öyle bir servis de yok.
    Bu kombi hakkında bilgilendirirseniz çok memnun olurum.
  • stornado S kullanıcısına yanıt
    fransanın en iyi malını almışssınız hayırlı olsun, bağlantılarını doğru yapabilecek birisini bulursanız çok memnun kalacaksınız. ama mersedes alanlar dikenli yolda memnun kalmıyorlar misali..

saygılar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Biray İzmir -- 26 Haziran 2013; 23:58:46 >
  • Arkadaşlar yardıma ihtiyacım izmir-menemende oturuyorum 8.5 mt petek kullanılacak olan 120m2 izalasyonlu güney kuzey cepheli evime kombi ve petek taktırmayı düşünüyorum petek altyapısı ve balkonda kombi yeri hazır. kullanan iki arkadaşımın tavsiyesiyle condense 2000 kombi taktırmayı düşünüyordum. ancak bu kombinin ara nesil yoğuşmalı kombi olması nedeniyle forumda pek tavsiye edilmediğini gördüm. Classic condense ise 28 kwlık olduğu için benim evime büyük gelir diye düşünüyorum. bu ev için şu teklifleri aldım
    vaillant 226-3 ile 4600tl
    condense 2000 veya dd nitromix ile 3800tl
    baymak star bridge ile 4000 tl sizce hangisini tercih etmeliyim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fiestateam

Arkadaşlar yardıma ihtiyacım izmir-menemende oturuyorum 8.5 mt petek kullanılacak olan 120m2 izalasyonlu güney kuzey cepheli evime kombi ve petek taktırmayı düşünüyorum petek altyapısı ve balkonda kombi yeri hazır. kullanan iki arkadaşımın tavsiyesiyle condense 2000 kombi taktırmayı düşünüyordum. ancak bu kombinin ara nesil yoğuşmalı kombi olması nedeniyle forumda pek tavsiye edilmediğini gördüm. Classic condense ise 28 kwlık olduğu için benim evime büyük gelir diye düşünüyorum. bu ev için şu teklifleri aldım

bosch classic condense 28 kw olan sıcak su devresi, ısıtma devresi 22 kw sizin eve yeterli gelir.

• Fiestateam F kullanıcısına yanıt
    zannedersem montaj yapılacak sizin eve...

şöyle bir durum var...biz menemen de benzer m2 karelere bakır boru ile 5000 civarına nitromix yapmıştık, bunda sizn aldığınızdan şu farklar vardır.
    vanalar GK ve dönüş tiptir.
    izopan vardır.
    petek hesabı %99 doğrudur.
    kombi altı tam geçiş sistemlidir.
    kombi balkonda tam izoleli borular gömülü..

şimdi ben menemen de iş falan yapmıyorum, bu dediklerim bir akraba ve üzerindeki komşusu, dediğiniz markalarla fakat plastik ve %70 olasılıkla kalitesiz işçilik yüzünden
    her ay bu 2 daire %30-50 arası az gaz yaktı, yani ayda 80-110 arası gaz yaktılar, diğerleri 150-240 arası yaktı, 2 yılda 1500 tl gaz parası fazla ödediler plastikler..

bunu dikkate alırsanız nitromix ve iyi hesap yapan makina mühendisi bulun, malzemeleri siz seçin, asıl önemli olan şeyleri kimse önemsemiyor, siz önemseyini yoksa 250 tl ayda yakar memnun kaldım yazsanız bile birileri yarı paraya memnun kalmakta unutmayın.

yol sorunu olmasa biz de yaparız ama yol karımızı eritiyor maalesef..

saygılar... @Fiestateam

• quote:

Orijinalden alıntı: Fiestateam

Arkadaşlar yardıma ihtiyacım izmir-menemende oturuyorum 8.5 mt petek kullanılacak olan 120m2 izalasyonlu güney kuzey cepheli evime kombi ve petek taktırmayı düşünüyorum petek altyapısı ve balkonda kombi yeri hazır. kullanan iki arkadaşımın tavsiyesiyle condense 2000 kombi taktırmayı düşünüyordum. ancak bu kombinin ara nesil yoğuşmalı kombi olması nedeniyle forumda pek tavsiye edilmediğini gördüm. Classic condense ise 28 kwlık olduğu için benim evime büyük gelir diye düşünüyorum. bu ev için şu teklifleri aldım

@hardcrss'ın belirttiği gibi bosch classic condense'in ısıtma devresi 22 kw,sıcak su devresi 28kw
    bu cihazın sıcak su devresi çok güçlüdür
    baymak brötje star bridge ve bosch condense 2000,yarım yoğuşmalıdır bu cihazları eleyin

baymak'tan premix yoğuşmalı:BAYMAK FALKE CONDENSE,BAYMAK DUO TEC,BAYMAK BRÖTJE NOVADENS (siyah ön panel düğmeli)
    baymak premix yoğuşmalı kombilerin modülasyon aralığı çok geniştir:%19,5 - %100
    cihaz çok geniş aralıkta modülasyon yapıyor.bu kombilerde iç içe geçmiş iki kapak vardır.kombinin dış kasasının haricinde, içinde yanma odasının daha iyi çalışması için COLD BURNER DOOR TEKNOLOJİSİ vardır.bu sayede cihazın yanma odası daha iyi çalışır ve kombi ÇOK SESSİZ çalışır.bu kombilerin iç malzemesi BAKIR VE ALAŞIMLARINDAN oluşur.(baymak'ı satın alan hollandalı bdr therma şirketi) bu kombilerde baymak'ın dahil olduğu BAXİ GROUP teknolojisini barındırır.bu kombiler tam (kırkdört) 44 KİLODUR .

bosch'tan premix yoğuşmalı: BOSCH CLASSİC CONDENSE öneririm
    malzeme kalitesi çok iyi bir cihazdır.bosch.c.c komple buderus teknolojisi barındırıyor,buderus tipi silindirik tüp yanma odası ve benzeri premix ekipmanlardan oluşur,bu cihaz ambalajsız net 44 kilodur.bosch.c.c alırsanız yanına da bosch fr10 modülasyonlu oda kumandası
    bosch.c.c tam uyumlu bir şekilde bosch fr10 modülasyonlu oda kumandası ile oda sıcaklığına göre modülasyon yapabiliyor

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ?DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ?

• Bircan bey, hayırdır cezalı gözüküyorsunuz, kimin tavuğuna kış dediniz bilemiyorum ama sizin gibi işini severek, bilgili bir şekilde layıkıyla yapan insanlara bu forumunda, bu ülkeninde her zaman ihtiyacı var. Kombi ve tesisatla ilgili siz ve sizin gibi değerli konunun uzmanları sayesinde forumdan çok şey öğrendik. Siz ve sizin gibiler olmazsa zaten bu forumunda bir anlamı olmaz.
    Sizin gibi değerli ve bilgili yorumcular olmazsa, bu işi yalnızca para için yapan esnafın elinde oyuncak olacağız.
    70 derecenin altında yoğuşma yapmaz diyor, metal set diyorum sularımız kireçli olduğu için metal set olmaz diyor. Zaten kombi firmalarıda artık plastiği mecbur tutuyor diyorlar. Bunun gibi daha bir sürü örnek sıralamak mümkün. Sizin gibi değerli yorumcu arkadaşların yazdıkları Türkiye çapında uygulansa bu ülkenin her sene yüzmiliyonlarca dolar kasasında kalır. Sadece kombi evlerin içine takılsa tasarruf edilecek miktarı siz hesaplayın. Alışkanlık haline gelmiş herkes dışarı takıyor. İç Anadolu'da, Doğu Anadolu da kışın eksi 10-15 derecelerde kombi dışarıda çalışıyor. Kombiyi buzdolabının içindeki buzluğun içine koymuş oluyoruz. Kombi evimi ısıtacak yoksa kendini mi. Tabi ısıtmaya çalışırken cebimizden çıkan parayla dış ülkeleride zengin ediyoruz.
    Ben Samsun'da bulamadığım kaliteli tesisat malzemelerini almak için, gönül rahatlığı ile kart bilgilerimi Bircan Beye verdim hiçbir sıkıntı çıkmadı, istediğimden ala bir şekilde en kısa zamanda bana gönderdi, buradan kendisine çok teşekkür ediyorum. Gazlı Termostatik vana soruyorum burada öyle bir şey yok diyorlar. Bir taneside o yeni çıktı tanesi 1.000,-Tl diyor. Bizi hiçbir maddi çıkar gözetmeden değerli zamanlarını ayırarak bilgi sahibi yaptıkları için Bircan bey gibi uzman arkadaşlara buradan tekrar teşekkür ediyorum. İyiki sizler varsınız.
    Samsun'dan selamlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dogant1959 -- 27 Haziran 2013; 11:45:28 >

• Cevap veren arkadaşlara çok teşekkür ederim. classic condense veya nitromix taktıracağım herhalde bir de bu vaillant 226-3 modeli nasıldır bununla ilgili hiç bilgim yok. @Biray Doğalgaz @disintegration @hardcrss
  • öncelikler merhabalar

baykan marka kombiyi tavsiye eder misiniz.nasıl bir markadır.kullanan varsa fikrini alabilir miyim
  • giriş daire rüzgar almıyor 6 metre petek boyu 65 metrekare ev baymak wolfe kombiyi değiştirmeyi düşünüyorum ne tavsiye edersiniz ekonomik olamalı 24 saat kombi açık en fazla gelen 220 tl civarı . birde baymaktan başka alırsam kombi takma ücreti daha fazla olur mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: s&m

öncelikler merhabalar

baykan marka kombiyi tavsiye eder misiniz.nasıl bir markadır.kullanan varsa fikrini alabilir miyim

baykan sektörde yaygın değil,bu forumda hiç güncel modellerini kullanana denk gelmedim,genelde eski modeller için kombi bölümünde kombi ustalarından yardım isteyenler oluyordu
    yerli üretim ve sektörde yaygın olarak satılan:baymak,bosch,dd,eca,airfel gibi markalara yönelmenizi öneririm
  • quote:

Orijinalden alıntı: modakartalı

giriş daire rüzgar almıyor 6 metre petek boyu 65 metrekare ev baymak wolfe kombiyi değiştirmeyi düşünüyorum ne tavsiye edersiniz ekonomik olamalı 24 saat kombi açık en fazla gelen 220 tl civarı . birde baymaktan başka alırsam kombi takma ücreti daha fazla olur mu ?

eski baymak wolf kombinizle kış boyunca en fazla 55c kazan sıcaklığında ısındıysanız,1500lira civarında modülasyon aralığı geniş f/p premix yoğuşmalı kombi almanızı öneririm.bu zamanda en tasarruflu cihazlar bunlar,bugün orta donanımlı yoğuşmasız bir kombi alayım deseniz en az 1200-1300lirayı gözden çıkarmanız gerekir.tabii yoğuşmalı kombi için proje ücreti de gerekiyor
    ama bu zamanda en ideali ön/hava karışımlı son nesil cihazlar olan PREMİX yoğuşmalı kombi almak
    kombi montaj ücretleri yerine ve ustasına göre değişir ama fiyatlar piyasada değişkenlik göstermesine rağmen 100lira ile 200lira arasında değişir

• disintegration kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim .
  • modakartalı kullanıcısına yanıt
    rica ederim
    iyi forumlar......
  • @disintegration
    çok teşekkür ederim cevap ve tavsiyeniz için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi s&m -- 27 Haziran 2013; 16:12:05 >
  • http://www.baymak.com.tr/tur/urunler_/kombi_/falke-fx-24-fi-hermetik-kombi__.baymak?c=3879&m=310 fazla para vermek istemediğim için bu modeli düşünüyorum

Baymak FALKE Fx 24 Fİ HERMETİK KOMBİ bana maliyeti 960 tl uygunmudur ? 7 sene garanti var . bu iki seçnekte olabilir

1) Baymak ECO 5 24 Fİ Hermetik Kombi maliyet 1030 tl

2) Baymak Lambert Lx 24 Fi Hermetik Kombi maliyet 830 tl 100 tl kurulum istediler .Yardımlarınız şimdiden teşekkürler.
  • Arkadaslar selamlar benim kombi montajim 2 dirsek birde 1.5 metre kombi borusuna ihtiyac dutyuldu 300 tl istedi servis bunlari baska bir yerden temin edebilirmiyim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 14331434143514361437
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.