Şimdi Ara

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ? (1415. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41.240
Cevap
277
Favori
4.325.752
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14131414141514161417
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Biray Doğalgaz

ANKASTRE TESİSAT VE İZOPAN MONTAJ ÖRNEKLERİ

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ?

MEVCUT MÜSTAKİL BACA İÇİNDEN... TAM HERMETİK BACA ÖRNEKLERİ (MAX.4.5 mt.)

EN SONDAKİ BACA BAĞLANTISI NASIL YAPILDI? KAÇINCI KAT VE DİK BACA İSE KAÇ METREDİR?

• markaya göre değişir, nitromix de 4.5 metre ve 2 dirsek TAM HERMETİK

banyo dışı mekanlara 18 METRE YARI HERMETİK.

BACA FANI BELİRLER BU OLAYI.....
    HİÇ YAPMAYAN İÇİN ÇOK BÜYÜK BACA ÇEKİŞ SORUNU YAŞANABİLİR.

ÖRNEĞİN 7.5 METRE VAİLLANTA SERVİS OK VERD, AMA YERİNDE ÇALIŞMADI..

1X1 MT2 AYDINLIK OLMADIKÇA ZEHİRLENME RİSKİ MEVCUTTUR...

6 METREKARE AYDINLIKTAN İKİZ BACA SİSTEMİ (9 METRE)

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ?Ü
    BACA İÇİ TAM HERMETİK BACANIN çatı çıkışı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Biray İzmir -- 23 Mayıs 2013; 16:25:18 >

• aL.BANT KENARLARI DÖKÜLMESİN DİYE YAPILIYOR,RESİMLERDE VAR.

alttan düşme ihtimali varsa, şu pencerecilerin kullandığı sineklik tutuculardan alt tarafına koyabilirsin.

• bağlantı için 2 yolum var. seçmeme yardımcı olur musunuz?
    1. benim banyo 9 metre kare. 45x45 havalandırması var. kombi bağlanacak duvarın arkası 1.5 metrekare(havalandırma boşluğu 4 tarafıda kapalı üst açık) kombiden yukarı 7 metre var. çelik baca için bir olur bir olmaz dediler. banyoya bağlanmaz verim düşer dediler(eca genel servisi aradım 10 metreye kadar verimi etkilemez dedi) nemden makinada problem olur yapmayalım dediler. (oysa tüm bağlantılar 1 er metre boru ile kombinin altından bağlantı yapılacak. eca banyoya tamam bosch ise banyoya olmaz illa takarsanız garantisiz başlatmış olursunuz dedi)

2. pilastikle kapalı balkonum var. balkona koyarsam banyodaki ana girişe gitmek için L biçiminde 5 metre bir ayağı 5 metre de öbür ayağı toplam 10 metre olacak şekilde tesisat çeklecek.

Hangi sistemi yaptırmalıyım sizce?( makine olarak eca confeo premix veya bosch cc ) veya ev ısınacak alan 120 metrekare kaçlık cihaz almalıyım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dembay1 -- 23 Mayıs 2013; 19:40:43 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Biray Doğalgaz

markaya göre değişir, nitromix de 4.5 metre ve 2 dirsek TAM HERMETİK

banyo dışı mekanlara 18 METRE YARI HERMETİK.

BACA FANI BELİRLER BU OLAYI.....
    HİÇ YAPMAYAN İÇİN ÇOK BÜYÜK BACA ÇEKİŞ SORUNU YAŞANABİLİR.

ÖRNEĞİN 7.5 METRE VAİLLANTA SERVİS OK VERD, AMA YERİNDE ÇALIŞMADI..

1X1 MT2 AYDINLIK OLMADIKÇA ZEHİRLENME RİSKİ MEVCUTTUR...

6 METREKARE AYDINLIKTAN İKİZ BACA SİSTEMİ (9 METRE)

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ?Ü
    BACA İÇİ TAM HERMETİK BACANIN çatı çıkışı

Biray hocam;
    bu çift bacalı sistemden cok yapıyor musunuz?
    Tam hermetik mi çalışıyor?
    Tüketiciye katkısı ne olur? Bi de zehirlenme riski?
    Şimdiden teşekkürler.......

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi htc xe -- 23 Mayıs 2013; 21:41:04 >

• Arkadaşlar kombi alıcam ama kararsızlık yaşıyorum ve bu konuda bilgi sahibi değilim.. uzman arkadaşlardan görüş almak istiyorum.
    evim ankarada, 3 katlı. yalıtım yok, bu yıl yaptıramayacağım. kombi tesisatım var, kombi ve petek alıcam.
    çağırdığım kombici 15 metre HM Heizkörper petek ve ariston yoğuşmalı kombi için 6000 tl fiyat verdi. kombi 2250 tl, peteğin metresi ise 160 tl. alman malı petek iyi olduğunu söylediler, hemde hepsinin üstünde termostatik vana var. proje de çizecekler. sizce 30000 lik kombi bu evi ısıtmaya yetermi? sonuçta 250 mt net alandan bahsediyoruz. petekler hakkındaki tavsiyeleriniz yada daha önce yaptırdığınız ve güvendiğiniz yer tavsiye edebilirmisiniz ?
    her katta kollektör var, borular kılıflı sistem borulardan. dikkat etmem gerekenler nelerdir, eğer onlarla anlaşırsam neler eklenmesini istemeliyim ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mangopen -- 23 Mayıs 2013; 22:35:45 >
  • Özellikle Güzelyalı bölgesinde çok yaptırıyorlar...:D

Çok büyük katkısı oluyor, zehirlenmiyor yaptıranlar, bunu yapan firma sayısı 100 de 2-3 ü geçmez, hatta bileni bile çok azdır...:D

saygılar.......
  • quote:

Orijinalden alıntı: dembay1

bağlantı için 2 yolum var. seçmeme yardımcı olur musunuz?
    1. benim banyo 9 metre kare. 45x45 havalandırması var. kombi bağlanacak duvarın arkası 1.5 metrekare(havalandırma boşluğu 4 tarafıda kapalı üst açık) kombiden yukarı 7 metre var. çelik baca için bir olur bir olmaz dediler. banyoya bağlanmaz verim düşer dediler(eca genel servisi aradım 10 metreye kadar verimi etkilemez dedi) nemden makinada problem olur yapmayalım dediler. (oysa tüm bağlantılar 1 er metre boru ile kombinin altından bağlantı yapılacak. eca banyoya tamam bosch ise banyoya olmaz illa takarsanız garantisiz başlatmış olursunuz dedi)

2. pilastikle kapalı balkonum var. balkona koyarsam banyodaki ana girişe gitmek için L biçiminde 5 metre bir ayağı 5 metre de öbür ayağı toplam 10 metre olacak şekilde tesisat çeklecek.

Hangi sistemi yaptırmalıyım sizce?( makine olarak eca confeo premix veya bosch cc ) veya ev ısınacak alan 120 metrekare kaçlık cihaz almalıyım?

arkadaşlar cevap verirseniz sevinirim.. 1 hafta içinde karar vermem gerekiyor..

• quote:

Orijinalden alıntı: mangopen

Arkadaşlar kombi alıcam ama kararsızlık yaşıyorum ve bu konuda bilgi sahibi değilim.. uzman arkadaşlardan görüş almak istiyorum.
    evim ankarada, 3 katlı. yalıtım yok, bu yıl yaptıramayacağım. kombi tesisatım var, kombi ve petek alıcam.
    çağırdığım kombici 15 metre HM Heizkörper petek ve ariston yoğuşmalı kombi için 6000 tl fiyat verdi. kombi 2250 tl, peteğin metresi ise 160 tl. alman malı petek iyi olduğunu söylediler, hemde hepsinin üstünde termostatik vana var. proje de çizecekler. sizce 30000 lik kombi bu evi ısıtmaya yetermi? sonuçta 250 mt net alandan bahsediyoruz. petekler hakkındaki tavsiyeleriniz yada daha önce yaptırdığınız ve güvendiğiniz yer tavsiye edebilirmisiniz ?
    her katta kollektör var, borular kılıflı sistem borulardan. dikkat etmem gerekenler nelerdir, eğer onlarla anlaşırsam neler eklenmesini istemeliyim ?

1-evin net 250 m2 ise 15 mt petek Ankara için yanlış bir değer, 150 m2 ye konuyor o büyüklük, ya ev 250 m2 değil, yada 15 mt yanlış, bunu siz değerlendirin..

eğer 30000 ile 30 kw farklı değerlerdir, genelde 30 kw olur kombiler, bunu öğrenin o firmadan, eğer 30000 doğru ise bu 20 metre radyatörü besleyebilir, 15 metre rad.için 26-30 kw kombi dahi yetrli gelebilir, buradaki tezat düşünce şudur:

ev büyük 30000 kcal veya 35-36 kw kobi lazım diyen, sözde tecrübeli şahıs (!) evdeki petek hesabından da anlıyor olmalı ve Ankara için 250 m2 ye 15 metre hesabını da tekrar yapmalıdır, daha dün İZMİR de 80 m2 net daireye 8 metre petek hesabı yaptım, ev netti, bu manada sizin ev izmir de olsa ben 20-25 metre hesap çıkarırım, ama yanlış anlamayın, mesela oturduğumuz evde dahi 160 m2 yazıyor ama içten ölçünce 115 çıkıyor, ısıda esas bu değerdir, ha duvarlarınız 30 cm dir, cam azdır orta dairesinizdir, o zaman Ankara hesabıyla belki 250 m2 ye 20 metre derim..

15metre de kaç derece ile evin ısıtılacağı önemldir, 90 derece ile ısıtılarak da yetrli gekebilir, tabi bu 3-4 yılda kombinin ve tesisatın (plastik ise ) rahmetli olmasına, sizinde ayda 1000 tl yakıtınıza mal olacaktır.

Alman malı petek olsuğunu zannetmiyorum, ülkemizde birçok 2.sınıf üretici yabancı isimlerle üretim yapıyor, ddöküm demrad ve vairad la Almanyaya ihraç ediliyor, mesela termoteknik HENRAD ismini kullanıyor, 100 tl lik petek bu isimle 150 tl ye alıcı bulabilir, bu ddökümden daha iyi yapmaz o markayı..

tavsiye, bir makina müh.bulun ve evin 50 derecede ısıtabilecek garanti peteği bulsun.
    bu miktarı x 1500 x %20 yapın ve kombi kalorisini bulun..

eğer 3 katlı binanıza 25 metre petek çıkarsa 2 kombi veya 45 kw lık kombilere yönlenin..

ter.vana alarak da sınır değerlerde kombi alabilirsiniz, mesela 35 kw ucu ucuna yetrse ter.vana ile normal olarak alınabilir.

kafanız karışmış olabilir ama 5 yıl okul okuyarak bu işi yapanla, katalog okuyarak bu işi yapanlar farklı maalesef..

saygılar...

• Merhaba,
    14 yaşındaki Ferroli kombimiz bu kış tekledi. Masrafı çokmuş, bizi yaza kadar idare etti ama artık değiştirmeyi düşünüyoruz.
    2 Hususta yardıma ihtiyacım var.

1-Kombi Tavsiyesi (Evimiz 2+1 90m²)
    2-Proje montaj vs. işlerini halledecek iyi bir firma. (İstanbul - Fatih civarı)

Şimdiden teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: enviro

Merhaba,
    14 yaşındaki Ferroli kombimiz bu kış tekledi. Masrafı çokmuş, bizi yaza kadar idare etti ama artık değiştirmeyi düşünüyoruz.

Şimdiden teşekkürler...

kombi için bütçeniz ne kadar?
  • Kombi yerinin belirlenmesi için firmaların evinizde keşif yaparak karar vermek doğru olur. Ek olarak firmaların genel merkezlerinden teknik bilgi ve destek de alabilirsiniz, yerelde önerilenleri onaylatmanız anlamında isabetli olur.
    Kapasite olarak 18000-22000kcal/h (22-26Kw) aralığındaki tüm marka/modeller rahatlıkla yeterli olur...
    İki cihaz arasında benim tercihim Bosch c.c. olurdu, yanında da FR 10 veya FR 100 modülasyonlu oda kumandası da alırdırm...
  • quote:

quote:

bağlantı için 2 yolum var. seçmeme yardımcı olur musunuz?

• Çok eski Ferroli kombimiz sık sık arıza yaptığı için kombiyi yenilemeyi düşünüyorum. Evim Ankara, Çankaya'da, 1. katta, Demirdöküm, termostatlı toplam 11.5 m petek mevcut, petekler 2 yıl önce döşendi, evin büyüklüğü 140 m2, yatak odası güneye, mutfak oda kısmı batıya, salon kuzeye bakıyor. 3 cepheli, uzunlamasına büyükçe bir ev. Dış cephe mantolama geçen yaz yapıldı ve epey fark etti ısınma bakımından. Kombi mutfakta, küçük bir bacayla camdan pencerenin dışına çıkıyor.

Proje, oda termostatı, regulator vs (burda okuyarak öğrendim bunları, yoksa hiçbir fikrim yok:) muntazam bir şekilde, beni en azından 4-5 sene üzmeyecek bir kombi tavsiyesi rica ediyorum. Ankara'da bu işi temiz bir şekilde yapan bir firma önerirseniz de memnun olurum. Bütçem 2000 TL ama içime sinerse ve taksit olursa biraz daha zorlayabilirim.

Burada okuyarak çok şey öğrendim. Bilgi paylaşan, diğerlerine fikir veren, akıl öğreten herkesten Allah razı olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: memint

Kombi yerinin belirlenmesi için firmaların evinizde keşif yaparak karar vermek doğru olur. Ek olarak firmaların genel merkezlerinden teknik bilgi ve destek de alabilirsiniz, yerelde önerilenleri onaylatmanız anlamında isabetli olur.
    Kapasite olarak 18000-22000kcal/h (22-26Kw) aralığındaki tüm marka/modeller rahatlıkla yeterli olur...
    İki cihaz arasında benim tercihim Bosch c.c. olurdu, yanında da FR 10 veya FR 100 modülasyonlu oda kumandası da alırdırm...

banyoya olursa boch genel merkezi takılmaz garanti işlemez diyor eca problem olmaz diyor. balkon olursa bosch olabilir.

balkon olursa pilastikle kapalı ve 8 metre petek haricinde 13 metre gidiş 13 metre geliş olarak yeni borular döşenecek. bosh un pompası verim düşmeden yeterli olur mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: omerozgur

Çok eski Ferroli kombimiz sık sık arıza yaptığı için kombiyi yenilemeyi düşünüyorum. Evim Ankara, Çankaya'da, 1. katta, Demirdöküm, termostatlı toplam 11.5 m petek mevcut, petekler 2 yıl önce döşendi, evin büyüklüğü 140 m2, yatak odası güneye, mutfak oda kısmı batıya, salon kuzeye bakıyor. 3 cepheli, uzunlamasına büyükçe bir ev. Dış cephe mantolama geçen yaz yapıldı ve epey fark etti ısınma bakımından. Kombi mutfakta, küçük bir bacayla camdan pencerenin dışına çıkıyor.

Proje, oda termostatı, regulator vs (burda okuyarak öğrendim bunları, yoksa hiçbir fikrim yok:) muntazam bir şekilde, beni en azından 4-5 sene üzmeyecek bir kombi tavsiyesi rica ediyorum. Ankara'da bu işi temiz bir şekilde yapan bir firma önerirseniz de memnun olurum. Bütçem 2000 TL ama içime sinerse ve taksit olursa biraz daha zorlayabilirim.

Burada okuyarak çok şey öğrendim. Bilgi paylaşan, diğerlerine fikir veren, akıl öğreten herkesten Allah razı olsun

11,5 metre radyatör için 24kw değil 28-29kw kombi almanızı öneririm
    eviniz mantolamalı yani premix yoğuşmalı kombi için çok uygun,yalıtımlı bir evde yoğuşmalı kombiden başka birşey düşünmeyim derim.
    28kw baymak falke condense veya 28kw baymak duo tec öneririm.bu kombilerin 28kw olanları genelde 1600lira civarında satılıyor spotçularda
    baymak duo tec/baymak falke condense kombilerini çevremde birçok defa montajlarını yaptırdım,yakınlarıma aldırdım.bu forumda birçok arkadaşa önerdim/aldırdım..sorunsuz+verimli cihazlardır
    her iki cihazın modülasyon aralığı çok geniştir: %19,5 - %100 ve premix yani tam yoğuşmalıdır.ayrıca cold burner door teknolojisi sayesinde bu kombilerin yanma odası mükemmel çalışır+kombi sessiz çalışır
    ayrıca kombiye en uzak 2 radyatör veya evin mimarisine göre mutfak+banyo veya mutfak+banyo ve koridorda radyatör varsa buralardaki radyatörler haricinde kalan radyatörlerin hepsine kaliteli termostatik vanalar öneririm:DANFOSS RA 2000 (GAZ SENSÖRLÜ)

oturduğunuz bölgede elektrik şebekesinde voltaj dalgalanmaları oluyorsa:tunçmatik veya aksa marka kombi regülatörü alabilirsiniz
    tesisat borularınız oksijen bariyersiz ise:çamur ayrıştırıcı
    şebeke suyunuz kireçli ise kombinin soğuk su girişine:ekosu kireç önleyici kelepçe takabilirsiniz

kombi regülatörü+çamur ayrıştırıcı+kireç önleyici kelepçe ile kombinizin birçok parçasını koruma altına almış olursunuz

• quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

quote:

Merhaba,

Şimdiden teşekkürler...

kombi için bütçeniz ne kadar?

Babam 1-2 yerle görüşmüş, ben de internetten kombi fiyatı baktım. Buna göre 20000 lik kombilerin fiyatları 900-1000TL den başlıyor gibi 200-250 de proje bedeli gibi söyleniyor. Bu fiyatlara bakınca Maksimum 2000 TL bütçe ayırmayı düşündüm. Yoğuşmalılara gerek var mı bilemiyorum.

Herkes gibi Yeni kombiden beklentim, problemsiz olması ve verimli olup az yakması.
    Bir de Çift Eşanşörlü olmasını istiyoruz. (Eskisinde Kışın 2 kişi ard arda duş alınca içerisi biraz soğuyordu.)

• quote:

Babam 1-2 yerle görüşmüş, ben de internetten kombi fiyatı baktım. Buna göre 20000 lik kombilerin fiyatları 900-1000TL den başlıyor gibi 200-250 de proje bedeli gibi söyleniyor. Bu fiyatlara bakınca Maksimum 2000 TL bütçe ayırmayı düşündüm. Yoğuşmalılara gerek var mı bilemiyorum.

Herkes gibi Yeni kombiden beklentim, problemsiz olması ve verimli olup az yakması.
    Bir de Çift Eşanşörlü olmasını istiyoruz. (Eskisinde Kışın 2 kişi ard arda duş alınca içerisi biraz soğuyordu.)

bütçe 2000 lira ise ve az yakan kombi istiyorsanız almanız gereken kombi:modülasyon aralığı geniş f/p premix (tam yoğuşmalı) yoğuşmalı kombi
    bu saatten sonra yoğuşmasız kombi almayın PREMİX kombi alın
    1500liraya modülasyon aralığı geniş premix yoğuşmalı+çift eşanjörlü baymak falke condense ve baymak duo tec öneririm
    her iki cihazı birçok evde montaj yaptırdım.ayrıca bu forumda birçok arkadaşa önerdim/aldırdım
    ayrıca kombiye en uzak 2 radyatör hariç (1tanesi havlupan da olabilir) kalan radyatörlere termostatik vanalar takın:danfoss ra 2000

Baymak Falke Condense & Baymak Duo Tec:

50c - 30c işletmede minimum ısıl güç tüketimi 4.7 kw ...........> modülasyon aralığı %19,5 - %100

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ? DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ?

http://www.baymak.com.tr/UserFiles/AttachmentFiles/Kombi/ID_4008_tr_TR/2.Montaj%20ve%20Kullanma%20K%C4%B1lavuzu.pdf

http://www.baymak.com.tr/UserFiles/AttachmentFiles/Kombi/ID_4006_tr_TR/1.Bro%C5%9F%C3%BCr.pdf

• quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

quote:

bütçe 2000 lira ise ve az yakan kombi istiyorsanız almanız gereken kombi:modülasyon aralığı geniş f/p premix (tam yoğuşmalı) yoğuşmalı kombi
    bu saatten sonra yoğuşmasız kombi almayın PREMİX kombi alın
    1500liraya modülasyon aralığı geniş premix yoğuşmalı+çift eşanjörlü baymak falke condense ve baymak duo tec öneririm
    her iki cihazı birçok evde montaj yaptırdım.ayrıca bu forumda birçok arkadaşa önerdim/aldırdım
    ayrıca kombiye en uzak 2 radyatör hariç (1tanesi havlupan da olabilir) kalan radyatörlere termostatik vanalar takın:danfoss ra 2000

Baymak Falke Condense & Baymak Duo Tec:

50c - 30c işletmede minimum ısıl güç tüketimi 4.7 kw ...........> modülasyon aralığı %19,5 - %100

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ? DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ?

http://www.baymak.com.tr/UserFiles/AttachmentFiles/Kombi/ID_4008_tr_TR/2.Montaj%20ve%20Kullanma%20K%C4%B1lavuzu.pdf

http://www.baymak.com.tr/UserFiles/AttachmentFiles/Kombi/ID_4006_tr_TR/1.Bro%C5%9F%C3%BCr.pdf

Merhaba,
    Bu forumda bir çok kişiye bilgi verdiğiniz için öncelikle teşekkür ediyorum. Fakat şöyle bir şey gördüm bir çok premix sistemli kombiye iyi demenize rağman herzaman baymak tavsiye ediyorsunuz. Bunun altında reklam yaptığınızı düşünüyorum. Baymak hakkında şikayet sayısı diğer markalara göre çok fazla. Fakat siz halen Baymak kombiye çok güveniyorsunuz. Alan kişilerin sorun yaşamasından hiç korkmuyor musunuz :) Neden Ariston ,airfel veya DD, ECA nın premixlerini önermiyorsunuz. Hemde aynı ücrete sahipler.

Teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: excalibur13

Merhaba,
    Bu forumda bir çok kişiye bilgi verdiğiniz için öncelikle teşekkür ediyorum. Fakat şöyle bir şey gördüm bir çok premix sistemli kombiye iyi demenize rağman herzaman baymak tavsiye ediyorsunuz. Bunun altında reklam yaptığınızı düşünüyorum. Baymak hakkında şikayet sayısı diğer markalara göre çok fazla. Fakat siz halen Baymak kombiye çok güveniyorsunuz. Alan kişilerin sorun yaşamasından hiç korkmuyor musunuz :) Neden Ariston ,airfel veya DD, ECA nın premixlerini önermiyorsunuz. Hemde aynı ücrete sahipler.

Teşekkürler

merhaba,bu başlıkta geriye dönük mesajlarımı okursanız ayrıca kombi bölümünde genel olarak ariston,eca,airfel,ferroli,buderus gibi premix yoğuşmalı kombi markalarını da önerdiğimi görebilirsiniz
    burada marka gözetmeksizin her marka model öneriyorum.

"kombi dünyasında iyi marka yoktur iyi model vardır":foruma bu deyimi kazandıran benim.olaya marka bazında değil model bazında düşünmek gerekir

marka bazında düşünecek olursak baymak'ın sadece premix yoğuşmalı kombilerini öneriyorum.
    mesela baymak'ın yarım yoğuşmalı kombilerini önermiyorum.
    yoğuşmasız kombilerini de önermiyorum

hiçbir kurum kuruluşla ilgim yok ki reklam yapayım.kullanıcı görüşlerimi ve deneyimlerimi paylaşıyorum.bundan da daha doğalı olamaz.
    ayrıca referans linki yayınlamıyorum ki reklam yapayım o konuda çok rahatım,referans linki yayınlayanlar da bu forumdan çoooktan gitti...
    her markada kombiler bozulabilir.önerdiğim ariston ve ferroli kombilerini italyada ben üretmiyorum ki korkayım..
    ayrıca manisada üretilen ve önerdiğim eca confeo premix ve bosch.c.c'leri de ben üretmiyorum ki korkayım
    bunda korkulacak bişey yok.
    iyi olduğunu bildiğin kombiyi önereceksin.o yüzden o konuda çok rahatım.ve mantığımın aldığı ölçüde,iyi olduğunu bildiğim kombiyi öneriyorum
    baymak'ın hiçbir premix yoğuşmalı kombisi sorunlu değil.forumda baymak novadens extra için yazılanları diyorsanız o kombi biraz farklı bu kombinin biraz da dilinden anlamak gerekir.çıkartılabilen kumanda paneli var ve parametreler giriyorsunuz.sorunun kaynağı buydu
    ne avrupadan gelen eski kasa ne de yerli üretim güncel kasa baymak premix yoğuşmalı kombilerde sorun yok.
    benim mantığıma göre 1500liraya alınacak en iyi kombi baymak falke condense ve baymak duo tec'tir,başkasına göre nitromix olabilir.başkasına göre ariston clas premium olabilir
    ama bütçen 2000lira ise bosch.c.c veya ferroli econcept öneririm.bu başlıkta geriye dönük mesajlarda görebilirsiniz
    veya arkadaşta bütçe sorunu yoktur o kişiye de buderus gb72 öneririm.

zaten bu forumda iyiyi allahtan kötüyü de maalesef senden benden bilirler...

nasıl nitromix öneren arkadaşlar reklam yapmıyorsa bende f/p grubunda önerdiğim baymak falke condense ve baymak duo tec'lerin de bu fiyatlarda en uygun cihazlar olduğunu düşünüyorum.çünkü bu kombileri biliyorum.ailem kardeşim dahil olmak üzere birçok tanıdığıma bu kombileri aldırdım
    yıllardır bu forumdayım.ayrıca imzama tıklarsanız yönetici tarafından sabitlenen üst konuda yazdığım ilk mesajda tasarruflu ısınmada kombinin en son sırada olduğunu görebilirsiniz
    önce yalıtım,sonra tesisat,petek boyu ve işçilik gelir.en sonnnn kombi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 26 Mayıs 2013; 0:00:38 >

• 
Sayfa: önceki 14131414141514161417
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.