Şimdi Ara

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ? (1409. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
41.240
Cevap
277
Favori
4.325.830
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14071408140914101411
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hardcrss

quote:

Orijinalden alıntı: astrafe

quote:

Orijinalden alıntı: hardcrss

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

quote:

eca için yatay köşe vana bulamadım....hepsinde köşe tipi diyor...ben vanalarımın başının duvara paralel olmasını yani yatay köşe olmasını istiyorum....

danfoss varken eca önermem.(algılayıcı) gaz sensörlü ra 2000 serisi danfoss'a ait patentli bir mekanizmadır ve kırılmadığı sürece ömürlüktür

yok ben termostatlı olanı zaten eca düşünmüyorum...normal vanalar için eca dedim....ama eca nın yatay köşesini sanırım ben göremedim , biraz daha bakayım...teşekkürler

yok bulamadım ya düz vana ya da köşe vana var....:((

normal vanalar için yatay köşe nasıl oluyor?

ne biliiyim o termostatlı vana var ya resimdeki.....duvara paralel....o şekilde normal vana da olmuyor mu?..ben olur diye düşünmüştüm...ama sizin bu sorunuzun sonrasında öyle birşey olmacağı düşüncesi hasıl oldu bende...cahillik.......

ben sorduğunuz soruyu anlamak için sordum. yani size bir ithamda bulunmadım

normal vana için yatay tip oluyormu bilmiyorum ama normal vanalar zaten radyatörden dışarıya taşmıyor ki, yani birşeyin onlara çarpma riski yok. termostatik vana gibi uzun değiller.

benim asıl sıkıntım da tam oydu...eğer petekten dışarı taşmıyorsa köşe vanalar zaten benim için sıkıntı yok...teşekkür ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: kartal7467

quote:

Orijinalden alıntı: Biray Doğalgaz

quote:

Orijinalden alıntı: kartal7467

selam arkadaşlar yeni ev aldım. dublex 110 artı 50 merekare. neti daha az...
    2 kombi arasında kadlım 1 2 gun içinde taktırmam lazım.
    1 -demirdokum nitromix 24.7 kw 1800 e takıyolar
    2-eca confeo premix 24 kw 1850 ye takıyolar
    (mutfaga takılacak. bina sıfır. yalıtımı iyi.guney batı cephe)
    sizce hangisi cok uygun olur ses ve yakıt acısından ve 24 kw likler yeter mi 10 11 mt muhtemel petekler

evinizin neti 130 civarında ise 11 metre normal kalır ama %100 emnim ki rad.ler hatalı çıkacaktır, yani bazı yerlere fazla, bazılara eksik yazmış olacaklardır, termostati,k vana bu dengesizliği biraz da olsa giderir.

130 m2 yada 11 metre radyatör 11x 1500x %15=19000 kcal yapar, bu 24 kw kombi için sınır değerdir, 300 tl farkla 28kw almanızda ilerde rad.eklersiniz mantığıyla yarar vardır.

nitromix ve gk marka vanalarla danfoss uk ter.vana 12-13 yıl sorunsuz düşük yakıt iş görür, bakır boru ile 20 yıl sorun çıkarmayabilir.

saygılar

bugun baktım eve dublexle beraber 7 tane radyator var eca marka. 100 cm lik. giriş cıkış vanaları sağ ve sol altta ustte değil. toplamda 7 -9 mt arası cıkıyo tam olcemedim.
    buna gore 24 kw yetiyor sanırım. demir dokum 24.7 lik nitromiks yada eca premix 24 kw lik... bu iki model arasındayım hangisini alacam bende merak ediyorum. demirdokumun sesi ve yakıt gideri eca 24 luğe gore daha mı iyidir.... teşekkurler

Selamlar,

Evinizde yoğuşmalı kombi kullanacağınız için, petek boyutlarından kombi kapasitesi belirlenirken maksimum 55C dönüş sıcaklığına göre hesap yapılmalı. Yani yoğuşmalı kombi için maksimum gidiş/dönüş sıcaklıkları 65C/55C olarak belirlenip, bu işletmede maksimum petek sıcaklığı olan 60C'de 1m 22/600 panel radyatörün 20C oda sıcaklığında verdiği yaklaşık 1000kcal/h ısı değeri kullanılarak hesap yapılmalı. Sizdeki petek tip ve boyunu 22/600 (10,5cm derinlik, 60cm yüksekliktedir) 11m olarak aldığımızda;
    11m x 1000kcal/h.m = 11000kcal/h eder + %10-15 kayıplar da eklendiğinde 12650kcal/h toplam kapasiteye ulaşılır ki piyasadaki en küçük kapasiteli kombi bile bu işletme (maks. 65/55) koşullarında ihtiyacı karşılar. Dolayısıyla 24Kw haydi haydi yeter. Burada dikkat edilecek en önemli nokta, mevcut tesisat şekli (mobil kolektörlü veya klasik) ve petek tip/profil/boyut özelliklerinin evinizin ısı ihtiyaçlarına göre seçilip seçilmediğidir. Rakamsal ifadeyle, eğer evinizin ısı kaybı projede 120000-13000kcal/h (14-15Kw) düzeyinde veya altında kalıyorsa en fazla 10-11m 22/600 petek yeterli gelir.
    Forumda zaman zaman dublekslerde sirkülasyonu zorlaştırıcı faktörlerin yüksek olabileceği gerekçesiyle, bir üst kapasite cihaz öneren arkadaşlar olur ama en küçük kombi sirküle motorları bile dubleksde sirkülasyonu sağlar. Yeter ki tesisatta çap daralmaları yaratacak kötü borulamalar/eklemeler yapılmamış olsun ve tercihen mobil tesisat yapılmış olsun...

Kolay gelsin...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Müverrih

Bir de şunu sorayım, içinde pembe bir katman olan firatin borusu folyolu borunun yaptığını aynen yapar mi? Bu pembe madde nedir yalıtım sağlayabilir mi?

rengi boya, özü püre halina getirilmiş cam, bunu renkli yapıyorlar ki, içeriye gölge yapıp ultraviyoleden kurtarsınlar, al.folyolu kalktı kalkacak, çünkü ustalara folyo kazımak zor geliyor ama boru kısmında cam elyafa göre ultraviyoleyi geçirmez, yani oksijeni suya aktarmaz, kalde cam takviyelinin oksijen bariyerli olduğunu savunuyor, ne alırsan al, dirseklerden , tee lerden oksijeni geçirip, kombinin ömrün azaltır, bana sorsalar plastik boruyu yasaklarım, ben bakır yapıyorum, 15 yılda servis görmeyen kombi için telefon geldi dün, ama plastiğin her çeşidini yaptırıp, 12 yaşından fazla kombiyi kullanaı mumla bile bulamıyoruz, bence bakımını yaparsan bişey olmaz, tavsiye istersen boruları koyu bir renk ile boyamanı tavsiye ederim...

Tavsiyeler için teşekkür ederim. Şöyle bir kıyaslama yaparsak folyolu mu yoksa bu cam elyaflı boru mu daha iyidir? Ne dersiniz?

Öğrendiğim kadarı ile fıratın folyolu borusu bu yeni çıkan cam elyaflı borudan metrede 60 kuruş daha pahalı.

• quote:

quote:

Hakem heyetine sözleşme ile gitmek iyi fikir. Teşekkürler.

yanında nepto ile atron broşürlerini de götürmelisiniz.

gerçi çift eşanjöremi, orada yazan nepto ya mı bakarlar o da bir muamma, aslında milletçe

-hepsi aynı işi görür, neden fazla para verelim, duygusundan çıkana kadar bunlar milleti kandırmaya devam ederler, buralara yazmasalarda halkın yarısı aynı durumda merak etme..

saygılar..

bugün sırf kombiyi balkona değil içeri koydum diye, iş kaçırdım ben, neden diğer 5 kişi balkon demiş, yani 5 e 1 olunca, yanlışı mühendis yapmış oluyor, geri kalan pazarlamacılar, servise ekmek, gaz şirketine paralı gaz abonesi kazandırmış oluyorlar, 9 köyden kovulmak da bize kalıyor, allah akıl fikir versin, bu durumda kimse çocuğunu üniversiteye göndermesin, toplumda değeri yok çünki...

Allah işini doğru ve dürüstçe yapan firmalara kolaylıklar, bilinçli müşteriler ve hayırlı kazançlar versin.

dsintegration:

Bu hakem heyetinin böyle durumlarda müşteriye ve firmaya bakışı nasıldır? Yani müşteriye pozitif bir yaklaşım sergiler mi yoksa klasik memur zihniyeti ile mi çalışır? Buradan netice alan kimse var mı acaba? Benim derdim tesisatı değiştirtmek değil ama o firma ceza alsın ciğerim soğusun yeter..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Müverrih -- 17 Mayıs 2013; 10:03:47 >

• teklifte yazılan ürünler ile monte edilenler arasında fark var ise avantajlı olan sizsiniz
    siz kazanırsınız
  • quote:

Tavsiyeler için teşekkür ederim. Şöyle bir kıyaslama yaparsak folyolu mu yoksa bu cam elyaflı boru mu daha iyidir? Ne dersiniz?

Öğrendiğim kadarı ile fıratın folyolu borusu bu yeni çıkan cam elyaflı borudan metrede 60 kuruş daha pahalı.

içleri aynıdır, Alüminyumun cam elyafından pahalı olması durumundan fiyatı da pahalıdır, ustalar için zahmetsiz boru önemlidir, pahalı olan zahmetsiz olsaydı , o tercih edilirdi, Bakırı da beceremeyiz diye yapmıyorlar, yoksa ev başı 700-800 fark hiç bişey değil, plastiğin tamiri İMKANSIZ a yakın zordur.

fotoları koyacağım, mütahitin borusuna kapıcı delik delmiş, 30 cm yer kırdık, tamirini yapamıyoruz (50 x 60 cm yer istiyor), biz de 30 cmlik yeri bakır ek yapıp tamir edeceğiz, oysa tesisat bakır olsaydı, deliğe bir kaynak atar kapatırdık konuyu, milleti bu konuda bile (PLASTİĞİN TAMİRİ KOLAYDIR) yalan ile kandırıyorlar.

neyse size başarılar, hakem heyeti tüketici yanındadır, sizde art niyet yoksa kazanırsınız, ama fazlasını almak haramdır, başarılar...

• quote:

quote:

quote:

Hakem heyetine sözleşme ile gitmek iyi fikir. Teşekkürler.

yanında nepto ile atron broşürlerini de götürmelisiniz.

gerçi çift eşanjöremi, orada yazan nepto ya mı bakarlar o da bir muamma, aslında milletçe

-hepsi aynı işi görür, neden fazla para verelim, duygusundan çıkana kadar bunlar milleti kandırmaya devam ederler, buralara yazmasalarda halkın yarısı aynı durumda merak etme..

saygılar..

bugün sırf kombiyi balkona değil içeri koydum diye, iş kaçırdım ben, neden diğer 5 kişi balkon demiş, yani 5 e 1 olunca, yanlışı mühendis yapmış oluyor, geri kalan pazarlamacılar, servise ekmek, gaz şirketine paralı gaz abonesi kazandırmış oluyorlar, 9 köyden kovulmak da bize kalıyor, allah akıl fikir versin, bu durumda kimse çocuğunu üniversiteye göndermesin, toplumda değeri yok çünki...

Allah işini doğru ve dürüstçe yapan firmalara kolaylıklar, bilinçli müşteriler ve hayırlı kazançlar versin.

dsintegration:

Bu hakem heyetinin böyle durumlarda müşteriye ve firmaya bakışı nasıldır? Yani müşteriye pozitif bir yaklaşım sergiler mi yoksa klasik memur zihniyeti ile mi çalışır? Buradan netice alan kimse var mı acaba? Benim derdim tesisatı değiştirtmek değil ama o firma ceza alsın ciğerim soğusun yeter..

Selamlar,

Tüketici sorunları hakem heyetleri, kanunla kurulmuş ve her ne kadar valiliğe/kaymakamlığa bağlı idari yapılar da olsalar, bir üst merci olan tüketici mahkemelerine itiraz yolu açık olmakla birlikte, aldıkları kararlar bağlayıcı hüküm taşır. Yalnız ceza vermezler; alınan ürün veya hizmetle ilgili bir ayıp/kusur varsa, bunun yaptırılmasını veya ürün ve bedelin iadesini sağlarlar. Yani tam da sizin dert edinmediğiniz konuda çalışıp, ciğerinizi soğutacak cezayı veremiyor..

Ben de geçmişte ciğeri yakılmak istenen ve fakat tüketici hakem heyetine müracaatla (Arçelik derin dondurucu 3 + 4 yıl garantinin belgeli olduğu halde sonradan reddedilmesi meselesi) mağduriyetin önlenmesini sağlamış bir tüketici/kullanıcı olarak size hakkınızı kesinlikle aramanızı öneririm. Yeter ki sorunu belgeleriyle birlikte aktarın...

• quote:

pprc folyolu borular ikiye ayrılır:
    deliksiz alminyum folyolu pprc boru
    delikli alüminyum folyolu pprc boru

sizin tercih etmeniz gereken DELİKSİZ ALMİNYUM FOLYOLU BORU,bu boru çeşidi tesisata cam elyaf pprc'ye göre daha az oksijen sokar.korozyona karşı uzun vadede daha dayanıklıdır

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ? DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ?

• Batmanda oturuyorum kışın sıcaklık -15 dereceye kadar düşebiliyor 250m2 batıya bakan izolasyonlu 8katlı binada 4.kat için aşağıdaki yoğuşmalı kombilerden hangisini önerirsiniz?
    Demirdöküm nitromix 28 kw
    Wiesman 26kw
    Eca 30 kw

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: khaos

Batmanda oturuyorum kışın sıcaklık -15 dereceye kadar düşebiliyor 250m2 batıya bakan izolasyonlu 8katlı binada 4.kat için aşağıdaki yoğuşmalı kombilerden hangisini önerirsiniz?
    Wiesman 26kw
    Eca 30 kw

3 kombi arasında eca confeo premix öneririm
    alternatif olarak premix yoğuşmalı baymak falke condense ve baymak duo tec öneririm
    baymak falke condense ve baymak duo tec,yazdığınız 3 kombiye göre modülasyon aralığı geniştir

ayrıca kombiye en uzak radyatörler haricinde kalan radyatörlerin hepsine kaliteli termostatik vanalar:danfoss ra 2000 gaz sensörlü
  • quote:

Orijinalden alıntı: khaos

Batmanda oturuyorum kışın sıcaklık -15 dereceye kadar düşebiliyor 250m2 batıya bakan izolasyonlu 8katlı binada 4.kat için aşağıdaki yoğuşmalı kombilerden hangisini önerirsiniz?
    Wiesman 26kw
    Eca 30 kw

35 kw nitromix ve en az 20 metre 600 lük petek öneririm
  • iyi geceler arkadaşlar...
  • bu kombi petek işine biz de girdik inş...mersinden yazıyorum....ben baymak premix düşünüyordum kombiyi ama ne var bu baymakta anlamadım....çoğunluk almayın , boşver , sorunlu diyor...bilerek mi bilmeden mi işte onu bilmiyorum.....bunu diyenlerde gaz firmaları ve birkaç arkadaş....zaten şikayetvar a bakarsan hiçbirşey alamazsın onu söylemiyorum bile....şaşırdım kaldım.........
  • quote:

Orijinalden alıntı: kadir_petek

bu kombi petek işine biz de girdik inş...mersinden yazıyorum....ben baymak premix düşünüyordum kombiyi ama ne var bu baymakta anlamadım....çoğunluk almayın , boşver , sorunlu diyor...bilerek mi bilmeden mi işte onu bilmiyorum.....bunu diyenlerde gaz firmaları ve birkaç arkadaş....zaten şikayetvar a bakarsan hiçbirşey alamazsın onu söylemiyorum bile....şaşırdım kaldım.........

şikayetvar sitesine bakarak kombi alınmaz.her markada inanılmaz şikayetler okuyoruz.o siteyi okuyan birisi her markadan soğur
    baymak falke condense ve baymak duo tec kombilerini (annem-babam,kardeşim,akrabalarım) dahil çevremde birçok kişini evinde monte ettirdim.bu forumda birçok arkadaşa önerdim
    bu kombilerin hem teknik özellikleri hemde malzeme kalitesi iyi cihazlardır
    bu kombilerde iç içe geçmiş iki kapak vardır.kombinin dış kasasının haricinde, içinde yanma odasının daha iyi çalışması için COLD BURNER DOOR TEKNOLOJİSİ vardır.bu sayede cihazın yanma odası daha iyi çalışır ve kombi ÇOK SESSİZ çalışır.bu kombilerin iç malzemesi BAKIR VE ALAŞIMLARINDAN oluşur.(baymak'ı satın alan hollandalı bdr therma şirketi) bu kombilerde baymak'ın dahil olduğu BAXİ GROUP teknolojisini barındırır.bu kombiler tam (kırkdört) 44 KİLODUR .

ayrıca kombi haricinde işçiliğe önem verin+radyatör metrajını evi kış boyunca en fazla 55c kazan sıcaklığında ısıtabilecek şekilde boyutlandırın+radyatörlerin çoğuna termostatik vanalar takın

baymak premix yoğuşmalı kombilerin modülasyon aralığı çok geniştir: %19,5 - %100 ve çok sessiz çalışmaktadır.
    bu kombileri monte ettirmiş (hala monte ettiren) ve kullanmış (ailesi) birisi olarak:

BAYMAK FALKE CONDENSE ve BAYMAK DUO TEC kesinlikle öneririm

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ?DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ? DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ?

• Merhaba,

Bu yaz evime kombi tesisatı yaptırmayı düşünüyorum. Malesef bu konuda hiç bir bilgim yok. Evimiz 100 mt² alanına sahip, herhangi bir mantolamo ve koruma malzemesi yok. 1 salon+2 oda+1 mutfak+1 banyo ve 1 hol den oluşmaktadır. Yardımlarınızı arz ettiğim sorular ise şunlardır.

1- Tesisatı oluşturan malzemelerde nelere dikkat etmeliyim. Kullanılacak malzemelerde marka, Boru çesidi (bakır,plastik vs.) vanalar veya gerekli diğer malzemeler?
    2- Peteklerin markası veya özellikleri nasıl olmalı? Pencere önlerinemi koydurmamı tavsiye edersiniz, yoksa pencere hariç müsait olan diğer duvarlara mı?
    3- Boruları döşetirken, yeraltından mı, duvarın alt tarafından mı üst tarafında mı döşetmeliyim?
    4- 2 sene önce ailemin kombileri arızalandığı için; @disintegration hocamın tavsiyesi ile ariston genus premium marka kombi aldık, çok sessiz verimide çok iyi. Şimdi acaba bundan daha iyi performanslı bir kombi almamı önerirmisiniz? Çift eşanjör, 24-35 KW vs. bu terimler neden önemlidir? Başta dediğim gibi ben bu işlerden malesef anlamıyorum.
    5- Yaklaşık olarak bana tüm masrfalar ne kadara mal olur. Evet bunun için birçok bilginin net olması gerekli ama yaklaşık bir değer belirtirseniz sevinirim.

Arkadaşlar değerli zamanlarınızdan biraz ayırarak bana yardımcı olabilirmisiniz. Teşekkür ederim...

• dsintegration, memnit ve Biray Doğalgaz,

Yorumlarınız için teşekkür ederim, maksadım hakkın yerini bulması. Elma diye armut verdiler diye dönüp ananas istemiyoruz, elmamızı versinler hak yerini bulsun. Bakalım ne olacak?

Tekrar teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tumer82

Merhaba,

Bu yaz evime kombi tesisatı yaptırmayı düşünüyorum. Malesef bu konuda hiç bir bilgim yok. Evimiz 100 mt² alanına sahip, herhangi bir mantolamo ve koruma malzemesi yok. 1 salon+2 oda+1 mutfak+1 banyo ve 1 hol den oluşmaktadır. Yardımlarınızı arz ettiğim sorular ise şunlardır.

1- Tesisatı oluşturan malzemelerde nelere dikkat etmeliyim. Kullanılacak malzemelerde marka, Boru çesidi (bakır,plastik vs.) vanalar veya gerekli diğer malzemeler?
    2- Peteklerin markası veya özellikleri nasıl olmalı? Pencere önlerinemi koydurmamı tavsiye edersiniz, yoksa pencere hariç müsait olan diğer duvarlara mı?
    3- Boruları döşetirken, yeraltından mı, duvarın alt tarafından mı üst tarafında mı döşetmeliyim?
    4- 2 sene önce ailemin kombileri arızalandığı için; @disintegration hocamın tavsiyesi ile ariston genus premium marka kombi aldık, çok sessiz verimide çok iyi. Şimdi acaba bundan daha iyi performanslı bir kombi almamı önerirmisiniz? Çift eşanjör, 24-35 KW vs. bu terimler neden önemlidir? Başta dediğim gibi ben bu işlerden malesef anlamıyorum.
    5- Yaklaşık olarak bana tüm masrfalar ne kadara mal olur. Evet bunun için birçok bilginin net olması gerekli ama yaklaşık bir değer belirtirseniz sevinirim.

Arkadaşlar değerli zamanlarınızdan biraz ayırarak bana yardımcı olabilirmisiniz. Teşekkür ederim...

merhaba
    2yıl önce size önerdiğim ariston genus premium çok kaliteli bir cihaz.bu modelin yerine evo serisi çıktı.aynı şekilke ariston genus premium evo öneririm.modülasyon aralığı çok geniştir.alternatif olarak baymak falke condense ve baymak duo tec öneririm.ariston genus premium evo gibi modülasyon aralığı geniş kombilerdir,önerdiğim 3 kombide premix yoğuşmalı ve sessiz çalışır.

Baymak Falke Condense & Baymak Duo Tec:

50c - 30c işletmede minimum ısıl güç tüketimi 4.7 kw ...........> modülasyon aralığı %19,5 - %100

http://www.baymak.com.tr/UserFiles/AttachmentFiles/Kombi/ID_4008_tr_TR/2.Montaj%20ve%20Kullanma%20K%C4%B1lavuzu.pdf

http://www.baymak.com.tr/UserFiles/AttachmentFiles/Kombi/ID_4006_tr_TR/1.Bro%C5%9F%C3%BCr.pdf

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ?

ariston genus premium evo:

http://www.ariston.com/tr/media/files/483_AristonEVOBrosur.pdf

minimum ısıl güç: 2,4 kw..............> modülasyon aralığı %11 - %100

kalorifer tesisatını ise yaptırabiliyorsanız,bölgenizde bakır boru tesisatı yapan işçiliği iyi olan firma varsa bakır boru yaptırın.en iyisi bakırdır

PLASTİK BORUDA öncelikle mobil sistem öneririm.mobil sistemde pex-b oksijen bariyerli boru öneririm
    mobil sistemi zemin altından yaptırmanız gerekir.zemin altından yay çizerek gittiği için (dirsek olmadığı için) ve sıcak su kollektörden (dağıtıcı) sirkülasyon daha iyi olur.petekler daha çabuk ısınır

pprc boru yaptıracaksanız tesisatı sıva üstü yaptırın, pprc boruda:DİZAYN OKSİ PLUS ve ALÜMİNYUM FOLYOLU BORU ÖNERİRİM,bu borular oksijen bariyerlidir.yani işçilik iyi olduğu taktirde tesisata oksijen sokmaz

radyatörde: dd plus,vairad ve airfel öneririm.bu markaların hem ısıl değeri yüksek hemde çinko fosfat kaplama ve kataforez boya bulunur yani korozyona karşı dayanıklıdır

kombiye en uzak 2 radyatör hariç kalan radyatörlere termostatik vanalar:

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ? DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ? DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ?

kaliteli tesisatlar komple anahtar teslim 5000liradan aşağı olmaz.tabi kullanılacak malzemeler ile bu rakam artı eksi değişir.çünkü evin büyüklüğüne bağlı olarak çok sayıda değişken oluyor
    ayrıca tesisat yaptırırken işçiliğe önem verin.işçilikten taviz vermeyin.sizi yarı yolda bırakmayacak referansları sağlam kaypak olmayan bir doğalgaz firması bulun
    piyasada ayaklı yalan makineleri doludur

• Değerli @müverrih,

İnşallah hakkınız olan "elma"yı alırsınız, kolaylıklar dilerim.:-)
  • Hocam öncelikle teşekkür ederim.

1- Sanırım yine Ariston' dan şaşmayacağım, dediğiniz gibi üst modeli olan Ariston genus premium evo kombiden alacağım. Ama modülasyon aralığı olayının avantajını anlamadım bu konu yardımcı olurmusunuz?
    2-Mobil ısıtma sistemi zor gibi görünüyor, çünkü kalebodur, laminatların filan kalkması gerekiyor. Bu nedenle bakır boru mantıklı geldi. Ama bu bakırların çapı ince değil mi bu sıkıntı yaratmaz mı? Veya tavsiye edilen bir çap varmı?
    3- Radyatörleri cam kenarımı yoksa cam olmayan duvaramı yaptırmam daha iyi olur?
    4- Sanırım radyatörde Demirdöküm alacağım, bunların ölçülerini odanın büyüklüğüne göre seçmemiz gerekiyor. Sadece bilgi için soruyorum, 20 mt² lik oda için kaç ebatlarında radyatör lazımdır?
    5- En son mesajda fiyat vermişsiniz ya, buna kombi bedeli dahil mi?
    6- Bursa' da tanıdığınız veya bilginiz olan sağlam bir doğalgaz firması var mı?

Çok teşekkür ederim, zaman ayırdığınız için.

• quote:

Orijinalden alıntı: tumer82

Hocam öncelikle teşekkür ederim.

1- Sanırım yine Ariston' dan şaşmayacağım, dediğiniz gibi üst modeli olan Ariston genus premium evo kombiden alacağım. Ama modülasyon aralığı olayının avantajını anlamadım bu konu yardımcı olurmusunuz?
    2-Mobil ısıtma sistemi zor gibi görünüyor, çünkü kalebodur, laminatların filan kalkması gerekiyor. Bu nedenle bakır boru mantıklı geldi. Ama bu bakırların çapı ince değil mi bu sıkıntı yaratmaz mı? Veya tavsiye edilen bir çap varmı?
    3- Radyatörleri cam kenarımı yoksa cam olmayan duvaramı yaptırmam daha iyi olur?
    4- Sanırım radyatörde Demirdöküm alacağım, bunların ölçülerini odanın büyüklüğüne göre seçmemiz gerekiyor. Sadece bilgi için soruyorum, 20 mt² lik oda için kaç ebatlarında radyatör lazımdır?
    5- En son mesajda fiyat vermişsiniz ya, buna kombi bedeli dahil mi?
    6- Bursa' da tanıdığınız veya bilginiz olan sağlam bir doğalgaz firması var mı?

Çok teşekkür ederim, zaman ayırdığınız için.

modülasyon aralığı daha geniş olan kombiler alev boyunu daha fazla kısabilir ve kendini daha küçük evlere daha uyumlandırabilir yani düşük metraj radyatörde bile yoğuşma yapar,her durumda modülasyon aralığı geniş kombi almakta fayda var,ariston genus premium evo bu alanda çok iyi
    radyatör cam kenarına koymak daha avantajlı olur pencereden gelen soğuğu keser
    20m2 bir oda için birçok faktör devreye girer ve bu değişkendir:şehir,yalıtım,evin bulunduğu kat,evin bulunduğu cepheye göre metraj değişir
    bir evde 20m2 odaya 200cm radyatör yeterken bir diğerinde 250cm radyatör zor ısıtır
    komple tesisatlarda evet 5000liraya kombi dahil oluyor ama dediğim gibi birçok faktör devreye giriyor bu 5500lira da olabilir 4900lira da olabilir
    bursa için yardımcı olamayacağım maalesef tanıdığım yok

• 
Sayfa: önceki 14071408140914101411
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.