Şimdi Ara

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ? (1039. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41.240
Cevap
277
Favori
4.325.829
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10371038103910401041
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Biray Doğalgaz

@hasanbatuhan

borular 10 bara dayanıklı, 3 bar çeşme suyuyla patlıyorsa bu borular, hiç yapmasınlar, biz normal boruya göre %25 daha fazla dayanıyor diye folyolu diyoruz, senin adam (!) , tersine düşüyor (yani patlıyor) demiş, ben her gün buralarda bir yaş daha alıyorum, yine beni yaşlandırdı bu laf...

saygılar..

o ustanın alnından öp, uzaktan sana selam dediler, gül işi yapsın diye de öğüt verdiler dersin...
    reçeli var, sabunu var, parfümü var dimi..

Bizim bulunduğumuz mahalle de şebeke suyu basıncı çok fazla 7-8 bara kadar çıkıyor.Bu sebeple aliminyum folyolu boru kullanım suyunda malesef patlıyormuş.Çok patlayan aliminyum folyolu değiştirmişler.Diğer her yer aliminyum folyolu zaten.Bir de dizayn oksi plus dış kısmı tırtıklı gibi su sızdırmaz değil mi

• quote:

Orijinalden alıntı: erdal.t

sayın hasanbatuhan bey

airfel kombiniz hayırlı olsun.bende airfel premix almayı düşünüyorum.f/p açısından kafama oldukça yatıyor.siz bu kombinin iç yapısını inceleyebildinizmi.plastik parça olayı fazla mı.birde bu kombinin ses düzeyini merak ediyorum.bilgilerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.saygılarımla

not:bu kombi hakkında bilgisi olanların da yorumda bulunmalarını rica ediyorum

Sağolun.kombinin içini açmadım henüz arkasından baktım sadece sanırım pirinç malzeme daha ağırlıklı.Açınca bakarım.Ses düzeyini bilmiyorum.Daha doğalgaz açılmadı.Bakacağım artık.
  • Arkadaşlar Ankara Çubukta servis açısından bosch kombilerin iyi olduğunu kısa bir araştırmada öğrendim ben aslında eca nın premix yoğuşmalı modelini taktırmak istiyordum sizce bosch classic condens de premix yoğuşmalı bir kombimi hakkında bilgi olanlardan alabilirmiyim teşekkürler....
  • quote:

Orijinalden alıntı: Angelica

Arkadaslar izmirde yasıyoruz ve dogalgaz baglatcaz.
    Daire ara katta ve kuzey ile dogu cephelere bakıyor ama etrafı binalarla cevrili oldugu için kışın klima calıstırmadıgımız günler bile oluyor. Ev o derece sıcak yani.
    Viesmann marka kombi taktırcaz. Daire 110m2 ve 9 metre tül petek döşencek.
    Satıcı bize yogusmalı kombi öneriyor ama arada 1000 lira fark var. Sizce uzun vadeli düsünürsek yogusmalımı yoksa yogusmasız kombimi daha akıllıca olur?

bende izmirdeyim

yoğuşmalı kombiler ılıman iklimlerde daha verimli oluyor.kesinlikle premix yoğuşmalı kombi taktırın

bu arada viessmann vitopend kombi alacaksanız bu kombiden uzak durmanızı öneririm.fiyatına göre son derece özelliksiz+verimsiz ve kronik sorunları olan bir kombi

internette viessmann vitopend yaklaşık 1500lira,size önerilen viessmann ile arasında 1000lira fark olan modeller hangileri?

bu başlıkta önerilen fiyat/performans premix yoğuşmalı kombilerin çoğu viessmann vitopend ile aynı fiyattadır.yani 1500lira civarında

• Arkadaşlar yeni bir kandırma aldatmaca ile yazmak isyedim;
    tesadüfen bostanlı iskeleden geçerken yan yolda bilenler bilir bir müh.firma aracı var vaillant
    konuşmaya kulak misafiri oldum merakımdan
    eski tesisatını değiştirecek kişiyle yapılan konuşma;
    *biz (vaillant) 1992 yılında yoğuşma sistemini bulduk!...
    *bizim vaillant hermetik kombileri diğer bosch-buderus-viessmann gibi markaların yoğuşmalı kombileri ile aynı verime sahip!!!
    *yoğuşmalı kombileri biz 200m2+ yerlere 12m+ panel kullanılan evlere öneriyoruz
    *90-100m2 evler için yoğuşmalı kombi olmaz
    gibi saçma sapan tamamen yanıltıcı kendi markasını öne çıkaran firmalar neden var ve neden hala iş yaparlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baybarut -- 28 Haziran 2012; 10:39:03 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: baybarut

Arkadaşlar yeni bir kandırma aldatmaca ile yazmak isyedim;
    tesadüfen bostanlı iskeleden geçerken yan yokda bilenler bilir bir müh.firma aracı var vaillant
    konuşmaya kulak misafiri oldum merakımdan
    eski tesisatını değiştirecek kişiyle yapılan konuşma;
    *biz (vaillant) 1992 yılında yoğuşma sistemini bulduk!...
    *bizim vaillant hermetik kombileri diğer bosch-buderus-viessmann gibi markaların yoğuşmalı kombileri ile aynı verime sahip!!!
    *yoğuşmalı kombileri biz 200m2+ yerlere 12m+ panel kullanılan evlere öneriyoruz
    *90-100m2 evler için yoğuşmalı kombi olmaz
    gibi saçma sapan tamamen yanıltıcı kendi markasını öne çıkaran firmalar neden var ve neden hala iş yaparlar.

genelde büyük markaların (vaillant,buderus,viessmann) bayiliğini yapan "bazı" doğalgaz şirketleri genelde böyle abuk subuk bilgiler verirler

benimde başıma buna benzer diyaloglar geldi.buderus u42 gibi son derece düz+donanımsız+özelliksiz bir kombiyi nerdeyse premix yoğuşmalı bir kombi ayarında bana anlatmaya kalkmışlardı,aynı şekilde vaillant 202-3-3 pro kombisi için,viessmann vitopend için de aynı durumlar yaşandı

tüketicinin bir kısmı artık bilinçlenmeye başladı,

demirdökümün bir kombisini 10 yıl,ferroli nin bir kombisini 7-8yıl arızasız +verimli kullanabildiğini anlayan bir tüketici

artık büyük markalar ile piyasadaki diğer markalar arasında büyük farklar olmadığını anlamaya başladılar

• quote:

Orijinalden alıntı: Hasanbatuhan

Bizim bulunduğumuz mahalle de şebeke suyu basıncı çok fazla 7-8 bara kadar çıkıyor.Bu sebeple aliminyum folyolu boru kullanım suyunda malesef patlıyormuş.Çok patlayan aliminyum folyolu değiştirmişler.Diğer her yer aliminyum folyolu zaten.Bir de dizayn oksi plus dış kısmı tırtıklı gibi su sızdırmaz değil mi

7-8 bar da kombi de patlar, siz su saatine mutlaka 50-60 tl ya ECA basınç regülatörü koydurmalısınız. Yoksa kombi eşanjörü patlar gider, bunun boruyla alkası yok, boru yönünden o arkadaşlar maalesef SALLAMAYA devam ediyorlar, basınç dayanımı daha fazla olan bir malzeme nasıl olurda, daha azdan daha kötü oluyor, demekki kendileri (!) yapmış o tesisatları...

neyse kolay gelsin, garanti veriyorlarsa bahçe hortumundan yapsınlar işi........

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Biray İzmir -- 28 Haziran 2012; 10:31:25 >

• sitenin tüm yardımsever arkadaşları özeelikklede disintegration,Biray Doğalgaz,memint,intererdem sizlerin çok yardımını gördüm.
    tüm görüşlerinizi değerlendirdikten sonra dün gittim ve bosh Classic Condense için 5.100 tl anlaşmayı yaptım. 13-14 temmuzda montaj ve tesisat işi yapılacak.yapıldıktan sonra sizlerinde dediği gibi burayı ihmal etmeyip bu kombi ve tesisatı ile ilgili bilgi ve görüşlerimi paylaşacağım...
    şuan için aklımda tek bir soru var acaba ferroli econcept tech 25 dahamı iyiydi diye ve sanırım hep bu soru bi köşede duracak
  • Arkadaşlar Merhaba..

Kocaeli / Çayırova'da oturuyorum. 2+1 bir evim var 100 Metrekare. Yalıtımı yok.
    Bir doğalgaz firmasından aşağıdaki teklifi aldım. Sizce nasıl bir teklif?
    Yorumlarınızı bekliyorum..

iyi forumlar

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: gynesis

Arkadaşlar Merhaba..

Kocaeli / Çayırova'da oturuyorum. 2+1 bir evim var 100 Metrekare. Yalıtımı yok.
    Bir doğalgaz firmasından aşağıdaki teklifi aldım. Sizce nasıl bir teklif?
    Yorumlarınızı bekliyorum..

iyi forumlar

bu arkadaş bu işten 1 TL para kazanmaz, teklifini yeniden gözden geçirmesini söyleyin, yanlış teklif bu, hatalı hesaplanmış, ha beni ilgilendirmez diyorsanız, verin başlasın ama, tahminen 12 ayın sonunda 500 tl zarar edecektir, bilginize......

bu arada kutudan doğalgaz sayacına kadar olan boru tesisatı döşenmiş halde.. sadece eve doğalgaz hattı çekilecek.. cidden iyi bir teklif mi?

• merhaba arkadaşlar. site olarak doğalgaza geçtik komşular da yavaş yavaş kombilerini takmaya başladılar. dikkatimi çeken bir husus var kombinin bütün alt bağlantıları plastik malzemeler kullanılarak yapılmış. bu doğru olan bir şeymi? ustalardan bu konuda cevap bekliyorum.

benim kombi tercihime gelecek olursak. Öncelikle Ağustos ayında askere gidecek olmamdan dolayı kombiyi asker dönüşünde alacağım. kafamdan geçen kombiler buderus gb072 veya ferroli econcept yoğuşmalı kombi. ferrolinin 5 yıllık garantisi olmasından dolayı gönlüm biraz ferroliden yana. ustalardan kombi tercihim konusunda yardım bekliyorum. teşekkür ederim iyi günler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: furkan_02

merhaba arkadaşlar. site olarak doğalgaza geçtik komşular da yavaş yavaş kombilerini takmaya başladılar. dikkatimi çeken bir husus var kombinin bütün alt bağlantıları plastik malzemeler kullanılarak yapılmış. bu doğru olan bir şeymi? ustalardan bu konuda cevap bekliyorum.

benim kombi tercihime gelecek olursak. Öncelikle Ağustos ayında askere gidecek olmamdan dolayı kombiyi asker dönüşünde alacağım. kafamdan geçen kombiler buderus gb072 veya ferroli econcept yoğuşmalı kombi. ferrolinin 5 yıllık garantisi olmasından dolayı gönlüm biraz ferroliden yana. ustalardan kombi tercihim konusunda yardım bekliyorum. teşekkür ederim iyi günler.

öncelikle hayırlı teskereler diliyorum

piyasada genelde kombi bağlantı setlerini plastik setlerden takarlar.çünkü bu plastik setler ucuzdur
    pirinç kombi bağlantı setlerini tercih edin.
    veya dıştan plastik olup filtreleri metal olan kombi bağlantı setlerini tercih edin

askerliğinizi uzun dönem yapacaksanız 15ay sonra yeni modeller çıkabilir,ama kısa dönemde ferroli econcept çok iyi tercih olur

kesinlikle ferroli econcept tech öneririm

• quote:

Orijinalden alıntı: serkankaanuygur

Arkadaşlar merhaba. 4 katlı villa. Denizlide. Pencereler pimapen. Bina yalıtımı yok. Her kat 80 m2 falan. Güney, kuzey, doğu, batı. Kombi tavsiyeniz ne olur ?

disintegration, Biray Doğalgaz lütfen bir yardım. TAvsiyelerinizi bekliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Üstadlar, montajın bir ksımı tamamlandı.Aşağıdaki fotoğraflara bakarak yapılan yanlışları söyler misiniz?
    Klima olduğu için kombiyi biraz sola kaydırmak zorunda kaldılar.Bir de çocuk odasından(3. resim) koridora(4. resim) t yaparak hat çekildi.
    DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ? DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ?

• quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

quote:

merhaba arkadaşlar. site olarak doğalgaza geçtik komşular da yavaş yavaş kombilerini takmaya başladılar. dikkatimi çeken bir husus var kombinin bütün alt bağlantıları plastik malzemeler kullanılarak yapılmış. bu doğru olan bir şeymi? ustalardan bu konuda cevap bekliyorum.

öncelikle hayırlı teskereler diliyorum

piyasada genelde kombi bağlantı setlerini plastik setlerden takarlar.çünkü bu plastik setler ucuzdur
    pirinç kombi bağlantı setlerini tercih edin.
    veya dıştan plastik olup filtreleri metal olan kombi bağlantı setlerini tercih edin

askerliğinizi uzun dönem yapacaksanız 15ay sonra yeni modeller çıkabilir,ama kısa dönemde ferroli econcept çok iyi tercih olur

kesinlikle ferroli econcept tech öneririm

cevap için teşekkürler. askerlik büyük ihtimal kısa dönem çıkar.

• quote:

quote:

Arkadaşlar merhaba. 4 katlı villa. Denizlide. Pencereler pimapen. Bina yalıtımı yok. Her kat 80 m2 falan. Güney, kuzey, doğu, batı. Kombi tavsiyeniz ne olur ?

disintegration, Biray Doğalgaz lütfen bir yardım. TAvsiyelerinizi bekliyorum.

nitromix 35 kw düşünmeye gerek yok, büyük ve ucuz sayılacak fiyatı var.. katre denizli şb.den malzeme dealırsınız, olay biter.....
  • quote:

Orijinalden alıntı: jack33

Üstadlar, montajın bir ksımı tamamlandı.Aşağıdaki fotoğraflara bakarak yapılan yanlışları söyler misiniz?
    Klima olduğu için kombiyi biraz sola kaydırmak zorunda kaldılar.Bir de çocuk odasından(3. resim) koridora(4. resim) t yaparak hat çekildi.

yanlış bişey yok ancak, daha iyi olabilirdi eleştirisine açık isen o şekil yorum yapabiliriz.

Ben olsam, 2 fayansa kıyar, o kombinin altını radyatör bölgesindeki gibi komple gömdürürdüm, hem görüntü düzelirdi, hm de 8-10 dirsek az kullanılırdı belki....

Kombi de klimadan dolayı alçak olmuş, yanlız o borular balkonda kalacaksa, kesinlikle sökülüp dolap içinde kalmalı, dgazı dememem gerek yok çok yüksek kalmış makinaya göre.....

ter. vana Te şeklinde olmadığı için kırılmaya ve çarpılmaya müsait olmuş, ama pakkens kötü bir marka değil.

hayırlı olsun..

• quote:

sen kombiyi boşver hayırlısı ile askerliğe konsantre ol, döndüğünde buderusun gb 112 si çıkar , ferrolinin kimbilir neyi icat edilir.

kombi setlerinin plastik olanlarının filitreleri metal olsa da , genleşmeden ve dar kesitten her zaman zarar verecektir kombilere, toplam fiyatı 10 TL olunca ,tanesi 20 Tl olan metallere gitmez sevgili firmalar......

saygılar.....

• quote:

Üstadlar, montajın bir ksımı tamamlandı.Aşağıdaki fotoğraflara bakarak yapılan yanlışları söyler misiniz?

kombi sanırım balkonda
    kombiye pvc+çift cam ısıcamdan dolap yaptırın (klimanın dış ünitesi biraz engel oluşturabilir)
    kombi bağlantı borularına kauçuktan izole kılıflardan takın
    sanırım mersindeydiniz,bölgenizdeki şebeke suları kireçliyse;

kombinin altındaki soğuk su bağlantı borusuna EKOSU kireç önleyici kelepçe takmanızı öneririm
    koçtaş'larda 60lira civarında

bu arada kombi seçiniz güzelmiş: baymak falke condens

hayırlı olsun. güle güle kullanın

• quote:

quote:

yanlış bişey yok ancak, daha iyi olabilirdi eleştirisine açık isen o şekil yorum yapabiliriz.

Ben olsam, 2 fayansa kıyar, o kombinin altını radyatör bölgesindeki gibi komple gömdürürdüm, hem görüntü düzelirdi, hm de 8-10 dirsek az kullanılırdı belki....

Kombi de klimadan dolayı alçak olmuş, yanlız o borular balkonda kalacaksa, kesinlikle sökülüp dolap içinde kalmalı, dgazı dememem gerek yok çok yüksek kalmış makinaya göre.....

ter. vana Te şeklinde olmadığı için kırılmaya ve çarpılmaya müsait olmuş, ama pakkens kötü bir marka değil.

hayırlı olsun..

(Çok yer kaplamasın diye alıntı yaparken resimleri sildim). Bircan Bey yorumlarınız için teşekkür ederim.Aslında mümkün olduğu kadar az dirsek kullanılsın dedim ama ancak bu şekilde olur dendi.Aslında benim için fayansların hiçbir önemi yoktu,boruları gömme işi aklıma gelse ustaya söylerdim.Sizce henüz sistem de çalışmıyorken dirsek azaltmak adına bu işe gireyim mi?Aslında şunun için de soruyorum fotoğraflarda görüldüğü gibi çocuk odasından koridora t ile hat çekildi.Aynı şeyi salonun içinde de yaptırdım.Bu durumda verim düşer mi diye endişe ediyorum.
    Sanırım usta gaz borusunu kaynakla uzatacak.Aslında ben sola dirsek atmasın diye kombiyi klimanın tam altına kurun dedim ama onay vermeyebilirler baca çok aşağıda olur dendiği için vazgeçtim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jack33 -- 29 Haziran 2012; 22:56:06 >

• 
Sayfa: önceki 10371038103910401041
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.