Şimdi Ara

Doğalgaz BİTTİ !!! Zor Gün İlan Edildi!! (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
0
Favori
1.629
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

su sıcaklıgı 40 derecede. sabah 6:30 aksam 11 arası yanıyor. ortam 23 dereceye ayarlı = 118 tl geldı bu ay
  • Doğru düzgün yanmadığı halde 3 oda bir salon olan evimize gelen bu ayki fatura 270TL. kaba bir düşünceyle 120TL ye bu evin rahatça ısınması gerektiğini düşünüyorum.

kessinler doğalgazı ve kömüre geçelim, böyle rezillik görmedim ben. hava temizliği vs. hikayeleri tekrar etmeye gerek yok sabahları is kokusu hala mevcut.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TuVNeRa

Beter olun !
    Fahiş fiyatla gaz satanlara

Aynı hacimde doğalgazı Rusya' da kullansam aylık 30TL ödeyeceğim ama burada 185TL
    Herkes diyecek "Rusların kendi gazları var o yüzden ucuz" ve ben de diyeceğim "Bizde gaz olsa bile kendi vatandaşımıza 10 katı fiyatla satardık"

Ben iranın yerinde olsam iğnenin ucunu vermem bizim millete.
  • Ulan şurda daha 2 gün soğuk oldu nasıl gaz biter,birde eski kışlar olsa demekki soğuktan gebericez.
  • 1800W 7 dilimli radyatörüm hazır Çıtır çıtır edecek yağları haha
  • Herkes son dakika vermeye başladı ,ulan kış günü eskisi gibi sobamı kurucaz,ne oldu iran gaz vermeyimi kesti acaba? 2 gün soğuk oldu aşırı kullanıldı diye gaz bitmez.
  • Bu kar günü :(
  • O değil de adam kaynak diye mynet'i gösterdi
  • quote:

Orijinalden alıntı: aboxzux

O değil de adam kaynak diye mynet'i gösterdi

Yok hocam her olayı örtmekle yükümlü akpnin gazetesi zamanda ,sabahta bile var.

http://zaman.com.tr/haber.do?haberno=1231173&title=botas-zor-gun-ilan-etti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Malvolorne -- 17 Ocak 2012; 23:48:58 >
  • ne hazırlıksız ülke olduk çıktık böyle

2 damla kar yağdı metrobüsler durdu 6 ilde elektrikler kesildi, şimdi de ülkenin doğal gazı bitiyormuş

peh
  • biz salonu kapatıyoruz kışın oturmuyoruz salonda , evdede kombi genelde günde 6 saat civarı yanıyo, buna ragmen ayda 160 lira gidiyo

40 metrekare salon 100 metrekare geriye kalanı zaten.. salonu ısıtsak 300 olur heralde gaz faturası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheJudgé -- 17 Ocak 2012; 23:53:17 >
  • Yaw zam geliyordur zamcık yerine gangbang_zam olacaktır halk fazla ses çıkarmasın diye oyun yapıyorlardır...1 kere keserler 10 tıkarlar bir iki gün sonra.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isviçreli bilim adamı -- 17 Ocak 2012; 23:57:41 >
  • Adam akıllı gazı verimli kullanamıyoruz.. bugün kombinin yalazını gözetledim brülorun önünden ama hiç iyi görmüyorum yalazın rengi sırasıyla beyaz-açık mavi-sarı çıkarıyor verimsiz yanma ve hava basıncı yüksek olduğu için yalazda beyazlama ve sarılaşma gözüküyor verimsizlikten dolayı kombiyi yükseğe alıyoruz ama kombinin içinden çıkan suyun sıcaklığı 30 derece bile yok.. düşünün ama kombinin ekranında 52 yi gösteriyor..

İçerde 52 ye geliyor ama dışarı çıktığında buz gibi geliyor.. verimsiz yanmadan dolayı su eşit ısınmadan direk gidiyor.. Ne olacak bu gazımızın hali ben çok merak ediyorum.. kömür sobasını kurcaz baca yok.. katalitik yakılacak ısıtmıyor.. elektrik sobası başa bela..

Alternatif ısıtıcımız bunlar bizim kömür sobası köyde duruyor zaten onu buraya bir daha getirtemeyiz çok ağır 110 kilo civarı var yada 120 AUER Tuğlalı döküm soba

Bu arada... sobayı bir daha kuramayız yeni sisteme göre baca yapılmadığı için çok zor ama teras katında oturanlar kurar.

Sonra bi yüzde yirmilik süpriz zam kapıda olduğu için oyun yapıyor olabilirlermi bilmiyorum Ne halt yerlerse yesinler
  • ekran kartı hazır
  • 1 ton kömür 300 lira kasımda aldım daha 25 torba var cayır cayır yanıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: zıplayanpırasa

Klima akar

• Kömür en iyisi.Bize doğalgaz yeni geliyor ama almayacağız.
  • Hem zamlı hem sınırlı hamd olsun
  • Benim anlamadigim boyle sulak bir ulkede elektrigi neden dogalgazdan uretiyoruz? Hem pahali oluyor hem boyle yakmamiz gereken gaz elektrige gidiyor,
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.