Şimdi Ara

Doğalgaz Alarm Cihazı tavsiyesi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
3
Favori
60.021
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • 3MK-5120D DOGALGAZ LPG DEDEKTÖRÜ 220V F 39,90 TL

Algılama Metodu: Yarıiletken Semiconductor Sensing Technology
    Röle Çıkışı: 1 NO/NC contact
    TSE : VAR
    İGDAŞ ONAYI : VAR
    AKSA GAZ ONAYI : VAR
    AKSARAY GAZ ONAYI : VAR
    Selenoid Vana Çıkışı : 250 VA
    Güç : 3W
    Gaz Eşiği : %10 5000 ppm
    Çalışma Sıcaklık : -20°C ~ 50°C
    Nem : 80%
    Siren Ses Şiddeti: 85dB
    Sensör Ömrü : 5 Yıl / 5 Years
    Kalibrasyon Süresi: 45 saniye

2 Sİ arasında kaldım.Sanki 3mk daha iyi geldi.Ne dersiniz arkadaşlar
  • Endimiyon kardeşim bu yazı sana gelsinnnnnn

Güvensizliği Tespit Edilen Ürünlere İlişkin Toplatma Kararları

27.8.2013 09:00:26

Bakanlığımızca 4703 sayılı Ürünlere İlişkin Teknik Mevzuatın Hazırlanması ve Uygulanmasına Dair Kanunun 11’inci maddesi kapsamında, güvensizliği tespit edilerek haklarında piyasaya arz yasağı, toplatma ve bertaraf kararı verilerek kesinleşen yaptırım kararlarına ilişkin bilgilere, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Piyasa Gözetimi ve Denetimi Yönetmeliğinin 10’uncu maddesine göre, aşağıda yer verilmiştir.

Bakanlığımızca, 4703 sayılı Kanun kapsamında güvensizlik nedeni ile alınan toplatma kararlarının mevzuat ile belirlenen süreçlerin tamamlanmasına müteakip, duyurulmasına devam edilecektir. Toplatmaya konu ürünlerden ellerinde bulunanların, ürünün üreticisine başvurması gerekmektedir. Kamuoyuna duyurulur.

GÜVENSİZLİĞİ TESPİT EDİLEN ÜRÜNLERE İLİŞKİN TOPLATMA KARARLARI

SIRA NO.

ÜRETİCİNİN UNVANI

MARKA/MODEL

ALINAN ÖNLEMİN TARİHİ ve SAYISI

1

Enersistem Mühendislik Danışmanlık Ltd.Şti (İthalatçı)

Gasco marka 700 R model gaz dedektörü

31/12/2010-124
    bahsettiğin cihaz bakanlıkça piyasadan toplatılmış sen neyin tavsiyesini yapıyorsun ???????

• quote:

Orijinalden alıntı: pfizerbrs

Endimiyon kardeşim bu yazı sana gelsinnnnnn

Güvensizliği Tespit Edilen Ürünlere İlişkin Toplatma Kararları

27.8.2013 09:00:26

Bakanlığımızca 4703 sayılı Ürünlere İlişkin Teknik Mevzuatın Hazırlanması ve Uygulanmasına Dair Kanunun 11’inci maddesi kapsamında, güvensizliği tespit edilerek haklarında piyasaya arz yasağı, toplatma ve bertaraf kararı verilerek kesinleşen yaptırım kararlarına ilişkin bilgilere, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Piyasa Gözetimi ve Denetimi Yönetmeliğinin 10’uncu maddesine göre, aşağıda yer verilmiştir.

Bakanlığımızca, 4703 sayılı Kanun kapsamında güvensizlik nedeni ile alınan toplatma kararlarının mevzuat ile belirlenen süreçlerin tamamlanmasına müteakip, duyurulmasına devam edilecektir. Toplatmaya konu ürünlerden ellerinde bulunanların, ürünün üreticisine başvurması gerekmektedir. Kamuoyuna duyurulur.

GÜVENSİZLİĞİ TESPİT EDİLEN ÜRÜNLERE İLİŞKİN TOPLATMA KARARLARI

SIRA NO.

ÜRETİCİNİN UNVANI

MARKA/MODEL

ALINAN ÖNLEMİN TARİHİ ve SAYISI

1

Enersistem Mühendislik Danışmanlık Ltd.Şti (İthalatçı)

Gasco marka 700 R model gaz dedektörü

31/12/2010-124
    bahsettiğin cihaz bakanlıkça piyasadan toplatılmış sen neyin tavsiyesini yapıyorsun ???????

merhaba

yazının en altına " bahsettiğin cihaz bakanlıkça piyasadan toplatılmış sen neyin tavsiyesini yapıyorsun ??????? "

diye yazmışsın fakat ben tavsiye falan etmedim. tavsiye istedim. ve bahsetmiş olduğun markanın ismi dahi konuda geçmiyor.

• Selam google doğalgaz alarm tavsiyede ilk buraya yönlendirdi.

Sekmanın gereksiz ötmesi illallah dedirtti. Yeni bir tane alacağım. Yemek yap öter, mandalina ye öter, parfümlü mutfağa gir affetmez öter. Durduk yere öter.

Sıgaradan, parfümden, yemek kokusundan etkilenmeyen doğalgaz alarmı kullanan var mı? Selenoidli (doğalgaz vanasını ötünce kapatan)

Edit: İkon Gd401 tekzenden sipariş verdim. kargo ile 26 gayme
    Edit: İkon Gd401 bağlantı öncekine göre ters. Mavi faz idi, ikonda mavi nötr. Ventil girişini değiştirmeden taktım (rengi rengine). çakmak gazı ile denedim. gazı iyice yaklaştırınca öttü, uzaklaştırınca hemen ötmeyi bıraktı. Baktım vananın ventilini çekmişti. İlk izlenim gereksiz ötme yok.

Edit:
    İkon Gd401 izlenimlerim:

pozitif:
    -Fiyatı ucuz. Tekzen online 26 liraya geldi.
    -MArkalı. Türk yapımı. Muhatap var. Doğalgaz satış firmaları bunu onaylamış.
    -Çakmak gazı ile öttü ve doğalgaz vanasını tek sinyalde şak diye kapattı. Eski alarmım vanaya sürekli sinyal gönderip tak tak tak sesi çıkarttırıyordu.
    -taktım ve unuttum. Sıgara, parfüm, yemek kokusu, fırında pişenler ile etkilenmedi.
    -Eskisini çıkarıp kendim monte ettim. Montajı bence kolay. Sadece Kablolar.
    - Kızartmadan etkilenmedi

negatif:
    - CO (karbonmonoksit) duyarsız. Aynı markanın ek CO sensörlüsü var, alınabilir, pahalı. CO sensörlü doğalgaz abonelerine zorunlu değil.
    - Elektrik kesilince çalışmaz. Pil desteği yok. (Pilin sızdırması akması derdi olabilir. Pilli olanlar vanayı kapatmaz bence, çünkü vana kapatması için 220V gerekli, pilli model sadece ses çıkarabilir)
    -Depremde otomatik gazı kapatması yok. (Hareket sensörlüler pahalı ve az)
    -sensörü yarı iletken. Yukarıdaki mesajlarda yarı iletkenlerin her şeye öttüğü yazılmış. Katalitik sensörlerin sadece patlayıcı/yanıcı gazlara öttüğü yazılmış. Ben katalitik sensörlü bir şey bulamadım. Çin sitelerinde var, güvenip almadım. Doğalgaz satış firmalarının önerdiği listede (bence) markaların hepsi yarı iletken sensörlü.
    -Ses gücü önceki alarmın seviyesinde. Daha fazla değil. Apartman duymaz. Komşular belki duyar.
    -Ötünce SMS göndermiyor, telefon etmiyor, fax çekmiyor, itfaiyeyi aramıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 906 -- 29 Ocak 2014; 12:37:43 >

• 906 kullanıcısına yanıt
    Ben de yakın zamanda 3MK'nın fişlisini aldım.
    Bende de çakmağı yaklaştırdığımda ötüp uzaklaştırdığımda ötmüyor ancak kızartma kokusuna da ötüyor alet.
  • salumni S kullanıcısına yanıt
    İnternette hiç tavsiye bulamadım. Konu komşuya sorduk. MArkasız bile kullanan vardı.
    İkon çok ötmüyor denildi. Ucuz olduğundan taktım. 2 saat oldu daha takalı :D
    Hayırlı olsun hocam. Allah kazadan beladan saklasın.
    Dediğim gibi benim alet kızartma vs. de ötüyor.
    İkon'u ben de duymuştum ama pek farklı olacağını sanmuıyorum.
    Alarm çalarsa hemen panik yapma.
    İkonu bir aydan fazladır bende kullanıyorum şu ana kadar hiç boşa ötmedi
  • AKAR GÜVENLİK kullanıcısına yanıt
    Ne demek "malesef biz uykudayken veya dışarıdayken çok da faydalı değil" ??? CE sertifikası ve doğalgaz firmalarından onay var. Her abone bunu veya benzeri ucuzlukta alarm cihazını kullanıyor. Onay ve sertifika verenlere söyleyin ve kabul ettirin. Sonra buraya yazın.
    Sanki vitamin hapından bahsediyorsunuz.
  • Malesef montaj yapılırken uyarıcı alarmın en basit olanı kuruluyor.
    Biz özellik olarak daha iyilerinin olduğunu ve daha çok işe yaradığını söylemek istedik.Bunu pekçok firma biliyor zaten ancak son kullanıcıların hepsi bu konuda bilgi sahibi değil.
  • AKAR GÜVENLİK kullanıcısına yanıt
    Faydalı olmayan, basit... Doğalgaz dağıtım firmaları arayın ve dediğiniz gibiyse bunları kurdurtmayın.
    Sizinki depremde vanayı kapatıyor mu? CO yükselince yine vanayı kapatıyor mu? Merak ettim yani
  • Hepsi mümkün ancak fiyatları yüksek olduğundan son kullanıcıya en ucuzunu takıp gidiyorlar.
    Sistemlerimiz simkartla bile çalışır,elektrrik olmasa da çalışır,sesli mesaj verir,gazı keser, uykudaysanız dubleks evde bile olsanız uyanırsınız,apartmandaysanız komşular duyar,yanlış alarm vermez,gaz,karbonmonosit,lpg,hareket sensörleriyle kombine çalışaabilir
  • arkadaşlar yazının hepsini okudum .. ve genellikle tartışma konusu gibi bişey olmuşş.. ikon alsak iş görürmü ?? birde benim tahminim alarmın konumu cok önemli. yoksa ocagın altında falanda öter.. bu arada bunu bilen birinin takmasımı gerek __?? son olarak İKON İŞ GÖRÜRMÜ ??
  • Ben aldım kullanıyorum cok memnunum diyen cihaz modelini verebilirmi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • şöyle bir geçmişten haber var, -İkon marka GD 401 model Gaz Alarm Cihazı- nın da içinde bulunduğu

http://finans.mynet.com/haber/detay/ekonomi/14-urun-hakkinda-toplatma-karari/93235
  • www.loadtr.com/866412-ikon_doğalgaz_cihazı.htm

Arkadaşlar 5 yıldır kullandığım ikon g.d.969k model cihaz bugün evde olduğum bir anda bozuldu. Hiçbir anormal bir durumun olmadığı bir anda alarm vermeye ve aynı anda gaz valfinden tak tak sesler gelmeye başladı.Olayı ev sigortasını kapatarak durdurdum,kapatmasam belkide devam edecekti.Cihazda kahverengi bir leke, aşırı bir ısınma ve biraz erime olmuş.Evde olmak şanstı farklı bir durum ortaya çıkabilirdi.Şimdi yenisini araştırıyorum selamlar...

• eto83 kullanıcısına yanıt
    icon hakkında şöyle bir haber var
    http://www.milliyet.com.tr/guvensizligi-tespit-edilen-urunlere-ankara-yerelhaber-134314/
  • 3mk 5120 d nasildir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.