Şimdi Ara

Dod- ikinci el ne kadar güvenli?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
2.936
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dün ki Fatih oto kaporta konusunu gördükten ve orada galericilere ait olduğu söylenen ifadeleri okuduktan sonra 2. el aracı nereden alınır ki dedim. Aklıma ilk gelen DoD oldu ama daha evvel forumlarda Dod'un pert araç aldığı, Dod'dan çıkan pert araçlarında kusursuz vs şeklinde satıldığını okumuştum.

O halde sorayım, Dod ne kadar güvenli? 2. el araç nereden alınır?

• İkinci elde birine ya da bir firmaya güvenmek ne kadar güvenli sence
  • quote:

Orijinalden alıntı: hard_hacker

İkinci elde birine ya da bir firmaya güvenmek ne kadar güvenli sence

Kurumsallık, taahütler var. Ekspertiz ile satıyorlar ama soru şu ki cidden işlerini iyi yapıyorlar mı?
  • Ben sıfır aldığım aracı başka bı bayide ekspertiz yaptırdım bu memlekette sıfır araçtan değişen boya kac kere çıktı okumadınız sanırım ben araba işinde babama güvenmem kurumsal murumsal hikaye bunlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hard_hacker -- 30 Mart 2012; 12:08:05 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kalavun

quote:

Orijinalden alıntı: hard_hacker

İkinci elde birine ya da bir firmaya güvenmek ne kadar güvenli sence

Kurumsallık, taahütler var. Ekspertiz ile satıyorlar ama soru şu ki cidden işlerini iyi yapıyorlar mı?

Alıntıları Göster
    geçenlerde bir konu vardı dod'dan aldığı aracın km sinin düşürülmüş olduğunu öğrenmiş birisi
    ikinci elde tanıdıktan başka kimseden araç alınmaz bence

• quote:

Orijinalden alıntı: Zaman Ötesi

geçenlerde bir konu vardı dod'dan aldığı aracın km sinin düşürülmüş olduğunu öğrenmiş birisi
    ikinci elde tanıdıktan başka kimseden araç alınmaz bence

Alıntıları Göster
    Valla ben dod Avek ten aldım gayet memnundum yine ordan alırım alacağım arabayı fiyatı tuzlu biraz ama krediyi kendileri veriyor orası güzel
  • quote:

Orijinalden alıntı: cemalnalga30

Valla ben dod Avek ten aldım gayet memnundum yine ordan alırım alacağım arabayı fiyatı tuzlu biraz ama krediyi kendileri veriyor orası güzel

Peki Cemal Hocam km düşürme, hasarlı-toplanmış araç satışı gibi bir kaygınız oldu mu? Şirketin gerçekten kurumsal bir yapısı var mı? Sattıkları aracın ekspertiz raporunu da veriyor olsalar gerek. Bu rapor kendilerini bağlayıcı mı?
  • quote:

quote:

Peki Cemal Hocam km düşürme, hasarlı-toplanmış araç satışı gibi bir kaygınız oldu mu? Şirketin gerçekten kurumsal bir yapısı var mı? Sattıkları aracın ekspertiz raporunu da veriyor olsalar gerek. Bu rapor kendilerini bağlayıcı mı?

Alıntıları Göster
    fatih oto kaportayı arayıp çok sövdüler sanırım sitelerinde fotolar kalkmış. Bakmak için girmiştim. Geçmişten baktığım linklere tıkladım hata verdi. siteyi gezdim yok...

2.el araç alınmayacak hale geldi ülke...

DOD'a da güven olmaz. şanzıman arızalı polo satmaya çalışıyordu.

• quote:

quote:

hocam adım cemal değil :)

Valla bize ekspertiz ile verdiler.İstenildiğinde dış servise sokamıyorsunuz aracı.Binmenize bile izin vermiyorlar.Ama ben güvenerek aldım sonucta koskoca firma.

Aksi bir durum olursa çağırırım basını binanın önünde acıklama yapaım ona göre dedim hiç sorun olmadı.

Ama kısmetsizliğe birisine yanlış düşmüştür bişi diyemem yine ordan almayı dusunuyorum .

Ama fiyat olarak size indirmli gelebilir ama krediyi ordan alırsanız oahalıya gelir araç söyliyeyim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemalnalga30 -- 2 Nisan 2012; 22:27:00 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Sadece Sürücü

fatih oto kaportayı arayıp çok sövdüler sanırım sitelerinde fotolar kalkmış. Bakmak için girmiştim. Geçmişten baktığım linklere tıkladım hata verdi. siteyi gezdim yok...

2.el araç alınmayacak hale geldi ülke...

DOD'a da güven olmaz. şanzıman arızalı polo satmaya çalışıyordu.

Alıntıları Göster
    Dod dediğiniz yer o araba pazarındaki piyasadaki at hırsızı tipli galericilerin takım elbise giymiş halidir bence.
  • quote:

hocam adım cemal değil :)

Valla bize ekspertiz ile verdiler.İstenildiğinde dış servise sokamıyorsunuz aracı.Binmenize bile izin vermiyorlar.Ama ben güvenerek aldım sonucta koskoca firma.

Aksi bir durum olursa çağırırım basını binanın önünde acıklama yapaım ona göre dedim hiç sorun olmadı.

Ama kısmetsizliğe birisine yanlış düşmüştür bişi diyemem yine ordan almayı dusunuyorum .

Ama fiyat olarak size indirmli gelebilir ama krediyi ordan alırsanız oahalıya gelir araç söyliyeyim

Anladım :) Benim için kafidir. Teşekkür ederim. Yok, dod ile benim bir işim yok ama kardeşime alacağız.

Hayırlı akşamlar.
  • Dod sirket araclarina jant takip satan bir firma. Mumkun mertebe uzak durmak lazim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: insomnia__

Dod sirket araclarina jant takip satan bir firma. Mumkun mertebe uzak durmak lazim.
    galericinin "bir tık" üstü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: insomnia__

Dod sirket araclarina jant takip satan bir firma. Mumkun mertebe uzak durmak lazim.
    baktığınız aracı binadan çıkartamıyorsunuz tur atamıyorsunuz dışarıda bir yere gösteremiyorsunuz vs.
    plaka ve şase no aldım araç vw kayıtlarında çıkmadı hem de hiç. kayıtlarını silmişler itelemek için sonradan öğrendim
    muayene geçmiş sigorta yok benden vekalet istediler bana sigorta yapıp öyle muayeneye sokarak vereceklermiş falan filan

vw de tanıdık bir şeften öğrenince uyuz oldum kaporamı istedim tabi onu da vermediler haram ettim çıktım

tavsiyem uzak durun
  • quote:

Orijinalden alıntı: escala

baktığınız aracı binadan çıkartamıyorsunuz tur atamıyorsunuz dışarıda bir yere gösteremiyorsunuz vs.
    plaka ve şase no aldım araç vw kayıtlarında çıkmadı hem de hiç. kayıtlarını silmişler itelemek için sonradan öğrendim
    muayene geçmiş sigorta yok benden vekalet istediler bana sigorta yapıp öyle muayeneye sokarak vereceklermiş falan filan

vw de tanıdık bir şeften öğrenince uyuz oldum kaporamı istedim tabi onu da vermediler haram ettim çıktım

tavsiyem uzak durun

hocam sallama ya kapora herzaman geri verilir.hangi dod söylermisin...
  • quote:

Orijinalden alıntı: mulligun

quote:

tavsiyem uzak durun

Alıntıları Göster
    Bu kadar hile hurdalarını bilmiyordum. İşte bunun için sordum :)

Cant takmak, aracı başka servise sokamamak, servis kayıtlarının silinmesi. Başka icraatları varsa onu da bilelim :)

Yani bu adamların tek avantajı 2. el kredisi. Öyle mi?

• quote:

Bu kadar hile hurdalarını bilmiyordum. İşte bunun için sordum :)

Cant takmak, aracı başka servise sokamamak, servis kayıtlarının silinmesi. Başka icraatları varsa onu da bilelim :)

Yani bu adamların tek avantajı 2. el kredisi. Öyle mi?

Alıntıları Göster
    quote:

Dod dediğiniz yer o araba pazarındaki piyasadaki at hırsızı tipli galericilerin takım elbise giymiş halidir bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: salatan

quote:

Alıntıları Göster
    genelde şirket araçlarını satıyorlar
  • quote:

quote:

tavsiyem uzak durun

geri verilecek ise niye aliyorlar? baglayiciligi nerde?

• quote:

Orijinalden alıntı: forumusr

quote:

quote:

tavsiyem uzak durun

geri verilecek ise niye aliyorlar? baglayiciligi nerde?

Alıntıları Göster
    geçen gün dod tan alınan bir jetta gördüm
    günahını almak istemem ama bana sanki km ile oynanmış gibi geldi artık allah ile onların arasında

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.