Şimdi Ara

Doctor Who (2005- ) | 12. Sezon Bitti (271. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.009
Cevap
50
Favori
204.558
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 269270271272273
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bill i sevmeyebilirsiniz ancak o kocaman ağzı ile bence en iyi eşlikçilerden biri olmaya aday.
  • başlığı 10. sezon başladı diye değiştirme şansınız var mı?
  • Abi 3. Bölümde tam bir çöp bu nedir yavv, hadi biraz başlayın artık dörttede bir şey olmayacak sanırım 5te başlayın artık.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 3/3 çöp

Bari S05E02'nin aynısını yapmayın.
  • 8. sezonun başlarındaki Doktor: "Ben emir almam, Clara."
    10. sezonun başlarındaki Doktor: "Emrini bekliyorum, Bill.

Ne desem, bilemiyorum... Hobbit'ten kurtulduk derken Doktor'un karakteri değişti. Her neyse, umarım değişim bu tür küçük değişiklikler ile sınırlı kalır - ki bunu da River olayına bağlayarak görmezden geliyorum.

9x3

Oldukça sevdiğim atmosferde geçen bir bölümdü; fakat hikayede bir olmamışlık vardı, bir şeyler eksik kalmış.

Sondaki sıçrayan su... Bir kovayla döküldüğü o kadar belliydi ki o sahneye olan eleştirimi kelimelere dökmek bile anlamsız kalır. Su sıçrattıktan sonra yaratığın "altından" geçtiği ve yıkmadığı bir köprü var. Hem iki km uzunlukta bir yaratık diyeceksin hem de destek yerleri yan yana olan köprünün altında hiçbir zarar vermeden geçebiliyor diyeceksin... Oldu o zaman
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Be All My Sins Remembered -- 1 Mayıs 2017; 1:25:53 >

• Daha üç bölüm olmasına rağmen Bill kendinden nefret ettirmeyi başardı. Valla bu da ayrı bi başarı... Çok itici bi karakter.
  • Bolumu yeni seyrettim. Bill fazla bilmesin bence. Siyahi karakter modasina uyup getirdiler de ama bence olmamis. Oyuncudan mi yoksa senaryodan mi kaynaklaniyor cozemedim. 12'un son donemine yakisir bulmadim ben.

Sezonun en iyi kismi kasanin yarattigi gizem. Oradan eski master(john simms) cikabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi captain_turkiye -- 1 Mayıs 2017; 18:29:39 >
  • captain_turkiye kullanıcısına yanıt
    Master'ın döneceğini haber vermeselerdi ve bunun üzerine o kasadan sürpriz olarak çıksaydı harika olurdu; ama bu haliyle, böyle bir şey gerçekleşirse yalnızca ucuz bir numara olarak kalır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Be All My Sins Remembered -- 1 Mayıs 2017; 18:32:40 >
  • Orada bence bir eski olayi var. Yoksa bu kadar gizem yaratmaya kalkmazlardi. Doctor eski masterla gecmiste karsilasabilir belki.
    Dusman izlenimi vermeselerdi eski companion hatta eski doktorlardan biri de derdik belki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi captain_turkiye -- 1 Mayıs 2017; 19:12:7 >
  • captain_turkiye kullanıcısına yanıt
    The Valeyard mı yoksa? İşte bu sürpriz olurdu.

• Orjinal seride epey kapismislar. Neden olmasin. Eskiler o hikayeleri biliyor, biz de izleyelim.
  • 10x3

ikinci bölümü daha çok sevmiştim
    bu bölüm tam bir dümdüz doctor who bölümü olmuş ek olarak ırkçılığa da değinmişler güzeldi. doktor 2000 dedi ama en efsane bölüm olan Heaven Sent'i düşünürsek bayaağı bir fazla bu sayı
    son sahnede yine iki bölümdür yerini hazırladıkları kasayla ilgili küçük bir şey gördük sonunda.
  • 01x08'deyim. İleriki bölüm ve sezonlarda doktorlar sürekli değişecek. Bu değişim konu anlatımını etkiliyor mu? Doktorlar arasında bağlantı var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Reid Rider

01x08'deyim. İleriki bölüm ve sezonlarda doktorlar sürekli değişecek. Bu değişim konu anlatımını etkiliyor mu? Doktorlar arasında bağlantı var mı?

doktorlardan ziyade yanlarında takılanlar daha fazla etkiliyor

• 01x10'u bitirdim. Son 3 bölüm diziye bakışımı değiştirdi. Özellikle son 2 bölümde Mofat çok iyi iş çıkarmış.
  • Bu kadar vasat bir sezon yoktur herhalde, Bill inanilmaz luzumsuz bir karakter olmus. Bu diversity ayagina dizinin kalitesini dusurmusler. Kasa disinda bir tane ise yarar sey yok.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sanırım sezonun son 3-4 bölümüne kadar çöp bölümler devam edecek , sonlarda da kasayı açıp bağlayacaklar .

keşke şu Masterı bilmeseydik , bu adam kutuda kiminle yemek yiyor acep diye merak bile edemiyoruz

• Bu bolumde gizemli basladi da ortalama bitti. Ilk basta blink gibi gizemli ev, gencler falan iyi gibiydi de sonu olmadi.

Oncelikle uzayli bocekler cok yuzeysel gecildi. Nereden gelirler, agacla iliskileri/yetenekleri nelerdir falan biraz acik kaldi.

Sonra Bill ve Doctor tamamen sans eseri sonra kaldi. Tum ev boceklerin kontrolunde, merdivene adim atan cocuk oyle gitti mesela.

En sonda da Doktor zeki bir sekilde olaydan siyrilmadi. Kadini "cocugun masumlari olduruyor, sen annesin bocekleri sen kontrol et" konusmasiyla kadin cocuguyla beraber intihar etti. Kendini oldurse neyse de ne olursa olsun bir anne cocugunu oldurmez. Zaten burada basta olmesi gereken kadinmis. O cocuk normal hayatini yasiyor gibi.

Tek merak uyandiran kasa olayi. Master olayi var ama bu kadar goz gore gore yapmazlar diye umuyorum.

• Reid Rider kullanıcısına yanıt
    Hocam ilk sezondan bahsediyorsanız 5.sezona kadar başyazar Russell T. Davies'ti
  • "Eh işte"lik bir bölümdü. Bölümde işe yarar tek olay, sondaki Kasa sahnesiydi.

9x9'ta Doktor, Clara'ya "Sen bakmadığın sırada ben de uyuyorum," diyordu; fakat şimdi ise "Zaman Lordları uyumaz," diyor. Ya bu replikler düşünülmeden yazılıyor ya da Doktor'un Bill'e verdiği bütün cevapların doğru olmadığını belli etmek için Moffat bilerek bu tür şeyler yapıyor. Bence ikincisi.

Kasa halen bir gizem. İçindeki tutsağın son sahnedeki vahşete karşı açlığı, çoğunluk tarafından tutsağın Master/Missy olarak tahmin edilsin diye yapılmış olabilir. Ayrıca, piyano çalıyordu; Dünya'daki müzik aletinin çalınışını bildiğine göre bu gezegenin kültürüne aşina olan biri olmalı - ya da öğrenmiş derler veyahut onun gezegeninde de piyano vardı dahi diyebilirler, sonuçta Doctor Who izliyoruz.

Ben kasanın içindeki tutsağı kaçırmak için Master veya Missy'nin ortaya çıkacağını düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Be All My Sins Remembered -- 7 Mayıs 2017; 22:25:20 >

• 
Sayfa: önceki 269270271272273
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.