Şimdi Ara

Doctor Who (2005- ) | 12. Sezon Bitti (295. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
6.009
Cevap
50
Favori
204.540
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 293294295296297
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Guest-AB1E07F87

96'da DW filmi çekildi. Bu filmde, Doctor 8. suratına büründü. 2005'te DW 9. Doctor'la dizi olarak geri döndü.
    2013'teki The Night of the Doctor isimli 2-3 dakikalık prequeel ile gördük ki 8. Doctor bir savaştayken Karn Bacıları( :D adı sisterhood, ne yapayım)'na gitmiş. Orada bir şey içip John Hurt Doctoruna -namıdiğer Savaş Doktoru- dönüştü. John Hurt ise The Name of the Doctor'un sonunda, 50. yıl özel bölümünde çokça göründü. Yani John Hurt aslında 9. yüz.

İddialara göre normalde, Time War'daki Doctor Eccleston'du fakat adam diziden öyle soğumuş ki 50. yıl özel bölümünde bile rol almak istememiş. Enteresandır ki, modern serinin ilk bölümünde Doctor aynanın karşısına geçince kaşına, kulağına şaşırınca daha yeni rejenerasyon olduğu intibası uyandırmıştı.

Alıntıları Göster
    teşekkürler, ben filmi izlememiştim onu izleyim

• Doktoru kadın yaptıklarından beri izlemiyorum. izlemem de.
  • Dizinin hikayesinde önemli bir değişiklik oldumu ?
    Olduysa spoiler içinde yazar mısınız?
    Diziyi 11. sezonda bırakmıştım ciddi bir değişiklik oldu mu ana hikayede ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: testhesap

Dizinin hikayesinde önemli bir değişiklik oldumu ?
    Olduysa spoiler içinde yazar mısınız?
    Diziyi 11. sezonda bırakmıştım ciddi bir değişiklik oldu mu ana hikayede ?
    Hem de ne. Belki de DW tarihinin en radikal değişikliğin olduğu sezonlardan ve en kötü sezonlarındandır.

Doctor bütün Zaman Lordlarının atası gibi bir şey çıktı. Bir seyyah kadın, kendisine ve kendi soyundan gelenlere Doctor'a rejenerasyon yeteneği sağlayan bilimsel zımbırtıyı enjekte etti ve Zaman Lordları, Galiffrey ortaya çıktı. Doctor'un gördüklerimizin aksine 13'ten fazla yüzü varmış. Rejenerasyon sınırı da yokmuş. Master da bunu öğrenince ADETA KUDURDU ve Galiffrey onun tarafından yok edildi. Evet tarafından. Zaman Lordlarıyla Cybermeni çifleştirip ortaya süper Zaman Lordları çıkardı.

Sadece son bölüm izlenebilir.

• .......

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi testhesap -- 2 Mayıs 2020; 0:31:29 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Doctor Who 5. Sezon 1. Bölüm (Türkçe Dublaj) site bana ait değil görünce şaşırdım, belki altyazılı izleyemeyen tanıdıklarınız vardır paylaşmak istedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Chelonian -- 4 Mayıs 2020; 3:42:29 >
  • Tesadüf üzeri keşfettiğim,gün ve gün izlediğim dizinin şu an bir bölümünü açıp izlemiyor olmak üzüyor beni, izleyemiyor değilim izlemiyorum artık zerre ilgimi çekmiyor, sadece bende mi böyle bilmiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-C4CF452C5

Bu mesaj silindi.
    Bu sezon, geçen seneki gibi kalitesiz ama dizi tarihinin bayağı kritik bir sezonuydu. İster sadece son bölümü, ister son 2-3 bölümü izlersiniz. Çok şaşıracağınızı temin ederim.
    Hikayeyi büsbütün kavrama takıntım olduğundan sezonun tamamını izlemiştim ben. Dizi bitene kadar da izlerim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-AB1E07F87

Hem de ne. Belki de DW tarihinin en radikal değişikliğin olduğu sezonlardan ve en kötü sezonlarındandır.

Doctor bütün Zaman Lordlarının atası gibi bir şey çıktı. Bir seyyah kadın, kendisine ve kendi soyundan gelenlere Doctor'a rejenerasyon yeteneği sağlayan bilimsel zımbırtıyı enjekte etti ve Zaman Lordları, Galiffrey ortaya çıktı. Doctor'un gördüklerimizin aksine 13'ten fazla yüzü varmış. Rejenerasyon sınırı da yokmuş. Master da bunu öğrenince ADETA KUDURDU ve Galiffrey onun tarafından yok edildi. Evet tarafından. Zaman Lordlarıyla Cybermeni çifleştirip ortaya süper Zaman Lordları çıkardı.

Sadece son bölüm izlenebilir.

Alıntıları Göster
    Şu mesajı okuyunca 12. sezon finaline bir kez daha sinir oldum. 50 yıllık külliyatı tek kalemde bu şekilde değiştirmek büyük olay cidden...

• DW hiçbir zaman korku dizisi olmadı ama şu ilk sahne, korku filmlerine taş çıkartır. Toby denen elemanı canlandıran her kimse, bayağı iyi iş yapmış. Sahne+oyunculuk+müzik=ürkütücü. O bölümü tekrar izleyeyim hatırlamışken.

Bu arada üstteki mesajlarımda Eccleston'ın keçi inadından bahsetmiştim. Big Finish diye bir sesli hikaye var DW'de. Eccleston inadını kırıp sesli hikayeye katkıda bulunacak.

Bu ayın başında da dizi, BBC ile 2 senelik tam kadroluk sözleşme uzatmış. Maalesef yoldaşımsılardan kurtulamayacağız bu sene de.

• Bu dizide Doktor dahil karakterlerin devamlı değişip durmasından hoşlanmazdım. İzlemeyeli çok uzun zaman oldu belki yeni bir tanesine bakarım en azından nasıl bir hale geldiğini görmek için. Dizideki bakmadığın zaman hareket eden melek heykellerinden küçükken çok korkardım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Nat Alianovna

Bu dizide Doktor dahil karakterlerin devamlı değişip durmasından hoşlanmazdım. İzlemeyeli çok uzun zaman oldu belki yeni bir tanesine bakarım en azından nasıl bir hale geldiğini görmek için. Dizideki bakmadığın zaman hareket eden melek heykellerinden küçükken çok korkardım.
    En son 9. sezon iyiydi. Şimdi 13. sezona girecek ve son sezona kadar gerçekten vasat. Yine de son sezon çok kritik bir viraj aldı. Bu viraj diziye bayağı dinamizm getirebilir ama başyazar Ch*bnall'a güvenim yok. Dizinin eski halinden cidden eser kalmadı hocam. Artık takmasam da sjw bürüdü diziyi ve bu yüzden millet diziden soğudu: şu son sayfanın yarısı benim mesajlarım :). Sırf duygusallıktan takip ediyorum. İyi forumlar hocam.

• Doctor Who'yu yıllardır izliyorum. Eskiden internet üzerinden BBC'deki yayınını canlı izler sonraki gün altyazı çıkınca bir de altyazılı izlerdim. Ama son sezonun tamamını izlemem aylar sürdü. Bunun sebebi Doctorun kadın olması ya da sjw değil. Herkesin sezon finalindeki hikayeden, oyunculardan ve mesajlardan şikayetçi olduğunu gördüm, ben asıl sorunun bunlar olduğunu düşünmüyorum. Doctor Who her zaman sjw tarafındaydı zaten. Ama son iki sezonda yaratıcı hikaye yok, izleyiciye yeni dünyalar göstermek yok, espiri yok, mantık yok... Şimdiki ekip ya Doctor Who'yu yapabilecek kabiliyette değil ya da umursamıyorlar. Olayları birbirine bağlama ihtiyacı bile hissetmiyorlar. İyi senaryoları olmadığı için mesaj vermeye yükleniyorlar. Güzel bir gizem, yaratıcı hikaye olmadığı gibi izleyiciye düşünmesi için bir ipucu vermeden olay çözülüp kapanıyor. Biz dizinin içine giremiyoruz. Bir bölüm boyunca insana hiçbir keyif vermeyen anlamsız bir hikaye izliyoruz. Sonuç olarak düşüncem, Doctor Who son iki sezonunda herhangi bir dizide olması gereken özellikleri taşımıyor, hatta bu kısım izlediğim en kötü dizi olabilir.

Sezon finali fos çıktığı yetmezmiş gibi gereksiz yere, izleyiciye hiçbir heyecan katmamasına rağmen Doctorun geçmişi tamamen değiştirdiler. Doctora zaten 12 tane daha yenilenme hakkı verilmişti şimdi boş yere hikayeyi bozup Doctor sonsuz kere yenilenebiliyor dediler. Yüzbaşı Jack'i de boş yere göstermişler. Sezon finalinde çıkacak diye bekledim. Doctor'u uyarmasa da bir şey değişmeyecekti. İzleyiciyi heyecanlandırmak için ellerinden bir tek bu geliyor tabi.

• Doctor who capaldi dönemi ile final yaptı bence.

• Yeni yıla özel bölümün ilk fragmanı yayınlanmış vaziyyyettedir. Karşınızda: Revolution of the Daleks yani Tekâmül-i Dalekân. Ula şu diziyi ben çevirsem herkese Osmanlı Türkçesini öğretirdim  1 Ocakta yayınlanacakmış.

Eskicilerin hoşuna gidecek gibi, özellikle Tennantçılar, Ecclestoncılar bayılabilir. Çünkü sadece fragman üzerinden konuşursak bu bölümde Dalek işbirlikçisi pis dünyalılar var.

• DW12 D kullanıcısına yanıt

KESİNLİKLE YA KESİNLİKLE

Hocam o kadar hevesle beklerdim ki her bölümü. Doktor kadın olduğundan beri bir bölüm bile izleyemedim olmadı yapamadım.

• Arkadaşlar kadın doktoru izleyenler biraz özet geçebilir mi? Son bölüme biraz baktım ırkıyla ilgili bir şeyler anlatıyorlardı algılayamadım tam.

• 5. sezonu zibilyon kere izlemişimdir her defasında şu çekim hatalarına ifrit oluyorum

1. bölümde tardisin anahtarı cebine ışınlanıyor, fakat bir sahne sonra hiç bir tepki vermiyor 54:32'de 2. kez anahtar cebine ışınlanıyor. Normalde 54:26'da doktoru görmememiz lazım 54:32 asıl anahtarın gelme sahnesi 2 kere aynı sahneyi bize gösterdiler.

Rory'nin hemşire kartını aldığı tarihe bakın 1990 yılı diyor.

4. bölümde
    River tutunacak bir yer bulun diyor fakat soldaki adam resmen boşluğa tutunuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Chelonian -- 1 Aralık 2020; 14:13:9 >

• Chelonian kullanıcısına yanıt

Doctor aslında Time Lord/lady değilmiş. Aslında onların yaratıcısıymış bile sayılır çünkü bütün Time Lord/Ladyleri onun genetiğinden gelmeymiş ve Doctor'ın ırkı belli değil. O da herhalde önümüzdeki sezonda açıklanır.
  • Yılbaşı bölümüyle ilgili hiç mesaj atılmamış.

Bugün 22.05'de BBC First kanalında Türkçe altyazılı olarak yayınlanmaya başladı. Ne zaman bitecek bilmiyorum.

• 
Sayfa: önceki 293294295296297
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.