Şimdi Ara

Doctor Strange in the Multiverse of Madness (6 Mayıs 2022) (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
353
Cevap
6
Favori
16.660
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Scott Derrickson ayrılmasıyla beklentim sıfırlandı. Marvel yönetmenlerin işine karışmayı bıraksın artık.
  • Scott'ın ayrılması karışık duygular yarattı bende. Bir taraftan iyi oldu bir taraftan kötü.
    Kötü tarafı; scott derrickson'un çektiği ilk strange filmi genel olarak oturaklı,ciddi bir işti, diğer marvel yönetmenleri gibi cıvık cıvık komedi unsurlu bir yönetmenliği yoktu yani. ikinci olarak twitterdan da takip ediyorum, gerçekten doctor strange karakterine özel ilgisi var(özellikle mistik tarafına) ve kendi korku unsurlarını da bu mistik dünyaya ekleyerek iyi bir iş çıkabilirdi. Son olarak ise genel olarak A kalite bir iş çıkarmasa da C kalite kötü bir iş de çıkarmayacak bir yönetmen yani tam anlamıyla ortalama kalitede bir film yapabilecek yetenekte görüyorum kendisini.Günümüzde o kadar kötü filmler çekiliyor ki B kalite bir iş belki de yeterli olurdu doctor strange için

Ayrılmasının iyi tarafı ise gerçekten dövüş koreografilerini beceremiyor, ilk filmde büyücü olan strange'i büyüden çok yumruk yumruğa dövüştürmüştü. Yeni çıkacak filmle ilgili en büyük kuşkularımdan biri de buydu. 2. olarak kendisini B kalite gördüğümü bununda belkide yeterli olacağını söylemiştim; ama A kalite bir strange filmine de kimse hayır demez. O yüzden yeni gelecek yönetmen çok önemli eğer A kalitede ciddi bir iş !!!(bakın burası çokomelli cıvık olmasın lütfen) yapabilecek yetenekte bir yönetmen gelirse ben tamamım bu ayrılığa
  • Acaba yönetmen ile neden fikir ayrılığına düştüler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Moueson kullanıcısına yanıt
    Menemen soğanlı mı olur soğansız mı diye başlamış tartışma.

• Sinemada izlememde çıktığında bir göz atarım veled Marvel filmlerinden Bi tık daha iyidir...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir bunu bir de blade'i merak ediyorum Mahershala Ali abimiz Wesley abimiz gibi gönüllerimize girebilecek mi görecez

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Korku filmi tarzında olacak diye beklentim vardı bundan, ama direktörün kovulması pek iyi gözükmedi.
  • Evet yeni söylentilerle karşınızdayım. Son haftalarda o kadar doctor strange cast duyumları geliyor ki herkes bu film'in doctor strange'in filmi olacağından emin miyiz ? diye sorular sormaya başladı

-ilk olarak Brother Voodoo olacak dendi(hmm peki)
    -Sonra America Chavez de olacak dendi( bu kim ? dedim önce kendi kendime sonra püfff'e dönüştü bu durum)
    -Sonra Clea önemli bir rolde filme katılacak dendi( beni en çok heyecanlandıran bu oldu)

Sonra clea'yı emily blunt oynayacak deniliyor. Bana deseniz ki victor, clea için hollywood'an oyuncu seç emily ilk 3 castıma girerdi sanırım çok iyi olur olursa. Tabi çoğu marvel fanı internette bu fikre karşı çıkıyorlar onlara göre emily susan storm'u oynamalı eşini de mr. fantastic olarak görmek istiyorlar. Sanırım daha önce bununla ilgili haberler dönmüş millette beklentiye girmiş. Bana göre clea'yı oynaması daha iyi çünkü çizgi romanlardaki susan storm'un karakterini pek beğenmiyorum(anlayan anladı)

Clea demişken oldukça ilgi çekici bir karakteri var; ve doctor strange'le olan ilişkisi de oldukça güzel. Diğer ilişkiler gibi cıvık yada soğuk değil.Oldukça ilgi çekici bir ilişkileri var; hatta ilişkileri birazda kinky(bu kelimenin tam karşılığını bulamadım Türkçede)

En son mordo olacak dendi zaten beklenilen bir şeydi. Daha villainlar yok ortada.Bakalım kaçı olacak. Yalnız bunlar olursa doctor strange filminden çok büyücüler grubu ve maceraları tarzı bir filme evrilecek gibi film. Marvel kendi içinde avengers tarzı büyücülerden oluşan bir oluşum da istiyor olabilir.

Yazımın sonunu, filmde olmasını istediğim bir çizgi roman sayfasını paylaşarak bitirmek istiyorum

Doctor Strange in the Multiverse of Madness (6 Mayıs 2022)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi victor zsasz -- 31 Ocak 2020; 1:52:8 >
  • Filmin yönetmeni Sam Raimi olmuş haberleri çıktı. Doğruysa inanılmaz heyecanlandım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ginga Bishounen

Filmin yönetmeni Sam Raimi olmuş haberleri çıktı. Doğruysa inanılmaz heyecanlandım.
    dediğin gibi olursa film inanılmaz güzel olabilir..
  • crypto81 kullanıcısına yanıt
    Umarım anlaşırlar.
  • Ginga Bishounen kullanıcısına yanıt
    Reyiz evrenlerin birinde Tobey'i tekrar Spidey olarak gösterse efsane olur. Oradan da Spider-Verse'e girseler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Doom

Reyiz evrenlerin birinde Tobey'i tekrar Spidey olarak gösterse efsane olur. Oradan da Spider-Verse'e girseler.
    Aynen ya. 10-15 sn. gözükse yeter.

• Xochitl Gomez, America Chavez rolüyle filme katıldı.

• Birkaç gündür sızıntılar düştü filmle ilgili. Benim gördüğüm lokinin yazarı(bu filminde senaristi) sıçıp batırmış filmi. Değil sam raimi 10 tane sam raimi gelse düzeltemez bunu.... Umarım fake'dir. Yoksa doctor strange filmi !!! demeye bin şahit gerekecek bir şey geliyor önümüze

Not: Ana plot wandanın gerçekten aile draması ise hayatta gitmem bu filme başlarım yapacağınız işe... ben doctor strange odaklı film görmek istiyorum; o kadar istiyorsanız wanda'ya solo film çekeydiniz; çocuk-aile draması görmek isteyende ona gitseydi

Doctor Strange in the Multiverse of Madness (6 Mayıs 2022)
    Doctor Strange in the Multiverse of Madness (6 Mayıs 2022)Ethtwitter
    “Full MoM summary from reliable leaker:”
    https://twitter.com/ethxrih/status/1442370525452439552

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi victor zsasz -- 27 Eylül 2021; 21:26:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: victor zsasz

Birkaç gündür sızıntılar düştü filmle ilgili. Benim gördüğüm lokinin yazarı(bu filminde senaristi) sıçıp batırmış filmi. Değil sam raimi 10 tane sam raimi gelse düzeltemez bunu.... Umarım fake'dir. Yoksa doctor strange filmi !!! demeye bin şahit gerekecek bir şey geliyor önümüze

Not: Ana plot wandanın gerçekten aile draması ise hayatta gitmem bu filme başlarım yapacağınız işe... ben doctor strange odaklı film görmek istiyorum; o kadar istiyorsanız wanda'ya solo film çekeydiniz; çocuk-aile draması görmek isteyende ona gitseydi

Ethtwitter
    “Full MoM summary from reliable leaker:”
    https://twitter.com/ethxrih/status/1442370525452439552

çok kötü senaryo bence de, multiverse lerde neler oluyor bitiyor doğru düzgün onları anlatırlarsa belki toparlar, birde professor x i kim oynayacak tabi bunlar heyecan yaratabilir ayrıca evrende multiverse ve portal açma işleri ile ilgili TVA Kang gibi kurgular varken gidipte America Chavez i işin içine sokmak bana saçma geliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi evohan -- 29 Eylül 2021; 23:21:40 >
  • evohan kullanıcısına yanıt

Hocam multiverse konusundan o kadar güzel konular çıkar ki ilk aklıma gelenler... mesela ben star wars gibi farklı farklı evrenler farklı farklı boyutlar göreceğimizi düşünmüştüm hep..... farklı canlılar farklı yaşayışlar. Belki de strange'in iron man olduğu, captain america'nın hydra ajanı olduğu vs farklı varyantlar.... Doctor strange'in bu seyehatlar de shuma gorath gibi farklı mistik yaratıklarla olan mücadelesi, ana villain olan nightmare'in strange'in çocukluk travması üzerine gidip onu yıpratması (kız kardeşi ile ilgili). Onun haricinde kısa bir an belki dormammu'yu bile görebilirdik, 3. filmin alt yapısı için. Onun haricinde christine farklı boyutlardan clea olarak gelebilirdi, ikisinin ilişki dinamiği vs, baron mordonun strange'in multiverse seyehatlerinin, doğanın hassas kanununa aykırı olduğu gerekçesiyle strange'le olan kavgası, en son america chavez strange'in kaybettiği kız kardeşi gibi olabilirdi bu seyahatlerde

Ama ciddi ciddi hikayenin temelini wandanın " Anayım ben ana !!! Çocuklarım nerede !!!" ye bağlarlarsa vallahi hellal olsun marvel'a. Umalım da fake olsun

Edit: Doğru olma ihtimali var maalesef çünkü mordo haricinde villain açıklanmadı bu filmde, full cgi nightmare olursa bilemem tabi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi victor zsasz -- 30 Eylül 2021; 2:31:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: victor zsasz

Hocam multiverse konusundan o kadar güzel konular çıkar ki ilk aklıma gelenler... mesela ben star wars gibi farklı farklı evrenler farklı farklı boyutlar göreceğimizi düşünmüştüm hep..... farklı canlılar farklı yaşayışlar. Belki de strange'in iron man olduğu, captain america'nın hydra ajanı olduğu vs farklı varyantlar.... Doctor strange'in bu seyehatlar de shuma gorath gibi farklı mistik yaratıklarla olan mücadelesi, ana villain olan nightmare'in strange'in çocukluk travması üzerine gidip onu yıpratması (kız kardeşi ile ilgili). Onun haricinde kısa bir an belki dormammu'yu bile görebilirdik, 3. filmin alt yapısı için. Onun haricinde christine farklı boyutlardan clea olarak gelebilirdi, ikisinin ilişki dinamiği vs, baron mordonun strange'in multiverse seyehatlerinin, doğanın hassas kanununa aykırı olduğu gerekçesiyle strange'le olan kavgası, en son america chavez strange'in kaybettiği kız kardeşi gibi olabilirdi bu seyahatlerde

Ama ciddi ciddi hikayenin temelini wandanın " Anayım ben ana !!! Çocuklarım nerede !!!" ye bağlarlarsa vallahi hellal olsun marvel'a. Umalım da fake olsun

Edit: Doğru olma ihtimali var maalesef çünkü mordo haricinde villain açıklanmadı bu filmde, full cgi nightmare olursa bilemem tabi

farklı evrenler illaki göreceğiz bu kesin zaten loki dizisinde iyice girildi buna geri dönüşü olmaz artık, çok süpriz karakterler ve yaratıklarda görebiliriz sızan senaryoda shuma gorath olacağı da söylenmiş zaten

ancak burada benimde hoşuma gitmeyen çocuklarımı getireceğim diye what if deki evil strange gibi bir wanda görmek, yani bu konu çok bayat ve mcu uymuyor çünkü mcu da biz ölen gamoraya tekrar kavuşan bir starlord gördük, geçmişe gidip sevdiceği ile yaşayan bir steve rogers da gördük, e loki desen oda dönecek muhtemelen mcu kardeşine kavuşacak tüm bunlar olan şeyler öyle ölen geri gelmez yoksa evren yok olur vs gibi klişeler gitmiyor maalesef, gitsin wanda da işte başka boyutta kendi ölüp çocuklarının kaldığı bir versiyonda yaşasın dövüşecek bir durum yok bence :)

• Dedikodulara göre filmde Xavier gözükecekmiş. İnanmadım hiçbir şekilde ama mutantları bu filmde sokacaklar bence evrene.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.