Şimdi Ara

Docsis 3.0 Modem & Router

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
2.877
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Uydunet'in şu yeni kampanyasına geçmeyi düşünüyorum ancak modem vermediklerinden düzgün bir modem almayı düşünüyorum. Evde bazen 3 bilgisayar 3 telefon üzerinden kablosuz kullanım olmakta. Nette araştırıyorum ancak her modemde ayrı bir karışıklık mevcut.
    Wireless olsun tek bir modem üzerinden herşeyi kontrol edeyim diyorum;
    Netmaster CBW-383Z4 : Model güzel ancak Wifi kısmında kopmalar yaşanıyor sorununu çok fazla okudum. Bu nedenle kablolu alarak, router yapayımda bağlantıyı dağıtayım istedim.
    Netmaster CBC-382D1 : Bu modeli alarak yanına router koyup interneti dağıtsam mı diye düşünürken, okuduğum yazılarda router üzerinden net dağıtmada bu modemde sorun yaşandığını okudum tereddütte kaldım.

Motorola
    'nın modemleri güzel, ping süreleri ve dalgalanmalar daha az dediler ancak onda da Docsis 3.0 olan modemleri bulmak zor gibi ve Türksat yapılandırmaları yüzünden bazı modelleri, modem de sorun olmadığı halde kullanılamayıp çöp olduğu belirtilen şeyleri de okudum.

Derdim o ki ; Kablosuz üzerinden kopmadan sıkıntısız router yapmak istiyorum. Online oyun oynarım, bu nedenle ping önemli. Download'da yaparım yeri geldiğinde. Hangi modemi almalıyım yardımcı olabilir misiniz ? Modemi almadan kuruluma gelmiyor Türksat doğal olarak.

Teşekkürler şimdiden.

• hali hazırda cbc-382d1 modelini 2. el bölümünde satıyorum. modem cidden harika. ancak başka bir tanıdığımdan motorola sbg-6580 geldiği için 382d1'i boşa çıkarttım. yanına router olarak Linksys E900 yada Zyxel NBG416N modelini tavsiye ederim.

modemin linki: istediğim fiyat 100tl (bir miktar pazarlık yapılabilir, kargo benden.)

http://forum.donanimhaber.com/m_82571813/f_//tm.htm#82571813
  • Evet bende öneri bekliyorum arkadaşlar;
    Motorola SB6120 Docsis 3.0 Uydunet Modem+TP-Link TL-WR740N Access Point
    yukardaki modemi tavsiye eder misiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: UnbLesseD

Merhabalar,

Uydunet'in şu yeni kampanyasına geçmeyi düşünüyorum ancak modem vermediklerinden düzgün bir modem almayı düşünüyorum. Evde bazen 3 bilgisayar 3 telefon üzerinden kablosuz kullanım olmakta. Nette araştırıyorum ancak her modemde ayrı bir karışıklık mevcut.
    Netmaster CBW-383Z4 : Model güzel ancak Wifi kısmında kopmalar yaşanıyor sorununu çok fazla okudum. Bu nedenle kablolu alarak, router yapayımda bağlantıyı dağıtayım istedim.
    Netmaster CBC-382D1 : Bu modeli alarak yanına router koyup interneti dağıtsam mı diye düşünürken, okuduğum yazılarda router üzerinden net dağıtmada bu modemde sorun yaşandığını okudum tereddütte kaldım.

Motorola
    'nın modemleri güzel, ping süreleri ve dalgalanmalar daha az dediler ancak onda da Docsis 3.0 olan modemleri bulmak zor gibi ve Türksat yapılandırmaları yüzünden bazı modelleri, modem de sorun olmadığı halde kullanılamayıp çöp olduğu belirtilen şeyleri de okudum.

Derdim o ki ; Kablosuz üzerinden kopmadan sıkıntısız router yapmak istiyorum. Online oyun oynarım, bu nedenle ping önemli. Download'da yaparım yeri geldiğinde. Hangi modemi almalıyım yardımcı olabilir misiniz ? Modemi almadan kuruluma gelmiyor Türksat doğal olarak.

Teşekkürler şimdiden.

Sayın Kullanıcımız,

Her iki ürünümüzü de Uydunet hattınızda kullanabilirsiniz. Kablosuz mesafe fazlaysa modem+router sistemini tercih etmenizi öneririz.

Ayrıntılı bilgi ve teknik destek için 0216 366 66 96 numaralı NetMASTER Destek Hattı'nı arayabilirsiniz.

Saygılarımızla,
    NetMASTER Destek Merkezi

• Router diemcok pali bisi almana gerek yok ev ortamimicinse
    Pc icimse bazi wifi usb kartlarvar cok iyi eskiden bitane kullaniyodum koyde acik alanda 500 m den cekiyodu
  • docsis 3.0 motorola modem
    http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/motorola-sb6120e-docsis-3-0-kablo-uydunet-modem-93637029#product-information

110 lira

65 liraya da TP-link TL-WR841N alırsın (inanılmaz geniş alana wireless yayıyor) ve ayarları bir cdsi var 3 dk da yapıyorsun.

hersey hazır
    beyin bedava
  • quote:

Orijinalden alıntı: UnbLesseD

Merhabalar,

Motorola

Teşekkürler şimdiden.

Ben Şubat/2013'ten beri Netmaster cbw-383z4 kullanıyorum. hiç sorun yaşamadım, tavsiye ederim. Sorunlar genelde bulunduğun bölgedeki santralden kaynaklanır

Bu modeme kablo ile 2 masa üstü bilgisayar, Philips LCD tv, kablosuz olarak 1 notebook, 3 telefon (HTC, iPhone5 ve blackberry) ve 1 iPad bağlı. Hiç sorun yaşamadım. Notebook kablosuz bağlandığında hız ortalama 70 mbps oluyor. 50 mbps'den aşağı indiğini görmedim.

Uydu net'ten taahhütlü olarak getirdiler. Abonelik tarifem 20 mbps hız, 2 mbps upload hızı ve 50 gb akn olan paket

Evdeki bağlantımın resmi ektedir.
     Docsis 3.0 Modem & Router

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serdarski -- 6 Kasım 2013; 13:44:36 >

• Netmaster cbw-384 modeme kablosuz bağlantı ile ilgili ufak bir hatırlatma yapayım;

modemin durduğu yer,
    modem ile kablosuz cihazlar arasındaki duvar ve diğer bağlantıyı etkileyen şeyler hangi marka ve model modemi alırsanız alın mutlaka oluşacak etkenlerdir.

Mesela modem benim evimin girişinde durur. girişte modemin olduğu yerde notebook'u kablosuz bağlantı kurduğumda hız ortalama 70 mbps oluyor. ama arka odaya notebook'u götürdüğümde modemin sinyali kayboluyor. Sebebi modemin bulunduğu yer ile arka oda arasında mutfak ve banyo var. Bunların duvar kalınlıkları sinyalin kesilmesine sebep oluyor. Bende arka odaya kablo ile switch çektim ve switch'e access point (AP) bağladım.
  • Açıklamalarınız için teşekkür ederim, sanırım Motorola Docsis 3.0 olan cihazını alacağım. Zira belirtmiş olduğunuz modemle ilgili bir kaç başlık aşağıda ara ara kopmaların yaşandığı bilgisi okuyorum. Bu arada 39TL'lık kampanya bitmiş, bende kampanyaya kayıt bırakmıştım. Şimdide şikayet kaydı bıraktım. :/
  • 39 TL'lik kampanya ile ilgili sitelerinde hala bilgi var.

Ben 29 Ekim civarında UyduNet+Kablo TV üyeliği açtırdım.

Ankara Kolej'de Bimar Bilgisayar'dan Motorola Docsis 3.0 Modem ve TPLink Router verdiler. Yanlış hatırlamıyorsam 165 TL gibi bir şey tuttu ikisi.

Motorola Modem başta sıkıntısız çalıştı, sonrasında birkaç saate bir kopmaya başladı. Kablo söküp takınca düzeliyordu. Modemi aldığım yere götürdüm, anında değiştirdiler. Yeni modem sıkıntı çıkartmadı.

Sağ olsunlar, bir de arayıp "Yeni modemde sorun çıktı mı? Problem devam ediyorsa ilgilenelim" dediler.

Yeni modem sağlam. Bağlantım da 9.5 Mbps 25-35 ms ping şeklinde.

Şimdiye kadarki deneyimden memnunum.
  • Teşekkürler bilgi için. Motorola modem aldım bende, salı günü kuruluma gelecekler. 39TL'lik kampanya ile ilgili nette başvuru yapılacak bir alan göremedim. Ancak benim gibi önceden başvuru yapıp, kurulum yapmayanlar çağrı merkezini aradığında şikayet kaydı bıraktıklarında kampanyaya dahil ediyorlar. Bakalım salı gününden sonra bende deneyimlerini paylaşmak isterim.
  • Motorola modem alanlar nasıl durm vaziyet sıkıntı var mı, bende almayı düşünüyorum, aslında bir çok kimse almak istiyordur, çünkü netmaster modemlerden bir çok kimse memnun
  • engin_er_26 kullanıcısına yanıt
    Başlarda frekans ayarlama yapılana kadar Türksat'la birkaç defa görüştüm.. Ancak neredeyse 1 sene olacak, bölgesel çalışmalardaki kopmaların dışında, gayet memnunum modemden online oyunlardaki ping durumları vs. gibi işlemlerde de sorun yaşamıyorum. Torrent'te 1.2MB civarına kadar çıkabiliyorum zaman zaman...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.