Şimdi Ara

Doblo Ya Nasıl Bir Ses Sistemi Döşeyebilirim ???? Acil

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
12
Cevap
0
Favori
2.961
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Araç olarak doblo kullanıyorum. Orjinal sesi hoşuma gitmediği için ses sistemi bağlattırmaya karar verdim. İyi bir ses için anfi ye gerek duyulduğunu söylediler. Bende Kamosonic 1500 Watt 4 Kanal çıkışlı Anfi Var. Bu Anfi İle aracıma ne bağlata bilirim. Öncelik Olarak Bagaj Buffer ı Koymayı düşünüyorum. Ses için Sizce ne yapabilirim. Yardımlarınız İçin Şimdiden teşekkürler.

• Mrb kardesim şimdi şöyle soyliyim bendede Doblo var 2005 (vip)...on kapı ve arka bagajdaki hoparlorleri değiştir öncelikle onlere 16 cm arkalarada 13 cm komp tak ama arkalari oydurman ve on kapı dahil izalasyon yapmak zorundasın yoksa hüsrana ugrarsin...dobloda akustik ses güzeldir onun için sağlam bi mono anfi ile 38 cm Spl kabinde bi bass al doyurur seni...yanlız ovalde taktırmak lazım onuda şöyle yap arkaya pandizot yaptir yada polyester doktur olur veya arka bagaj üstündeki katlanabilir malzemenin üzerine 2 ovallik delik actir oralar gom onlarda bass almayacaksin sadece ses alacaksın bu kadar merak ettiğin birşey olursa söylersiniz...bu arada Anfiler içinde bi meg kestir bagaja üstüne monte et arka koltuklara...(benim anfinin boyutu küçük kolttuk altına uyuyor ama senin anfin büyüktür ve kabadir uymaz)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hidden_09 kullanıcısına yanıt
    Hocam Öncelikle verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim. Benim anlamadığım bir kaç şey var. Şimdi önlere 16 cm demişsiniz orjinal hoparlorin olduğu yerden bahsediyorsanız 10 cm lik orası en fazla 13 cm sığıyor. Arkaları derken arka bagajdaki yan taraftaki kapaklı yerlerden mi bahsediyorsunuz ? O kapakların çıkartıp oval yada 16 cm lik bir aparat yaptırıp monte edilebilir gibi me geldi.
  • Kapilardan bahsediyorum ben kardesim 16 cm degil mi onlar.....ever orda 10 cm yerler var ama goguslukte onlari kastetmemistim ki zaten onlari iptal et...

Anladım İzalasyon işlemini yani ön kapılara nasıl monte ettire bilirim resim atma imkanınız var mı
  • selamlar bizde 2008 (doblo2 deniyo galiba) extra 1000lik olmadan sadece ön kapılarda ve arkadaki hoperlörleri değiştirmek yenilemek istiyorum ayrıca teypte yeniledim, benim merak ettiğim bass konusunda sadece ön ve arkadakileri değiştirirsek (önlere 16lık arkaları hatırlamıyorum) tatmin edermi
  • Etmez çünkü izolasyon olayı dobloda sıfır içi bossss kardeşim iciiiiii...ben çok uğraştım halada adam gibi bi tok ses alamadım izaasyonda yaptım hava akisinida kestim ama nafile heeee faydası oldumu kesinlikle oldu ses toklasti ama istediğim seviyede değil...bence arkaya bi bass at o işini görür arka hoplarida sok oraları oy genislet biraz ardından 13 cm komp tak geç ama izolasyon şart kardesim bende boyle yaptim çünkü

teşekkürler saolun şimdilik önlere uyması durumunda 2 tane 16 cm 400 w lik ten koydurcam eğer bass konusunda biraz tatmin edici olursa 1000lik almaktan vazgeçerim ama büyük ihtimal etmicek hemen 1000liği ekler çıkarım işin içinden
  • quote:

Orijinalden alıntı: hidden_09

Etmez çünkü izolasyon olayı dobloda sıfır içi bossss kardeşim iciiiiii...ben çok uğraştım halada adam gibi bi tok ses alamadım izaasyonda yaptım hava akisinida kestim ama nafile heeee faydası oldumu kesinlikle oldu ses toklasti ama istediğim seviyede değil...bence arkaya bi bass at o işini görür arka hoplarida sok oraları oy genislet biraz ardından 13 cm komp tak geç ama izolasyon şart kardesim bende boyle yaptim çünkü

Siz hangi ildesiniz acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Oktylmz95

Araç olarak doblo kullanıyorum. Orjinal sesi hoşuma gitmediği için ses sistemi bağlattırmaya karar verdim. İyi bir ses için anfi ye gerek duyulduğunu söylediler. Bende Kamosonic 1500 Watt 4 Kanal çıkışlı Anfi Var. Bu Anfi İle aracıma ne bağlata bilirim. Öncelik Olarak Bagaj Buffer ı Koymayı düşünüyorum. Ses için Sizce ne yapabilirim. Yardımlarınız İçin Şimdiden teşekkürler.

Anfin baştan iptal yaramaz. Iyi bi tesisat istiyosan edison anfi iki tane pioneer oval pioneer teyp 1000 lik jbl bass

• Ben aydindayim kardesim

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.