Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
DH Mobil Uygulamasının yeni özelliklerini ilk siz deneyin. Gizle Şimdi Dene

DNSUnlocker reklam virüsü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
15
Cevap
0
Favori
412
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Teknik Yardım >> DNSUnlocker reklam virüsü
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
      11 Mesaj
      29 Ağustos 2015 20:19:16 Konu Sahibi
      Allah rızası için yardımcı olun. Çıldırıcam. Yapmadığım şey denemediğim yöntem kalmadı. Bilgisayarın altını üstüne getirdim. Bu lanet dns unlocker reklam virüsünden kurtulamadım.http://store.donanimhaber.com/9b/fb/5e/9bfb5ec978303d37e9f835d7c1d7429f.jpg

|
      |

• Er
      11 Mesaj
      29 Ağustos 2015 20:23:16 Konu Sahibi
      Ya bu yeni bir virüs heralde. İlk kez bilgisayar korsanlarına karşı bu kadar çaresiz kaldım. Türkiye'deki forumlarda hiçbir yerde bununla ilgili bir bilgi yok. Kim bu işi çözerse büyük sevap kazanacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mali3665 -- 29 Ağustos 2015; 20:23:47 >
      |
      |

• Er
      11 Mesaj
      29 Ağustos 2015 21:20:45 Konu Sahibi
      Bu durumla karşılaşıp sorunu çözebilen var mı arkadaşlar. Yok mu yardımcı olacak kimse
      |
      |

• Er
      11 Mesaj
      29 Ağustos 2015 22:21:12 Konu Sahibi
      Sanırım ben şimdilik mozilla ile sorunu çözdüm. bir süre chorme kullanamıycam.
      |
      |

• Çavuş
      62 Mesaj
      31 Ağustos 2015 00:21:59
      bende de var aynısı. çözüm varsa yazın lütfen.
      |
      |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      2 Not
      31 Ağustos 2015 00:50:55
      Virüs programı veya benzeri programlar ile bilgisayarı taratmayı denediniz mi
      |
      |

DH CEMIYYET-I OSMÂNIYYE
      Baykustan Korkumuz Yok! Biz Ki, Sahinler Sürüsü.
    • Teğmen
      132 Mesaj
      31 Ağustos 2015 15:00:43
      Öncelikle pc ye JRT denen programı indiriniz ve tarayınız.

Ondaki tarama bittikten sonra Adw Cleaner Programını indirin ve tarayınız çıkan bütün zararlı dosyaları siliniz.

İnşallah sorunuza bir çare olur.

• Yüzbaşı
      576 Mesaj
      31 Ağustos 2015 19:50:55
      Dostum öncelikle program ekle kaldırı aç ve bana ne var ne yok ss alıp at , çünkü yeni nesil virüsler genelde program gibi kuruluyor ve elle silmen gerekiyor , virüs koruma programları da tarattığında görmüyorlar.

Kendim temizlerim dersen sen bilirsin ismini bilmediğin ve orda garip duran programları sil , ama anlamıyosan hiç bulaşma çünkü yanlışlıkla driver vs silmen mümkün.

Bundan sonra malwarebytes programını indir , full olarak indirmene gerek yok ve adw cleaner programını indir.

ADW cleaner'ı kurmana gerek yok direkt çalıştır ve tarat daha sonra temizle , pc ye reset atmak istiyicek bırak atsın.

Bu bitince malwarebytes'ı kur ve onunla tarat , onunda temizlemesi bitince

Chrome u aç ayarlar kısmından uzantılara gel ve kendin yüklemediklerini varsa sil.

tebrikler her türlü reklam virüsünden kurtuldun.

Portalsepeti isimli virüsle uğraşanlarda bu yöntemleri kullanabilir. Sorun devam ederse özel mesaj atın yardım ediyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Morbius108 -- 31 Ağustos 2015; 19:52:28 >
      |
      |

• Onbaşı
      20 Mesaj
      31 Ağustos 2015 22:02:50
      Videoyu İzleyin:http://youtu.be/S-0ke0fAals

• Çavuş
      62 Mesaj
      01 Eylül 2015 08:07:25
      quote:

Orijinalden alıntı: el_salvador_

Öncelikle pc ye JRT denen programı indiriniz ve tarayınız.

Ondaki tarama bittikten sonra Adw Cleaner Programını indirin ve tarayınız çıkan bütün zararlı dosyaları siliniz.

İnşallah sorunuza bir çare olur.

Çok sağolun cevap yazdığınız için ama maalesef işe yaramadı.

Az evvel arkadaşın gönderdiği videodaki adımları uyguladım, kurtuldum gibi görünüyor:)
      |
      |

• Er
      11 Mesaj
      01 Eylül 2015 21:28:09 Konu Sahibi
      Bu video bir harika be dostum :D :D Teşekkürler.. Diğer zahmet edip cevap yazan arkadaşlara da teşekkür :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mali3665 -- 1 Eylül 2015; 21:28:50 >
      |
      |

• Onbaşı
      20 Mesaj
      02 Eylül 2015 09:15:32
      Virus ##.####.tv diye bir siteden otomatik setup.exe inmesiyle ve programin otomatik kurulmasiyla olusuyor. Bu nedenle virus programi ag korumasi aktif edin virus programi yoksa eset kullaniyorum ben sizde kullanabilirsiniz :D

Kaybetmemek icin: DNSUnlocker reklam virusu cozumu icin;

http://youtu.be/S-0ke0fAals

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Berat ALDIRMAZ -- 2 Eylül 2015; 9:16:40 >
      |
      |

• Er
      11 Mesaj
      02 Eylül 2015 13:08:38 Konu Sahibi
      Kardeş maalesef ya ertesi gün yine çıktı :((((( acaba pc kapatıp açınca kendini yeniliyor mu

• Onbaşı
      20 Mesaj
      03 Eylül 2015 20:09:15
      quote:

Orijinalden alıntı: mali3665

Kardeş maalesef ya ertesi gün yine çıktı :((((( acaba pc kapatıp açınca kendini yeniliyor mu

Öncelikle xx.xxxx.tv diye bir siteden otomatik setup.exe iniyor ve bu setup.exe otomatik kuruluyor yani buna siz bir işlem yapamıyorsunuz şu anlık bu her defasında kurulur.

Bunu çözmek için ESET 8 i kurup Resimdeki gibi ağ korumasını sağlayabilirsin. Böylelikle program dosyanın inmesini engelleyecektir.

Örnek; Dosya inerken hemen iptal edip karantinaya alıyor;

ÖNEMLİ!

Ben virüs programı olarak eset'i kullanıyorum ve her 3 ayda bir deneme lisanslarla güncelliyor um benim için pek sorun olmuyor. Bu nedenle tavsiyem eset'tir ağ korumasını sağlayan başka bir programda kullanabilirsiniz.

/////

DNSUnlocker Sorunu Çözmek İçin Videodaki Anlatılanı Yapmanız Yeterli.

/////

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Berat ALDIRMAZ -- 3 Eylül 2015; 20:15:28 >

• Er
      11 Mesaj
      05 Eylül 2015 11:10:56 Konu Sahibi
      Kardeş eseti kurdum ama ağ koruması bende görünmüyor. acaba ücretsiz sürüm diye mi?

http://store.donanimhaber.com/9d/7b/97/9d7b97ab69074d3f9ebd560c69d7414f.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mali3665 -- 5 Eylül 2015; 11:26:00 >
      |
      |

• Er
      11 Mesaj
      07 Eylül 2015 20:57:20 Konu Sahibi
      Tamamdır kardeş. Eseti de kurduktan sonra sorun çözüldü. Arkadaşlar bu sorunu yaşayanlar varsa önce Berat kardeşimizin videosunda anlattıklarını yapın. Sonra da eset antivirüs sistemini kurun.
      |
      |

Reklamlar
Yeni Abonelik d-smart
modasor
SEO
chat.gen.tr
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,808
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.