Şimdi Ara

DLR 2

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
1
Favori
9.477
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Edit: Sanırım bu başlıkta yazılanları okuyup özelden soru soran arkadaşlar oluyor. Sorularınızı aşağıdaki başlığa yazın lütfen.
    http://forum.donanimhaber.com/m_108312049/tm.htm
    Selamlar.

Az önce bir mail geldi. noreply@donanimhaber.com deyince forumdan biri özel mesaj attı zannettim ama baktım gelen kutumda bir şey yok. Sanırım forum içinden e-mail gönder gibi bir seçenek var bu sayede öğrenmiş oldum

Neyse, konuya gelecek olursak bir arkadaşımız DLR 2 hakkında bilgi istemiş. Özellikle bu başlık altında yeni sınava giren arkadaşlar bilgilerini paylaşırsa güzel olur. Bana soruyu soran arkadaşımız da okur umarım çünkü ben herhangi bir adres olmadığı için geri dönüş yapamıyorum

Bizim zamanımızda DLR gibi bir psikomotor testi daha vardı HTA diye bir firmanın yaptığı. O zamanlar şirket bizleri grup grup DLR için Almanya'ya gönderdiğinden bir ön eleme yapıyordu sanırım daha as masraf ve daha iyi sonuç almak için, Bizde DLR 2 yoktu, onun için bilgilerim sadece duyduklarımdan ibaret.

Bildiğim kadarıyla DLR 2 aslında mülakat. Yani bizim 2 kere psikomotor testine girdiğimiz gibi yeni arkadaşlar da 2 kez mülakata giriyor şimdi. Ama eleme konusunda çok daha sert ve normal bir mülakattan daha değişik kriterlerle yapılan bir mülakat.

Daha sağlıklı bilgi için DLR 2'ye giren arkadaşlar konuya bekleniyor

Edit: Şimdi hatırladım VTS adı verilen Viyana Test Sistemi'ydi bizim yaptığımız. Ekstradan uçuş testine de çıktık, şu anda yok sanırım. Konuyla alakası yok okumayın burayı, nostalji yaptım kendi kendime hey gidi günler

Edit: Sanırım bu başlıkta yazılanları okuyup özelden soru soran arkadaşlar oluyor. Sorularınızı aşağıdaki başlığa yazın lütfen.
    http://forum.donanimhaber.com/m_108312049/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Robinson Crusoe -- 17 Mart 2016; 15:07:32 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Robinson Crusoe

Selamlar.

Az önce bir mail geldi. noreply@donanimhaber.com deyince forumdan biri özel mesaj attı zannettim ama baktım gelen kutumda bir şey yok. Sanırım forum içinden e-mail gönder gibi bir seçenek var bu sayede öğrenmiş oldum

Neyse, konuya gelecek olursak bir arkadaşımız DLR 2 hakkında bilgi istemiş. Özellikle bu başlık altında yeni sınava giren arkadaşlar bilgilerini paylaşırsa güzel olur. Bana soruyu soran arkadaşımız da okur umarım çünkü ben herhangi bir adres olmadığı için geri dönüş yapamıyorum

Bizim zamanımızda DLR gibi bir psikomotor testi daha vardı HTA diye bir firmanın yaptığı. O zamanlar şirket bizleri grup grup DLR için Almanya'ya gönderdiğinden bir ön eleme yapıyordu sanırım daha as masraf ve daha iyi sonuç almak için, Bizde DLR 2 yoktu, onun için bilgilerim sadece duyduklarımdan ibaret.

Bildiğim kadarıyla DLR 2 aslında mülakat. Yani bizim 2 kere psikomotor testine girdiğimiz gibi yeni arkadaşlar da 2 kez mülakata giriyor şimdi. Ama eleme konusunda çok daha sert ve normal bir mülakattan daha değişik kriterlerle yapılan bir mülakat.

Daha sağlıklı bilgi için DLR 2'ye giren arkadaşlar konuya bekleniyor

Edit: Şimdi hatırladım VTS adı verilen Viyana Test Sistemi'ydi bizim yaptığımız. Ekstradan uçuş testine de çıktık, şu anda yok sanırım. Konuyla alakası yok okumayın burayı, nostalji yaptım kendi kendime hey gidi günler

Hocam DLR2 kaldırılmadı mı ben mi yanlış hatırlıyorum. Şuanda sadece DLR1 uygulanıyor olmalı haberleri takip ettiğimiz kadarıyla.

• DLR 2 var, daha 1 ay önce giren arkadaş DLR 2'yi aldı.

• quote:

DLR 2 var, daha 1 ay önce giren arkadaş DLR 2'yi aldı.

Hmm ben yanlış hatırladım demek ki.Hocam o zaman DLR 2 için Almanyaya göndermeyi durdurdular , burda yapıyorlar galiba değil mi?
  • Evet İstanbul'da.
  • quote:

Evet İstanbul'da.

Hocam siz pilot musunuz?
  • ROMA1927 kullanıcısına yanıt
    Evet.
  • Robinson Crusoe kullanıcısına yanıt
    THY akedemi mezunusunuz değil mi? VTSden bahsettiğinize göre Aydın'da almadınız eğitimi nereden aldınız?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Yurt dışında aldım.

Soru varsa özelden yaz istersen. Bu başlık DLR 2 için olsun, yeni girecek gençlerin işine yarayabilir.
  • 2 alman psikolog 1 de kaptan pilot giriyor.(bazen 3 psikolog olduğu da oluyor) DLR öncesi doldurduğumuz biographical data ve dlr sırasında doldurduğumuz 200ksur soruluk kişilik testindeki bulgulara göre sorular soruluyor. Bana hiç teknik soru sorulmadı ama sorulanda var. Genel olarak sorgulanan; kişinin kendini iyi tanıyıp tanımadığı , iyi iletişi kurup kuramadığı ve karar alma mekanizması dyebilirim. Bu arada dlr2 kalkmadı hala sınav devam ediyor. Bu sınavı geçemeyenlere 2.bir şans tanıyorlar hta crm sınavı ile.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emure -- 7 Şubat 2015; 21:24:54 >
  • Robinson Crusoe kullanıcısına yanıt
    Şu an bir sorum yok hocam haziranda mezun olup sürece katılacağım(tabi o zaman açıkta ilan olursa) arkadaşlara başarılar
    Eyvallah, eğitiminizde kolaylıklar dilerim.

• merhabalar

DLR2 mulakatina girecegim. TEcrube edinenlerden tavsiyeler almak isterim.

THY ucus akademisi her yil haziran ayindami ogrenci almaktadir ve egitime baslamaktadir ?
  • Dlr1 yada Dlr2 den sadece birisinden re-test talep edebiliyorsunuz. Dlr1den kalıp retest ile olumlu sonuç alıp Dlr2den olumsuz sonuç aldığınızda Dlr2den retest talep edemiyorsunuz.
  • Murat Alper kullanıcısına yanıt
    Hocam ben siteye yeni kayıt oldum.. Konu açılalı 1 yıl olmuş k.b fakat ben de THY ACADEMY e girmek istiyorum.. DLR test örnekleri var elimde... Anlamadığım şu ki; CUB ROTATION da front (ön) demek ama örnekte yan tarafa doğru çeviriyor.. ön dediği zaman kübün ön kısmını kast etmiyor sanırım.. detaylı bileniniz varsa bilgilendirir misiniz? Şimdiden teşekkür ederim... saygılar..
  • ihaveadreammm kullanıcısına yanıt
    Cube rotationda front back dedigi zaman kup one ya da arkaya dogru cevrilir.Saga ya da sola donmez.

• Hocam çok geç yazdım kusura bakmayın. Bu cevabı aradım uzun zaman.. Çok teşekkürler sağolun ( :
  • Bu Dlr 2 hakkında detaylı bilgi verebilecek arkadas yokmu.Nekadar sürer ,nelere dikkat etmek gerekir, heyacanın dezavantajı nekadar olur , türkçemi oluyo ingilizcemi vb ne konularda konusulur felan.
  • 1 sene önce yazdığım mesajı görünce bi değişik oldum ben de bu mülakata yarın gireceğim

• quote:

Orijinalden alıntı: ROMA1927

1 sene önce yazdığım mesajı görünce bi değişik oldum ben de bu mülakata yarın gireceğim

Hocam, ne oldu sonuç merak ettim
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.