Şimdi Ara

DJI PHANTOM - INSPIRE - MAVIC - SPARK + Go Pro - Aerial Photography (41. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.304
Cevap
36
Favori
75.241
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3940414243
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Mustafa

Selam arkadaşlar,

Yeni başlıyorum bu hobiye, phantom 3 alsam yeterli gelir mi yoksa advanced mı almalıyım? Birde bu kayıt olayları nasıl oluyor? Zira kapadokya bölgesindeyim, sıcak hava balonu işinde. Yani sivil havacılık burayı sıkı denetliyor, sonra başımız ağrımasın

Eğer nakit sıkıntısı yoksa direkt Advanced ile başlayabilirsiniz, Zira uçurması bebek işi.

Geçen gün hayatında eline hiç RC kumandası bile almamış birinin eline verdim kumandayı izlemelisin

• Mustafa kullanıcısına yanıt
    Drone kayıt işi kolay. http://iha.shgm.gov.tr/index.html

Ben inspire 1 kullanıyorum 1.5 yıldır. Alabiliyorsanız inspire 1 öneririm.

• Çekim Inspire 1 ile yapılmıştır.
  • Phantom 4'e geçeceğim için cihazımı satıyorum.

Phantom 3 Advanced
    Orjinal kutusu ve kutu içeriği mevcut.
    Hiçbir kırım düşme vb şeyler yaşanmadı.
    SHGM'ye kayıtlı.
    2 adet tertemiz ve ölü hücresi olmayan pili mevcut.
    4 tanesi sıfır olmak üzere 10 adet pervanesi vardır.
    Sırt çantası da mevcut.

Almayı düşünen, ilgilenen arkadaş olursa özelden fotoğraflarını çekip yollarım. Fiyat: 2600 TL pazarlıksız. İzmir içi elden teslim harici illere kargo ile gönderim yapılmaktadır.

Sıfır fiyatı 3100 TL
    Batarya fiyatı 500 TL
    Çanta fiyatı 200 TL

Sıfır değeri 3700 TL tutuyor, 1100 TL aşağısı fiyat yazdım. Pazarlık mesajlarınıza gönül kırgınlığı olmaması açısından cevap vermeyeceğim.

Herkese bol ve keyifli kırımsız uçuşlar dilerim.

• selam inspire da aralıklarla ekranda video sinyal kayıpları yaşıyorum görüntü kesik kesik geliyor hemde 200 metrede dün şilede sahilde yaşadım.

bide kağıthanede gs stadında jammer varmış ilk uçuşta vermedi ve havada bi uyarılar verdi küt diye düşecek sandım .
    sonraki pilide takınca güvenli değil dedi. uçamadım.

pil yüzünden uçurmada tedirginilik yaşıyorum . bide piller sanki çabuk bitiyor 15 dk gibi .uçuştan öncemi şarj etmek lazım 2 gün geçse şarjı düşüyor sanki.

tecrübeli arkadaşlardan tevsiye bekliyorum ne yapmak lazım.

hep dert dert bi zevkini çıkaramadık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: difference06

Merhaba yurtdışından aldığım Multi Battery Parallel Charging(Çoklu Şarj) cihazlarımı satıyorum sıfır üründür.

2 adet MultiBattery Parallel Charging for DJI INSPIRE 1

3 bataryayı aynı anda şarj etmeyi olanak sağlar.
    TB47 (4500mAh) & TB48 (5700mAh) batarya cihazlarını destekler.
    Orjinal şarj aletini ve 3. firma şarj aletlerini destekler.

1 adet MultiBattery Parallel Charging for DJI Phantom 3

Görsel resimler ektedir.

VİDEO

https://www.youtube.com/watch?v=B7GQTFX90W8

PM ile ulaşabilirsiniz.
    Fiyat : 125 TL
    Ankara
    DJI PHANTOM - INSPIRE - MAVIC  - SPARK + Go Pro - Aerial PhotographyDJI PHANTOM - INSPIRE - MAVIC  - SPARK + Go Pro - Aerial PhotographyDJI PHANTOM - INSPIRE - MAVIC  - SPARK + Go Pro - Aerial Photography

günceldir.

• Beyler,
    Ingiltereden gelirken banggooddan ingilteredeki adresime gonderttigim DJI Phantom 3 Standard i istanbula getirdim, kutusu hic acilmamis, banggood korumali kutusuyla getirdim, ihtiyaci olan olursa mesaj atiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi senginfb -- 2 Kasım 2016; 19:32:47 >
  • difference06 D kullanıcısına yanıt
    Kargo dahil 10$ ' lık zımbırtı, sizce 125 lira eder mi.. Kaldı ki bu Chargerlar hakkında yurtdışı forumlarında iyi şeyler söylemiyorlar. Kullanılması tavsiye edilmiyor çünkü bataryaları aynı anda dolduruyor. Orjinal DJI Charging Hub'ta 4 adet batarya bile taksanız teker teker şarj ediyor.

https://www.aliexpress.com/item/DJI-Inspire-1-M100-the-Second-Generation-Multi-Battery-3-Battery-Parallel-Charging-Board-Plate/32399139698.html?spm=2114.30010308.3.77.iyFCR6&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_2,searchweb201603_1&btsid=164657c1-c435-4951-8178-1bf828e7d830

• CekomastikSilikon kullanıcısına yanıt
    Özel msj attım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ordu'da fotografci bir arkadasa yollamistim gayet memnundu, gerekli DJI forumlarinda bende inceledim memnuniyet vardi gerci bu durum kullaniciya gore degisir. Bahsettiginiz hub 90 USD ztn bide bu isi gormuyor ne manasi kaldi ki tsk ederim yinede yorumunuz icin

• Up

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dji Phantom 4 Pro+ çekilmiştir.

• onca şey yazıldı çizildi artık yeni modeller de çıktı.

Mavic , Mavic Pro ve yeni tanıtılan SPARK ı da başlığa ekleyelim dedim :)))

ünlü youtube starı vlog cu casey in Spark incelemesi

• ....................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi clockertr -- 8 Ağustos 2017; 12:10:54 >
  • clockertr C kullanıcısına yanıt
    Galata kulesinin civarında nasıl ucurdunuz? Kimse şikayet etmiyor mu veya polis gelmiyor mu?

• dronebey kullanıcısına yanıt
    Harika olmuş, elinize sağlık. Merak ettiğim ise şu; uçtuğunuz zaman dilimi sanırım ikindi vakti yani güneş tam tepede değil. Nasıl oluyor güneş patlaması-parlaması yaşamadan bu netlikte ve canlılıkta görüntüler elde edebildiniz?Filtre mi kullanıyorsunuz yada bir meslek sırrı mı var Bende p3 advanced var, güneşli havalarda sürekli güneş parlamasından dolayı pixel pixel bozuk görüntü elde ediyorum. En sonunda tavsiye üzerine nd8 filtre aldım bakalım ne olacak.

İyi uçuşlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rLzApex

Galata kulesinin civarında nasıl ucurdunuz? Kimse şikayet etmiyor mu veya polis gelmiyor mu?
    ......................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi clockertr -- 8 Ağustos 2017; 12:11:29 >
  • stormhan S kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. Benim de önce ki cihazım p3 adv di bu videoyu çektiğim cihaz p4 pro arada kamera anlamında çok ciddi fark olduğunu söyleyebilirim. nd filtre ya da polarize filtre sizin cihazınızda renklerin canlılığını artırır düşüncesindeyim.
  • Ayrıca fotonun muniple edilerek işlendiğini unutmayın,
    uygun bir programla (photoshop, lightroom, On1 vs....) harikaşar çıkarabilirsiniz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fotolar güzel olmuş elinize sağlık.

bilmeyen arkadaşlar için, bu fotolar direk çekildiği gibi şu anda karşınızda değil, bi post production uygulanmış durumda. Bilgisayarla işlemek zaten neredeyse her foto için mutlaka lazım daha iyi sonuçlar elde etmek için. Yani sizin direk drone un kamerasından çekilmiş bir fotoya baktığınızda buradaki gibi canlı renkler göremeyebilirsiniz. ama üzerinde biraz çalışırsanız mevcut halinden daha iyi yerlere gelebilir fotolarınız.

Bu arada güneş konusunda da , Güneşin konumu çok önemli.
    Güneş karşıdan gelirse görüntünüzde bahsettiğiniz parazitler olur, Tam tepeden veya tepeye yakın açıdan gelirse pervanelerin yaptığı gölgeden dalgalanma yapar.

Mümkün ise saat 4-5 gibi güneşi sırtınıza almak yani kamera ile güneş arasına tam gövdeyi sokmak en iyi sonuçları size verecektir.

yani temel amacınız şu olmalı, Güneş karşıdan gelmesin, pervanelerin gölgesi kameraya düşmesin. O zaman en güzel görüntüyü elde edeceğinizden şüpheniz olmasın.

• 
Sayfa: önceki 3940414243
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.