Şimdi Ara

DJI PHANTOM - INSPIRE - MAVIC - SPARK + Go Pro - Aerial Photography (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.304
Cevap
36
Favori
75.241
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sanırım bunlarda phantom lipo bataryanın yüksek amperli olanları(boyut aynı görünüyor)fiyat pahalı ama 2 batarya kadar yüksek güçte
    http://www.amazon.com/toys-games/dp/B000W7WWFW
    http://www.amazon.com/Traxxas-11-1V-3-Cell-4000mAh-Battery/dp/B005FUKPTG

• bağlantı uçları farklı sanki... iki pil alana kadar bunu almak mantıklı...

yanlız ben 3 adet 2500lük sipariş vermiştim bu gün mail attılar pil göndermiyolarmış gemi kabul etmiyomuş oyle bişi dedi
    bende iptal ettirdim siparişi diğer könnektiörleri aldım..

eğer öyle hem boyut hemde bağlantı ucu aynı olan yüksek amperli pil bulursam alırım kesin.. paslaşalım....
  • selamlar,

Nejdet bey, hayırlı olsun Phantomunuz,

Öncelikle size önermem gereken, Açık bir alana gidin, şehir dışı boş tarlaların olduğu biryer tavsiyem. İnsan engelleri vs olmasın. tehlike teşkil edebilir sonuçta acemiyiz.
    Yapmanız gereken korkmadan phantom'u kaldırmak ve Mode ları deniyerek yanılarak tepkilerini öğrenmek. Youtube da çok başarılı videolar var onları da izleyin. Öğrenmeniz çok zaman almayacaktır.

Tavsiyem,
    diğer arkadaşlarınd ediği gibi, Bol miktarda pil alın. Ne kadar çok pil , onunla doğru orantılı uçuş süresi demek değil. bir pil 7 dakika uçuş süresi veriyorsa iki pil 10-11 dakika arası uçuş süresi verir.Bunun nedeni ağırlıktan dolayı hover pozisyonu denilen havada asılı kalma durumunda bile daha çok güç kullanması ve anlık kullanılan amper miktarının ağırlıkla doğru orantılı olarak artması. Phantomunuzu gereksiz yük ile yormak yerine, eğer uzaklara uçma amacınız yok ise, piliniz bittiğinde yenisini takarak uçmaya devam etmeniz size önerim. Bu motor hatalarını, aşırı ısınmayı, pervane patlamalarını vs hep minimuma indirecektir. Tek pil ama daha büyük pil kullanacam derseniz, bu pil zaten pil yuvasına sığmayacaktır. dışarı sabitlemek durumunda kalabilirsiniz.

Eğer profesyonel olarak görüntü çekecekseniz, Mutlaka bir Gimbal almanız gerekmekte. Çıkan sonuçlar inanılmaz derecede fark ediyor. Fiyat performans olarak Tarot T-2D yi öneriyorum, fiyatı 170 usd civarlarında, ben de ondan aldım. Eğer para sorun değil diyorsanız Zenmuse H3-2D yapılmış en stabil ve en muhteşem gimbal, fiyatı 699 Usd. Kendiniz de toplayabilirsiniz, ama bu ürünlerin stabilizasyonuna ulaşmanız çok zor.

Karbon pervaneler sertlik açısından titreşimi güzel engelliyor, fakat bir yere teması halinde çok çabuk kırılıyor. pervane koruyucu çok iş yapar. indirirken yan yatma durumu çok oluyor, pervane yere çarpınca çıt diye gidiyor. Bu konuda dikkatli olun.

aklıma gelenler bunlar.

• Mayısta dji phantom+gopro hero kit alan bir arkadaşım gimbal olmadan gayet güzel videolar çekti ve youtube'da paylaştı. İlk uçururken beraberdik hiç acemilik çekmedi.

ilk yaptığı çekimde aldığı görüntüler:
    http://www.youtube.com/watch?v=rvqejQqfvp4

ikinci çekim görüntüleri:
    http://www.youtube.com/watch?v=rgwz0tFQUP8

sizler bu işin o kadar zor olduğunu anlatınca ben şaşırdım açıkçası.

Eğer gps bağlantısı olmadan uçurursanız gerçekten geri getirmesi çok zor. sadece buna çok dikkat etmek yeterli. birde pil süresi bitmeye yaklaşınca cihaz zaten arka led ile kırmızı uyarı veriyor ve havada iken rahatça görülebiliyor.

kendisi şimdi fpv gözlük ve gimbal alarak daha pro çekimler yapmak istiyor.

• Arkadaşlar Facebook sayfasında (DJI phantom Türkiye) grubuna katılırsanız orda profesyonel kullanıcıların bilgilerinden faydalanabilirsiniz..
    Birde after effect 5.5 proğramı kullanabilirseniz.Orada sarsıntı düzenleyen (warp stabilizer) özelliğinden faydalanarak Tripodta çekim yapıyor gibi sarsıntılı görüntüleri düzeltebilirsiniz.(bahsettiğim grupta Ahmet EMRE arkadaş görüntülü örnekler vermiş.)Bence firmaların dayattığı gimbal gibi pahalı yedekleri almaya gerek yok sanırım.
    Hakan UYSAL arkadaşında gönderdiği videolardan bu belli oluyor.
    3-4 batarya ve pervane koruyucu almak gerekiyor..Malesef Ankarada bulamıyorum bu malzemeleri..Bilen varsa yardımcı olursanız sevinirim.
  • Facebook Phantom grubunu bulamadım link atabilirmisiniz arkadaşlar ?
    Saygılarımla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nejdetdogan

Arkadaşlar Facebook sayfasında (DJI phantom Türkiye) grubuna katılırsanız orda profesyonel kullanıcıların bilgilerinden faydalanabilirsiniz..
    Birde after effect 5.5 proğramı kullanabilirseniz.Orada sarsıntı düzenleyen (warp stabilizer) özelliğinden faydalanarak Tripodta çekim yapıyor gibi sarsıntılı görüntüleri düzeltebilirsiniz.(bahsettiğim grupta Ahmet EMRE arkadaş görüntülü örnekler vermiş.)Bence firmaların dayattığı gimbal gibi pahalı yedekleri almaya gerek yok sanırım.
    Hakan UYSAL arkadaşında gönderdiği videolardan bu belli oluyor.
    3-4 batarya ve pervane koruyucu almak gerekiyor..Malesef Ankarada bulamıyorum bu malzemeleri..Bilen varsa yardımcı olursanız sevinirim.

hocam eren hobi ankara.. sitesi de var.. onlarda var

• arkadaşlar dün 15:00 sularında phantomum kayboldu..

yerden en fazla 50 mt yüksekteydi. sonra rüzgar fena patladı tam güç geri çektiğim halde bana doğru ilerleyemedi rüzgaardan kontrol sıfır..

(rüzgar ortalam 35+ km civarındaydı "yamaç paraşütüyle uğraştığım için az çok tehmün edbiliyorum rüzgarı" )

sonra kumandayı kapattım gelsin diye ama nafile havada bana doğru yaklaşmaya çalıştığını görüyorum ama akıntıya karşı yüzemedi:) ve rüzgar savurdu.. aramadığım yer kalmadı şehir üzerindeydim bağ bahçe ev heryere konmuş olabilirdi..

çoluk çocuga söyledim bulkursanız para verecem diye polis arkadaşlar var onlar sağolsunlar ertafı araştırdılar. telekomdan gps sinyalinin en son alındıuğı yeri almak istedim savcılıktan tib e yazı istediler vs vs...

tam umudu kesip eve girerken haber bıraktığım yerlerden birine getirmişler bir çizik dahi yok 200tl verdim çocuğa odam mutlu bende.....:)

birde fatsahrk ve yedek bir çok ekipman ve piller de sipariş geçmiştim hala yolda... düşünsenize onlar da gelecek elde kumanda gözde fatshark yerde piller.. ağlardım ki:)
    dün gece uyku bile girmedi göüzme... neyseki bulundu...
    bulunduğum noktadan rüzgar yönüne göre 5km civarı sürüklenmiş ve tarla gbi bir alana yumuşak inmiş çizik dahi yok.... kamera kayıtlrına baktım bulduklarında 26 dk geçmiş indiğinden .. ellerine alıyolar bu ney la ufo mu lan casus olmasın baksana camera var diyolar.. acaba neron mu diyo biri de (heronu kastetti sanırım) :)))))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yetisenvural -- 13 Ağustos 2013; 17:39:10 >

• ben bi grup buldum ama 26 kişi falan var aynı grup mu acaba :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: yetisenvural

arkadaşlar dün 15:00 sularında phantomum kayboldu..

yerden en fazla 50 mt yüksekteydi. sonra rüzgar fena patladı tam güç geri çektiğim halde bana doğru ilerleyemedi rüzgaardan kontrol sıfır..

(rüzgar ortalam 35+ km civarındaydı "yamaç paraşütüyle uğraştığım için az çok tehmün edbiliyorum rüzgarı" )

sonra kumandayı kapattım gelsin diye ama nafile havada bana doğru yaklaşmaya çalıştığını görüyorum ama akıntıya karşı yüzemedi:) ve rüzgar savurdu.. aramadığım yer kalmadı şehir üzerindeydim bağ bahçe ev heryere konmuş olabilirdi..

çoluk çocuga söyledim bulkursanız para verecem diye polis arkadaşlar var onlar sağolsunlar ertafı araştırdılar. telekomdan gps sinyalinin en son alındıuğı yeri almak istedim savcılıktan tib e yazı istediler vs vs...

tam umudu kesip eve girerken haber bıraktığım yerlerden birine getirmişler bir çizik dahi yok 200tl verdim çocuğa odam mutlu bende.....:)

birde fatsahrk ve yedek bir çok ekipman ve piller de sipariş geçmiştim hala yolda... düşünsenize onlar da gelecek elde kumanda gözde fatshark yerde piller.. ağlardım ki:)
    dün gece uyku bile girmedi göüzme... neyseki bulundu...
    bulunduğum noktadan rüzgar yönüne göre 5km civarı sürüklenmiş ve tarla gbi bir alana yumuşak inmiş çizik dahi yok.... kamera kayıtlrına baktım bulduklarında 26 dk geçmiş indiğinden .. ellerine alıyolar bu ney la ufo mu lan casus olmasın baksana camera var diyolar.. acaba neron mu diyo biri de (heronu kastetti sanırım) :)))))

Hocam video yu youtube eklersen bir bakalım nasıl gitmiş phantom ve nasıl iniş yapmış görelim. Ayrıca bulanlarında sohbetini görmüş oluruz :)

• yetisenvural Y kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun yaa, çok sevindim geri bulduğuna. hasarsız hem de.

Gerçekten video yu internete koyar mısın ben de çok merak ettim, bütün videoyu Koyabilir misin Youtube a? herkese açık yapma eğer bulanları afişe etmek istemezsen, bize link paylaşırsan süper olur. çok merak ettim
  • hocam bulduğunuza sevindim djı phantomu.. DJI phantom Türkiye grubu 26 kişi sanırım ben üyeyim faydası oluyor.
  • ben dji phantomu eren hobi den aldım bataryanın geleceğini söylediler bugün itibariyle henüz gelmemiş..
  • https://www.facebook.com/groups/198039697009886/ dji phantom türkiye site linki burası
  • geçmiş olsun phantomu bulduğuna sevindim.. bende de yaklaşık 3 aydır phantom var ama burayı yeni takip etmeye başladım... geçenlerde benimki de hafif bir düşüş yaşadı ve naza iptal... dji a gönderdik değişim bekliyoruz naza için... çok daha sert düşüş yapan phantomlar gördüm birşey olmadı bizimkisi 2m den düştü naza sizlere ömür :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: yetisenvural

bide bir sorum olacak ..

go pro ile çektiğim videoları telefonumda ve pc de tam tadıyla izleyemiyorum

ilk başlarda gayet sıkıntısızdı ama şimdi sesler kesik kesik görüntü atlamalı izleniyo..

tel: samsung s3
    pc lenovo b560 (xp)

ilk önce 720de çekiyodum sonra yğkselttim böyle oldu..

bu sıkıntıyı aşmanın yolu nedir hadi pc neyse ama telefon oynatmalı diye düşünmüştüm ama nafile..

nasıl çözeriz bu olayı..

Telefonda izlemek için android için en iyi sonuç aldığım program mx player, bilgisayar için ise bs player kullanmalısın.Yada gom playerı kullanıyorsan ve laptopta harici ekran kartın varsa gom player ı onunla çalıştırmalısın.Çözünürlüğün hd veya daha yüksek olması gom playerı yavaşlatıyor onbord ekran kartlarında.En iyisi bs player.

Cihazı araştırıyorum fakat şu an almam söz konusu dahi değil.Merak ettiklerim var cevap yazarsan memnun olurum çünkü konu hakkında en ufak bir bilgim yok.

Cihazın birlikte gelen kumandası 350m kontrol eder yazıyor teknik özelliklerinde fakat you tube da adam 2800 m den aynı kumanda ile kontrol ediyor cihazı.Bunu nasıl yapıyor?

Başka bir sorum;işim gereği yer tespitleri yapıyorum.Bu cihazlada onun için ilgileniyorum.Cihazın kaç metre yüksekliğe çıktığını merak ediyorum fakat konu ile ilgili bir teknik bilgi bulamadım.

Başka bir sorumda nx 1000 aynasız(sony nex gibi) makinamı buna bağlamak için ekstra aparat almam gerekirmi? yoksa go pro için gelen bir bağlantı aparatı kutu içeriğinde mevcutmu ve buraya sözkonusu cihazımı bağlamak mümkünmü?

Bir başka sorum;daha üst düzey ve pahalı araçlarda google maps üzerinden rota çizerek cihazın belirlenen bölgeyi görüntülemesi mümkünmüş.Aynı şey DJI PHANTOM ile mümkünmü

Son sorumda; Cihaz konrol mesafesinin dışına çıktığında gps yardımı ile geri dönüyormuş.Bu sistem gerçekten başarılı bir şekilde çalışıyoru?denedinizmi bunu.

Uzun oldu kusura bakma,Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

• soghan kullanıcısına yanıt
    2 sorunuza ben cevap vereyim.

- Kutudan sadece gopro sualtı ve su üzeri kullanım aparatı çıkıyor ve helinin altına bağlandığı nokta bu aparatlara özel.
    - Uydulara sağlıklı bağlanılabilen bir ortamda kalibrasyonu doğru bir şekilde yapılmış ve pusulası manyetik alandan etkilenmeden uçurulan bir cihaz ise doğru swiç ayarlarında olmak kaydı ile kalktığı yere sağlıklı bir şekilde kendiliğinden dönüp yumuşak iniş yapıyor. Bağlanılan uydu sayısı kritik eşikte isebağlantı koptuğu anda cihaz tam bir serseri kurşun gibi oluyor ve manual müdahale ile yönetmesi çok zorlayıcı. Ben bir kere arkadaşımınkini uçururken elim yanlışlıkla sağ üstteki swice çarpmış ama farketemedim, deniz kenarındaydık ve bir baktımki heli aldı başını açığa doğru gidiyor. Hemen bir gariplik olduğunu farkettim, tam menzil dışına çıkacaktıki kumanda kolalrından daire çizdirerek geri döndirmeyi başarabildim ancak indirebilmek ne mümkün, 20 derecelik bir açıyla getirip yere çarptırarak ancak durdurabildim. Diyeceksinizki neden kolları daha uygun kullanarak GPS olmadan indirmeyi denemediniz?

Cihaz GPS bağlantısı kopunca sizden o kadar hızla uzaklaşıyor ki, birkaç saniye içinde menzil dışına çıkabiliyor. Sizin o kısıtlı birkaç saniye içinde cihazı sağsalim geri getirecek bir formulü anında uygulamanız gerekiyor. Bir yandanda 2000TL'lik bir cihazı kaybetmenin heyecanı var, eller ayaklar titremeye başlıyor.

Aslında GPS kalibrasyonu sonrasında ışıklı ikazlarla durumunu anlatıyor ama hangi rengin kaç kere kırpışması ne anlama geliyor akılda tutabilmek lazım.

• soghan kullanıcısına yanıt
    Arkadaşın cevap vermediği konulara açıklık getireyim

- MEsafe 350 metre diyor, ama internet üzerinde üzerinde gelen kontroler ile 1000 metre açık alanda giden gördüm ben de. 600 vs giden çok. Ama siz 2 km civarı garantili bir uçuş istiyorsanız, Güzel bir Remote alacaksınız Futaba T8J mesela, yaklaşık 240 usd civarında fiyatı yanılmuyorsam, biraz daha iyisi derseniz T14 var..

- Nx1000 makine için bir gimbal bulmanız gerek, çunku kendi orjinal Mount u sadece Go PRo kameralar için, bununla birlikte iniş takımlarını da değişmek gerekir muhtemel.

makinenin kendisi 350 gr civarında olması lazım, LENS i ile pili ile birlikte 600 gr ı geçecektir, ki bu Gimbal ile birlikte 1 kilo demek neredeyse.. Phantom bu ağırlık ile çok rahat çalışamaz. Go Pro nun su geçirmez koruyucu kabı ile birlikte 190 Gr civarında olduğunu ve bunun bile Phantom u kötü etkilediği düşünülürse, pek mantıklı olmaz.

Sizin en kötü ihtimal ile DJI FlameWheel 450 veya 550 ye yönlenmeniz gerekmektedir. Phantom sizin işinize yaramaz.

- Waypoint sistemi , yani internet üzerinden harita üzerinden nokta gösterip otomatik pilotta kullanma özelliği, Ace One ile Naza ya bağlanarak yapılabilir, ama dediğim gibi, sizin işinize Phantom gelmez. biraz daha ağır çeken multikopterler sizin için daha iyi olacaktır. Para sorun değil diyorsanız DJI S800 ü bir inceleyin.

• arkadaşlar açıklık getirmişler bana cevaplayacak soru kalmamış:)) ağzınıza sağlık arkadaşlar

ama şu kendi kumandasıyla menzili 600 mt civarına nasıl çekiyolar onu bulamaz mıyız??

harika olurdu...

@serhanuygur gimbal tarot almıştın sanırım link verebilirmisin?
    gümrük olayını nasıl çözdün yada gümrüğe katlanırım mı dedin..

bi kaç yerde plastik bir swich-mini kol benzeri bişi gördüm kumandanın arka kısmına takılıyor bu olay nedir ne işe yarar bilgisi olan var mı?

bir de fatsahark sipariş verdim

phantoma

*2. pil
    *fatshark alıcısı
    *go pro(sualtı maunt ile)
    *gimbal (muhtemelen bende senin önerdiğin tarot alıcam)

tüm bu ağırlıklarla nasıl olur çok merak ediyorum.. kaç dk uçar tepkileri nasıl olur vs vs

açıkçası gimbal konusunda tam karar vermedim çünkü şu an anti jello var ve ben hiç jello almıyorum.. yatay salınımlarda sert olursa ufuk çizgisi ters yönde eğimlenmesidışında tabi:) ama gimbal ile fark tartışılmaz bile tabi

• yetisenvural Y kullanıcısına yanıt
    helipal.com dan aldım ben ürünü. Zaten gönderirken 45 USD lik hediye olarak gönderiyorlar ve çok aksi bişey çıkmazsa gümrüğe takılmıyor.

Gimbala Go Pro yu , Housing ile birlikte takamazsın, çıplak takman gerekecek.

Toplam ağırlık sıkıntı yaratmaz, Fatshark alıcısı sanırım 10-20 gr bişey zaten.

gimbal her zaman çok daha iyi sonuç verir. :)
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.